» »

Računalnik štekne, freezne.

Računalnik štekne, freezne.

db1101 ::

Pozdravljeni

Imam zelo nenavaden problem, namreč računalnik je delal normalno, potem pa je pred tednom pri nas zmanjkalo eletrike in ko sem ga naslednjič zagnal so se začele težave. Računalnik se normalno prižge pride v OS, potem pa samo naenkrat štekne, freezne, lučka za disk ugasne,ampak finta je, da če rahlo potrkam po kišti spet dela dalje.(wtf?) Mislil sem pač da je problem disk, pa sem zamenjal pa še vedno isto. Probal sem tudi zamenjat kable, pa sata pa ide disk pa je isto .Recimo računalnik dela normalno, potem pa po poslušam muziko samo štekne ampak na ekranu pa vseeno lahko premikam miškin curzor. .Pri tem ko je zmanjkalo eletrike (verjetno el. sunek), mi je tudi crknila zvočna. In kot kaže še grafična,če grem v špil so namreč sami artifakti ampak ne pri vseh špilih, pri enih so artifakti (crysis) pri drugih (COD4, bioshock) pa pač špil nenormalno šteka pa zvok se izgublja ampak slika pa je normalna. Mislim da če bi crknila grafika bi pri vseh špilih bilo enako stanje bilo. Aja tam kjer so artifakti je pravzaprav slika mešanice rumenih in modrih črt čez objekte v igrici.
Zaenkrat, še nisem poskusil grafe na drugem rač., da bi videl če dela, bom pa probal. Najbolj me moti to, da ko potrkam po ohišju dela vse normalno dalje!

Zanima me, če je lahko kriva matična in zaradi tega so problemi še z grafično in ostalimi komponentami?
Ali mi je crknil cel sistem? Bom pa naslednji teden, ko bo malo več časa probal menjat komponetno po komponento pri kolegu.
Aja še sistem: ASUS M2N-E, AMD 4400 X2, 2X1 GB SUPERTALENT 800MHZ, ATI X1950 PRO, 200GB S-ATA MAXTOR.

Hvala že vnaprej, če bo kdo kaj več vedel.

Lp, Damir
dbanfy

solatko ::

Najprej preizkusi z zamenjavo napajalnika, lahko da se ti pojavljajo nihanja v napetosti. Možno je tudi, da ti je scufal bios - poglej za nadgradnjo. Za izpade elektrike so občutljivi tudi rami.

db1101 ::

Hvala za odgovor, bom probal,. Aja še ena stvar ki sem jo opazil je namreč da mi ura v windovsih zaostaja.

Lp, Damir
dbanfy

Gwanaroth ::

Poglej kondenzatorje na matični!
Lights often keep secret hypnosis..

db1101 ::

Sem pogledal kondenaztorje, pa ni nti en napihnjen, ali pa skurjen.
dbanfy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Darkstar One (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20512462 (6229) Mercenary
»

Računalnik se zablokira.

Oddelek: Pomoč in nasveti
221836 (1546) The_hammer
»

Navijanje P4 3Ghz

Oddelek: Navijanje
171704 (1269) *ziga*
»

graficna umira...

Oddelek: Pomoč in nasveti
51214 (1052) DejaVu
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89042377 (24775) sharp

Več podobnih tem