» »

MacBook Air

noraguta ::

jure acad ma svoj service pack , kot admin bi pa ja lohk vedu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

slassi ::

luškan notebook!

Čeprav je res tole ni kaj posebno novega...
Apple marketing pač še vedno zna delat čudeže!

Pa še en notebook v tem smislu:

Toshiba Portage R500-1xx, modelov cel kup že lep čas...

http://bl.computers.toshiba-europe.com/...
Eni mamo,druge pa baše, a ne?

Gandalfar ::

Cist simple, to je prenosnik za FDV-jevce! :P

Keyser Soze ::

Ban it! Rdečkarski notebook! :D
OM, F, G!

jype ::

noraguta> jure acad ma svoj service pack , kot admin bi pa ja lohk vedu.

Jaz po pravici povedano tut viste ne maram, tisto je bil samo feeble izgovor.

Jaz bi rad da reč dela na macih native.

noraguta ::

napiš svoj cad , ki bo zadovoljil deklico
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

Ne morem. Saj so tudi drugi, pa... ne morejo biti kompatibilni s tistim, kar potrebuje za normalno delo.

Pa še malce časovne stiske bi imel, če bi se lotil projekta, tudi če bi dejansko imel na voljo vse, kar bi potreboval.

opeter ::

Obstajajo alternative... recimo QCad.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Gandalf: v bistvu bi FDV lahko vsakemu novemu študentu podaril tole igračko.

Če hočejo, lahko gor vgravirajo še tisti grdi FDV logo... >:D
sudo poweroff

Bakunin ::

vse lepo in prav, ampak brez etherneta je stvar "invalidna".

Gregor P ::

Sam moje prenosnike že lep čas uporabljam zgolj v brezžičnih omrežjih; sploh pa doma (tu imam še primarni namizni računalnik povezan brezžično; ostale WS še ne) ... sicer imam pa še vedno kabel pri roki za vsak slučaj).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Grimlord ::

Veliko raje bi imel Toshibo Portege R500 kot pa MacBook Air. :)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

SuperHik ::

v vsej svoji zgodovini dela z raznimi laptopi, sem ugotovil eno neizpodbitno dejstvo, da so najbolj pomemben del Laptopov "panti" .

glede na tankost MBA-ja dvomim, da je ohišje dovoj trdno da se panti ne bojo razmajal.

cu
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

jype ::

SuperHik> glede na tankost MBA-ja dvomim, da je ohišje dovoj trdno da se panti ne bojo razmajal.

Jaz pa dvomim, da se bodo. Glede takih malenkosti Apple do zdaj ni popuščal in je vedno naredil le vrhunske detajle.

Luka Percic ::

Lahko bi tudi vedel da so panti tako pomembni predvsem če morajo držati težje kose.

$chaltza ::

Že dalj časa si želim notebook pod 2kg, da bo šolska torba malo lažja in že dolgo si želim računalnik z OS X (se igral z prijateljevim macbook pro). Tako da je ta MacBook Air kot naročen. Še posebej ker ga tu v nemčiji dobim s študetnskim za 1800€ vključno z 1.8Ghz, DVD-Romom in Ethernet donglom. :) Doma bom lepo naštimal en usb hub kjer bom mel vse prilopljeno kar rabim to go pa ne potrebujem čisto nič drugega. Se že veselim ko pride čez 2~3 tedne. :D

Tko btw, primerljiv notebook (primerljive kvalitete po mojem menju) Fujitsu Lifebook q2010 stane precej več...

Uživajte,
L

FastWIND ::

In lahko bi vedel, da je pri ceneni plastiki že najmanjša teža pomnožena z n-krat odpiranji lahko tudi zelo velik problem...

darkolord ::

Well, Lenovo ne daje na svoje kovinskih pantov brez razloga

Zheegec ::

$chaltza: Boš zame stehtal prenosnik skupaj z DVD-Romom in Ethernet donglom? >:D >:D >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

[MYTiX] ::

[edit - odstranjen offtopic del]

Sem pa malo preračunal in ugotovil, da se splača naročit zadevo iz ZDA:
1799$ = 1223€
prištejemo 50$ poštnine (ok, to sm si zmislu in nisem preverjal, ampak mislim da veliko več pa ne more bit, razen kakšne express varjante):
1849$ = 1.257€
prištejemo 5% carine (bojda je toliko, spletna stran Carinske uprave je neuporabna, nisem našel nobenega pamentnega podatka):
1941$ = 1320€
na koncu pa še DDV:
2329$ = 1584€

Za razliko v ceni z evropsko ceno (1699€), si lahko omislim še usb ethernet adapter in ext superdrive.
Garancija pa je itak global.

Vedno bolj me mika ta igrača.
podpis

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

overman ::

...verjetno si pozabil na drug adapter oziroma pretvornik iz 110v na 240... Potem se racunica zal ne izide;(

[MYTiX] ::

Adapter je univerzalen (na mojemu piše Input: AC 1.5A 100-240V 50&60Hz). Le vtikač je ameriški. To pa ni tak hud strošek.
podpis

destroyer2k ::

[MYTiX]

Sam če se pa pokvari pa spet moreš poslati taj gor in preden dobiš nazaj a se splača kupiti od tam nakoncu?

strictom ::

Garancijo lahko uveljaviš tudi v sloveniji.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

opeter ::

Garancijo lahko uveljaviš tudi v sloveniji.


Do zdaj to ni bilo možno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Keyser Soze ::

:D Apple je zopet pogruntal nov pojem. Globalna garancija, ki velja samo v državi, kjer je stvar kupljena.
OM, F, G!

wini ::

Osebno rad fotografiram.
Grem na teren za par dni - potovanje s fotkanjem.
Zvecer bi rad pogledal fotke imam pa 3 opcije

1. Imam samo foto opremo in fotke gledam na displayu (kolikor je pac velik display ... ni to to)
2. Imam en prenosnik s sabo - ze tako je foto oprema tezka, se vsak dodaten kg ti ima po celem dnevu za utrgat ramena
3. Imam tega MGA in glede na velikost/tezo me niti ne tolk ovira (lahko imam tudi kaj drugega, ampak vsaka debelejsa zadeva jo cutis v nahrbtniku, tako da se mi zdi idealen zame)

Tako da niti ni tako zgresen tale prenosnik. Je namenjen tocno dolocenim kupcem. Mene osebno me pa moti cena in da baterija ni zamenljiva. Ni optimalen je pa namenjen takim kot sem jst. Tistemu ki ga ne rabi, bo kupil nekaj kar njemu ustreza.
Ce mi ga kdo senka ga bom z veseljem uporabljal.
USB mi je pa 1 dovolj - ker rabim samo za citalec kartic. Na terenu ne bom instaliral nic tako da me ne briga za opticne enote.

LP

Gandalfar ::

Vprasanje, ce res gledas 5 ur fotke. Se vedno pa si lahko omislils polnilec za v avtu in ga polnis med prevozom na novo lokacijo.

TribesMan ::

Mam boljši način za švercanje Appleovih prenosnikov. Samo moraš najprej njti nekoga, ki potuje na dopust v Dubaj :)

Drgač pa gre tko, da je cena ista kot v USA, davka nimajo. Potem ga pa vržeš v potovalko. In greš na avijon. Ker si turist te noben ne šljivi kej dost ko prideš v Slovenijo... in vsi živijo happily ever after.

Preizkušena metoda.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

zee ::

@wini: pregledovanje slik lahko opravis tudi na Asusovem EEE, ki stane 300 EUR.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bluefish ::

pregledovanje lahko napraviš tudi na namenskih zaslonih, ki so le malenkost dražji od eee, vendar pa je pri obeh zaslon majhen in daleč od tega, da bi preveril nekatere detajle.

hooger ::

@[MYTiX]

Za računalniško robo iz ZDA carine ni....imaš samo 20% DDV

iveco18 ::

Na tujih forumih se dosti kritizira nezamenljivo baterijo, drugače jim je produkt všeč. Je pa spet odvisno kaj kdo dela na PC-ju, ker eni ga uporabljajo eni pa se z njim samo igrajo.:D

Keyser Soze ::

Logično. Sej je pri iPodih bla ista šema. Vgrajena baterija, ki ob morebitnem crku terja servisni poseg na telefonu. V tem primeru na prenosniku. Precej brezveze, pa še generikov si ne moreš privoščit.:\
OM, F, G!

IceIceBaby ::

Jaz sem imel že precej prenosnikov ampak baterijo sem menjal samo enkrat, na 5 let starem powerbooku. Si predstavljam, da je za nekatere vgrajena baterija slabost, ampak za večino je pa pomoje čisto vseeno.

Gandalfar ::

isto kot za mobitele. Ko je bil to vecji krik ob iPhonu pa ne verjamem da je res velika potreba po tem..

BigWhale ::

Zamenljiva baterija je fajn, ce vidis, da bo med delom sla baterija polniti pa ne mores, ko si kje zunaj na terenu. Samo zato je zamenljiva baterija fajn.

Kar se etherenta tice, bi bilo lepo, ce bi stvar imela kak docking station.

CoolBits ::

Kar se etherenta tice, bi bilo lepo, ce bi stvar imela kak docking station.
Nekje sem zasledil nekaj takega...


Mogoče delajo kaj na tem :)
Edit: http://www.appleinsider.com/articles/08/01/03/apple_filing_proposes_imac_like_notebook_docking_station.html

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: madviper ()

vojko20 ::

Naj notr nabijejo še eno grafično pa ga kupim takoj.

c00L3r ::

Saj je čist ql toti Air, samo je pa bistveno slabši od skoraj vseh prenosnikov na trgu. Sicer nisem pristaš Apple-a, vendar ne vidim 1 razloga zakaj bi kupil tega toooooliko dražjega prenosnika namesto Apple MacBook 13". Saj je le ta bolj zmogljiv in ima dosti več priključkov. Če pa vam je problem okoli nositi prenosnik, ki ima 2,2 kg, namesto 1kg... potem pa ste eni res, res preveč razvajeni :) Kar pa se tiče tankosti, pa je to kvečjemu slabost kar se tiče trdnosti in vzdržljivosti ohišja. Še vedno pa rabite 13" torbo, pa če tudi bo prenosnik debel samo 1mm.

Pa vendar, kapo dol pred Apple marketingom. Spet jim je/bo uspelo prodati nekaj kar nihče pravzaprav ne rabi v milijonskih nakladah. Želim si da bi imel delnice Apple-a :D

OrkAA ::

Delnice so po predstavitvi Aira pravzaprav nekoliko padle.

darkolord ::

> Delnice so po predstavitvi Aira pravzaprav nekoliko padle.

Kaj praviš na to, Matthai? :)

Matko ::

Si predstavljam, da je za nekatere vgrajena baterija slabost, ampak za večino je pa pomoje čisto vseeno.

Mi je ušlo iz glave, a v enem pravilniku je določeno, da morajo biti baterije lahko odstranljive, ker spadajo pod nevarni odpadek.
Sicer so dovoljene tudi izjeme, katere lahko imajo prispajkano.

Tako, da se lahko zgodi, da se pri nas sploh ne bo smel prodajat.

FastWIND ::

Garancijo lahko uveljavljašpr kateremkoli pooblaščenem serviserju...

Vsaj jaz imam takšno izzkušnjo. MacBook PRO kupljen v ZDA, so mi popravili v Lj pri Eplu, na podlagi mednarodne garancije... Pa, da ne bo kdo vprašal kaj je bili narobe, bom kar napisal. En ventilatorček je postal glasen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

borchi ::

> > Delnice so po predstavitvi Aira pravzaprav nekoliko padle.

> Kaj praviš na to, Matthai?

da je cena delnice odvisna od poslovnih potez podjetja (kar tale luzerski keynote dejansko je bil). se pravi, da drži ravno nasprotno od tega kar si trdil ti še pred parimi dnevi.
l'jga

borchi ::

> Mi je ušlo iz glave, a v enem pravilniku je določeno, da morajo biti baterije lahko odstranljive, ker spadajo pod nevarni odpadek.

potem pa še sreča, da jo lahko z lahkoto odstraniš
l'jga

Rauby ::

Do praznikov je bila Applova delnica (AAPL) vredna že $200. Sedaj, pol meseca za tem, nekaj dni po Macworld pa le borih $160.

G-man ::

Heh, ravnokar sem dobil Mac Aira. Je tolk tanek, da ga sploh ni. ;)

V čem je fora? Cesar nima DVD bralnika, etherneta in le en USB. Kdor kupi to, je kupil mačka v kuverti. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

Dzonson ::

glede baterije je pa zaenkrat takole:

Battery replacement

$chaltza ::

@ALIEN: Bom stehtal, če najdem kako tehtnico tule...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5630053 (26002) PrimozR
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127321 (23279) SkipEU
»

Apple predstavil posodobljene MacBook-e in MacBook Pro-je

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
215930 (4828) dejanslo
»

Po MacWorldu, ogled vseh novosti

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
155126 (3745) Tear_DR0P
»

Novi iMac in G5

Oddelek: Novice / Ostale najave
273031 (3031) IceIceBaby

Več podobnih tem