» »

LCD za fotke

LCD za fotke

kuglvinkl ::

slej kot prej si bom nabavu 24", ampak ta čas še ni prišel. Zdej, rabim en LCD monitor, ki ga bom uporabljal za fotke. Vem samo, da TN paneli odpadejo, pol me pa zmanjka.

Ta monitor bo potem postal sekundarni za 24", tako da me zanimajo stari oziroma rabljeni. Spomnim se samo, da naj bi bila 193p serija kul...

Torej, kateri rabljeni monitor mi priporočate za prej opisano?

Thnx.

Pyr0Beast ::

Jaz osebno še vedno na CRT-je prisegam glede obdelave fotk, drugače imaš pa tukaj nekaj zanimivih podatkov ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

173p / 193p so zelo dobri kar se tiče barv. Samo niso poceni. Rabljen 173p še vedno stane 100 do 150 eur, če ga kje sploh dobiš.

kuglvinkl ::

Hvala obema!

Morda še kakšen podatek?

aljazh ::

Če uspeš dobiti kakšnega rabljenega NEC MultiSync 1970NX... ima S-IPS matriko, zelo realen prikaz barv; jaz sem z njim zelo zadovoljen in ga uporabljam za enak namen. Sem ga poskusil tudi kalibrirati s Spyderjem, pa ni bilo skoraj nobene razlike pred in po kalibraciji, tako da je ostalo vse na default nastavitvah, razen kontrasta in svetlosti.

Vprašanje pa, če boš lahko našel kakšnega rabljenega, pa tudi cena bi znala biti na nivoju cenejših novih 19" s TN matriko.

kuglvinkl ::

Me mika 204Ts..., mislm, samo to sem najdu...

Thnx.

Aja, tista tabelca je kul :)

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Tole je pomoje najboljsi monitor za svoj denar. Ima S-IPS matriko, tko da kej boljsega za tak denar sigurno ne bos dobil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ironmaiden ::

Prodajam nov vrhunski 19" DELL 1908PV monitor za male pare , ima vrhunsko PV matriko.

http://www.bolha.com/oglas3034889

bluefish ::

Se pridružujem mnenju DR_M-ja. Odličen monitor za svojo ceno. Tudi sam se zanimam zanj, vendar bom verjetno počakal na novo serijo, ki se obeta čez nekaj časa.

KoMar- ::

ironmaiden: Kaj je pa tako dobrega na njem? Ker tole so čisto povprečne, če ne celo podpovprečne vrednosti:

Kontrast : 800:1
Svetilnost : 300 cd/m2
Vidni kot : 160 vodoravno, 160 navpično

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

bluefish ::

tole ima TN panel in je daleč od pričakovanega.

BluPhenix ::

193p so zakon, barve take, da se zjočeš. Imam 2 (enega kupil naknadno preko bolhe), pa se jima nebi odrekel zlepa. Če najdeš kakšnega rabljenega vsekakor vzami, pa še cena bi morala biti precej nizka.

S-IPS in TN matrike niso za barvno korekcijo, ostanejo samo PVA. To kar ima 193p/173p.

Če dobiš vzami 193p plus, je še malo izboljšan 193p.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

bluefish ::

ja, to lahko potrdim tudi sam. Imam 173P in so barve odlične. Praktično se takoj opazi razlika ob uporabi LCD-jev na faksu in prej v SŠ, ki so bili neki poceni Samsungi s TN matriko.

Dr_M ::

Jest mam 770P in 173P, side by side, pa lohk recem, da je 770P mnogo boljsi. Ceprov so neki pametnjakovici ugotavljal, da je to 6bit PVA, temu ni tako. Barve mnogo bolj zive, crna je dejansko crna itn...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Napram CRT-jem stvar ni več tako 'lepa', dasiravno, če se potrudiš, bo slika zgledala lepo na obeh tipih monitorjev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BluPhenix ::

Ceprov so neki pametnjakovici ugotavljal, da je to 6bit PVA, temu ni tako. Barve mnogo bolj zive, crna je dejansko crna itn...

Na mojih 193p je črna tudi dejansko črna in kalibriran je tako, da barve ki so na ekranu pridejo (do neke mere) enake na printih fotografij. Torej imaš kalibriran monitor? Sej v bistvu ne rabiš da do barve žive, samo da so pravilno reproducirane.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

KoMar- ::

Moj 173P ima tudi super barve, moram samo pohvalit. Kakšna je pa tista plus različica, ki je prišla malce kasneje, če kdo ve?

levaky ::

Sam uporabljam monitor NEC 2070NX. Ima S-IPS matriko in sem pred dobre pol leta zanj odštel 600€. Ko sem ga hardwersko kalibriral, je pri 6500K vinsko rdeča malo bolj izstopala, pa zelena je malo posegla izven dovoljene vrednosti, sicer pa so bile vse barve v mejah normale. Kolega, ki mi je posodil in kalibriral monitor je rekel, da so vrednosti odlične za tako ceno. PRIPOROČAM!:)

lp, Matej

Dr_M ::

BluPhenix: bom kalibriru, ce dobim kje spiderja :) No proti TN monitorjem je se vedno bog in batina, ampak slika ni tako dobra, kot na 770P/970P.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IceIceBaby ::

Moj 173P ima tudi super barve, moram samo pohvalit. Kakšna je pa tista plus različica, ki je prišla malce kasneje, če kdo ve?


Kolikor jaz vem je razlika v kontrastu. Navaden ima 700:1 plus pa 1000:1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372981088 (45924) hariscorale
»

En spodoben LCD 19"

Oddelek: Kaj kupiti
151508 (1220) @LOL
»

Kateri LCD Samsung?

Oddelek: Kaj kupiti
463677 (2115) NURS
»

Samsung 193P ALI Samsung 193P+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1329476 (6172) Person
»

Kje in kateri LCD monitor kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
132579 (2285) lambda

Več podobnih tem