» »

Abit IP35 Pro

Abit IP35 Pro

Romanowskiy ::

Po tem, kar je ta človek napisal, me je plošča očarala (polgej tukaj). Pravi, da ni nič lažjega kot navijanje z njo. Nima problemov s segrevanjem, je stabilna, nadgradljiva itd. Naviješ lahko Q6600 brez problema, tudi na privzeti voltaži oz. na minimalnem koraku napej. Tudi z RAMi ni problema, saj sta CUP in RAM ločena.

Bral sem tudi o novi Gigabytovi P35C DS3R in o DFI LANPARTY in osebno nisem bil impresioniran glede testiranja in navijanja. Kaže, da porabiš preveč časa z njima. (več tukaj).

Mnenja?

AapocalypseE ::

Mojo tak vidiš v podpisu in ne morem bit bolj zadovoljen. Pro si osebno nebi kupil, ker je ta, ki jo mam čisto dovolj, ti pa si vzami kr Pro ;)

Romanowskiy ::

Hmm.. kakšna pa je razlika med Pro in -E. O -E nisem našel skoraj nič na Googlu :O

ciper ::

Seveda imaš in to zelo frišen test:

http://www.oc-lab2.com/test.php?t=47

lp

Romanowskiy ::

Vidim, da na žalost ne podpira DDR3, kar pa upam, da bo kmalu kakšna takšna odlična plošča še prišla, če pa ne, potem pa pač ne. Da se super navijat, to je glavno. Ma tudi hladilnike za severni in južni most, odlično 5*

AapocalypseE ::

Ti gledaš matične, ki podpirajo DDR-III 1333/1066/800 pol pa mi povej kak si boš kupo za tako plato primern DDR3 ram? Za zdaj vidim samo PC8500 DDR3 1066MHz. To je kr švoh plošček za DDR3. Zanima me kak si boš dal v tako plato not recimo PC12700 DDR3 1600MHz ali PC14900 DDR3 1866MHz? Jaz bi raje počakal na plate, ki bojo podpirale vse te rame.

Zgodovina sprememb…

Primoz78 ::

Prvo si poglej cene DDR3 modulov...pol glej za DDR3 podporo 8-O ....se nekaj casa bo treba ostat na DDR2 z tako zasoljenimi cenami ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Romanowskiy ::

MAh, saj standard DDR2 bo še dolgo ostal tukaj :D Tako, da se ne splača čakat, ne :D

DJ MartiNi ::

Kupi tako plato, ki podpira ddr2 in ddr3 pa je volk sit in koza cela. Asus P5KC.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

MEDENA ::

ceneje

ASUS P5KC

Romanowskiy ::

Ne, preberi si StreetRacerov post pa boš vidu zakaj ne..

RC14 ::

StreetRacer:

In kako se obnese ta abitka? A se ti uredu navija? Mal pokomentiri:)
Test sem prebral in vidim da je kr dobra plata za ta denar, je pa dobrodošla še kakšna informacija še od koga.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

AapocalypseE ::

Ja nekaj extremno še nisem navijal. Za zdaj samo iz 266x9 na 333x9 in dela komot. Je pa mi res dobra plata, sploh ker ma dost funkcij v biosu za voltaže, rame, itd... Hladilnik še pride zdaj ta originalen dol iz proca in bom dal gor Zalman CNPS 9700 LED pol pa bom vido na kolk kaj gre max navit s tem hladilnikom.

Zgodovina sprememb…

cole-22 ::

Na moji Abitki sem trenutno prilezel na 3700MHz. Za SuperPI deluje na 3940MHz zaenkrat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

RC14 ::

cole-22:
In si mel kake probleme oz "muhe":D pri navijanju na tej plati ?
A si prej mel kiro drugo plato na E6600 in če si, a se na tej plati kaj bolje navija?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

cole-22 ::

Ja mel sem Asus P5B delux. In ja Abit bolš.

RC14 ::

To si pa zlo na široko napisu.:D

Dej povej, prednosti in slabosti v primerjavi z asusko ki si jo mel prej? A maš manj problemov pri navijanju z to plato, dosežeš višji OC?
Pa a si mel kake probleme pri navijanju zaradi biosa?

Kolker vidim v podpisu, maš to plato ABIT IP35-E ki pride ~115 EUR ane?
Js si mam tud namen to plato nabavit, ker je zmerna cena,sam še ne vem ali abitko ali asusko. Abit IP35PRO pa je malenkost predraga, raida pa ne uporabljam tko da....?


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

cole-22 ::

Abitka ima več nastavitev glede voltaž in zelo malo nihajo napetosti. Navije se tudi bolje od Asuske. Tako da tukaj ni kaj razmišljati. Za to ceni trenutno ni drugega.

janwoolf ::

ali ta plata paše z ddr2 1066mhz ram???

kobilica ::

Ne,ne pasejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kobilica ()

/alien\ ::

Zanima me kaj je zdj s tem:
podpira 45 nm multi-core CPU
Pomnilnik

A to pomen da bom lohk recimo čez eno leto na matično dav prihajajoče intlove procesorje in bo delalo brez problemov?

OZZY ::

@kobilca..zakaj pa ne bi pasal pc1066 rami gor????? Seveda da bi, samo bi delal na manji frekvenci pol bi se pa tko al tko navil...
Go with the flow.

ciper ::

Danes ali jutri dobim Crucial Tracer Ballistic 2GB KIT PC8500 pa vam javim, če in kako deluje. Imam pa to isto ploščo (ABIT IP35 PRO) in pa C2D E6750 (GO stepping) in lahko samo potrdim tisti link iz prvega posta (Romanowskiy, 05.08.2007 19:59:44). Procesor deluje stabilno na 3800MHz 24/7 (temperature zračno hlajenje v idle Core Temp ~39C v OCCT-ju in ORTHOS-u pa ~65C) na 1.6V v BIOS-u (FSB na 475MHz). Več bom probal, ko instaliram vodno hlajenje. Kar me je impresioniralo je to, da se mi do sedaj še niti enkrat ni resetiral oziroma zmrznil računalnik (pri ORTHOS-u me je samo vrglo ven v Winse, v 3DMarku pravtako).

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ciper ()

kobilica ::

Saj vem,samo jaz nebi tvegal .Samo tiste ki so na listi podpirajocih ramov.

ciper ::

Kobilica, misliš reči tiste, katere je ABIT testiral - link: http://www.abit.com.tw/test-report/ip35.... To pa še zdaleč ne pomeni, da drugi ne bodo delovali!

lp

kobilica ::

Seveda vem,toda vprasaj se,na drugih forumih folk govori,zakaj ram ne dela? Drugi odgovori,ne podpira ali pa ima konflikte.

No ja,odlocitev je njegova :D.

OZZY ::

Tukaj gre po mojem za problem v biosu glede ramov..oz šlamparijo...
Go with the flow.

icy ::

oo sami experti:D Problem pri Abitovi IP35 seriji je ker imajo plošče po defaultu privzeto (pre)nizko napetost za pomnilnik. Zato se z nekaterimi moduli plošča ne zboota.

ciper ::

Icy, noben ni omenjal, da se komu plošča ni "zbutala" ampak če bodo na omenjeni matični plošči delovali RAM-i DDR2 PC8500 (1066MHz). Za voltaže RAM-ov si pa itak pogledaš na proizvajalčevi strani, menda je to vsem jasno! Če si ne lastiš omenjene matične plošče (poglej naslov posta - ABIT IP35 Pro), potem lahko daš kakšen boljši komentar kot "oo sami experti". Iz prve roke ti lahko povem, da sem preiskusil štiri različne RAM-e (OCZ, GEIL ULTRA, Crucial Ballistic in pa Supertalent - vsi DDR2 800MHz PC6400) na default- auto voltaži in vsi štirje delujejo na privzetih frekvencah!). V ponedeljek bom preiskusil še Crucial Ballistic Tracer PC8500 in Vam javim kako in če delujejo. lp

ciper ::

Pozdravljeni! Danes sem preiskusil RAM-e Crucial Tracer Ballistic 2GB KIT PC8500 (1066MHz) na matični plošči in delujejo tako na "default - auto " voltaži kot na 2.2V (1066MHz) in 1.8V (800MHz). lp

JIM22 ::

ciper: zgleda da si imel rame z čipi ki so se bootal na 266fsb(533mhz) na voltaži 1,8V. Če imaš pa proc ki ima fsb na 333fsb(666mhz) in neke čudne čipe gor, je pa problem, ker čipi rabjo večjo bvoltažo za 666mhz kot sam 1,8V, tle se pa pojavi problem ki ga je icy napisal. Sklepam da maš proc na def z 266mhz vodilom. Drugač pa icy mal bol pozna ip35 plato kot ti, in ve rešit problem ki sem ga gor napisal. ;)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

ciper ::

JIM22, proc imam C2D E6750 (FSB333MHz x 8), saj piše vse v mojem prvem postu zgoraj!

ciper ::

JIM22, na ICY-ja nimam pripomb, ker vem, da plato pozna zelo dobro (saj je sodeloval na testu - OC-Lab2), le na "janwoolf-ovo" vprašanje zgoraj sem hotel odgovoriti tako, da ne bo pomote, prav? Pa brez zamere. lp

WhiteWolf ::

Kaj je bojle vzeti:
ASUS osnovna plošča P5K-E / WIFI-A ali Abit IP35 Pro?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

kmetek ::

isti sta takorekoč, cenejšo vzem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero osnovno ploščo?!

Oddelek: Kaj kupiti
121158 (929) PrimozR
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544686 (4686) Saiyajin
»

Racunalnik do 1100€

Oddelek: Kaj kupiti
102022 (1887) dzinks63
»

High-end kista za 1300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
896433 (4775) DJ MartiNi
»

Matična plošča Asus

Oddelek: Kaj kupiti
253288 (2662) MEDENA

Več podobnih tem