» »

Navijanje P4 3Ghz

Navijanje P4 3Ghz

Sodck ::

Hm ker pridejo kmalu kake nove požrešne nove igrice bi malo pohitril moj sistem z možnostjo nekupovanja novih komponent:)
Imam slednji sistem:

Pentium 4ht 3,00ght L2cache 2mb
Intel eatonville matična plošča lga775
DDR2 533mhz 1GB
Geforce 7600GT 256mb
160GB SATA2 8mb 7200/rpm
Zalman nevem ker model hud z led diodami za CPU hladit:)

Hm zanima me če bi mi kdo povedal strokovno/laično kako se naviti to mašinerijo, nameravam pa kupiti dodaten giga rama še. Če je pa to nespametno bi pa v bližnji prihodnosti kupil najšvohnejšega core2duo, ki se ga baje da hudo naviti. Zanima me tudi če bi pasal na sedanjo matično ploščo saj ima enako oznako lga775, kar berem pa core2duo paše na lga775? No to bi bila bolj alternativa, rajši bi nabril sedanji mlinček potem pa kupu poceni varianto core2duo z navitjem ter kako dx10 grafo:) Ampak to čez leto verjetno. Hm sedaj pa prosim za nasvete, hvala!:)
  • spremenil: gfighter ()

motoboy ::

za plato ne vem kako mas kaj sao intel pomojem ni nardil neke navijalske grafo pa kar z rivatunerjem navijes povecas frekvence pa stestiras v 3dmarku ce so kaka popacenja ce jih ni ok zvisas pa tako dugo dokler se pojavijo popacenja pol pa vidis ki je priblizno max meja ko ni popacenj pa nastavis tak in stestiras pa vidis kolko si pridobil.za plato pa idi v bios pa zvisaj fsb malo po malo pa testiraj ce je stabilen v prime95.pa to bi blo za zacetek to ce pa hoces vise pol pa je se treba malo voltaze pa to:D.blo pa bi dobro prej uporabit delilnik za ram da vidis do koliko ti gre proc kr pol je mozno da bi te ram stopo:Dzaj ce ma intelova plata to moznost.LP:D
ASUS P5K, e6300@ 3,3ghz ,2x1gb G-skill,Geforce 8800 gt, 250 gb sataII

Sodck ::

http://www.amazon.de/o/ASIN/B000E864LW/... Plata je taka od tistih tvojih navedkov oz orodij pa pojma nimam:)Lahko malo bolj podrobnejše :))

motoboy ::

http://www.guru3d.com/index.php?page=ri..., tukaj si zdownloadaj rivatuner ga nalozi pol pa idi tam ko je tak costumize pa puscica pa daj prvo slikico ko je grafa narisana tam pa se pol navija pa visas clock gres pa recimo po 5mhz intervalih.za plato pa bom malo zaj pogleo sao po mojem nias srece ker je intelova nebo kaj dosti moznosti.LP
ASUS P5K, e6300@ 3,3ghz ,2x1gb G-skill,Geforce 8800 gt, 250 gb sataII

motoboy ::

za plato ni nekam dosti info tak da najbolje da pogledas sam na zacetku zagon stiskaj tipo del pa malo pobrskaj po biosu se pise ki cpu fsb, ali pa kaki speed setings samo fsb setings.pol pa bos vido ce ma moznost spreminjanja clockov.LP
ASUS P5K, e6300@ 3,3ghz ,2x1gb G-skill,Geforce 8800 gt, 250 gb sataII

TechBeats ::

jst mam tud p4 3ghz 775

pa matično nč posebnga Gigabyte 8i915p-g (no nej bi bla kao bl za navijat)

sam sm brez težav naviu proc na 3.6ghz...fsb dau na 240 it to je to (brez posega v voltaže mi je kr matična sama prilagodila votažo procesorja) sam množilnik ram:fsb sm dau na 5:4 k mam ddr 400 sam se mi glih pr temu fsbju ujameta skupi tko, da mi ram dela s polno hitrostjo 400mhz...

pomoje ga lohka največ navijš na 3.990 mhz oz fsb = 266 sam se ti bo pa greu k hudič >:D, bol da maš kšn kul vent ne pa unga zravn proca...
jst mam original od intela (morm čim prej zamenat) pa se mi je greu na 3.6ghz kr tm okol 58-65 stopinj med obremenitvijo...
nenavit pa max 50°C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

dzinks63 ::

:)) Če so ti prioriteta igrice, najprej razmisli o kakšni boljši grafični .
Npr : MSI 7900 gto in flash v gtx . Pa en dobeh hladinik za proc nabav in ga navij. Če pa je še kaj denarja, pa še 1gb rama. To bi delalo ko šus.

Sodck ::

Ja že sedaj mam zalmana 9550led za CPU hladit pa ni nič navit, samo jest nimam pojma kako se navija. Tut nevem kako se pride v bios nič:) Zato enga superjunaka prosim da mi pove od točke do točke kako gre to:)

Sodck ::

Aja pa še to, imam tanajnovej driverje od ngohq za geforce7600gt pa nimam več tiste control panel za temperaturo pokazat, tko da če bom kaj navijal da jo nebom stajal:P Aja speedfan imam program, naj mi da prosim kdo kaki program da bom vidu za grafično temperaturo, ker speedfan nevem ker prkazuje za grafiko temperaturo al jo sploh?

Aja še to, core clock mam default 560, memory clock pa 700. Sedaj pa nimam pojma a nj kr usako višam po 5 mhz ja kaj pa potem, kdaj vem da bo dovolj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sodck ()

motoboy ::

prvo eno visaj do tiste meje ko je se vredu pol ko najdes max daj recimo core nazaj na defoult pol pa se pri ramu ponovi ko pa si najdo oboje najvisje pa nastavis na tiste najvisje frekvence kere so bile vredu.pa riva tuner.temperaturo se da videt tudi z enim drugim programom za navijat graficne to pa je ati tool 0.26 vpisi v googl pa zdownloadaj ta program pa ti zna sam najt max core pa max mem pa se preveri ti ce so ki napake.LP
ASUS P5K, e6300@ 3,3ghz ,2x1gb G-skill,Geforce 8800 gt, 250 gb sataII

Sodck ::

Motoboy ti se si pa registriral na moj rojstni dan:) Ok bom zlovdal ta ati tool, nekdo mi je omenjal 3d mark 2005 kako je z tem programom?

Aja atitool mi sedaj lavfa pr core clock je dosegu višek 620mhz zdej pa počas pada že na 607mhz je to normalno? Trenutno se mi grafična ob temu procesu greje na ukoli 75 stopinj celzija prej 60 je tudi to normalno? Hehe test mi lavfa sedaj že 32 min bo to dovolj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sodck ()

Sodck ::

A še nekaj me zanima sedaj ko maxam memory imam core na default memory je pa sedaj obstal na 829mhz ati tool pa pravi da ni nobenih errorjev a so na kosmatulji na vsake tok cajta pojavijo rumene pike je to kaj narobe?

Sodck ::

HM tako je sedaj to core sm nastavil na 607 memory pa na 817:)Boto kul greje se mi ukol 70 stopinj bi šlo še kaj več?

Sodck ::

Hm tole overclockane z atitool se je iznakazu, ker mi je v live for speed use delalo v diapouitivih na novih nastavitvah, na starih pa tako kakor vedno:) Tko da bom sedaj probal rivatuner + 3dmark 2005 samo nj mi eden pove kako se kaj orientirati po temu 3dmark2005 :) Hvala

TechBeats ::

Ja sam polaufi 3dmark k ni navita pa pol k je navita z mojo 6600gt sm meu povprečno 3.450 točk, tvoja nenavia bo mela tm skor še enkrat tolk...
za rivatuner mej pa raj 39.71 k tele ngohq (97.92) glih ne zazna najbol...

ja za pc navijat...pa prtisn ene parkrat delete gumb na tipkovnici k se ti komp resetira.. in padeš v bios notr.. pol je pa čist od matične odvisn kašn bios maš- jst mam phoenix pa mam prou eno podskupino prou za pc navijat ... (ta vent ti bo čist kul delu če ga boš na 3.6ghz naviu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Sodck ::

Kaj točno v BIOS-u pa morm spremeniti da bom navil procesor? :)

motoboy ::

spremenit pa je potrebno fsb ali pa ce pise frekvenca ki to bo to.pa pr ati tool znizaj se tiste clocke vsakega za 10 mhz pa bo menda vredu pol.ker tiste rumene pike niso vredi tisto so artifakti pa jih nea sme bit pa gpu recimo pr men najde ati tool najvisjo frekvenco pri 470 laufam pa jo lahko na okoli 445 da dela dobro to je malo cudno.kr ati tool je drugac full vrei stvar:D
ASUS P5K, e6300@ 3,3ghz ,2x1gb G-skill,Geforce 8800 gt, 250 gb sataII

*ziga* ::

Evo drugace pa klik!, ce plata ne bo dala:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108555 (6891) Gregc69
»

Overcloking moje konfiguracije, prosim za pomoč!

Oddelek: Navijanje
191752 (1432) particle
»

8800GT in shranjevane frekvenc po navijanju.

Oddelek: Navijanje
141493 (1147) AnWar
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
987014 (3945) PINki
»

Sapphire ATI Radeon X1900GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
533987 (3167) Puzo

Več podobnih tem