» »

En spodoben LCD 19"

En spodoben LCD 19"

Makina ::

No, mene samo zanima, kera firma je najustrežnejša za to kar bi jst želel.
Pripravljen sm dati 100k za LCD in to 19". Čim bolše spefikacije. Igrce ne špilam pogosto zato je lahko večji odzivni čas. Pa če navedete ker model.
Hvala.




Lp
Trisixty s kombajnom bočno.

IceIceBaby ::

Samsung 193p. Odličen monitor. Barve so odlične, slika je zelo ostra pa še za pogledat je lep.

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

zvite grable ::

Js mam samsunga syncmaster 940b(tanek rob). Pa sem zlo zadovoln, kupu sm ga pa v trgovini teal za 65k (so mi dal sejemski popust).:D
Kupu sm ga pa septembra.http://www.teal.si/iShop.asp?mode=PR00C...

Zgodovina sprememb…

@LOL ::

Hehe zadeva še kar drži ceno. In pravilno je tako saj gre za vrhunsko robo.
Tudi jaz bi priporočal tega, saj ga imam sam že leto in pol in ga ne zamenjam.
Pa še stajliš je 1A. Prefinjena eleganca. Tudi ko je ugasnjen ima človeka da bi se usedel na stol ter občudoval to lepoto od oblikovanja.:)) Aja če hočeš kvaliteto slike glej za PVA matriko ali pa IPS pa nekaj v tem rangu. TN+film ap pusti pri miru
Skratka mene moti samo to da je brez gumbov za sliko nastavljat.:|
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Makina ::

@kst- tvoj monitor mi je kr všeč, samo čudno je to da sm ga spregledal. Po spefikacijah je zelo soliden.
@zvite grable(dobr nick)- tudi tvoj monitor sem mal pregledal vse je v neki zlati sredini in za ta dnar je kr vredi.

Drugače pa vidim da je samsung povod najjači, ker mi daje občutek ker za ta dnar ne dobiš bolšga.
Trisixty s kombajnom bočno.

bluefish ::

tudi jaz imam manjši Samsungov model 173P (17") in sem zelo zadovoljen. Svetilnost in kontrast sta odlična, tudi odtenki črne se zelo dobro ločijo med sabo. Kljub starosti še zmeraj 1A izbira.

Makina ::

Sem pregledoval malo po Enaa. Mislm LG-jovi Lcd majo dobesedne Prizadete kontraste 2000:1.
A slučajno, veste če se kaka serijska napaka na LG-jevih LCD-jih pojavla?
Trisixty s kombajnom bočno.

mmaestro ::

Poglej si še ta dva Samsunga:
971P
970P

Glede Lgjevih kontrastov pa ne gledat po specifikacijah, pač pa poglej rajši mal po testih, ker vem da npr LG L200C-SF, ki naj bi mel npr kontrast po specifikacijah 2000:1, ima dejansko 800:1. Rajše kupi enega od teh Samsungov, zraven vključi še 193+, in si zmagal, zagotovo ne boš razočaran.

rapz0r ::

19" za 100k? Brezveze. Za par jurjev več vzem LG L2000C 20"

Makina zakaj "prizadete" lol? Tud ostale firme majo tak kontrast in to je samo dobro.

bluefish ::

rapz0r: takih kontrastov monitor v resnici sploh ne doseže. Stvar je nekako podobna, kot pri cenejših scanerjih interplotacija. Na račun nekaterih drugih stvari se tako lahko poveča ločljivost (pri scanerjih) oz. kontrast (pri monitorjih). Vsekakor se je bolje ozreti po monitorju, ki navaja kar se da realne podatke o svojem delovanju, kot pa nasedati marketinškim foram.
Nasploh sem mnenja, da je bolje kupiti monitor za katerega daš malo več denarja in pozneje nimaš težav z mrtvimi pixli ipd.
193P kljub temu, da je zunaj že dve ali tri leta še zmeraj drži ceno.

mmaestro ::

@rapz0r: imel sem doma LG L2000C-SF in sem ga po dveh dneh odnesel nazaj, zdaj bom verjetno kupil rajše Samsunga 970P, pa vsaj vem, da dobim za tak denar kvaliteten monitor, ne da bo črna barva vijolična ko pogledaš malo od strani in podobne fore. Samsung vem da ma kvalitetno sliko, ker enega že mam doma.

Dusan_HD ::

Piskrček pristavim za Samsung-a z PVA matriko.
Lastim si 173P plus model. Vse najboljše o njem. V službi imam pa enega z TN matriko. Bljek od bljek, še bolj pa ko delam kaj v photoshopu, corelu tu ali tam.

>:D
raY_

mmaestro ::

Tu sem našel nek test za 970P pa me zanima, kaj pomeni ti dve sliki: prva in druga kaj naj bi to predstavljalo. Sploh pa me zanima pri tej drugi, kaj pomeni tisti črn rob desno spodaj? Verjetno če ga je manj boljše je al kaj? Glede ghostinga v primerjavi z 193p je dost boljši, vsaj po primerjavi sodeč.

T-h-o-r ::

Ok, da ne odpiram nove teme....

A se danes že splača kupiti lcdja, da bi na njem igral igre? Ali so odzivni časi že dovolj majhni? Ali so zaenkrat crtji še bolšI? Ko mam odvečen denar, pa ne vem, ali naj nabavim lcd :P

rfmw ::

Že par mesecev imam 970P. Nima niti enega mrtvega pixla/subpixla. Slika je odlična. Tu in tam odigram kako igro in glede na CRT ne morem rečt, da je opaziti kako poslabšanje slike tudi od hitrih premikih (eksplozije, ..).

Edina pripomba: na belem ozadju je na ekranu opaziti neenakomerno osvetljeno površino (vertikalna senca na levi strani od sredine ekrana)- najbrž napaka pri postavitvi žarnic za LCD matriko. Vendar se od normalni sliki (pisani) te sence ne pozna prav nič in ga zelo priporočam!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

@LOL ::

A se danes že splača kupiti lcdja, da bi na njem igral igre? Ali so odzivni časi že dovolj majhni? Ali so zaenkrat crtji še bolšI? Ko mam odvečen denar, pa ne vem, ali naj nabavim lcd

Jaz igram Enemy Territory, Vice City in podobne na 193p z 20ms odzivnim časom pa dela kot po maslu. Tistga gosthinga pa se navadiš nekako v 2 dneh in ga potem sploh ne opaziš več.8-) Tako da se da igrat isto kot na CRT
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8373996541 (13941) crnski0
»

Kateri monitor kupiti - 19-22"

Oddelek: Kaj kupiti
6943 (827) tilenn
»

Tezava z Samsung 970p

Oddelek: Zvok in slika
262576 (1358) rikta33
»

LCD za gejming

Oddelek: Kaj kupiti
432785 (1640) bluefish
»

Nakup 19" - 20" inčnega LCDja!

Oddelek: Kaj kupiti
161877 (1499) urkoman

Več podobnih tem