» »

QUAD rami

QUAD rami

friksi ::

Na slovenskih forumih še nisem zasledil te teme, pa me zanima, ali kdo kaj ve o tem, kako se odrežejo quad rami (torej 4 enake palčke). Tak Quad channel kit ima npr. Geil

beta1 ::

To mene tudi zanima. Kako se odrežejo 4 x 1GB ramov 800mhz CL4 na plati asus P5B. Delajo na 667 ali na 800mhz.

IVo ::

Jst mam 2 kita po 2x1GB torej 4x1gb, rami so pa Cruicial Ballistix navil sem jih pa na 960MHz... Tak da se te zlo dobr odnesejo... Glede geilov pa ne bi vedel, sem pa slišal da se tut teli black dragon rami tut dobr navijajo...

HyperGL ::

jaz imam 4x1 supertalent... delajo na 800MHz pri 4-4-3-8 @ 1.9V (na 1.8V nisem nikoli niti testiral pravzaprav)... sicer pa na 5-5-5-15 delajo tam nekje do 970MHz... pri 2.1V (za več bi mogu se malo bolj poglobit v nastavitve... pa ni potrebe trenutno)

matična pa je ta v podpisu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

friksi ::

Sam jaz ne vem, če je quad kit enako kot 4x1 palčke ... Mislim (vsaj jaz si tako predstvaljam) da gre za 4 enake palčke, ki pa so med seboj usklajene (ali kaj podobnega). Tako kot verjetno 2gb kit ni enako kot pač 2x 1gb palčke. Res je, da gre v obeh primerih za 4 (oz. 2) palčke, vendar pa kot rečeno, mislim da so nekako med seboj umerjene.
Drugače ne vem, zakaj bi bili dual in quad kit-i.
Če se motim, pa naj me prosim kdo popravi.

Dr_M ::

S cim pa so umirjene??
To so 4 random zbrane placke in dane v en komplet. Vazno je, da so specifikacije enake, na ostalo pa nima nihce upliva.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matek ::

V teh kitih naj bi bile palcke iz istih/podobnih serij, torej cipi, ki so bili proizvedeni naenkrat in imajo zato zelo podobne lastnosti. To ima seveda smisel upostevati samo, ce bos navijal kisto, kjer se bodo vse palcke navijale priblizno enako, ena slabsa ne bo zavirala ostalih.

Ce pa se ne mislis prevec ukvarjati z navijanjem, pa je tako, kot je povedal Dr_M -- ce imajo enake specifikacije, je drugo popolnoma nepomembno, lahko so magari od razlicnih proizvajalcev.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

OChack ::

mimogrede, tud čipi ramov iz iste serije (iste silicijeve rezine) so si zelo različni, oziroma še bolj namreč oni čipi znotraj rezine se načeloma bolj navijajo kot oni bolj izven središča,
tako da neko umirjanje ramov in DUALchanel certified /tested je pomoje en bullshit, po testih se zlo slab navijejo, skor bolš srečno na slepo probat
Int€l inside, IDIOT Outside

beta1 ::

Še eno vprašanje. Slučajno kdo ve kako delajo DDR2 800mhz na Asus P5B (navadni). Rad bi kupil 800mhz rame z CL4, v manualu piše da jih defaultno vrže na ddr667 in če hočeš uporabit nižje frekvence/latence, je treba ročno nastavit v BIOSu. Zdaj me pa zanima, če to sploh dela???? Delajo na 800mhz na CL4 ( Geil, OCZ, Corsair).

Pa zanima me tudi, kako delajo rami na P5B oz na P965, če dam 4 palčke, delajo na 800mhz ali jih vrže na 667mhz.

Prosim za odgovor.

HyperGL ::

beta1: če ti lahko jaz odgovorim (imam p5b deluxe)... zadeva dela čisto v redu... moji rami imajo navedene latence (CL4) 4 4 3 8 pri 800mhz... ko sem jih jaz dal noter... so delali (CL5) 5 5 5 15 pri 800mhz... (tako je tudi kazalo v CPUz kot default nastavitve - SPD)!

noter imam 4x1gb in so delale vse štiri avtomatično na 800mhz... edino latence boš mogel sam štimat v biosu... kar ni tak podvig...

beta1 ::

Hvala za odgovor.

Se splača vzet te rame????
tukaj

Iščem nekaj poceni, PCja ne navijam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202020 (1542) Hanzo
»

Prehod na DDR3 se vleče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6611697 (9008) _Dejan_
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936853 (5179) Goldee
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628390 (15125) smarty
»

DDR2 IN AMD 3.8

Oddelek: Kaj kupiti
131140 (982) raab himself

Več podobnih tem