» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
6 / 38
»»

Okapi ::

Načeloma kabelska nima veze z internetom. Ampak pri tistih, ki so v osnovi ponudniki kabelske televizije, recimo Telemach, gre internet po istem kablu kot kabelska tv. Siol kabelsko tv ponuja samo na optiki in tam gre po ločenem vlaknu.

O.

kokpa ::

hvala Okapi, sem sedaj še klical na siol pa me malo mika siol box, sam k je dodatni strošek še en komunikator za drug tv in mi je malo preveč, pa še malo dvomim da bo povezava 20/20 dovolj za dva tv in internet. Se mi zdi pa butasto da ponujajo samo simetrične hitrosti na optiki(20/20), ker ne rabim nekega uploada(raje bi imel več downloda kt uploada), se pravi asimetrično hitrost kar pa kakor siol pravi ne gre.

hojnikb ::

kokpa je izjavil:

hvala Okapi, sem sedaj še klical na siol pa me malo mika siol box, sam k je dodatni strošek še en komunikator za drug tv in mi je malo preveč, pa še malo dvomim da bo povezava 20/20 dovolj za dva tv in internet. Se mi zdi pa butasto da ponujajo samo simetrične hitrosti na optiki(20/20), ker ne rabim nekega uploada(raje bi imel več downloda kt uploada), se pravi asimetrično hitrost kar pa kakor siol pravi ne gre.

seveda gre, zakaj ma pa potem t-2 100/10M paket v ponudbi ?
#brezpodpisa

kokpa ::

ja vidim da imajo sam rabim t-3 kar pride za 4-5€ dražje pa še 6eur plačati, dodatno ker sem v telekom omrežju(siol). se pravi da bi na koncu prišlo za več k 10eur dražje če sem prav pogledal.

NoBody- ::

Poglej T3 ali T4 tera pakete pri t2, pri katerih ne rabis placat dodatka za ts optiko.

Lp

flbroker ::

That's it! SIOL-a imam preko glave in mi grejo že pošteno na ono stvar. Čisto VSAK DAN se dogajajo izpadi, čez dan so večinoma zelo kratki (do 2,3s) zdajle ponoči pa me je ven metalo konkretno in to za nekaj minut. Že nekaj časa si grizem nohte ampak zdaj je pa preveč, s tem ološem sem zaključil. Jutri bom preveril kako je s prekinitvijo pogodbe, potem pa drugam. Kam še grem nevem, verjetno na Amis 100/100 za 55EUR. SIOLA NIKDAR VEČ, sem naročnik dobro število let. Kaj drugega priporočate v tej bedni državi?

edit: t-2 tudi ponuja 100/100 za 51EUR. Kdo zagotavlja bolj kvalitetno povezavo (uptime me zanima, nočem prekinitev), amis ali t-2?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

Fritz ::

Amis je poden od podna, sem prestopil k njim od telekoma (optika, hočem 100/10 namesto 20/20) in od ponedeljka, ko so izvajali priklop pa do tega trenutka še nimam delujoče povezave. Prej ne vem ali sem imel 3 ure izpada v dveh letih in pol. Na telefonu operaterji tehnične podpore lažejo in zavajajo tako da kar peče...ja danes bo, zdaj vas bo tehnik poklical itn. Bil sem zraven ko so testirali in otično vlakno je do centrale delujoče, s telekomovo opremo dela tako, da je težava izključno z Amis-ovo opremo.

Že pišem T-2ju za priklop, Amis nikoli več. Odsvetujem.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Lonsarg ::

Izpad povezave, pa neuspel priklop niti slučajno ni ista zadeva. Očitno se izmikajo, ker ne znajo rešit napake tehniki. Če se šefom zadosti teži bojo zaposleni fasali:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Fritz ::

Hvala za odgovor, Azgard.

Telekomova povezava je delovala do samega odklopa, Amisova pa nikoli ni začela delovati. Klicarim že tri dni, ker potrebujem net zaradi seminarskih nalog (za silo shajam z mobilcem, imam pa zaradi tega druge težave) in sem poskusil dobiti kakšnega šefa za odnose z uporabniki ali QC managerja pa nič, same obljube kako bo tehnik zdaj-zdaj to uredil in me poklical.

Ko si vzamem čas še na APEK sporočim kako poteka zamenjava operaterja po Amisovo in tržnemu inšpektorju prijavim zavajanje potrošnikov - zamenjava operaterja brez prekinitve trdijo pri Amisu LOL.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Fritz ::

Vzamem besede nazaj, ravnokar so me poklicali in povezava deluje, saj so odpravili napako na prevezavi. V naslednjih dneh bom, glede na zelo slab začetni vtis, ocenil ali zagotavljajo storitev tako kot bi morali ali pa bom do konca speljal prestop k drugemu operaterju.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

blackbfm ::

sem pri t2 zamenjal paket, pa potem kasneje vidim da je hitrost nekam nizka (pol manjša kot bi morala bit), zajokam malo zvečer na t2 forum, se javi nekdo naj mu dam podatke, vrže ven net za pol minute in evo mene nazaj s polno hitrostjo..legenda

pred leti je bivši punci ven metalo net, pride s siola menjat opremo, čekira nevemkaj vse, gre na centralo, pride še enkrat in nič jasno, net pač ni delal jebiga, punca skensla siol, naroči t2...tehnik pride malo pomeri počekira omarico evo oksidirana žica, zamenja, stvar dela..

...:TOMI:... ::

Kokpa, na optiki ti ob vseh prižganih TV dela internet neovirano. To so ločene zadeve, ne kot pri xDSL.
Tomi

Bakunin ::

tudi pri *DSL je loceno, ampak na optiki imas na voljo vec prepustnosti in latenca je nizja. Pravtako tam naceloma ne prihaja do napak na vodu. Optika dela ali pa ne. Na "bakru" pa imas vse mogoce motnje/sume, ki jih mora oprema (modem) sproti popravljati...ali pa ne.



QoS na VLANih

obvezno branje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

...:TOMI:... ::

Res je, malo nerodno sem se izrazil. Na optiki ni hitrosti " do". Hotel sem povedati, da TV ne odžira hitrosti internetu.
Tomi

Rias Gremory ::

Ja, če smo natančni je končna hitrost, ker ima svetloba končno hitrost.
Je pa res, da bo še trajalo, da bomo v veliki meri izkoristili pozitivne lastnosti optičnih vlaken.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Gapi182 ::

Mene zanima če si v območju kjer optika ni možna. Kater ponudnik je najboljši če misliš zraven vzet še TV in obdržat čimveč internetne hitrosti? Trenutno imam 10mb in bi rad čimbolj ohranil to hitrost.

destiny ::

Ne spomnim se kako se že ponudniku reče (nekaj na T :)), enivej.. TV imaš preko satelita, internet in telefonija pa po bakreni parici. Internet je ADSL in je izveden preko Telemaha. Se morš pa vezat za leto in pol, če hočeš dobit brezplačno opremo na uporabo.

Gapi182 ::

destiny je izjavil:

Ne spomnim se kako se že ponudniku reče (nekaj na T :)), enivej.. TV imaš preko satelita, internet in telefonija pa po bakreni parici. Internet je ADSL in je izveden preko Telemaha. Se morš pa vezat za leto in pol, če hočeš dobit brezplačno opremo na uporabo.

imaš kakšen link?

destiny ::

Luwigana ::

z Telemachom in Siol nisem bil zadovoljen. Če nimaš možnosti imeti optiko ali kabel je v redu Amis. Drugače uporabljam T-2, sem zadovoljen.

Fritz ::

Update po prvem jamranju nad Amisom...odkar so odpravili napako in opravili priklop tako kot je treba, sem s storitvijo zadovoljen. Nobenih težav, izpadov ipd. in hitrost efektivno 11 Mb/s DL in 1,1 Mb/s UL. Priporočam..100/10 internet paket na optiki, 29€ na mesec, brez vezave.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

kokpa ::

Zdravo, koliko časa traja da pride amis priklopit optiko? Oni pravijo da 14dni v praksi, po pogodbi 30. Sedaj čakam 12dni od kar so oni dobili pogodbo nazaj + 6dni ko sem poslal pogodbo nazaj njihovi ........ne vem kj je sploh bla za ena žesnka, da je rabla en teden pregledovat pogodbo in jo nosit do amis. Me je pa amis napotil tele Zdenki. Pravijo da urejajo in da mi sporočijo preko sms. Vem da za siol sem sam kupil v eni trgovini modem za en eur, prišel domov priklopil in stvar delala, tole pa traje kot da vsako stvar čist na novo delajo.

cegu ::

Kdor bo vzel DSL na Amišu eno opozorilo - če vam bo na začetku mrežo veliko metalo ven in tehnik ne bo znal rešiti situacije, je najbrž vaš modem v okvari.

Sem prišel domov in ga našel z na vrhu stopljeno plastiko - dobro da je bilo proč od zaves. Tako da previdno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

savicevic ::

Pozdravljeni,

Sem pri Siolu in želim it na Telemach(kabelski net)

malo nazaj sem opazil da je nekdo napisal,da kabelski internet poteka po isti liniji.To potem pomeni da ce imas TV ter Net,da ti žere speed če gledaš Tv??

Ker mi je Telemach objasnil da ni tak,sprašujem za info...

Od Telemacha:
Vse tri storitve(internet, telefonija in digitalna televizija) prejemate z ločenim signalom preko kabelske povezave(koaksialen kabel), kar pomeni da signal za digitalno televizijo(ne glede na število priključenih tv naprav) ne vpliva na delovanje interneta in obratno.



LP

Silck ::

Tako je kot so ti objasnili na telemachu.
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silck ()

Konlov ::

Imam možnost adsl prek bakra (siol npr) ali pa Telemach prek koaksialca. Kolega trdi, da mi bo internet strani pri Telemachu ob istem paketu (10mega UL npr.)odpiralo precej hitreje.Zaradi ping ali nekaj takega. Ali to drži?

Rias Gremory ::

Kolikor je meni znano se ti nizek ping bistveno bolj pozna, pri igrah preko interneta. Je pa nizek ping zmeri fajn.

Kaj ping sploh je: http://www.computerhope.com/jargon/p/pi...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

hojnikb ::

koaksialc v vsakem primeru. Če mate bol švoh baker, še toliko bolje, če misliš zram še furat tv in/ali telefon..
#brezpodpisa

Kybernetes ::

Živjo,

v stanovanju se odločam med optiko na T-2 prek Telekom omrežja ali Amis prek Amisovega omrežja. Na Amisu je za isto ceno večja hitrost, vendar pa ne vem nič o zanesljivosti omrežja (ima to sploh dosti veze pri optiki?). Kakšne so vaše izkušnje, po drugih postih sodeč malo mešane?
+ je v praksi kdaj lahko problem to, da imaš modem samo v najemu?

Hvala za pomoč!

...:TOMI:... ::

Odvisno kaj ti je prioriteta. Vsak operater ima svoje prednosti in slabosti. Zanesljivi so vsi približno enako.

Najem opreme je super, saj če je karkoli narobe, ne pride do stroškov.

Ali imaš dve optiki na razpolago, ker si napisal "amisovega omrežja" ? Živiš v BS3?
Tomi

Rias Gremory ::

Prvič ko smo dobili internet smo imeli Amis, imel sem občutek da je trajalo vse skupaj. Lahko pa, da so se do zdaj popravili.
Zdaj imamo že nekaj let T-2 (zaenkrat še baker) in dela internet kot se šika. Na leto bi rekel, da je downtime okoli 3 dni. Za moje pojme malo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Kybernetes ::

Stanovanje je v Štepanjcu, zgleda da je tako Telekomova kot Amisova optika tam. Hm, prioriteta...da internet zanesljivo in hitro deluje ter da se mi s tem ni treba kaj pretirano ukvarjati. Dobro je tudi, če so odzivni na težave, če nastanejo. Rabim pa samo internet, brez TV/telefona.

Cena je povsem ista, ker T-2 pribije 6 eur zaradi tega, ker morajo najemat Telekomovo linijo.
S T-2 imam sicer od prej kar v redu izkušnje, kako pa je z Amis?

Ivo7 ::

Siol.

Seveda tam kjer je optika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ivo7 ()

...:TOMI:... ::

T-2 ima možnost IPv6, amis ima več prostora na mailu, siol ima PPPoE tudi na optiki (to ni prednost).

Sčasoma bodo tudi drugi ponujali IPv6, vendar ne vem kdaj.

Jaz bi vzel tisto, kar je najceneje glede ma hitrost.
Tomi

Kybernetes ::

Hvala! Vidim, da bo Amis čisto v redu torej :)

Fritz ::

Amis je pri meni štrikal s priklopom...je trajalo nekaj dni in nekaj teženja, da so poštimali zadevo. Od tedaj nimam pripomb, lokacija pa je Nove Jarše. Bistvena razlika med Amisom in Telekomom je predvsem v ugodnostih, ki jih ima telekomov nov naročnik, so pa zato cene pri TS višje.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

schurda ::

jst rabim eno navadno linijo, nič posebnega. Wireless si bom že sam zrihtal.

T-2 23€/mesec 1Mbps/128kbps
amis S 15€/mesec 2Mbps/384kbps (brez wireless modema)
amis M 23€/mesec 1Mbps/256kbps

Pri amis S mora biti kakšna caka
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

flbroker ::

Glej na denar ker karkoli izbereš bo slaba izbira. V Sloveniji ni ISP-ja na katerega se lahko zaneseš. Sem imel internet pri Amis, T2, Triera, ex-KRS Tabor, siol (dvakrat) in to pri vsakem več let. Trenutno imam pri siolu in internet dnevno crkuje večkrat. Sicer je to vsega par sekund in če nisi dosti online tega niti ne opaziš ampak če si na netu skozi potem to zna biti še kako moteče. Pač golazni ki prodajajo škart storitve in to zato ke ni nobene konkurence. Vse je isti šmorn.

destiny ::

Če maš take težave je ponavad problem v slabi liniji in nima veze z operaterjem, razen s Telekomom, ki je lastnik in vzdrževalec linije.

flbroker ::

To se dogaja zadnji mesec, ali crkne ali pa se upočasni. Njihova podpora uporabnikom je tako dobra da raje pojem kilo živih pijavk kot pa da kličem na njihovo linijo in imam veleumne pogovore zaradi katerih mi naraste sladkor.

destiny ::

Men se to že skoz dogaja, je blo pa pri Amisu mal boljš kot sedaj pri T2. Amis ma namreč precej bližje centralo. Po drugi strani je pa tehnična podpora pri T2-ju svetlobna leta pred Amisom, (slednji so namreč vedno krivili mojo interno inštalacijo, njihovega tehnika pa nikoli ni blo niti za posmrdet blizu). No vseen grem sedaj nazaj k Amisu, vsaj dokler Gratel praznih cevi pod našo cesto ne napolne z optičnimi kabli :)

...:TOMI:... ::

Jaz imam pa ravno obratne izkušnje. T-2jeva pomoč je bolj blažev žegenj, se kaj dogovoriti s študenti je cela znanost.

Pri amisu so kar v redu, definitivno boljši kot pri t2. Najboljšo pomoč je imel mobitel, preden so se zlili skupaj s telekomom. Tudi simobilovci niso od muh, na mail odgovorijo kar hitro, v nasprotju s telekom.
Tomi

Danijel4 ::

Jaz sem si malo primerjavo naredil, ker se trenutno odločam za ponudnika in je trenutno najbolj ugoden Telemach paket Košarkar L do konca leta brezplačno, interneta več kot dovolj 50/2Mb .

Spisal sem si tudi na roke malo primerjavo prilagam sliko.
Primerjava paketov]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Danijel4 ()

Fritz ::

Danijel..nekam čudno si si to sestavil. Primerjaš Telekomov paket na optiki in ADSL paketa od T2 in Amisa!?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Okapi ::

Saj ni res - telekomov paket na optiki ni 15/1, ampak osnovni 10/10 za 37 evrov ali 20/20 za 45 evrov.

O.

menjalnik ::

Oče me je prosil naj malo pogledam po internetu, če je slučajno kakšen internetni ponudnik ugodnejši kot ta, ki ga imamo sedaj. Trenutno imamo kabelsko za 36€ na mesec(telefon, televizija in internet_4 Mbit/s) in bi ukinili navaden telefon tako, da bi potrebovali samo čim hitrejši internet in televizijo s čim več programi, katerega ponudnika priporočate?

elToro ::

V petek mi je strela poškodovala kabelski modem (Telemach) in tudi slučajno ni še nihče prišel zamenjati modema. Danes je tudi podpora uporabnikom ves čas zasedena. Žalostno...

kanko ::

Jaz živim v centru Maribora (v okolici EPF) v bloku in me zanima kateri ponudbnik:
  1. jenajzanesljivejši/ima najboljšo infrastrukturu tam?

  2. je najcenejši, če me zanima SAMO internet, ki ima vsaj 1 mbps download speed. Trenutno je to Siol z 15EUR

  3. ima študentske popuste ali nasploh akcije?

Ali je smiselno izbrati katerega drugega ponudbnika razen "velikih štiri": Amis, Siol, T-2 in Telemach?
Lahko pričakujem dodatne stroške pri menjavi ponudbnika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kanko ()

boogie ::

Jaz imam pa vprašanje za vas poznavalce ;). Trenutno je moj internet ponudnik T-2 in sicer optika 100/10 MBps. Dela tako kot mora. Digitalna TV telemach, dela tako kot mora, telefon telekom, dela OK. Zaradi stroškov bi združil vse tri storitve na enega ponudnika in sicer imam najboljšo ponudbo od telemach, za digital TV in kabelski internet 120/6 MBps.
Vprašanje ki sledi. Primerjava interneta med telemach kabel in T-2 optika? Iti nazaj na kabel namesto optike?

Danijel4 ::

Jaz sem naročil Košarkar MIX L in vse dela kot mora.

Mislim, da ni toliko pomembno na kak način je zadeva napeljana do tebe optika ali kabel važno je da dela :) .
««
6 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34985231 (699) krefi
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677851 (20256) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946047 (16287) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021255 (11161) Bellzmet
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110990 (7849) Daliborg

Več podobnih tem