» »

Q6600 CPU scori Everest Ultimate 4,2

Q6600 CPU scori Everest Ultimate 4,2

1
2
»

x45 ::

Mi bo kdo zbenćal Q6600 ki je cenovno bolj primerljiv?

Agena 9700



Intel Q9650

M-XXXX ::

Predvidevam da si zanalašč dal ravno tisti test, kjer je AMD izenačen? V ČISTO VSEH ostalih pa je po slabši clock vs clock!>:D

x45 ::

Še to v tem testu je

Agena 9700 ( 2400 mhz) Cena cca 200 eur

za 27,5 % hitrejša

od Penryna Q9650 ( 3000 mhz ) cena cca 950 eur

NIKAKOR PA NISTA ENAKA.
Zgleda da lahko lažeš ko pes teče ?

Volta ::

Dosti kreganja ej... Pokažite svoje benche, kateri jih še niste, ali pa se ne prepirajte v prazno. Saj pa vsi vemo, kako je na stvari. No vsaj večina...

M-XXXX ::

Nič zanelašč- to je moj 24/7 setup...
In test v katerega si ti izbral je edini tak da ima AMD prednost, zakaj pa ostalih ne primerjaš?

Recimo vsi ostali testi: Intle 100% hitrejši, cena le nekaj € več kot AMD?

x45 ::

Rad bi dobil score od Q6600 na 2400 mhz da primerjam clock to clock z 9700 Ageno. Bo Agena kr nekaj testov vodla, pa ne samo v bolj ugodni ceni, to se vidi že iz sedanjih scorov.

M-XXXX ::

Povej zakaj moji scori na 4ghz niso dobri? Hint: delji moj rezultat na 4ghz z nekim številom, in s tem dobiš pribljižen rezultat za 2400mhz, ali pa za 2000 če hočeš:D

Volta ::

M-XXXX nekaj bi te prosil. Daj stestiraj na 2400Mhz, pa da vidimo, kaj ima X45 za pokazati >:D

swamigi ::

Mislim brezveze se je prepirat s takšnimi manijaki kot je x45,ker tako ali tako ne bo priznal daj je Q6600 v vseh pogledih superiornejši od amd-jevih 4 jedrnikov

lp

M-XXXX ::

Sem le vam na ljubo testiral (ker sem dal samo FSB na 267mhz so določene zadeve malo kako bi rekel drugačne (naprimer voltaža procesor pa to>:D ) Ram je deloval pri 720mhz 4-4-4-8:

Photo Worxx: Intel je 21% počasnejši
Zlib: Intel je okoli 1-2% počasnejši
Queen: Intel je dobrih 15% hitrejši
Julia: Intel je slabih 50% hitrejši
AES: Intel je 8% hitrejši

3DMark06: Intel dobi 3400točk AMD 3300 slabih 5% razlike
Cinebench 10 (sem že dal score- Intel je na 2GHZ hitrejši kot AMD na 2.4)

Če zaklučimo: Na stock nastavitvah vodi Intel (sicer ne tako zelo veliko, vodi pa) ko pa zadevo naviješ pa pa bi rabil nekako 2 AMD-jeva quada da bi dosegel enega Intla!
X45 happy?

Volta ::

M-XXXX evo ga. Pa si mu le pokazal, kako je na stvari. In vsi smo srečni :D

krneki0001 ::

Evo primerjava z E2160 navitim na samo 2066MHz


2700MHz


3000MHz


3150MHz


Bom pa kasneje še na 400 in 450 stestiral in nalepim slikci

Naj še povem, da je ves ta overclock delan s stock box hladilnikom in spodaj se vidijo temperatire obremenjenega procesorja.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Še cinebench na 2700MHz


Za 75 evrov je tole odličen procesor.

x45 ::

M-XXXX: Tretja slikica - score je zelo čudn , maš boljši score na 2,4 ghz od penryna 3,0 ghz z 12 mb cacha ?? V glavnem ker si že debelo lagal ti ni nič za verjet.

Agene dobri primerki ( B2 step. ) letijo tud na 3400 mhz tak da tvoji komentarji pač tvoji...

Poanta: agena je dosti boljši cpu kot mu pripisujejo ( sploh za svoj denar ):D :D ,
pred vrati pa je že B4 stepping ( ne B3 )in 45 nm jedra v drugem polletju.

Zdaj pa moderator res zakleni temo ker bo sama kregarija drugač.

jest10 ::

Agene dobri primerki ( B2 step. ) letijo tud na 3400 mhz tak da tvoji komentarji pač tvoji.
Res? Kje? Daj link! Ali pa znova lažeš kot pes...

x45 ::

To hje največ kar sem videl, mislim da je slika oz. link na enem mojih starih postov.....
To kar ma M-xxxx na 4 ghz pa je tud že extremno navitje ( vodno hlajenje, elektratna namesto napajalnika :D , in polnih 600W porabe za sistem )...

jest10 ::

Sliko ali link daj sem! Briga me tvojih 1000 starih postov polnih nabijanja in klatenja prazne slame. Če si tako prepričan v teh 3400MHz, ti to ne bo noben problem pokazati. Torej hočem sliko.
Če tega nisi sposoben, pa utihni že enkrat in nehaj delati pepčka iz sebe.

x45 ::

Na ce-bitu če ne že prej bodo že novi stepingi B4 še boljši od teh, ozri se raje naprej ne nazaj. Slika je iz AMD override toola kjer se vidi 3400 mhz, krožla je po netu kmalu po izidu Agene.

jest10 ::

Čakam na sliko...
Aja, saj res. Ne bo je, kot ni nikoli nič oprijemljivega od tebe. Veselo kotaljenje buč ti želim še dalje:D

M-XXXX ::

M-XXXX: Tretja slikica - score je zelo čudn , maš boljši score na 2,4 ghz od penryna 3,0 ghz z 12 mb cacha ?? V glavnem ker si že debelo lagal ti ni nič za verjet.

Tole so pa že resne obtožbe! Povej mi kdaj sem lagal????

Agene dobri primerki ( B2 step. ) letijo tud na 3400 mhz tak da tvoji komentarji pač tvoji...

Daj linke, ker če kdo laže si to ti (samo govoriš, govoriš nikoli nič ne dokažeš!

To kar ma M-xxxx na 4 ghz pa je tud že extremno navitje ( vodno hlajenje, elektratna namesto napajalnika , in polnih 600W porabe za sistem )...

Mojih 4ghz je res odličen rezultat, 3.8 je pa že čisto navadno navitje. Si že kdaj videl AMD-ja na 3.8 stable?

x45 ::

O navitju AMD ja je blo že predebatirano - www.amdgeeks.com
4,1 ghz stable

Jas pa se ne bom več kregal , se poslavljam od te teme. Če boste pridni pa mogoče še kdaj kaka BUUM tema kjer bo v rekordnem času 60 postov....

M-XXXX ::

O navitju AMD ja je blo že predebatirano - www.amdgeeks.com

Zdaj pa ti ne morem rečt čisto nič drugega kot kreten (oprostite izrazu)! Veš kaj je 4.1ghz? Sub zero hlajenje in to je WR!

Da gremo gledati ravno na tvoj link- MAX STABLE OVERCLOCK JE 3150 MHz( v tej bazi) tako da imaš ti najbrž privide ali kar 1ghz prištevaš vsakemu rezultatu? Link

swamigi ::

Slike od Agene na 3400 pa še x45 nisi objavil.
Zgleda da ne obstaja(slika)
x45 čas je da se postaviš na realna tla in pač vidiš kateri so trenutno najbolši procesorji.Preteklost pa pusti za sabo ker Athloni so že prazgodovina:D

Urc ::

LoL poslovi se od teme in mogoče celo od foruma, ker samo nekaj nabijaš... Človek se potrudi in ti da dokaze pol pa rečeš da laže. Tebi ni pomoči :\

Volta ::

Haha...Zadnjih nekaj postov sem se pa konkretno presmejal :) X45, tvoji posti so pa že res zelo vprašljivi, celo za nekoga, ki jih prvič bere... Človek, jaz ti svetujem da se pomiriš in še enkrat prebereš, kaj si napisal. M-XXXX je pač mojster navijanja :) ( vsaj za nekega povprečnega uporabnika) in mu je pač uspelo Quada umiriti na 4Ghz. Če mi prilepiš sliko, na kateri tvoj Phenom tiktaka kje blizu tega, kapo dol ;)

Drugače pa...Nehaj govoriti nekaj v tri dni. Vem, da tega kar si napisal, ne misliš v resnici, zato pa obstaja tisti ljudski pregovor ki pravi, da desetkrat premisli, preden nekaj rečeš :D

swamigi ::

Kolikor sem jaz zasledil in pogovorov(napisanega).
X45 nima Agene ampak jo samo hvali in primerja z bolšim Q6600.

Volta ::

Še to povrhu :)

JIM22 ::

Pa kaj vam jest govorim že od mojega prvega posta. Z tem x45 nimaš kej debatirat, ker pač ni na realnih tleh, kot vidite tud ne zna dat v pravo temo topica. Zahteva neke rezultate na def. in v temi navijanje, kjer def. frekfence ne vidjo kompi.;)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Volta ::

JIM22 - sej sem tud jaz opazil že po njegovem prvem postu :)

M-XXXX ::

Danes sem se malo igral in prišel do več kot 100% OC FSB-ja

PINki ::

Se ti vidi že po namizju, da imaš komp samo za benchmarke.;)

M-XXXX ::

Se ti vidi že po namizju, da imaš komp samo za benchmarke.

To pa ne bo držalo. Tole je le eden izmed windowsov (ki pa je res samo za benche namenjen)>:D

Volta ::

M-XXXX - tole ti pa morm že kr čestitat. Če se kaj slučajno srečamo tako, ti plačam kako rundo ;) Seveda morm pol mašino tud v živo videt, brez tega ne gre.

M-XXXX ::

Hvala:8)

Ravno jutri pričakujem CPU pot, naročil sem tudi že peltier, pa bench mizica je tudi že skoraj končana...>:D

M-XXXX ::

Mizica narejena, hladilna torba za DICE obložena, pot pri meni doma,...

Volta ::

Zdaj manjkajo samo še benchi :)

M-XXXX ::

Nažalost še DICE (sicer to po moji krivdi (se nisem pozanimal kdaj zaprejo)), tako da sem šel zastonj v LJ;(( (kje ste še vidli da se zapre od pol treh;(( )
Upam da ga dobim v sredo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817457 (5478) x45
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254361 (29819) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866627 (4679) Vuli

Več podobnih tem