» »

Daljinec Yamahinega ojačevalca prižiga LG LCD-TV

Daljinec Yamahinega ojačevalca prižiga LG LCD-TV

fidelio ::

daljinec od Yamahe (RX-V420RDS) mi prižiga LCD TV (LG 37LF65). če želim poslušat glasbo mi veliko tipk na yamahinem daljincu prižge tudi TV. najprej sem mislil da je težava samo v kodi za vklop, in sem ojačevalec prižgal ročno, ampak ko sem hotel menjati "input" ali pa "play" se je zgodilo enako - prižgal se je tudi TV.

predvidevam da je TV preveč občutljiv.

KAKO NASTAVITI IR KODO NA TV-ju?

ima kdo rešitev?

Hvala

All ::

če se ne motim ma tut jamaha za nastavt ID1 in pa ID2 (usaj moja)

fidelio ::

kateri model pa imaš inkako se nastavi ID? ker v mojih navodilih tega nisem zasledil.

All ::

Pregledu zdej tvoja navodila.

je čist drug dalinc, neprogramibiln.

fidelio ::

sem že skoro doktoriral iz teh daljincev. imam tudi univerzalega daljinca (logitech harmony555) in sem ga sprogramiral na yamaho RX-V4200 (kar tak na blef) in seveda je tudi ta prižgal tv (pa tudi ojačevalec). saj pravim, najbrž je naka finta s TV-jem ker je preobčutljiv. reagira na razne komande z daljinca. v navodilih za TV sem našel neke nastavitve IR kode, ampak to lahko nastavljaš samo z računalnikom preko serijskega porta, ki gaima TV. seveda pa mi ni jasno ali rabim kak software ali kaj? niti ne vem na koga naj se obrnem. je kak LG servis v slo?

AlexGTR ::

Prejšnji teden sem nabavil Receiver Onkyo 606 in imam isto težavo, namreč, ko pritisnem katerokoli tipko na daljincu od receiverja (razen tipk za glasnost in meni) se mi prižge TV (imam LCD LG 37LF65). Ali mogoče kdo ve kaj se da narediti? Fidelio ali si ti našel kakšno rešitev glede tega problema?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kak Hi FI komponenta internetni radio in Dab + hkrati kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
457238 (3738) mat xxl
»

Usb port na lcd tv lg (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
392105137 (45581) kitka77
»

LG- problem s prižiganjem

Oddelek: Zvok in slika
71632 (1467) Mihcee
»

Onkyo TX-SR508 standby

Oddelek: Zvok in slika
254415 (3943) jerry2000
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399467 (6375) Alexius Heristalski

Več podobnih tem