» »

Prepoznavanje rama težava

Prepoznavanje rama težava

king22 ::

Pozdravljeni!

Danes sem nabavil dva rama vsak po 2GB za prenosnik Acer Aspire 5112. Problem je ko pogledam prepoznavnost pomnilnika v Win Xp Pro mi napiše samo 2,75Gb.
Če zažene pa program Cpuz pa mi napiše 4096 dual channel. Enako prepozna oba rama v biosu in sicer 4095 MB.

Če pa dam nadzorna plošča/system pa napiše samo 2,75GB.

Zanima me če je problem v računalniku ali Windowsih?
Gor imam naložen SP3 in bios je ta zadnji.

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore.

LP

StratOS ::

Windowsi XP 32bit podpirajo kalkulacijsko 4 GB, vendar vrednosti tudi 3 GB+ težko dobijo.
Več o tem v temi kam zginel 1GB rama
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

OmegaBlue ::

Uklopit boš mogel PAE (že opisano na forumu).

4GB RAMa na Win 32bit
Physical Address Extension - PAE Memory and Windows
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

StratOS ::

Seveda pa potem lahko pričakuječ kompatibilne posledice zaradi tega, stikalo PAE je tako že iz funkcije z novejšimi naloženimi popravki sp2-ja.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

king22 ::

Rešim problem če naložim gor 64bitne Xp-je?

ender ::

king22: verjetno (če ti bios vidi 4GB, potem skoraj zagotovo, še vedno pa se lahko zgodi, da tudi 64-bitni sistem ne bo videl več kot 32bitni; poglej, če imaš v BIOSu možnost "memory remapping").
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

charlotte ::

Če si lahko sposodim temo. Zanima me če bi imel težave z driverji če si namestim 64bit visto, rad bi pač izkoristu 4 GB rama?! K sm pogosto zasledil, da so driverji recimo za grafične (64bit driverji), precej zadi in slabši od tistih za 32bit sistem?

c00L3r ::

Imam istega prenosnika in imam vanj vstavljeni 2 palčki 2gb + 1gb. Prav tako mu zazna samo 2,75gb. Win XP x64 so dokaj slaba ideja, saj je podpora z gonilniki žal porazna :'(

Dosti boljša ideja je Vista x64. Sem jo imel naloženo. Aplikacije delujejo praktično vse, prav tako nisem rabil nameščat nobenih gonilnikov. Je pa problem da mi webcamer-a in čitalec kartic nista delala, saj zanj ni blo gonilnikov zraven Viste, prav tako mi jih stric google ni uspel najt.

Lahko pa prodaš 2gb palčko in kupiš 1 gb in se zadovoljiš s tem da imaš "samo" 3gb (2,75gb) RAM-a.

ender ::

c00L3r: z gonilniki za XP x64 ni problemov, res pa je, da jih moraš dobiti od proizvajalca komponent, ne pa da bi bili kje vsi na kupu. XP x64 uporabljam tako na desktopu, kot na Acer Travelmate 4272WLMi prenosniku, in mi deluje vse (kar pri Visti x64 ni držalo, ker zanjo ne obstajajo gonilniki za zvočni kartici, ki jih imam).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

king22 ::

Ravmo sem na prenosnik naložil Xp Professional x64 in sedaj kaže celih 4GB rama :))
Ampak ne prepozna več kot pol strojne opreme, kljub driverjem ki so na netu za x64 ne deluje:(

c00L3r ::

ender kje so zdaj tvoji "magični" gonilniki za XP x64? Tudi za tvoj prenosnik obstajajo gonilniki za zvočno kartico za Visto tukaj.

king22 kot sem že povedal. Če lahko živiš brez web-camere in čitalca kartic ti je Vista x64 odlična izbira. Drugače pa se boš moral zadovoljit z 2,75gb RAM-a.

ender ::

c00L3r: govorim o zvočnih karticah v mojem desktop računalniku (M-Audio Revolution 5.1, Terratec Producer 26USB).

king22: kateri gonilniki ti manjkajo? Če imaš čitalec spominskih kartic zna biti malo težavno, ker Texas Instruments nima javnih gonilnikov - jaz sem potem uporabil HPjeve (lahko jih nekam uploadam; mimogrede, vsebujejo tudi gonilnik za Visto64).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

king22 ::

Ravno sem si naložil Visto Ultimate x64 in moram reč, da deluje vse razen čitalec spominskih kartic ne, in še kamera deluje brez težav pa rame tudi zazna sedaj 4GB:))
@ender bi te pa prosil za ta driver za čitalec, ker mi manjka samo še ta driver.

ender ::

There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

king22 ::

Žal niso pravi driverji :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

inštaliranje grafične in bluescreen na win7/64bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
9704 (607) pviran3
»

Snow Leopard pravzaprav 32-biten (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
518807 (6657) noraguta
»

HDA Audio bus driver not found

Oddelek: Strojna oprema
247638 (2927) rtmktl
»

XP pro 32 ali 64 bit

Oddelek: Operacijski sistemi
183310 (2639) Dr_M
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008611 (7420) opeter

Več podobnih tem