» »

Zamrzovanje routerja

Zamrzovanje routerja

XsenO ::

Pred parimi dnevi sem prešel na T-2 in od takrat mi moj router povzroča (SMC7004ABR EU partno.: 750.5703) težave, in sicer mi router po nekaj časa kar zamrzne in edini način za ga spraviti ponovno v delovanje je izklop in ponoven vklop v elektriko.
Sam sumim, da ne prenes število različnih povezav pri višjih hitrosti (trenutno imam recimo v torrent nastavljeno na max connection 20 pa je spet zamrznu). Sem tudi updajtav na zadnji firmware samo ne pomaga (custom made nisem našel).
Če kdo ve kaj naredit bom zelo hvaležen :D
1 + 1 = 1

jan01 ::

Zanič router->prodaj in kupi en spodoben router: buffalo whr-hp-g54 oz linksys wrt54gL.

bluefish ::

sesuva se ti zaradi prevelikega števila povezav. Enako je namreč tudi pri meni na Belkin wireless routerju. Ponavadi pomaga, da zmanjšam hitrost, če nalagam/seedam več torrentov. Druge rešitve pa žal ni.

Bom pa verjetno, ko bodo priklopili optiko, zamenjal tudi router. Zanimivo pa je, da kartica v računalniku (iz istega kompleta kot router) dela brez najmanjšega problema in ima še dokaj velik doseg.

zee ::

kartice nima veze z routerjem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bluefish ::

vem, da ne. Zanimivo pa je to, da kartica iz istega paketa z routerjem deluje enako, kot dražje.

XsenO ::

jan01: ta wrt54gL ima tudi navadne ožičene porte ane? Malo me tudi zanima kako je kaj z dosegom, ker sem glede brezžičnih ethernet tehnologij precej novinec :D . Aja pa bi mogel delat z standard firmware ali bom rabu kakšnega custom, da bom lahko do popolnosti izkoristil mojo 10/10 optiko?
1 + 1 = 1

jan01 ::

Doseg wirelessa(kakovost signala) je odvisno od več faktorjev: koliko nastaviš za moč wirelessa, kakšne stene, ... Linksysov firmware je bolj slab(to namerno, da ciscotu(lastniku) ne bi kaj konkurirali... Ko boš namesti tomato, boš že v nastavitvah videl, da je kot noč pa dan.... Omenjeni buffalo dobiš za 50-55€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7021383 (15584) broken/link
»

Dostop do interneta preko routerja in e-tocke?

Oddelek: Omrežja in internet
152100 (1536) kumby
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789283 (5512) Pyr0Beast
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435521 (4318) KandazaR
»

Slabost Wireless-a

Oddelek: Omrežja in internet
333305 (3021) Vice

Več podobnih tem