» »

Nov računalnik - ZELO počasen

Nov računalnik - ZELO počasen

skico ::

Zivijo

Konec prejšnjega tedna sem naredil nadgradnjo računalnika.

kupil: os. pl. Intel DG33TL, cpu E8200, 2x 2GB DDR2 800

Diska imam še od prej in sicer 2x WD 160 GB sata serija JS. Diska sta preko Intel Matrix Storage-a povezana v RAID-1 (mirroring). Na računalnik sem naložil Visto x64, ter vse najnovejše gonilnike!!!

V Visti sem izklopil defragerja, indexing service, system restore. Naložena je osnova brez dodatnih programov. Teh je samo par, med njimi F-Secure antivirus.

Sedaj pa na problem.. In sicer Vista se nalaga tako dolgo da lahko med zagonom v miru spijem 4dc kofi :) OK, resno.. nalaga se tam 3-4 min, da pridem do namizja, pa še potem nalaga in bere po disku kakšne 3-4 minute.

Izmeril sem disk performance pa pravi HD tune ali HD tach, nevem kir je točno, da dela disk max 55mb/s pa do min 33mb/s. Ali je možno da je cel računalnik tako izredno počasen zaradi diskovja? Kajti, če primerjam zagon tega računalnika z notesnikom ga notesnik prehiti 3x...


Hvala za vse nasvete.


lp, Boštjan

opeter ::

Za OS jaz osebno NIKOLI ne bi uporabljal RAID povezave. Za dokumente uporabljam, ampak za OS pa ne. Sicer je baje majhna razlika pri RAID-1 in brez RAID-a, ampak vseeno boš pri RAID-1 povezavi občutil upad hitrosti pri zagonu sistema in programov. To je samo moje mnenje.

Sicer pa so tisti stari disk prepočasno. Koliko imajo predpomnilnika? 8 MB? Ker recimo jaz sem občutil izredno razliko v hitrosti zagona sistema na 120 GB Seagate ATA100/8 MB proti WD 320 GB SATA-II/16 MB. Razlika pri zagonu sistema je ogromna!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

skico ::

mnja.. verjamem da je razlika ogromna, vendar recimo samo za primer.. disk v notesniku z 5400 rpm je sigurno počasnejši od teh diskov, pa se notesnik vseeno zažene veliko hitreje..

cacha v diskih je po 8mb



lp

pozitron ::

Preveri v device mamager-ju, če diska delujeta v ultra DMA mode, da nista v pio.

skico ::

v device managerju tako vidim samo EN disk (zaradi raida). Bom pa preveril še možnost PIO mode-a, vendar mislim da nista na pio glede na to da sta sata diska.

lp

skico ::

OK...

toliko da povem, če bo imel mogoče še kdo takšne probleme kot jaz.

Za "napako" oz. počasno delovanje sistema je bil kriv BIOS na osnovni plošči. Namreč Intel ima do zadnje verzije 0407 BIOSa problem s kompatibilnostjo med Visto x64 in 4GB sistemskim pomnilnikom. Po nadgradnji biosa teh težav ni več!

Zadnji bios je datiran 20.02.2008! Jaz sem ga pa posodibil par dni pred tem s takrat zadnjo verzijo. Zaradi tega torej problemi...


Damn, ocitno se tudi najboljšim naredi da zaj..ejo (intel)


lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320572750 (30150) hariscorale
»

Windows 8 uvaja hitri zagon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11927492 (21681) Jst
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362063 (1526) GrimReaper
»

Soft RAID vs. Hard RAID

Oddelek: Strojna oprema
131693 (1466) OmegaBlue
»

DTP workstation & monitor do cca 1500€ - nasveti

Oddelek: Kaj kupiti
151095 (970) opeter

Več podobnih tem