» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
5 / 38
»»

Puella ::

Imam podobno vprašanje kot jabe, s cimro sva pravkar najeli stanovanje, zato se nočeva vezati za daljše obdobje, telefona ne potrebujeva, se pravi internet + televizija... Ne znajdeva se najbolje na spletnih straneh ponudnikov, zato naju zanima katera varianta bi bila za naju najcenejša? Večina ponuja samo pakete - trojčke, je to vseeno ceneje kot da bi npr. vzeli posebej internet in televizijo?

jmlina5 ::

kakšna povezava pa je možna (optika, kabelska ...)?

DIGITel ::

Puella je izjavil:

Imam podobno vprašanje kot jabe, s cimro sva pravkar najeli stanovanje, zato se nočeva vezati za daljše obdobje, telefona ne potrebujeva, se pravi internet + televizija... Ne znajdeva se najbolje na spletnih straneh ponudnikov, zato naju zanima katera varianta bi bila za naju najcenejša? Večina ponuja samo pakete - trojčke, je to vseeno ceneje kot da bi npr. vzeli posebej internet in televizijo?


Zelo pomembno informacijo si pozabila in sicer vajina lokacija?

Kar se pa tiče ponudbe mislim da je T-2 eden od edinih,če ne edini operater kateri ponuja storitve brez vezave pri ostalih mislim,da je povsod vezava 12 mesecev cenovno,če se gre za nek osnovni paket interneta in televizije je ponavadi ceneje vzeti trojček.

Šoja ::

A so s T-2 še vedno non stop problemi? (izpad omrežja, ni signala na tv, telefon daje znak za zasedeno...)?

Rias Gremory ::

Odkar imamo T-2 takih problemov še ni bilo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Ted ::

DIGITel je izjavil:



Kar se pa tiče ponudbe mislim da je T-2 eden od edinih,če ne edini operater kateri ponuja storitve brez vezave pri ostalih mislim,da je povsod vezava 12 mesecev cenovno,če se gre za nek osnovni paket interneta in televizije je ponavadi ceneje vzeti trojček.


To ne drži, pri vseh operaterjih je možna sklenitev pogodba brez vezave, je pa res da Telekom v takem primeru zaračuna STB. Amis ga pa ne.
Mah...

ducky ::

Mam izkušnje s siolom, telemachom in T-2, pa moram rečt da:
-največ problemov s siolom, pa tudi daleč najdražji
-pri telemachu malo manj tehničnih težav, vendar imajo zelo slab odnos do strank, veliko težav z njihovo administracijo in odpravljanje napak traja celo večnost
- T-2 kaka težavica tu pa tam (sicer ponavad zaradi stare VDSL instalacije), vendar so najbolj user friendly, če hočeš pridejo takoj pa zrihtajo vse kar morajo pa še več, tako da kapo dol kar se tega tiče..

torej z moje strani je T-2 zmagovalec..

pri telemachu pa sem se moral fulkrat totalno razp***it, da so se pol premaknili in kaj zrihtali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ducky ()

DeFacto21 ::

Telemach...Je cenovno ugoden, tehnične težave so zelo redke (sem bil uporabnik telemacha 2 leti pa sem meu samo enkrat tehnične probleme).
Težave hitro odpravijo. Sam mogoče je pa minus, da moraš čakat ceu dan da jih dobiš na zvezo :)

Zgodovina sprememb…

MaTTe ::

T-2 ima sedaj 27 evrov za T4 paket z 100/10 optiko ... just saying :)

VelikiTun ::

Ja, za pol leta ob vezavi na 24 mesecev, potem pa 55€.

maline ::

MaTTe, ne..T4 Optika 100/10 je 33,00€. Če se vežeš za 24 mesecev, plačuješ do konca leta 50% naročnine. Torej 16,5€.

27€ je paket T4 Start s hitrostjo 1/1 Mbps. Ob vezavi za 24 mesecev torej do konca leta 13,50€.

VelikiTun, 55€? Od kje?

Če misliš na paket T4 King, potem drži. Ampak v paketu dobiš zelo veliko dodatnih storitev in programov. Pa hitrost je 100/20!

Če pa naročiš paket T4 100/10 pa plačuješ do konca leta 16,50€, potem pa 33,00€.

Aston_11 ::

Če bi hotel samo internet, na optiki, je sploh kakšna šansa, da bi dobil internet za manj kot 27 EUR?!



Internet only.


Morda tudi TV - čeprav težko pomnim, kdaj sem preklopil iz SLO1, SLO2, POP, A Kanal na karkoli drugega.

5er--> ::

#AzZey ::

Trenutno sem na Amisu. Pogodba mi je potekla že kar nekaj časa nazaj in me zanima katerega ponudnika mi priporočate? Imel bi televizijo + internet + telefonijo.

Za televizijo tak se mi zdi da lahka doplačaš pa imaš katerekoli programe na sporedu. Se motim?
Internet najmanj 10/1, 100/10 je bolj zaželjeno.
Za telefonijo je pa kak, da so klici znotraj slovenije zastonj?

Najbolj me vleče na T-2. Šteka kaj internet? Televizijski in telefonski signal je vredu?



LpR

Bakunin ::

in kaj je z amis narobe, da hoces drugam? O:-)

#AzZey ::

Šteka mi kar konkretno pa sem že klical parkat gor pa so zrihtal pa je delal 3-4 dni normalno pol pa spet. Trenutno sem internet + telefonija, rad bi pa še dodal televizijo.

+ hitrejšo povezavo interneta si bom naročil, pa bi rad sprobal še malo druge ponudnike

Bakunin ::

na ISTI parici? ne vem ce bo s T-2 kaj drugace...morda zaradi VSDSL...

a si kaj pogledal kje lahko sam kaj porihtas instalacijo?

#AzZey ::

Nsepoznam se glih na to kak to laufa. Pač prkloplen imam vse prav. Na začetku je delal ko urca, zdej pa pač ne. Če je kaj z programsko opremo al pa windowsim narobe dvomim, ker tut ko sem naložu windowse nanov se je problem ponovil.

Bakunin ::

Interna inštalacija; vprašanja in odgovori >>
http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Exile3 ::

Kakor koli že sam priporočam Amis so tudi na optiki sem z njimi zadovoljen . So odklopili telekom še isti dan je prišel paket z modemom . Telefonija deluje brezhibno čeprav je na začetku malo trajlo da so jo priklopili teževa je bila pri telekomu . Imam paket 10 mb in si predstavljate kakšna svetlobna pohitritev je to ,prej na telekomu je bila hitrost 1 mb , čeprav bi morala biti 2mb . Merjenje hitrosti linije točno 10, 14 mb very hapy .

BadWolf ::

sam trenutno izbiram ponudnika za novo stanovanje
dosedaj sem imel t-2 10/10+xl, nobenih problemov sploh
tudi cenovno so najbolj ugodni
tako da nekih dilem ni, če imaš infrastrukturo

telemach sem imel predno je prišla optika, napake so bile redke, ampak pogostejše kot na t-2, so jih pa vedno prijazno in hito odpravljali preko telefona (se pa čaka, da se jih prikliče). njihova glavna prednostje nekoliko boljši tv program, vsaj za športne navdušence

NeMeTko ::

Zavedat se moraš, da je na optiki običajno manj težav, kot pa na raznih xDSL povezavah.
Če imaš možnost optike za oba pnudnika, potem najbrž ne bo bistvene razlike v možnih pričakovanih težavah, tako da se boš moral odločiti na osnovi cene in programske sheme, če ti je ta pomemben faktor.

Težja bo odločitev če možnosti za optiko nimaš. Tu boš moral preveriti kako daleč si od centrale in katero tehnologijo xDSL (VDSL, ADSL) ti ponuja kateri ponudnik, ter videt, če si sploh v 'dometu' za kakšno uporabno hitrost na določeni tehnologiji, da se ti ne bo na koncu televizija kockala.

Master_Yoda ::

Malo offtopic:

Pravkar mi je zgleda crknil SIOLov SAGEM komunikator. Na zacetku ni bilo slike ter na ekranu STBja bila samo ura, ki ni sla naprej, ter dve lucki prizgani (rdeca in zelena). Po resetu ni niti nobene stevilke vec.

Zanima me kaj lahko zjutraj pricakujem, ko bom klical na SIOL, ker sem gledal na njihovi strani in videl da najosnovnejsi STB (BOX S ?) stane 140 EUR kar pa je ogromno.

Vezan vec nisem.

IceBoX ::

Podobno je bilo pri meni. Komunikator je crknil, za popravilo so zahtevali 80 eurov. Sem prekinil pogodbo in šel drugam.
Huh...

Master_Yoda ::

Pravkar jih dobil na telefon in so mi rekli, da moram nesti na najblizji Mobitelov center, ter da ce je komunikator sel in ne samo adapter me ceneje pride ce novega kupim.


WTF ?

Zdaj bom mogo dati cez 100 EUR da bom lahko TV gledal ?

Ze grem gledati kaksne ima kaj AMIS cene.

jukoz ::

Zdravo!

Za najeto stanovanje v LJ (ki nima obstoječega piključka - nobenega) rabim net.
Glede na to da se bom verjetno kmalu selil, pride v poštev samo nevezan priklop.
Pri sosedih imajo AMIS (vidim wlan) in me zanima, če so OK - torej da povezava ne crkuje itd. Rabim pa samo net.
Zdej, cene za amis je 25 eur/mesec, tuš ma 23/mesec itd.
Je med tema dvema kaj razlike? A kdo kaj ve katero opremo dajo zraven (amis, tuš)?

Mohimm ::

Trenutno družina na amis tel+10/0.75 za 29€ na mesec(parica).
Imamo FTTH, vendar kabel zgolj do omarice, ni še v hiši (modem bi moral biti ravno po diagonali hiše).

Vzeli bi trojčka, in prenesli številko telefona, ki je sedaj pri amisu.
2x TV - En tv je dosegljiv z kablom do modema, drugi ne(v skrajni sili lahko tudi kabl potegnemo)

Siol 34€ ( 1x kablska tv + 20/20 + telefon)
T2 39€ ( 1x tv + 100/10 + telefon)
Amis (38€ - 8mesecev 26) ( 1x tv + 20/10 +telefon )

Amis in t2 vem da napeljeta kabel zastonj, kako je z siol-om?
Kaj je lažje prenesti na drug konec hiše, kablsko ali ip TV?
Vaši predlogi?

OmegaBlue ::

Kabelsko tv preko optike pripelješ do pretvornika, od tam naprej gre navaden antenski kabel. Če imaš že položenega je to lažje. IPTV gre pa lepo preko UTP kabla do STB in tam preko HDMI(SCART) na TV - tukaj ni nikjer antenskega kabla vmes.

T2 vlakno povleče, do tam kjer imaš postavljen switch potem, kablaža po hiši je v tvoji domeni.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Mohimm ::

@OmegaBlue - Hvala. Ja, v mislih sem imel kabel do switcha/modema.

Zanima me samo tole iz siolove strani :
Vzpostavitev priključka brez namestitve opreme pri končnem uporabniku (samostojna vzpostavitev). V obdobju od 8. 9. 2011 do 30. 11. 2012 velja akcijska cena 0 EUR. Redna cena je 45,00 EUR z DDV oz. 37,00 EUR brez DDV.

Če prav razumem je tudi tu do modema napeljava zastonj?

amigo_no1 ::

Pri optiki mislim da je.

k4vz0024 ::

Kaj menite o Amisu? Koliko so kvalitetni njegovi modemi/WiFi router?

eric_cartman ::

Zdravo!

Sam imam pogodbo pri Amisu že eno leto. Prej sem bil na Siolu. Pa sem prekinil pogodbo, ker sem imel s Siolom same probleme. Na televiziji so se mi vsakih 30 s pojavljali kvadratki - tv je nekam čudno delal pa skos ga je ven metalo.

Internet pri Siolu katastrofa. Vsake dva dni me je vn metalo. Strani so se odpirale celo večnost. Klical na centralo, so mi rekli, da so to zastareli kabli. (hiša pa je stara 15 let). Ko sem jih končno imel poln kufer, sem poklical na centralo in jim povedal, da bi rad prekinil pogodbo, četudi moram za to plačati. Stalo je mislm da okrog 55 € odstop od pogodbe.

Naročil sem si trojčka pri amisu in povezavo 10/2.

Televizija mi dela brezhibno.. Internet mi v enem letu ni še nikoli zaštekal. Na centrali so prijazni in zelo hitro postorijo če je kaj narobe. Skratka Amis in Siol je razlika kot dan in noč.

Če bo takole tudi v prihodnosti, bom ostal kar pri njih.


@k4vz0024

Wifi router povezava mi lovi brez problema na drugo stran stanovanja z vsemi črticami signala; oddaljenost cca. 18 m od routerja in tudi v spodnje nadstropje lovi dobro -(vmes je železna plošča, ki pri kolegu sicer močno moti signal).

Kvaliteta samega modema pa.. Ne vem.. Meni nikoli ni delal modem nobenih problemov.

Skratka toliko o Amis.

Lp!

k4vz0024 ::

Kateri modem/WiFi so ti dali?

Tx!

eric_cartman ::

@k4vz0024

Modem/router wireless Enkom Extended A1521-i.

Pred kratkim, sem si sicer kupil še router in pa anteno za ojačanje Wifi signala, vendar je že pred tem delalo odlično.

Zgodovina sprememb…

kar98k ::

majhno pomoc rabim

rabim najcenejsi dostop do interneta, ceneje toliko bolje, na navadnem kablu ne na optičnem, ker pri meni optika ni mozna, sem pa v stanovanju v bloku. recimo 1mbit linija okrog 10 eur?

hvala

amigo_no1 ::

Kabelski internet torej iščeš ?
Kje se nahajaš ?

kar98k ::

tudi kabelski lahko ni pa nujno lahko navaden dsl
v kranju, najdu sem za 12 eur 1mb/384 pri lokalnem kablskem operaterju. Cenejse ne gre?

hvala

amigo_no1 ::

Bi rekel da ne.
Dsl je od +20E dalje.

luxxx7 ::

Pozdravljeni, zanimam se za menjavo internetnega ponudnika. Sedaj sem na Amisu (trojka Maxi) 10/1 Mbs in plačujem 49€. Opazil sem to akcijo Siola s katero lahko prideš do televizorja,tablice,laptopa...
Je mogoče bolj ugoden ponudnik T-2 ali pa Telemach. Kakšne imate izkušnje? V hiši imamo 1TV in 2 računalnika bo to dosti 6/1 Mbs povezava ali raje 10/1?

Lp Luka

OmegaBlue ::

Jaz osebno se siola izogibam, in bi hudičevo dobro prebral pogoje tiste akcije. Če si že tam in nimaš namena prestopat potem ok še gre vzameš pač nekaj z akcije. Kakšni so artikli ne bi komentiral se nisem pretirano posvečal.

Glede T-2 in Telemach, če imaš optiko, vsekakor T-2 ni debate, če misliš naredit priklop preko telefonske parice, prej povprašaj na forumu ali na HD (raje tam) kakšno sinhronizacijo imajo tvoji sosedje - tako boš dobil vsaj informacijo kaj lahko ti pričakuješ, približno. Če so parice slabše je kabelsko omrežje boljša alternativa. Kar se tiče same hitrosti glede naročenih paketov ni bistvene razlike se boš mogel odločiti sam kaj rabiš, prej je bolj važno da si pogledaš TV sheme, opremo/funkcije in strošek tega. Zadnje čase je bolj gnev določenih zanesenjakov ker v shemi še ni Sportklub prime programa pri T-2. Ti pa T-2 nudi vsaj cenejšo terminalsko opremo (brez doplačila) za funkcije kot je časovni zamik. Telemach je za to nazadnje zahteval nakup dodatne opreme.

Vse je načeloma odvisno od tega kakšne so tvoje potrebe in stanje omrežja pri tebi. Cene so tam tam.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Lonsarg ::

Ma tale Siol akcije je kr ornh subvencija, vendar jo odplacas z drazjo narocnino, vsaj pri bakru, tak da si na istem kot konkurenca redne cene.

Drgac pa si poglej se Amis ne samo baker tudi optiko imajo nozke cene, oziroma kot je taktika za Amis ponujajo hitrejse pakete za iste cene. Pa se trenutno poteka akcija 33% popust prvih 8 mesecev.

cvetkob ::

Pozdravljeni!

Selim se v podnajemniško stanovanje v mariboru na aškerčevo (ni optike), pa me zanima, kateri internetni ponudnik je najboljši, cenejši, dober...

Iščem internet + tv, bolj poceni varjanto.

Kaj predlagate?

Je imel kdo izkušnje z tuš internetom?

jusv ::

Mi smo meli prej siol pa nismo bli zadovoljni, sedaj pa imamo že skoraj 2 leti telemach in je zadeva super. Do sedaj nobenih problemov.

Tušev internet pa je dober, imajo hiter prenos podatkov, na tej lokaciji ne boš imel težav, drugače pa ga lahko tudi testno sprobaš, jaz sme ga na vikendu v okolici Ormoža in dela ok.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

kokpa ::

Zdravo,

pravkar smo končno dobili optiko, sedaj se pa ne moremo odločiti za ponudnika in za hitrost povezave. Sedaj smo na siolu z povezavo 4mb downloada, uploda pa okoli 300kb. Na optiki bi radi imeli trojčka(internet,tv,telfon), imamo pa namen imeti dva tv, pa kar se da hitr internet, ker se dosti igra preko interneta na računalniku/ih. Tako da mislim da povezava 10/10mb bi bila premalo, kolikor sem malo googlal naj bi že sam tv vzela okol 3.5mb.

Prosim za kakšen nasvet.

Invictus ::

Izberite ponudnika, ki omogoča priklop na optiko ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kokpa ::

ja okey pondudnika že kakšn paket pa izbrat?

antireal ::

TV in internet sta ločena kanala, tako da naj te ne skrbi koliko vzame TV. Vzami ponudnika ki se ti zdi boljši in ugodnejši. Dandanes so vsi ponudniki več ali manj enaki (preko optične povezave).

kokpa ::

aha potem bi morala tudi 10/10 povezava iti lepo čez brez da bi računalnik ovirala.

Okapi ::

Jaz bi priporočal Siol dvojček (20/20 megabitov internet + telefon) + kabelsko TV prek optike.

O.

kokpa ::

A mi lahko eden po domače pove razliko med kabelsko tv in iptv? Katera deluje ločeno od interneta?
««
5 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282620 (1259) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677481 (19886) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945761 (16001) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021097 (11003) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623866 (16685) Lonsarg

Več podobnih tem