» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
36 / 38
»»

Buggy ::

OK fair enough. T2 ni biser, a od vseh je trenutno moj top 1...in ne nimam referal linka, sam povem da imamo v vukojebinini optiko za razliko od primestnih LJ obcin, ki so zgolj kanalizacijo dobili sele dve leti nazaj...khm Zalog :)). Na Vicu imajo baje doloceni se vedno VSDL..no kakokorkoli. Prava vukojebinina zgleda zmaga all over.
No hard feelings, sam mi je vseeno smesno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

barakus ::

Uporabljam Telekom, A1 in T-2. TS in A1 sta kadrovsko podhranjena, suport je nedostopen in nesposoben, tehnične rešitve manj dodelane. Zadnji primer TS letos, priklapljali so me 3x, vsakič z napačno oz. nepopolno opremo, po 2 mesecih jajcanja med prodajo in monterji, sem priklop preklical.

A1 mi že 2 leti pošilja napačen račun (meni v prid), ker sistem ne zna pravilno skombinirat vseh postavk mojega paketa. Ne znajo rešit. Če rabim suport čakam dolgo na telefonu in potem običajno rečejo da bodo poklicali nazaj in ne pokličejo.

Še najboljše izkušnje imam s T-2, kjer suport običajno z dovolj teženja reši vse. Njihove rešitve se mi zdijo boljše narejene.

clancy ::

Kako pa ima Telemach na telekomovi optiki rešeno povezavo med modemom in EON TV boxom? Ali je to možno samo preko utp, ali pa imajo morda tudi možnost povezave po obstoječi hišni koaksialni napeljavi? Ker če slednje, je to super, ker mi potem odpadejo PLCji, kot jih moram imeti sedaj za povezavo do NEO boxa na Telekomu. Po hiši namreč nimam povsod napeljanih utp kablov, koaksialne kable pa imam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

Veron ::

Na Telekom optiki gre zgolj preko UTP kabla in tudi Box nima coax vhoda.

clancy ::

Za telekom vem. Zanima me za Telemach, če gre preko coaxa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

Veron ::

Veron je izjavil:

Na Telekom optiki gre zgolj preko UTP kabla in tudi Box nima coax vhoda.

Telemach preko Telekom optike gre zolj preko UTP kabla.

polozweii ::

V primeru TS imam modem povezan na moj Wifi-router preko kabla (utp?) in na BOX z vizuelno enakim kablom kot za router.
Lahko v primeru A1, T2 in Telemacha uporabim iste kable?

Zanima me še če A1 in Telemach omogočata ogled TV preko interneta...ala TVIN inu tv2go

Saul Goodman ::

a ti pri t-2ju, če zatežiš, prestavijo statičen IP na novo lokacijo, če preneseš naročniško razmerje? včasih si na novi lokaciji dobil nov statični IP, ampak odkar to storitev zaračunavajo bi predpostavljal, da so bolj fleksibilni glede teh stvari.

ima kdo praktično izkušnjo?

miko22 ::

12.8 sem sklenil pri Telemachu pogodbo(sedaj na A1 optiki od Telekoma). So rekli priključitev 5-10 dni.
1.9. me je klical s telemacha, da preverja možnost priklopa. Sem reko, da imam koaks, že pred leti bil pri njih. Je reko, da z 1.1.2024 bo koaks ugasnjen, da lahko me priklopijo preko Telekom optike. Sem reko, kaj moram jaz storit. Nič.Pride tehnik zamenja opremo in to je to. Aja, pa tedaj podpišem pogodob, tisti, ki sem jo že, ni dobra.
Sva zaključila pogovor. Kr neki.

Ne vem če me lahko priklopijo. NIsem dal nobenega soglasja, da mi prekinejo pri A1.

Bom videl, kaj bo iz tega zrastlo.

yoco ::

miko22 je izjavil:

12.8 sem sklenil pri Telemachu pogodbo(sedaj na A1 optiki od Telekoma). So rekli priključitev 5-10 dni.
1.9. me je klical s telemacha, da preverja možnost priklopa. Sem reko, da imam koaks, že pred leti bil pri njih. Je reko, da z 1.1.2024 bo koaks ugasnjen, da lahko me priklopijo preko Telekom optike. Sem reko, kaj moram jaz storit. Nič.Pride tehnik zamenja opremo in to je to. Aja, pa tedaj podpišem pogodob, tisti, ki sem jo že, ni dobra.
Sva zaključila pogovor. Kr neki.

Ne vem če me lahko priklopijo. NIsem dal nobenega soglasja, da mi prekinejo pri A1.

Bom videl, kaj bo iz tega zrastlo.

A je to res, da bodo koaks ukinili? Kaj bodo potem meni dali, ker mi nočejo optike napeljati? :|

miko22 ::

Ne vem, meni so tako rekli, da me preko koaksa več ne bodo priklapljali.

MrStein ::

Mogoče koaks ukinjajo tam, kjer je na voljo optika, drugje pa bo še. Ugibam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Anney ::

MrStein je izjavil:

Mogoče koaks ukinjajo tam, kjer je na voljo optika, drugje pa bo še. Ugibam.


Verjetno tako nekako, kar ne morejo več kot pol svojih naročnikov ugasnit čez noč. Če je optika na voljo bodo dali optiko, drugače koks.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zvezdica27 ::

lp,

moram iz Telekoma, predrago.

TV, net in en GSM. stacioneren telefon ne rabim.

Edini pogoj je ogled TV za nazaj, za tistih 7 dni...

T-2?

hvala,

zz

anthony1337 ::

Moja izkušnja ta moment z vsemi ISPji. Kupil sem stanovanje (kjer je Telekomova optika) in prvič v življenju sklepam naročnino z njimi:

Poslal sem popolnoma isto povpraševanje vsem štirim v razmaku 30min (T2, Telekom, A1, Telemach).
Vsi razen T2 so poslali ponudbo naslednji dan, T2 je potreboval točno en teden.

Ker imam na voljo optiko, Telemach odpade z bakrom (je pa daleč najbolj ugoden, 50% popust na trenutne pakete so poslali). Imel sem tudi pretekle izkušnje z bakrom na Telemachu, ki so bile slabe. Lahka odločitev.

A1, ponudba kakršna je na internetu, pogajanj ni. Najbolj ugoden od preostalih treh. Je pa pri njih težko priti skozi študentski support ko jih potrebuješ. Nedavno kupil TV preko sestre, ki ima tam naročnino. Nekaj se je zakompliciralo, če ne bi direktno izbrskal kdo je dobavitelj in se pogovarjal z njim, TVja ne bi nikoli dobil. Nikoli me nihče od njih ni kontaktiral, ko so mi študentje na chatu rekli, da me bodo kontaktirali. Po telefonu sploh ne moreš urejat nakupov preko njihove nakupovalnice, samo preko chata. Obup.

Telekom, prodajnik me je ubistvu poklical in podal klasično ponudbo z interneta. Rekel sem hvala lepa, predrago. Čez 10min me je poklical nazaj in dal dodaten popust - za vsak mesec 10€ ,naslednji dve leti.

T2, potrebovali toliko časa, da sem se vmes že odločil kam bom šel in skoraj podpisal pogodbo. Dali ponudbo, ki je ista kot na internetu, nisem se pa niti pogajal, ker so bili prepozni in sem se že odločil. Cenovno pa so bili tam tam s Telekomom.

Odločil sem se za Telekom, 6 mesecev 18€, 18 mesecev 48€. Če bi prenesel telefon k njim (ne morem ker imam aneks drugje) bi bilo 12 mesecev 18€, namesto 6 mesecev. NEO C paket, 1gb/100mb internet in srednja shema. Po dveh letih, če bodo hoteli dvignit paket na 58€ bom šel h komu drugemu.

MrStein ::

Izkušnje z bakrom si imel na isti lokaciji?
Kjer to se kdo razlikuje od lokacije do lokacije.


telefon k njim (ne morem ker imam aneks drugje)

Aneks lahko prekineš kadarkoli. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

anthony1337 ::

Dokler je na voljo optika mi ne pade na pamet, da se zafrkavam z bakrom. Izkusnje so iz iste lokacije, ker gre se osel samo enkrat na led.
Aneks se vecinoma lahko prekine samo s penali, nevem kaksen nasvet je to... Imam pa se leto in pol do konca za 4€ na mesec (povabi prijatelja promo) in mi na pamet ne pade.

orreel ::

Bom kar tukaj vprašal.

Zanima me koliko odstotkov ter za koliko časa ste uspeli iztržiti popust,ob podpisu nove pogodbe kot njihovi obstoječi uporabniki pri A-1 za fiksne pakete NET + TV ?

Simke76 ::

Meni so na A1 kot staremu naročniku ponudili popust samo 20% za dobo enega leta z vezavo 24 mesecev. To se mi zdi malo, glede na to, da se vežeš za 2 leti.

orreel ::

Jaz sem pa uspel dobiti ponudbo 20 % popusta za celotni 2 leti.

Sem pa pri A-1 že vsaj 10 let, še prej pri amisu.

Master_Yoda ::

Mah ocitno bom marca spet menjaval ISPja :D. Ker ce dajo samo 20% se ne splaca ostati, optiko pa imam od A1, Telekoma, T-2 v bloku heh.
Dovie'andi se tovya sagain.

Map ::

Anthony, to si oddal povpraševanje na spletni strani ali direktno kakemu prodajniku po mailu?

Pri nas bodo kmalu vpihovali vlakna in moram tudi pregledat, kaj kdo ponuja. Se pa vseeno najbolj nagibam ravno k Telekomu, ker smo že zdaj njihovi naročniki in tudi telefon imam pri njih. Upam, da bi lahko na ta račun dobil kak dodaten popust in me veseli, da je očitno možno, ker se mi sicer zdi da stari naročniki nismo kaj dosti vredni.

Trenutno imamo Telekomov mobilni modem in tako po občutku kot tudi po testih, je hitrost slabša, kot je bila ob menjavi za ta modem, v začetku leta. Ali je to še vedno običajno, da omejijo hitrost oz. koliko % navedene hitrosti na pogodbi so dolžni "dostavit"? Kaj, če je ne morejo? Mogoče pravi čas, da pred menjavo naredim nekaj testov.

V takem primeru se tudi sprašujem, ali je na optiki zanesljivost lahko odvisna od ponudnika, ali vsem dobro dela?

miko22 ::

Jaz sem danes dobil na T-2 oranžni optimum po ceni 35€ za dve leti.Pa eno leto zastojn časovne funkcije.

alba ::

Trenutno sem naročnik TM. V naslednjem mesecu bom zamenjal ponudnika. Kolebam med TS in T2. V ta namen, prosim za informacijo ali je TS že uvedel oglase med ogledom nazaj ? V kolikor da, ali jih je možno onemogočiti z Adguardom (ali podoobno aplikacijo), na TVju ?

Veron ::

miko22 je izjavil:

Jaz sem danes dobil na T-2 oranžni optimum po ceni 35€ za dve leti.Pa eno leto zastojn časovne funkcije.

Lahko prosim za kontakt, katera poslovalnica?
V koliko je opcija, bi enako naročil

miko22 ::

Oddal sem spletno povpraševanje, pa me je klical.

Robocop1 ::

Moje zahteve/potrebe:
- čim hitrejši internet (optika)
- komunikator za 1 TV
- paket dokumentarnih TV kanalov (National Geographics, Discovery Ch. & ID, Viasat History itd.)
- paket informativnih TV kanalov (BBC, CNN itd.)
- paket otroških TV kanalov (Cartoon Network, Oto, itd.)
- funkcija Time Shift (ogled TV oddaj s časovnim zamikom)
- možnost ogleda TV preko interneta / aplikacije (na primer: A1 XploreTV)
- čim boljša kakovost (minimalno izpadov) in dober support / odpravljanje težav
- cena paketa: max 35 eur
- stacionarne telefonije ne potrebujem / mobilni telefon imam preko firme - tudi ne potrebujem

Že dolga leta sem pri A1, vendar me zanima, ali dobim kaj boljšega. Kaj priporočate za moje potrebe?

pwn3rrr ::

Robocop1 je izjavil:

Moje zahteve/potrebe:
- čim hitrejši internet (optika)
- komunikator za 1 TV
- paket dokumentarnih TV kanalov (National Geographics, Discovery Ch. & ID, Viasat History itd.)
- paket informativnih TV kanalov (BBC, CNN itd.)
- paket otroških TV kanalov (Cartoon Network, Oto, itd.)
- funkcija Time Shift (ogled TV oddaj s časovnim zamikom)
- možnost ogleda TV preko interneta / aplikacije (na primer: A1 XploreTV)
- čim boljša kakovost (minimalno izpadov) in dober support / odpravljanje težav
- cena paketa: max 35 eur
- stacionarne telefonije ne potrebujem / mobilni telefon imam preko firme - tudi ne potrebujem

Že dolga leta sem pri A1, vendar me zanima, ali dobim kaj boljšega. Kaj priporočate za moje potrebe?


Glede na zahteve in glede na to, da se moraš pri vseh ponudnikih (T2, Telemach, A1, Telekom) vezati za 2 leti (1 leto "akcija" + 1 leto redna cena), boš za 35€/mesec zelo težko prišel skozi, razen če bi se res dobro zmenil, ampak močno dvomim. Povprečne naročnine za 2 leti se za tvoje zahteve bolj kot ne pri vseh gibljejo okoli 40€/mesec.
Če menjaš operaterja, ti hitro zaračunajo še odklop in potem še priklop pri novem ponudniku, še kakšen drug račun ti poturijo ob prehodu in si hitro na 40€+.

Pa na redno ceno paketa se tudi splača biti pozoren, ker tisti 2 leti sta hitro okoli in če se takoj ne angažiraš za menjavo operaterja (verjemi da se malokdo), je hitro nekaj mesecev okoli in je razlika, če plačuješ 50€ ali pa 80€.

Če si z delovanjem A1 zadovoljen, potem bi se jaz dogovoril za sklenitev nove pogodbe za 2 leti in da ti dajo 20% popusta za obe leti (po defaultu ti ponudijo 20% za 1 leto), tko da boš potem na cca. 41€/mesec za največji paket (še VOYO imaš zastonj). Če imaš pa kakšne probleme, bi pa potem jaz pogledal za Telekom ali T2 (se zmeniš še za kakšno dodatno ugodnost), Telemacha bi se izogibal, razen če imajo pri vas svojo optiko.

reglo ::

Poteklo je 1. leto interneta pri A1 (paket A1 net + TV) in sedaj plačujem polno ceno. Malo me moti, ker nimam optike in je DL 20 mb/s, UL pa 4 mb/s.

Kaj je sedaj ugodno, pa da ni neke vezave? Kje tudi lahko preverim, kaj je možno imeti na moji lokaciji? Vsi operaterji tega nimajo na svoji spletni strani.

Drugače ne potrebujem prav veliko. TV z neko M shemo, stacionarni telefon, internet. Pri vseh paketih me sicer moti, da ima samo Telemach Sportklub, kjer pa so vse zanimive tekme. A1 je sedaj sicer dodal A1 Premium, kjer pa je tudi kakšna tekma.

Kaj menite? Res bi mi najbolj pasalo, da vržem tistih 20, 25 EUR / mesec in je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reglo ()

Badwolff ::

sam bom enkrat v isti situaciji
A ni možnosti, da rečeš A1, da prekinjaš razmerje in še enkrat podpišeš pod akcijo?

Pegart ::

Predlagam oddajo povpraševanja na https://optispin.net/sl/. Imam zelo dobro izkušnjo. Je pa res, da gre v mojem primeru za nov priklop, ker se selim in je verjetno zato popust večji.

Čisto za foro sem oddal povpraševanje na njihovem obrazcu. Potrebujem samo internet, kar sem tudi označil. Naslednji dan so me klicali s T-2. Od Telekoma, Telemacha in A1 sem pa dobil ponudbe prek emaila 1-3 dni po oddaji povpraševanja. Od Optispina sem prejel 3 emaile: potrditev oddaje povpraševanja, reklamni email za nakup prilagojenega ovitka za telefon :)) (edini minus celotne izkušnje) in povzetek ponudb, ki jih očitno Optispin v imenu operaterjev lahko ponudi.

Vse ponudbe operaterjev so imele popuste, ene večje, druge manjše:
Telemach NET LIGHT (kabelski): 150/15 Mb/s, 20 EUR z 12 ali 24 mesečno vezavo
T-2 Oranžni Optimum (optika): 500/100 Mb/s, 20 EUR s 24 mesečno vezavo
A1 FIX net (optika): 500/100 Mb/s, 23 EUR s 24 mesečno vezavo
Telekom paket NET (optika): 350/40 Mb/s, 28 EUR samo prvih 6 mesecev ali 12 mesecev, če bi vzel tudi mobilni paket NAJ C, ki stane dodatnih 8,8 EUR (nova cena torej 36,8 EUR).

Povzetek ponudb:
- T-2 in A1 ponudila najboljšo hitrost --> 500/100 Mb/s.
- T-2 in Telemach najnižjo ceno --> 20 EUR/mes.
- T-2 ponudil največji popust (sicer edini s paketno ponudbo, kar seveda naredi opaznejšo razliko z redno ceno) --> 66 %.
- T-2 edini ponudil paket, ki vsebuje TV, mobilni paket in nekaj dodatnih funkcij (npr. tv2go).
- Vsi ponudili popust za ves čas vezave, razen Telekoma, ko v primeru NET + NAJ C ni vezave.
- Telemach edini ni ponudil optike.

Popusti, ki so jih ponudili glede na redne cene paketov so pri vseh za ves čas vezave enaki razen pri Telekomu:
- Telemach --> 46 %
- T-2 --> 66 %
- A1 --> 21 %
- Telekom A --> 24 % samo prvih 6 mesecev, nato polna cena
- Telekom B (+ mobi paket) --> 20 % za prvih 12 mesecev, nato polna cena

Po dveh letih, ko poteče vezava, definitivno ponovim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

con28 ::

Ali kdo ve, če ima A1 kakšno ponudbo tudi za obstoječe naročnike? Kolikor gledam, so vse za nove naročnike, včasih pa so imeli tudi kakšne ugodne ponudbe za stare naročnike...

Kawhi ::

Pegart je izjavil:

Predlagam oddajo povpraševanja na https://optispin.net/sl/. Imam zelo dobro izkušnjo. Je pa res, da gre v mojem primeru za nov priklop, ker se selim in je verjetno zato popust večji.

Čisto za foro sem oddal povpraševanje na njihovem obrazcu. Potrebujem samo internet, kar sem tudi označil. Naslednji dan so me klicali s T-2. Od Telekoma, Telemacha in A1 sem pa dobil ponudbe prek emaila 1-3 dni po oddaji povpraševanja. Od Optispina sem prejel 3 emaile: potrditev oddaje povpraševanja, reklamni email za nakup prilagojenega ovitka za telefon :)) (edini minus celotne izkušnje) in povzetek ponudb, ki jih očitno Optispin v imenu operaterjev lahko ponudi.

Vse ponudbe operaterjev so imele popuste, ene večje, druge manjše:
Telemach NET LIGHT (kabelski): 150/15 Mb/s, 20 EUR z 12 ali 24 mesečno vezavo
T-2 Oranžni Optimum (optika): 500/100 Mb/s, 20 EUR s 24 mesečno vezavo
A1 FIX net (optika): 500/100 Mb/s, 23 EUR s 24 mesečno vezavo
Telekom paket NET (optika): 350/40 Mb/s, 28 EUR samo prvih 6 mesecev ali 12 mesecev, če bi vzel tudi mobilni paket NAJ C, ki stane dodatnih 8,8 EUR (nova cena torej 36,8 EUR).

Povzetek ponudb:
- T-2 in A1 ponudila najboljšo hitrost --> 500/100 Mb/s.
- T-2 in Telemach najnižjo ceno --> 20 EUR/mes.
- T-2 ponudil največji popust (sicer edini s paketno ponudbo, kar seveda naredi opaznejšo razliko z redno ceno) --> 66 %.
- T-2 edini ponudil paket, ki vsebuje TV, mobilni paket in nekaj dodatnih funkcij (npr. tv2go).
- Vsi ponudili popust za ves čas vezave, razen Telekoma, ko v primeru NET + NAJ C ni vezave.
- Telemach edini ni ponudil optike.

Popusti, ki so jih ponudili glede na redne cene paketov so pri vseh za ves čas vezave enaki razen pri Telekomu:
- Telemach --> 46 %
- T-2 --> 66 %
- A1 --> 21 %
- Telekom A --> 24 % samo prvih 6 mesecev, nato polna cena
- Telekom B (+ mobi paket) --> 20 % za prvih 12 mesecev, nato polna cena

Po dveh letih, ko poteče vezava, definitivno ponovim.


si ti siguren v tole da velja popust ves čas vezave? Vsaj za T2 velja popust za 12 mesecev nato plačaš polno ceno.

PINki ::

Tudi za 24 mesecev znajo dati v individualnih ponudbah.

reglo ::

A1 mi je za obstoječi paket ponudil 20 odstotkov popusta. Če sem prav zapomnil samo za prvo leto.

Sam se poslužil iskanja ponudnika preko omenjene spletne strani. Telekom ponudil precej drago, telemach povedal da ni možnosti priključka na tej lokaciji. Ko mi postane zgolj a1 ki ga imam že sedaj ali pa spet t-2.

Pegart ::

Kawhi je izjavil:

Pegart je izjavil:

Predlagam oddajo povpraševanja na https://optispin.net/sl/. Imam zelo dobro izkušnjo. Je pa res, da gre v mojem primeru za nov priklop, ker se selim in je verjetno zato popust večji.

Čisto za foro sem oddal povpraševanje na njihovem obrazcu. Potrebujem samo internet, kar sem tudi označil. Naslednji dan so me klicali s T-2. Od Telekoma, Telemacha in A1 sem pa dobil ponudbe prek emaila 1-3 dni po oddaji povpraševanja. Od Optispina sem prejel 3 emaile: potrditev oddaje povpraševanja, reklamni email za nakup prilagojenega ovitka za telefon :)) (edini minus celotne izkušnje) in povzetek ponudb, ki jih očitno Optispin v imenu operaterjev lahko ponudi.

Vse ponudbe operaterjev so imele popuste, ene večje, druge manjše:
Telemach NET LIGHT (kabelski): 150/15 Mb/s, 20 EUR z 12 ali 24 mesečno vezavo
T-2 Oranžni Optimum (optika): 500/100 Mb/s, 20 EUR s 24 mesečno vezavo
A1 FIX net (optika): 500/100 Mb/s, 23 EUR s 24 mesečno vezavo
Telekom paket NET (optika): 350/40 Mb/s, 28 EUR samo prvih 6 mesecev ali 12 mesecev, če bi vzel tudi mobilni paket NAJ C, ki stane dodatnih 8,8 EUR (nova cena torej 36,8 EUR).

Povzetek ponudb:
- T-2 in A1 ponudila najboljšo hitrost --> 500/100 Mb/s.
- T-2 in Telemach najnižjo ceno --> 20 EUR/mes.
- T-2 ponudil največji popust (sicer edini s paketno ponudbo, kar seveda naredi opaznejšo razliko z redno ceno) --> 66 %.
- T-2 edini ponudil paket, ki vsebuje TV, mobilni paket in nekaj dodatnih funkcij (npr. tv2go).
- Vsi ponudili popust za ves čas vezave, razen Telekoma, ko v primeru NET + NAJ C ni vezave.
- Telemach edini ni ponudil optike.

Popusti, ki so jih ponudili glede na redne cene paketov so pri vseh za ves čas vezave enaki razen pri Telekomu:
- Telemach --> 46 %
- T-2 --> 66 %
- A1 --> 21 %
- Telekom A --> 24 % samo prvih 6 mesecev, nato polna cena
- Telekom B (+ mobi paket) --> 20 % za prvih 12 mesecev, nato polna cena

Po dveh letih, ko poteče vezava, definitivno ponovim.


si ti siguren v tole da velja popust ves čas vezave? Vsaj za T2 velja popust za 12 mesecev nato plačaš polno ceno.


Seveda. Prva stvar, ki sem jo vprašal. Ali popust velja za 24 mesecev, kot vezava. Dobil pritrdilen odgovor.

Pa še citat direktno iz pogodbe:
Vezava 24 mesecev - Oranžni Optimum - popust 24 mesecev (cena 19,99€) - velja v primeru sklenitve aneksa

con28 ::

reglo je izjavil:

A1 mi je za obstoječi paket ponudil 20 odstotkov popusta. Če sem prav zapomnil samo za prvo leto.

Sam se poslužil iskanja ponudnika preko omenjene spletne strani. Telekom ponudil precej drago, telemach povedal da ni možnosti priključka na tej lokaciji. Ko mi postane zgolj a1 ki ga imam že sedaj ali pa spet t-2.


Kdaj pa si se poslužil iskanja ponudnika preko optispin?
Meni a1 nič ne da ceneje...

rskslo ::

Pozdravljeni,
Trenutno imam t-2 optiko in plačujem 80EUR na mesec za 500/100 internet, televizijo in telefon.
Sedaj je pa moja dobila ponudbo iz Telemacha za internet 1000/200 in televizijo za 30EUR na mesec, naj bi bilo to brez vezave, ampak bi Telemach povezal internet preko koaksialnega kabla do hiše.
Bi pa ona delala od doma in na t-2 je bil problem z 100/20 hitrostjo, sedaj težav ni več.
Moje vprašanje je, ali je optika toliko boljša da se mi splača plačevati 40EUR na mesec več? (Odštejemo telefon)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rskslo ()

Badwolff ::

Prej sem imel telmach 100/200 koaks, sedaj optiko A1 500/1++.
Razlike ne opazim.
Če bi mi telemach takle paket ponudil, ne bi nikoli menjal.

Daniel ::

30 EUR na mesec zagotovo ni brez vezave, ker tak paket ima redno ceno 69 EUR. Zraven tega na koaksiacu ni 200 Mbit uploada ampak 100 Mbit, 200 je samo na optiki. Telemach na optiki dela BP, na koaksialcu pa izgleda kakor komu, nekateri se redno pritožujejo, drugi pa nimajo popolnoma nobenih težav. Najbrž odvisno od vzdrževanja samega omrežja.

permit ::

con28 je izjavil:

reglo je izjavil:

A1 mi je za obstoječi paket ponudil 20 odstotkov popusta. Če sem prav zapomnil samo za prvo leto.

Sam se poslužil iskanja ponudnika preko omenjene spletne strani. Telekom ponudil precej drago, telemach povedal da ni možnosti priključka na tej lokaciji. Ko mi postane zgolj a1 ki ga imam že sedaj ali pa spet t-2.


Kdaj pa si se poslužil iskanja ponudnika preko optispin?
Meni a1 nič ne da ceneje...


Optispin sploh nudi pakete brez mobilne številke? Rabim samo internet, pa obrazec za oddajo ponudbe ne gre čez, da ne bi vpisal podatka, koliko mobilnih številk želite...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: permit ()

xeroxan44j ::

Danes mi je potekel popust 20% in od danes naprej placujem 40e za tv in internet. Glede na to da tv ne gledam, internet pa uporabljam se mi vseeno zdi veliko. Probal sem dobiti popust in pravijo samo ob sklenitvi narocnine za dve leti kar pa ne zelim. Govorim za a1, nisem a preprican ce popust velja za eno ali dve leti.

Skoda da nimamo ugodnega ponudnika samo za internet.

vinkop ::

A1 ima paket samo za internet, tako imam jaz, plačujem pa 28.99€ brez vezave....

xeroxan44j ::

Sem videl, samo 29€ je vseeno preveč samo za internet, če ga imaš v telefonskem paketu za 15-20€ skupaj z klici, smsi in tujino. Itak ti podturijo še tisto televizijo in 100 nepotrebnih programov za nekaj malega €, tok da verjetno vsak rajše pusti ta paket.

MrStein ::

optispin pa je za hece

Imam 500/100 internet za 28,99 EUR

in mi ponudijo Telekom 350/40 za 28 EUR 6 mesecev potem pa do izteka vezave dveh let 37 EUR

V onem prvem avtomatskem odgovoru je sicer nekaj zanimivih ponudb, nisem pa se še poglobil:

A1: A1 Net + TV M
170 TV programov + VOYO
Internet 500/100 Mbit/s
Od 19,98 € na mesec

Telemach: EON Full
180 Programov
Internet 500/50 Mbit/s
Mobil: 1 leto neomejeno
Od 19,90 € na mesec

T-2: Oranžni Optimum
170 TV programov
Internet 500/100 Mbit/s
Mobil: 1000 min, SMS/MMS, 5 GB
Od 19,90 € na mesec

Kaj pomeni ta "od"? Cena je nad 19,90 EUR? Torej lahko tudi 35 EUR? :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JXS ::

Še moj prispevek:
imel na TS optiki Telemach zadnje 4leta, paket EON Premium. Zadnje pol leta sem redno dobival klice, če bi zamenjal na njihovo kabel omrežje. To omrežje je bilo pred tem od EVJ in naj bi ga po prevzemu posodobili. Namenoma sem čakal do konca vezave, ko sem se dogovoril za testni priklop na njihovo kabelsko omrežje. Zadeva deluje BP, šel iz 600/40 na 1000/100, razen malo višjega pinga razlike pri netu ni. Pri TV je razlika očitna, saj je živi signal preko DVB-C omrežja veliko manj kompresiran.

Najpomebnejši podatek, dobil sem ponudbo 24 mes. -50% = 34€.

Za to dobim:
-net 1000/100
-2x EON box + 1x TV app
-5x mobilna TV
-polno programsko shemo z vsemi cinestar itd programi + porn
-HBO MAX
-Voyo
-Tidal

Za tako ceno jim že v redni ponudbi noben ne pride blizu, ob -50% pa sploh ni za razmišljati.

LP

Daniel ::

Tidal gre ven iz ponudbe.

xeroxan44j ::

Tako je ce si nov narocnik, za nas 'stare' ni popolnima nic.

MrStein je izjavil:

optispin pa je za hece

Imam 500/100 internet za 28,99 EUR

in mi ponudijo Telekom 350/40 za 28 EUR 6 mesecev potem pa do izteka vezave dveh let 37 EUR

V onem prvem avtomatskem odgovoru je sicer nekaj zanimivih ponudb, nisem pa se še poglobil:

A1: A1 Net + TV M
170 TV programov + VOYO
Internet 500/100 Mbit/s
Od 19,98 € na mesec

Telemach: EON Full
180 Programov
Internet 500/50 Mbit/s
Mobil: 1 leto neomejeno
Od 19,90 € na mesec

T-2: Oranžni Optimum
170 TV programov
Internet 500/100 Mbit/s
Mobil: 1000 min, SMS/MMS, 5 GB
Od 19,90 € na mesec

Kaj pomeni ta "od"? Cena je nad 19,90 EUR? Torej lahko tudi 35 EUR? :)

nisahe ::

Buggy je izjavil:

No hard feelings, sam mi je vseeno smesno...

V vsakem mestu boš našel bivališče pod mostom, ki bo še bolj zabačeno od tebe. Slaba tolažba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nisahe ()

MajorM ::

MrStein je izjavil:

optispin pa je za hece
...
:)


MrStein si kaj naprej? Tudi sam sem oddal povpraševanje ker sem v fazi menjave.
Agent od T-2 me lobira za prehod k njim. Me pa malo skrbi mobilne storitve, ker slišim da so znanci nezadovoljni.
««
36 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35086230 (488) Cantstandya
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24678025 (20430) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946259 (16499) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021377 (11283) Bellzmet
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111049 (7908) Daliborg

Več podobnih tem