» »

Optiarc DVD RW AD-7173A velik problem :<

Optiarc DVD RW AD-7173A velik problem :<

WtFlol ::

Živjo! Lastim si DVD pekač Optiarc DVD RW AD-7173A, ki pa mi po formatu povzroča velike težave.

Problem je v tem, da mi ne zazna nobenega DVD-ja. Ko ga vstavim v enoto ga začne brati, disk se vrti (sliši se, da se vrti) a ko hočem pogledati vsebino na mojem računalniku dobim tole;

Ko vstavim DVD v enoto, se najprej ime spremeni v (E) CD Drive


Po kliku na (E) CD Drive pa se prikaže tale error;


Probal sem že več kot 10 DVD-jev za katere sem 100% da delujejo, saj imam na njih shranjene programe, ki jih vedno naložim po formatu.

Zanimivo pa se mi zdi tole, da mi prebere CD od matične z drajverji, pa tudi Creativov SB X-Fi CD z drajverji dela brez problemov.


Tudi Windows CD mi prepozna brez kakršnih koli težav;



Pekač je viden v biosu in prav tako v device managerju;




Za problemom, ki se pojavi na drugi sliki sem že ogromno googlal, ter probal tudi nekaj nasvetov (regedit,...), ki sem jih našel, vendar nič ne pomaga. 5x sem naložil tudi druge windowse (vsi XP) pa je še vedno isto.

Pred zanjim formatom se ti problemi nikoli niso pojavili, vsak DVD je bil prepoznan brez težav že pred namestitvijo drajverjev.

Updejtal sem tudi firmwire na verzijo 1.03 a še vedno ne dela.

Zato se torej obračam na vas in naprošam za pomoč.

Hvala za odgovore!
  • spremenilo: WtFlol ()

k4vz0024 ::

Sam sem imel podobne težave z Sonyem. Probal sem vse živo. Sklep: fuč pekač, reklamiraj.

lp

ankow ::

sam sem imel tudi podobne težave. nato sem ga zamenjal
zanima me kakšen računalnik imaš? če je star je morda zaradi kabla oz. preslab pc. (recimo na mojem starem pcju ni delal omenjeni pekač)

WtFlol ::

Gigabyte GA-945P-DS3
Core2Duo E6420
GeForce 7600 GT
WD 500 GB
2 GB ram-a
..

:)

ST-777 ::

Morda je kaj narobe z DVD laser diodo. V Wikipediji so zapisali tole: " DVD uses 650 nm wavelength laser diode light as opposed to 780 nm for CD". Kar pomeni, da ima pekač, ki bere poleg DVD-je tudi CD-je, vgrajeni dve diodi, tista za CD ti očitno še deluje, za DVD pa se je pokvarila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD+HDD računalnik ne zazna HDD

Oddelek: Pomoč in nasveti
174391 (4157) styled
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406409 (5730) s6c-gEL
»

Težava s pisanjem na DVD/CD

Oddelek: Pomoč in nasveti
9865 (780) nnm123
»

Na sestrinem računalniku imam problem z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51310 (1207) opeter
»

Kvaliteten S-ATA pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
924250 (3725) k4vz0024

Več podobnih tem