» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
35 / 38
»»

MrStein ::

ZPS je nedavno naredil primerjavo operaterjev (žičnih, internet, Tv).

Če še ni bilo bom napisal povzetek.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Badwolff ::

dej dej

Care87 ::

Je še komu znižalo hitrost pri Telekomu na ošo omrežju iz 100/20 na 75/20mb?
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

Badwolff ::

Na internetu je skoraj nemogoče ugotoviti, zato bom kar vprašal.

Kakšne hitrosti in cene ponujajo naši operaterji za stacionarni internet, solo,brez televizije.

Ljubljana, če je kaj važno.

xseki ::

A1: 14,50 €/m za 1 leto, potem 28,99 €/m | https://www.a1.si/a1-fix-net
T-2: - Optika: https://www.t-2.net/optika-ftth | xDSL: https://www.t-2.net/xdsl
Telekom: 35 €/m | 10 €/ mesec Popust za ENOTNA CENA = 25 €/m | https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
Telemach: Nisem našel

Hitrosti:
A1: Do 500/100 Mb/s (optika) | Do 20/1 Mb/s (xDSL)
T-2: Do 1000/200 Mb/s (optika) | Do 60/25 Mb/s (xDSL)
Telekom: Do 2 Gbit/s /100 Mbit/s (na FTTH-optika) | Do 40/10 Mbit/s (VDSL)

Badwolff ::

Tx

MrStein ::

xseki je izjavil:

A1: 14,50 €/m za 1 leto, potem 28,99 €/m | https://www.a1.si/a1-fix-net

Meni računajo 26,99 EUR/mesec za 500/100 na optiki (do zadnjega računa januarja 2023)

A so vmes kaj podražili?
No bom videl čez nekaj dni na računu.

aha, pa res : https://www.a1.si/sodelovanje/splosni-p...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Badwolff ::

xseki je izjavil:

A1: 14,50 €/m za 1 leto, potem 28,99 €/m | https://www.a1.si/a1-fix-net
T-2: - Optika: https://www.t-2.net/optika-ftth | xDSL: https://www.t-2.net/xdsl
Telekom: 35 €/m | 10 €/ mesec Popust za ENOTNA CENA = 25 €/m | https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
Telemach: Nisem našel

Hitrosti:
A1: Do 500/100 Mb/s (optika) | Do 20/1 Mb/s (xDSL)
T-2: Do 1000/200 Mb/s (optika) | Do 60/25 Mb/s (xDSL)
Telekom: Do 2 Gbit/s /100 Mbit/s (na FTTH-optika) | Do 40/10 Mbit/s (VDSL)


Telekom mi je poslal ponudbo

100/20 37€
500/50 52 €
1000/200 faking 102 €

Kr lolz

Badwolff ::

Pa še vprašanje za družino z 2 najstnikoma, pa da vsi štirje streamamo 4k in laufa PS5, je 350 čez glavo al glih preživiš? Kej jača Telekom s časom povezavo? Na telemachu je skoraj vsako leto močnejši signal.

Zdej če že moram imeti tv, bom šel tja, ker imajo Areno.

vinkop ::

da bi vsi 4 naenkrat streamali pravi 4K je 350 daleč daleč premal...

Kawhi ::

Odvisno od kje streamaš. Netflix zahteva za 4k 25Mbps, Amazon pa še manj

Badwolff ::

Kawhi je izjavil:

Odvisno od kje streamaš. Netflix zahteva za 4k 25Mbps, Amazon pa še manj


No tole. Sej dvomim, da vsi 4 hkrati.
Kokr sem gledal na netu maš za 4 heavy userje tud 100/20 dost.

vinkop ::

Kawhi je izjavil:

Odvisno od kje streamaš. Netflix zahteva za 4k 25Mbps, Amazon pa še manj

to gre, bolj sem mislil na prave remuxe filme. To so fajli velikosti od 65-90gb in še sam imam problem z 100Mbps in mi na hitrih scenah prekinja streaming....

Badwolff ::

Vzel sem A1

500/100
Brez vezave
35 evrov, en let akcijska cena

blackpirat ::

Mi imamo tudi ta paket od A1:

A1 Net + TV M že dobro leto, linija 500/100, voyo, 2 TV vmesnika, modem Fritzbox - cena 47 EUR ker nismo novi naročniki.

Vse dela brez težav...
"I do not argue with people, I correct them"

BorutF ::

A pri A1 ni moznosti v paket dodati telefonijo?

starfotr ::

Je mogoče.

polozweii ::

Do sedaj sem bil pri Telekomu ki je služil namenu vendar bi rad poskusil s cenejšim ponudnikom.
Katerega priporočate za: Internet optika/TV/stacionarni telefon? Mobilno telefonijo imam posebej.
Hitrost interneta zadostuje 100/20MB. Tudi pri TV programih nisem zahteven.
V paketu mora biti še spletna televizija.

miko22 ::

Najcenej prideš skozi če vsaki 2 leti menjaš. To se sicer ne obnese pri ženi :D

D-PaX ::

A je kdo tukaj, ki je oddal povpraševanje na optispin in je prejel ponudbo od njih glede najbolj ugodnega operaterja?
Zanima me, če res ceneje zrihtajo, kot nudijo sami operaterji.
Po eni strani je malo logično, da oni prejmejo glede tega dodatni popust in še provizijo.
Paxy

sheldon ::

Še komu padla hitrost pri A1 iz 500/100 (realno 450/40) na 100/40 (realno 95/39)?

blackpirat ::

sheldon je izjavil:

Še komu padla hitrost pri A1 iz 500/100 (realno 450/40) na 100/40 (realno 95/39)?


Za toliko ravno ni padla, je pa maksimalno kar izmerim nekje 350/90. Prej je bilo tudi do 480/100.
"I do not argue with people, I correct them"

MrStein ::

speedtest.net mi je pravkar izmeril:

413.78 / 95.28
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mag3 ::

Meni dela bp:

919.64/ 920.33 Mb/s

Badwolff ::

450/90

Veron ::

blackpirat je izjavil:

sheldon je izjavil:

Še komu padla hitrost pri A1 iz 500/100 (realno 450/40) na 100/40 (realno 95/39)?


Za toliko ravno ni padla, je pa maksimalno kar izmerim nekje 350/90. Prej je bilo tudi do 480/100.

Tud jst opažam zadnji mesec, da ni vedno na voljo vseh 500/100, ampak tudi dosti manj (v največjih špicah).

1x se zgodilo, da sem imel vsega 10/4 od cca 6-8 zjutraj (https://www.speedtest.net/result/148853...
Reset modema je v tem primeru pomagal, da je šlo nazaj na cca 300/100 (telekom P2P optika)

ales74 ::

v posebnih pogojih piše

Navedene hitrosti so najvišje možne hitrosti, dejanske hitrosti pa so odvisne od različnih dejavnikov (na xDSL tehnologijii so dinamične in odvisne od oddaljenosti od centrale ter tehničnega stanja bakrene parice, na optični povezavi pa so odvisne od omrežne opreme na sami lokaciji, lahko pa tudi od števila priključenih uporabnikov na določeno optično vlakno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales74 ()

MacGyver141 ::

To jim še zmerja nekam preveč pade povezava na A1. Na telekomu imam 1000/100, pa je ponavadi zmeraj okoli 915/102 (GPON).

MrStein ::

MrStein je izjavil:

speedtest.net mi je pravkar izmeril:

413.78 / 95.28

Danes je:

486.41 / 95.89
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

anlju ::

Izbira ponudnika je odvisna od dostopnosti omrežja. Iz t-2(t-2 optika) sem šel na A1 (A1 optika). Za zdaj sem zadovoljen z netom in tv, čeprav se je težko ločiti od t-2 tv aplikacije ki je res dobra. Tv box deluje bolje kot tizen aplikacija, aplikacija na android pa dela malo boljše od tiste na Tizen sistemu - manj se zatika pri previjanju.Speedtest pokaže okrog 480/95 ping 1ms. Trenutno imam A1 Wlan box, moram stestirat Fritz 7590.

Denji85 ::

Kateri je najcenejši ponudnik optike samo za net pa tv?

Badwolff ::

sam sem menjal pred pol leta, samo za net je bil daleč najcenejši A1, sploh ler prvo leto plačujem 15 evrov, pa ni vezave. Za pakete s tv pa ni bilo neke strašne razlike, glej akcije, pa kaj je sploh možno pri tebi.

ameba256 ::

Pred mesecem sem prišel na optiko pri t-2. Paket je Oranžni optimum 500/100.
Hitrosti so bp. Problem nastane z domačim LANom, ker mi ne dovolijo
sprogramirat modem/routerja kot bi želel. Kar lahko spreminjaš lahko le na
Horizontu, kjer pa imaš par nastavitev in nič drugega. Zato bom preklopil na A1.

tony1 ::

Take reči se reši tako, da kupiš svoj router/firewall, modem pa daš v bridge mode.

Kawhi ::

? Sam imam t2 in imam svoj router. Sam rečeš jim da ti dajo v bridge njihovega.

ameba256 ::

Kawhi je izjavil:

? Sam imam t2 in imam svoj router. Sam rečeš jim da ti dajo v bridge njihovega.


Ta rešitev mi ne prav ustreza, ker bi potem imel dve škatli za delo ene.

Kawhi ::

Ah, tragedija res.

MrStein ::

Eno škatlo potem odstrani.
Razen če je modem in ruter v eni napravi. Potem ali ne gre, ali pa nadomestiš s svojo napravo, ki je modem in ruter v enem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jeremenen ::

Vedno bolj gledam A1 fix net - sam internet in to je to.

Daniel ::

ameba256 je izjavil:

Kawhi je izjavil:

? Sam imam t2 in imam svoj router. Sam rečeš jim da ti dajo v bridge njihovega.


Ta rešitev mi ne prav ustreza, ker bi potem imel dve škatli za delo ene.


Jaz imam 5 škatel in sem še zmeraj živ. Jbg velika parcela. Dokler bi rad karkoli urejal z napravami, ki ti jih da v uporabo operater ne boš prišel daleč.

CyberPunk ::

Kawhi je izjavil:

? Sam imam t2 in imam svoj router. Sam rečeš jim da ti dajo v bridge njihovega.

A to nimajo več avtomatsko vklopljeno na portu 4 in/ali 3?
Je bila pa včasih magična beseda "nizka varnost". Po defaultu so raji blokirali kritične porte.

MrStein ::

Daniel je izjavil:

ameba256 je izjavil:

Kawhi je izjavil:

? Sam imam t2 in imam svoj router. Sam rečeš jim da ti dajo v bridge njihovega.


Ta rešitev mi ne prav ustreza, ker bi potem imel dve škatli za delo ene.


Jaz imam 5 škatel in sem še zmeraj živ. Jbg velika parcela. Dokler bi rad karkoli urejal z napravami, ki ti jih da v uporabo operater ne boš prišel daleč.

Eni živijo z 1 EUR na dan. In so še vedno živi. Vsakemu svoje.
Ekofašisti pa že čakajo, da te okarajo da zapravljaš energijo in surovine po nepotrebnem...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

marko71 ::

sheldon je izjavil:

Še komu padla hitrost pri A1 iz 500/100 (realno 450/40) na 100/40 (realno 95/39)?


ja meni, sem klical na podporo. So mi menjali modem in tv vmesnik, še zmeraj je isto in bom prešel na t2. Imam dosti norčevanja iz njihove podpore.

Daniel ::

Meni to izgleda kot težava s kabli na lokaciji uporabnika, torej, da sam mrežni vmesnik pade na 100 Mbit zaradi slabih kablov.

marko71 ::

Kabli so isti, optika do dnevne sobe, telekomov neki vmesnik in modem od A1. Na začetku je bila hitrost kot je treba, zdaj je padla. Hitrost merjena na različnih računalnikih, kablih in je zmeraj ista. Pri merjenju se pri downloudu najprej zaleti do 500 in pade na 118. Uploud je konstanten 38. Uglavnem bomo videli pri T2, sem tako ali tako dobil boljšo ponudbo kot od A1, čeprav ne rabim mobilne in stacionarne telefonije.

Najbolj me moti odgovor podpore, da takrat ko rabim večjo hitrost, naj pa otroci in žena ne uporabljajo računalnikov, da bom imel polno hitrost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko71 ()

Daniel ::

Če gre najprej na 500 in nato pade niso kabli ampak je nekje nastavljena omejitev. Sploh če gre preko Telekom ali OŠO omrežja se rade dogajajo take anomalije, tudi pri T2 se ti bojo. Nedolgo nazaj sem reševal eno tako zadevo na OŠO omrežju pri sorodniku. Trajalo je skoraj 3 mesece, da so zadevo uredili. Klical vsak teden na T2, na njihovi strani bojda vse OK, iz Telekoma zmeraj odgovor, da je urejeno, hitrost pa enaka. No po dobesedno mesecih teženja je potem nekdo na Telekomu prestavil omejitev hitrosti na njihovi opremi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

MrStein ::

Kako ponudbo od T-2 pa si dobil?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

marko71 ::

Daniel je izjavil:

Če gre najprej na 500 in nato pade niso kabli ampak je nekje nastavljena omejitev. Sploh če gre preko Telekom ali OŠO omrežja se rade dogajajo take anomalije, tudi pri T2 se ti bojo. Nedolgo nazaj sem reševal eno tako zadevo na OŠO omrežju pri sorodniku. Trajalo je skoraj 3 mesece, da so zadevo uredili. Klical vsak teden na T2, na njihovi strani bojda vse OK, iz Telekoma zmeraj odgovor, da je urejeno, hitrost pa enaka. No po dobesedno mesecih teženja je potem nekdo na Telekomu prestavil omejitev hitrosti na njihovi opremi.



hvala na opozorilu

MrStein je izjavil:

Kako ponudbo od T-2 pa si dobil?


dve leti oranžni optimum za 35 eur, pa prvo leto časovni zamik zastonj
zame zadovoljivo. Hitrost pa namesto 500/100 naj bi bila 350/100 na telekomovi optiki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko71 ()

clancy ::

Po skoraj dvajsetih letih pri Telekomu, bi rad menjal ponudnika.
Na razpolago imamo le telekomovo optiko, vendar imam možnost pristopiti k vsem trem ponudnikom. Prenesti želim namreč komplet vse: TV, internet, stacionarni telefon in 3 mobilne številke.
Izbiram lahko torej med vsemi tremi ponudniki: Telemach, A1 in T-2.
Zadnje dneve sem zbiral ponudbe vseh treh ponudnikov in primerjal cene ter storitve, ki jih ponujajo.

Ker v praksi nimam možnosti nikjer primerjati delovanje TV vmesnikov, me zanima predvsem naslednje: kakšna je kvaliteta slike in hitrost delovanja TV vmesnikov vseh treh operaterjev? Ali se lahko primerjajo z telekomovim Neo-tom, oziroma so bolši/slabši?
Zanima me tudi delovanje aplikacij za Smart TV na LG OLED televiziji in ali je delovanje primerljivo TV vmesnikom?
Glede terminalne opreme, ima pomoje najboljšo A1 (Huawei, oziroma Fritzbox), T2 ima Innbox, za Telemach ne vem.

Katerega od teh treh ponudnikov bi mi na splošno priporočali, kot rečeno na telekomovi optiki?
Ob vezavi na dve leti sta najcenejša A1 in T2, Telemach pa je nekoliko dražji. Hitrosti interneta so več ali manj iste in so 600/100 za T/2, 500/100 A1, 600/40 Telemach.

Alexius Heristalski ::

Če boš vzel T-2, prosim, ob sklenitvi pogodbe navedi mojo številko kupca 0013631375. Po tvojem priklopu dobim popust 100 EUR na storitve. Lahko si razdeliva pol-pol.

TV vmesnik je močno boljši od A1, primerjave s Telekomom in Telemachom žal nimam. Z aplikacijo za Smart TV nimam izkušenj, če sklepam po delovanju tv2go, bi morala delovati odlično.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini
««
35 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34985048 (516) krefi
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677822 (20227) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946016 (16256) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021234 (11140) Bellzmet
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110981 (7840) Daliborg

Več podobnih tem