» »

Vista Re-install

Vista Re-install

alesek86 ::

Zdravo!

Imam sledeči problem. Ker sem želel na mojem prenosniku, HP 6720s, poskusiti z Xp-ji, sem odstranu prednaloženo Visto in nato naložil Xp-je. To mi ni predtavljalo problem, ker je šlo zlahka. Zdaj se je pa pojavil problem, ko hočem nazaj Visto naložit, pa ne gre...setup pride do posodobitev, potem pa javi napako: "Windows ni mogel posodobiti zagonske konfiguracije računalnika. Namestite se ne more nadaljevati."

Mogoče kdo ve, kaj je potrebno storiti?

Hvala za pomoč

LP

Duhec ::

Sej, gotov si bil tolk pameten, ko ti je Vista še delala, da si naredu Recovery DVD z Visto in vsemi gonilniki ? Se ti pojavi ob bootu "Press F10 for Recovery" ?

alesek86 ::

Ne, seveda nisem bil tako pameten (samo glede na to, da imam prenosnika, a niso gonilniki na recovery disku????) ...sam, ups, se zgodi. Zdaj sem nekako rešil to zadevo, in sicer tako, da sem še enkrat naložil XP-je (že prej sem imel razdeljen disk na dve particiji) na disk D: in potem v winsih takoj zažel nalagati Visto na E: pogon. V tem primeru se je Vista normalno naložila...

Sedaj me pa še nekaj zanima:

Ko bootam računalnik, imam sedaj seveda multiboot in bi rad js to nekako odpravil, če se da. Ali morajo XP-ji še vseeno biti gor?

Je pa takšna situacija:

- previous installed version of windows (to je verjetno XP)
- Window Vista
- Vista Home Premium (recovered)

Druga izbira dela normalno (torej Vista), tretja izbira je ne vem, kaj in se zagnati oz. hoče na novo naložiti Visto, prvo pa še nisem poskusil, samo bi verjetno zagnalo XP-je)

LP

Izi ::

Prvič verjetno sploh nisi Visto pravilno odstranil, saj imaš sedaj naložene 2 Visti in ene XPje.
Eno Visto in ene XPje na prvi particiji in eno Visto še na drugi particiji.
Visto nisi mogel naložiti na prvo particijo zato, ker je tam že bila naložena.
Po moje bo najbolj pametno, da narediš komplet backup pomembnih podatkov nekam na ploščo in nato pred novo instalacijo popolnoma sformatiraš disk.
To narediš takrat ko te vpraša kam naj instalira Operacijski Sistem in ti najprej izbereš format obeh particij in nato na prvo particijo naložiš karkoli že misliš uporabljati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452728 (2284) bluefish
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264415 (64007) Seljak
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193128 (2105) Gutjerez
»

Windows Vista Home Premium Install CD

Oddelek: Operacijski sistemi
323989 (3239) ender
»

Prenosnik + xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
171971 (1761) tattoo

Več podobnih tem