» »

Kje in kateri LCD monitor kupiti

Kje in kateri LCD monitor kupiti

samo2 ::

Lp vsem. Prosil bi za kakšen nasvet kje in predvsem kateri LCD monitor kupiti.
Rabim ga predvsem za pisarniško rabo in internet.
Imam zelo občutljive oči, zato bi rad predvsem čimbolj naravne barve in dober kontrast. Kaj je še pomembno? Razlika PVA in TN matrike? Priporočate 17 ali 19? Cena ni najpomembnejša. Mogoče kdo ve kje znajo dobro svetovati in kaj pokazati na to temo?
Hvala vnaprej!

Stepni Volk ::

25ms bo dovolj, glede izbire monitorja e fino pogledati kakšen test (v različnih revijah, različnih narodnosti)... Tako je povsod dokaj na vrhu Samsung 193P, ki ima svojo latno temo v tem oddelku.
LCD-ji ne dosegajo naravnih barv (zaenkrat).
Pri nakupu pazi še na KLASO monitorja, to je koliko "mrtvih" pikslov ima monitor lahko, preden ti ga zamenjajo.
SLASS 1 = ne sme biti mrtvih pikslov.

samo2 ::

Stepni Volk hvala. Vesel sem, da si omenil ravno Samsunga 193P, ker se najbolj nagibam ravno k Samsungu 193P ali 173P. Hvala še enkrat. Lp Samo.

Orchestra ::

Glede tega tako popularnega Samsunga 193P:

CITAT:

"Z nakupom tega monitorja sem rahlo razočaran. Že po sedmih dneh zmerne uporabe sem dobil prvo belo piko. Ko sem klical generalnega uvoznika sem izvedel, da firma Samsung spada v II. reklamacijski razred. Torej lahko uveljavljam raklamacijo šele, ko bom imel vsaj 7 mrtvih pik. Na vprasanje, ce mi bodo potem 100% zamenjali monitor, so odgovorili, da je spet odvisno, koliko je razmika med temi 7 poškodovanimi pikami. Torej nič kaj vzpodbudno...

Monitor ima drugače odličen kontrast, prav tako odlično ergonomijo in nastavljivost samega zaslona preko priložene programske opreme.
Kljub 20ms je še vedno pri filmih in igrah močno (beri: moteče) prisoten ghosting. Pri tem monitorju je NUJNA sočasna uporaba dobre grafične kartice z DVI izhodom. V službi že dalj časa uporabljam 17" IBM ThinkVision L170, ki je po mojem mnenju z 1/3 nižjo ceno boljši nakup. Priporočam pa tudi NECa."

vir: mimovrste.com

KOMENTAR:Majke mi,da mi ni jasn,zakaj se grebete za ta monitor?Samsung 913N TCO 03 Silver ima 8ms odzivnega časa,edino kar je,je to,da ima kontrast "zavaljen"

LP

Zgodovina sprememb…

[MYTiX] ::

Si ga vidu v zivo? Ti jaz povem, da ni primerjave med tema dvema po kakovosti slike (reprodukcija barv, kontrast). In tisto o DPjih ni res. Po 7DPjih ti ga menjajo ne glede na obmocje, kjer se dp nahaja.
podpis

mohha53 ::

Samsung je ne dobra, ampak najboljsa odlocitev. Poskusi dobit kje (splet) kakega z 8ms in totalno garancijo. Ja, Samsung je prvi, ki ti ga zamenja, cetudi je fuc samo e piksel. Sam sem probal veliko LCDjev, pa se mi zdi ta res najboljsi.

Drugace je splosen nasvet, da idi v trgovine in ...hmm... gledaj, hehe. Kaj ti pac najbolj pase (za oci seveda). Pa izogibaj se 25ms, ti spacajo sliko, 16ms je dobro, se bolje je manj.

Myk
"Never touch a running system!"

Slowenc ::

Dejan14: Majke mi, da mi ni jasn, zakaj že po enem mnenju lahko sklepaš da je ta monitor slab.
In pa, v citatu je omenjeno, da je 17" monitor z 1/3 nižjo ceno boljši nakup od 19"? NE moreš primerjat cene 17" in 19" monitorjev.
Skiny gate.

frudi ::

ta lolek na mimovrste bi lahko vedel, da ima pri nakupu preko spleta pravico v roku 15 dni vrniti izdelek, tudi če z njim ni nič narobe.

Dejan14, če ti ni jasna razlika med 193P in 913N, ne govori neumnosti. ta dva monitorja sta že v osnovi namenjena različnim uporabam in različnim kupcem.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Orchestra ::

Jst bi rabu enga 17"LCD-ja.Seveda je odgovor:BUY SAMSUNG!.Ja,to ze,sm modelov je ene par,ce se ne motim:710x...
-NAMEN:70%igre
CENA:jah okol 60-70kSIT,glede na to,da je 19" ze 95kSIT

LP

batista ::

Glede na to da je 193P že kr poceni(114.000), je mislim da najbolši nakup ta hip!
Pa še tole. Tisto da samsung zamenja monitor če ima samo 1 dead pixel velja le v Koreji, pri nas žal ne. Vsaj tako so rekli pri mimovrste.com.

batista ::

Pa še tole bi vprašal za tiste gi ga imate.
Ker se pri 193P sliko štela(pozicijo, barve..) v windowsih, kaj potem si monitor zapomni pozicijo slike tudi v dosu in drugačnih okoljih? recimo da na monitor priključiš zunanji tv tuner, bo slika ostala na mestu če jo prej naštelaš v windowsih za določeno resolucijo in frekvenco?

lambda ::

Kaj pa S-IPS alternative, ki so v istem cenovnem rangu kot 193p. Pomoje bi bila to odlična zadeva za koga, ki kdaj pa kdaj odigra kako streljačino poleg vsakdanjega dela na računalniku. Zanimivo se mi zdi, da o teh monitorjih skoraj nobeden ne govori, kako to?

drejc ::

Pred dobrim mesecem sem kupil monitor 193p in zraven je garancija za 14dni, če se ti pojavi prižgan dead pixel.

S-IPS z manj ko 25ms v 19' razredu ne boš našel pri nas. Nevem zakaj ampak nisem najdel enega takšnega. Šele z 20' in več lahko pričakuješ 16ms sips panele. (dell, hp) To je pa vse čez 200k in meni negledljivo (1600x1200 na 20'?!)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

lambda ::

Ja to že, ampak pravijo, da je teh 25ms bolj na papirju in se v igrah obnese precej boljše kot tale 193p. Cene teh monitorjev so pa ~100k za LG in ~120k za NEC npr.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372974164 (39000) hariscorale
»

Samsung 193P ALI Samsung 193P+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1329409 (6105) Person
»

Samsung SyncMaster 913N ali 920T ?

Oddelek: Kaj kupiti
91716 (1531) McSpike
»

Kater 19"LCD kupit od nastetih?

Oddelek: Kaj kupiti
81615 (1346) Grey
»

LCD

Oddelek: Kaj kupiti
311955 (1243) osmi

Več podobnih tem