» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
37 / 38
»»

MrStein ::

Ne, nisem še pregledal ponudbe.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

d4vid ::

Trenutno sem na A1, mislim, da ceneje ne gre. Vendar je podpora čedalje slabša in šparajo kjer gre. Trenutno sem na xDSL, vlečejo pa rune optiko in ko bo možnost priklopa, mislim menjat ponudnika, ker za dobro povezavo in boljšo podporo sem pač pripravljen plačat kak € več kot za to bogo 10/1 povezavo.

Kaj priporočate za rune omrežje, da bo delovalo OK.
Rad bi, da so stbji odzivni in da ima ponudnik android tv podporo (aplikacijo).
Gledal sem T-2 in telemach, nagibam se proti T-2.
Telekom izpade, ker je najdražji.
Kaj naj zberem?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

vinkop ::

T2 je povsem v redu, razen mobilne telefonijje. Internet in TV imajo na nivoju, prav tako aplikacije za televizorje so pri njih najbolj dovršene, zaenkrat.

MajorM ::

@vinkop
Pa ravno T-2 pri meni bo, izgleda, največ za denar. Ampak nisi prvi, ki ima pripombe preko njihovih mobilnih storitev.

Drugače pa feedback na Optispin. Trenutno nisem opazil še njihove dodane vrednosti. Po vnosu nekaj podatkov pri njih se je samo vsul plaz klicev in kontaktov vseh internetnih ponudnikov. In z vsemi se moram sam dogovarjati. Bomo videli, če bo kakšen efekt od njih razen da so samo shranili moje kontaktne podatke in jih še posredovali naprej.
Vsa komunikacija od Optispin-a je automatično generirana in seveda sem že prejel tudi reklamno sporočilo. "Super!"

deco16 ::

Aplikacije majo za smart TV, nisem zasledil? Samo za mobilne "naprave"

MajorM ::

deco16 je izjavil:

Aplikacije majo za smart TV, nisem zasledil? Samo za mobilne "naprave"

Sprašuješ mene? Bi bil presenečen v današnjih časih da kateri od ponudnikov nima Smart TV aplikacije. Hočejo pa večinoma vsi operaterji uporabo smart tv app z doplačilom. Namesto, da bi samo nadomestili setup boxa, ki ga ne želim.

Sicer sem sam še vedno v fazi izbiranja. T-2 po ponudbah nekako ponuja največ ampak je feedback od uporabnikov tukaj na forumu in tudi drugače ljudi, ki jih poznam negativen.

Optispin ni sproduciral še ničesar.

PeterZ ::

T-2 je redno višal cene in za našo uporabo postal neoptimalen. Obrnil sem se na Optispin, ki je bil pred leti zelo proaktiven, kar nekaj kolegov se je takrat odločilo na podlagi teh priporočil. Zadnje čase pa se je govorilo, da niso več tako uspešni in tudi v mojem primeru se niso ravno izkazali.
Po oddaji podatkov pred pol leta, sem dobil samo ponudbo od Telekoma, ki je bila kar dražja od obstoječega ponudnika. Pred nekaj tedni sem postopek ponovil in tokrat dobil mail Telekoma, naj jih pokličem. Nobene ponudbe, samo telefonska in email naslov. Nekaj dni za tem, ko sem na Optispin vprašal zakaj le Telekomov kontakt, je prispela ponudba s strani A1. V njej je bila "akcijska" cena, ki je enaka tisti na A1 internetni strani pri tem pa še zavajujoči agentov pripis: "Ta ponudba z izrednim popustom velja samo v primeru, da oddate naročilo pri meni. Ponudba velja 48ur.".

micka ::

V zadnjem času, sem že od dveh kolegov slišala, da naj bi imel Telemach "tiho" nikjer objavljeno ponudbo za Eon premium paket, kjer ob primeru vezave, tudi po preteku enega leta garantirajo ceno nekaj čez 40€ za vedno. Meni se zdi, da sta fanta slabo informirana ali pa jaz nimam pravega komercijalista, ki bi mi zagarantiral tako ponudbo. Kdo kaj ve o tem?

LuJoo ::

Ni res, imaš akcijo 24m vezava, 24m 50% off na vse pakete edino.

MrStein ::

LuJoo je izjavil:

Ni res, imaš akcijo 24m vezava, 24m 50% off na vse pakete edino.

Link? Ker na strani piše 50% popusta le 12 mesecev od 24.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lightning5 ::

rskslo je izjavil:

Pozdravljeni,
Trenutno imam t-2 optiko in plačujem 80EUR na mesec za 500/100 internet, televizijo in telefon.
Sedaj je pa moja dobila ponudbo iz Telemacha za internet 1000/200 in televizijo za 30EUR na mesec, naj bi bilo to brez vezave, ampak bi Telemach povezal internet preko koaksialnega kabla do hiše.
Bi pa ona delala od doma in na t-2 je bil problem z 100/20 hitrostjo, sedaj težav ni več.
Moje vprašanje je, ali je optika toliko boljša da se mi splača plačevati 40EUR na mesec več? (Odštejemo telefon)


Verjetno je že prepozno, ampak vseeno. Coax je lahko loterija. So dobro vzdrževana omrežja in so slabo vzdrževana preobremenjena omrežja, ki jih molzejo do konca.
100/20 optika bi morala biti zadostovati za vse potrebe (več je luksuz, na katerega smo se nekateri (raz)navadili. T-2 Oranžni diamant je res nesramno drag. Ena alternativa je, da vzameš T-2 internet (100/20) in pri Telemachu TV (EON box dela preko interneta) oz. če imajo sorodniki slučajno jih lahko prosiš, da naročijo še en TV in EON box odneseš domov.

Prospekt ::

micka je izjavil:

V zadnjem času, sem že od dveh kolegov slišala, da naj bi imel Telemach "tiho" nikjer objavljeno ponudbo za Eon premium paket, kjer ob primeru vezave, tudi po preteku enega leta garantirajo ceno nekaj čez 40EUR za vedno. Meni se zdi, da sta fanta slabo informirana ali pa jaz nimam pravega komercijalista, ki bi mi zagarantiral tako ponudbo. Kdo kaj ve o tem?


Ali nimajo vsi ponudniki optike trenutno pakete med 40 in 45? Nikjer pa ne moreš dobiti neke spodobne hitrosti za 30EUR brez TVja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

MrStein ::

Zanimivost, Telemachov modem/ruter ima WPA(2)-TKIP WLAN/WiFI, kar je katastrofalno zastarelo oziroma ne-varno.

Gre za model NE1611B

PS: Tool z več info je pokazal: WPA-PSK + WPA2-PSK / TKIP+CCMP

Torej verjetno gre za kompatibilnost s starimi napravami, nove pa uporabljajo novi, varnejši način povezave.

(prvo sporočilo sem napisal na osnovi skopega opozorila)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Veron ::

Prospekt je izjavil:

Ali nimajo vsi ponudniki optike trenutno pakete med 40 in 45? Nikjer pa ne moreš dobiti neke spodobne hitrosti za 30EUR brez TVja.

A1 Fix net imaš 500/100 za 29eur/mesec (z DDV)

MrStein ::

Z vezavo pa 24 EUR ali podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

svecka ::

Ne pozabite na drobni tisk pri A1

A1 Fix Net:
Do 100/20 Mb/s na optik

Na Rune omrežju se vsakemu naročniškemu paketu mesečno obračuna dodatek v višini 5 EUR.

V paketih so na voljo naslednje opcije za nadgradnjo paketa:
? Do 500/100 Mbps na optiki = 5 EUR/m


Torej 10EUR na mesec več plačuješ, kjer ostali ponudniki imajo te stvari brez doplačila!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Veron ::

Nadgradnaj 500/100 je del osnovnega paketa sedaj. Tistih +5 eur za 500/100 ti na računu obračuna 100% popust.
Na rune omrežju plačuješ vsega +5eur več (34eur)

Pat_MaGroin ::

Torej tudi stari naročniki, ki plačujemo 29 za 100/20, bi morali dobiti 500/100 za isti denar?

LP

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Z vezavo pa 24 EUR ali podobno.

Bolj točno: 23,19 EUR na mesec, 24 mesecev

Se ponavljam kot pokvarjena plošča: če je kje bolj ugodno, prosim za link.

PS: Gre se za A1 Fix Net 500/100 preko Telekomove optike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Han ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Torej tudi stari naročniki, ki plačujemo 29 za 100/20, bi morali dobiti 500/100 za isti denar?
Tako je, ampak moraš stopit v stik z A1 in zaprositi za dvig hitrosti. Najbolje preko spletnega kontaktnega obrazca ali klepeta.

V POSEBNIH POGOJIH A1 FIKSNIH PAKETOV med drugim piše:

Na optični povezavi je za nove naročnike, ki so paket sklenili po 1. 6. 2022, brezplačno na voljo hitrost do 500/100 Mb/s in je dodana samodejno, ob izbiri paketa.

Obstoječi naročniki paketov A1 Fix net in A1 Net+TV, ki so paket sklenili pred 1. 6. 2022, imajo v paketu vključeno osnovno hitrost interneta na optični povezavi.

Brezplačna višja hitrost na optični povezavi je na voljo, vklopi se na željo naročnika. Obstoječim naročnikom paketov A1 Fix net in A1 Net+TV, ki so paket sklenili pred 1.6.2022 in ki že plačujejo za nadgradnjo hitrosti Do 500/100 Mb/s na optični povezavi, se doda 100% popust na izbrano opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Veron ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Torej tudi stari naročniki, ki plačujemo 29 za 100/20, bi morali dobiti 500/100 za isti denar?

LP

"Da".
Ampak ni avtomatično, pokličeš in uredijo "brezplačno nadgradnjo na 500/100".

Pač tipična A1 birokracija...

Han ::

Po tem se lahko zgodi, da mirno zaračunajo doplačilo 5 eur, čeprav bi za to morali upoštevati 100% popust. ;(( Več o tem tukaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

pwn3rrr ::

Malo updejta glede paketov fiksnih storitev, sem večkrat klical posamezne ponudnike in se pogajal:

TELEMACH:
Njihov koaksialen kabel
- EON FULL, 1. leto 1EUR/mesec, 2. leto 53,90EUR (vezava 24 mesecev)
- EON PREMIUM vključen VOYO, 1. leto 1EUR/mesec, 2. leto 67,90EUR/mesec (vezava 24 mesecev)
Telekom optika
- EON LIGHT, 1. leto 29,90EUR/mesec, 2. leto 43,90EUR (vezava 24 mesecev)
- EON FULL, 1. leto 29,90EUR/mesec, 2. leto 53,90EUR (vezava 24 mesecev)
Se sicer nisem kaj preveč zanimal za njih, ker je večina poznanih imela velike probleme z njimi.

TELEKOM
- Njihova optika - NEO C, 1. leto 18EUR/mesec, 2. leto 48EUR/mesec (vezava 24 mesecev) - to je v primeru, da bi prenesel k njim še 1 mobilno številko (dobiš paket NAJ C, vse neomejeno, brez vezave za ceno 8,79EUR za 2 leti), če številke ne bi prenesel, velja cena 18EUR/mesec 0,5 leta, naprej cena 48EUR/mesec.
- Če se pa slučajno nahajaš na dereguliranem območju, pa dobiš NEO C za 28EUR/mesec za 2 leti.

T-2
- Telekom optika - Oranžni optimum, 34,99EUR/mesec za 2 leti (vezava 24 mesecev) + 12 mesecev zastonj časovni zamik (2. leto lahko koristiš njihove točke in doplačaš dober EUR/mesec), ostali ponudniki imajo časovni zamik že vključen v paket.
- T2 optika - kar sem nekje zasledil se dobi Oranžni optimum za cca. 25EUR/mesec za 2 leti.
Velja omeniti še to, če te kdo povabi na T-2 oz. ti nekoga povabiš, dobiš 100EUR dobroimetja, če si razdeliš 50/50, si pa še vsaj za 50EUR v plusu :)

A1 nisem spraševal, ker sem trenutno še njihov naročnik (bi mi dali samo 20% popust za 1. leto, 2. leto polna cena) - vezava za 24 mesecev. Par mesecev nazaj so še imeli neko akcijo, kjer so za 2 leti ponujali 20% off, sedaj tega ni več oz. mogoče le nisem imel sreče, ko sem 3x klical tja in mi je vsak povedal isto - naj mi kdo sporoči, če se je uspel kaj bolje izpogajati. Za nove naročnike se pa sigurno še da kaj izpogajat glede na oglaševane cene, tako kot pri ostalih ponudnikih.
Osebno nisem imel kakšnih večjih problemov z njimi (Telekom optika), v 2,5 letih mogoče 1x izpad interneta, vsake toliko časa je malo zatrokiral TV vmesnik - sem ugasnil in ponovno prižgal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pwn3rrr ()

xeroxan44j ::

pwn3rrr je izjavil:

Malo updejta glede paketov fiksnih storitev, sem večkrat klical posamezne ponudnike in se pogajal:

TELEMACH:
Njihov koaksialen kabel
- EON FULL, 1. leto 1EUR/mesec, 2. leto 53,90EUR (vezava 24 mesecev)
- EON PREMIUM vključen VOYO, 1. leto 1EUR/mesec, 2. leto 67,90EUR/mesec (vezava 24 mesecev)
Telekom optika
- EON LIGHT, 1. leto 29,90EUR/mesec, 2. leto 43,90EUR (vezava 24 mesecev)
- EON FULL, 1. leto 29,90EUR/mesec, 2. leto 53,90EUR (vezava 24 mesecev)
Se sicer nisem kaj preveč zanimal za njih, ker je večina poznanih imela velike probleme z njimi.

TELEKOM
- Njihova optika - NEO C, 1. leto 18EUR/mesec, 2. leto 48EUR/mesec (vezava 24 mesecev) - to je v primeru, da bi prenesel k njim še 1 mobilno številko (dobiš paket NAJ C, vse neomejeno, brez vezave za ceno 8,79EUR za 2 leti), če številke ne bi prenesel, velja cena 18EUR/mesec 0,5 leta, naprej cena 48EUR/mesec.
- Če se pa slučajno nahajaš na dereguliranem območju, pa dobiš NEO C za 28EUR/mesec za 2 leti.

T-2
- Telekom optika - Oranžni optimum, 34,99EUR/mesec za 2 leti (vezava 24 mesecev) + 12 mesecev zastonj časovni zamik (2. leto lahko koristiš njihove točke in doplačaš dober EUR/mesec), ostali ponudniki imajo časovni zamik že vključen v paket.
- T2 optika - kar sem nekje zasledil se dobi Oranžni optimum za cca. 25EUR/mesec za 2 leti.
Velja omeniti še to, če te kdo povabi na T-2 oz. ti nekoga povabiš, dobiš 100EUR dobroimetja, če si razdeliš 50/50, si pa še vsaj za 50EUR v plusu :)

A1 nisem spraševal, ker sem trenutno še njihov naročnik (bi mi dali samo 20% popust za 1. leto, 2. leto polna cena) - vezava za 24 mesecev. Par mesecev nazaj so še imeli neko akcijo, kjer so za 2 leti ponujali 20% off, sedaj tega ni več oz. mogoče le nisem imel sreče, ko sem 3x klical tja in mi je vsak povedal isto - naj mi kdo sporoči, če se je uspel kaj bolje izpogajati. Za nove naročnike se pa sigurno še da kaj izpogajat glede na oglaševane cene, tako kot pri ostalih ponudnikih.
Osebno nisem imel kakšnih večjih problemov z njimi (Telekom optika), v 2,5 letih mogoče 1x izpad interneta, vsake toliko časa je malo zatrokiral TV vmesnik - sem ugasnil in ponovno prižgal.


Včeraj klical na A1 in se kot obstoječi uporabnik pogodil za 2 leti 20% off. se pravi za paket M (internet do 500mb) plačujem namesto 41€ -> 32€ kar se mi zdi pa kar uredu glede na to kaj drugi ponujajo in da z A1 res nimam problemov.

Veron ::

To 2leti -20% moraš bit "izbranc".
Dobit moraš sms sporočilo z kodo za popust.

Drugače je samo 1 leto -20% (obe opcije 2 leti vezave).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

xeroxan44j ::

Verjetno res, ker sem tudi sam govoril s tremi A1 uslužbenci in vsi so mi ponujali za 1 leto, ta gospod pa mi je ponudil za dve leti kar sem seveda sprejel.

Veron ::

"ta gospod" je kdo? na A1 klicnem centru? ali kak pogodbenik?

pwn3rrr ::

Tudi jaz sem potem danes še 2x poizkusil "srečo", ampak brez uspeha. So celo dodatno preverjali in me klicali nazaj, ampak mi ne morejo ponuditi 20% off za 2 leti.
So rekli da izgleda določeni izbranci to lahko dobijo, da je mogoče povezano s tem koliko časa si že pri njih oziroma, če imaš recimo še mobilno številko pri njih... kao če sistem ponudi ti pač dajo, drugače pa ne morejo nič. Če komu kaj uspe naj sporoči :)

Veron ::

Tast ima Net + TV + stacionarno telefonijo + 2 mobilna pa mu ne želijo ponudit 2leti

xeroxan44j ::

Na A1 klicnem centru. imam pa tudi mobilne podatke pri njih, do konca vezave še eno leto. Če kdo ne verjame lahko pošljem sliko pogodbe. Kakor pravim govoril sem prej s tremi na klicnem centru, so mi vsi ponujali za 1 leto 20%. potem sem naletel na gospoda iz primorske kateri mi je ponudil 2 leti. Se pravi imam sedaj 33€ mesečno M paket z internetom optika do 500mbs.

modelno1 ::

Fotr je dobil kodo za -20% za 1 leto, pa so ga potem klicalj in ponudili za 2 leti, če se prenese še kakšna številka za -50% za dve leti. Vsi hepi.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

pwn3rrr ::

Damn! Sem danes še 2x poizkusil z A1 kot obstoječi naročnik za A1 Net + TV L in mi je v 2. uspelo. Se je gospod v klicnem centru naknadno pomenil z nadrejenim in sem dobil odobreno 20% off za 2 leti + dodatno so mi dvignili hitrost interneta. Drugih storitev pri njih nimam, tako da zgleda je samo sreča koga dobiš na drugi strani + potrebuješ malo pogajalskih sposobnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pwn3rrr ()

Veron ::

Govorimo o telefonski 040 40 40 41?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

pwn3rrr ::

Jaz sem vedno klical kar direkt na 040 404 040 in potem izbral 3 (zasebni uporabniki).

Veron ::

Wow, dejansko deloval.
V tretje ponudila 20% za 2leti ob vezavi (040404040).

Kroos ::

Zdravo, z decembrom se (vsaj) za 1 leto selim v najemniško stanovanje, ki ima optični priključek, pa me zanima, kakšne pakete ste vzeli ostali, ki ste ali ste bili v najemu?
Več ali manj potrebujem samo internet, saj TV načeloma niti ne gledam, mobilno številko pa tudi ne morem preseliti h kateremukoli ponudniku, saj imam službeno.

Optika na tisti lokaciji naj bi bila od T-2, ponujal pa naj bi jo tudi Telekom. Gledal sem predvsem:
- Telekomov paket NET, ki stane 28 eur z vezavo (37 eur brez) za 350/40 Mbps
- T-2-jeve internetne pakete, ki stanejo 26 eur za 50/20 Mbps in 32 eur za 100/20 Mbps

Na T-2 centru mi sicer bolj predlagajo oranžni start za 17,99 eur (44 eur brez), ki je precej mamljiva ponudba, bi pa moral plačati vso razliko ugodnosti, če vezavo prekinem po enem letu, če bi se npr. odselil drugam, kjer tega paketa ne bi potreboval.

Kako ste to reševali ostali? A1 me res ne mika kaj preveč, ker sem slišal za precej slabe izkušnje z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kroos ()

komunist1918 ::

Glede A1. Jaz sem prešel na A1 500/100 za 1 leto, kjer imam ceno 16-17 evrov (tam okoli). Brez vezave. Te akcije mislim da ni več. Kakorkoli. Ja linija včasih res malo niha imam npr. 350/80 namesto 500/100... Sam who cares really... prej sem plačeval t2 100/10 okoli 32 evrov ... skratka optika dela normalno, kar se tiče user experience in če nimaš neki mission critical systemov je vseeno... Verjetno bom ostal tudi po preteku akcije pri njih, ker za 32 eur (ali 28? če vzameš 100/20?) ali koliko pride - dobim torej pri a1 kvazi 500/100, ki tudi če je 350/70 v resnici - je še vedno hitreje in bolj ugodno kar T-2 ponuja... edino kar se obvezno izogibaj je Telesmeh. To pa so vrata v pekel. Vedno pa vzamem internet brez vezave. Ker podpisat karkoli trajnega z operaterji je pakt s hudičem s to zakonodajo, ki jo imamo.

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

S punco imava pri T-2 optiko 500/100 za 32€ na mesec. Več kot zadovoljen

Kroos ::

komunist1918 je izjavil:

Glede A1. Jaz sem prešel na A1 500/100 za 1 leto, kjer imam ceno 16-17 evrov (tam okoli). Brez vezave. Te akcije mislim da ni več. Kakorkoli. Ja linija včasih res malo niha imam npr. 350/80 namesto 500/100... Sam who cares really... prej sem plačeval t2 100/10 okoli 32 evrov ... skratka optika dela normalno, kar se tiče user experience in če nimaš neki mission critical systemov je vseeno... Verjetno bom ostal tudi po preteku akcije pri njih, ker za 32 eur (ali 28? če vzameš 100/20?) ali koliko pride - dobim torej pri a1 kvazi 500/100, ki tudi če je 350/70 v resnici - je še vedno hitreje in bolj ugodno kar T-2 ponuja... edino kar se obvezno izogibaj je Telesmeh. To pa so vrata v pekel. Vedno pa vzamem internet brez vezave. Ker podpisat karkoli trajnega z operaterji je pakt s hudičem s to zakonodajo, ki jo imamo.

Huh, to je bila dobra akcija. Tega trenutno žal ni več, je pa A1 Fix Net, ki ponuja 500/100 za 18 eur z vezavo in 29 eur brez vezave (sicer imajo pri akciji prečrtano 100/20). Želim sicer, da se lahko z operaterjem dogovorim, da mi internet priklopijo na nek datum in ne, ko se njim "dvigne", kar pri T-2 izgleda, da ne bi bil problem.

edi45 je izjavil:

S punco imava pri T-2 optiko 500/100 za 32€ na mesec. Več kot zadovoljen

Huh, to je pa ugodno. Sta do tega prišla preko kakšne akcije?

Badwolff ::

Zakaj ne samo mobilni internet? Neomejeni paket, lahko ga vzameš tudi namensko, se dobi zelo poceni, morda ga celo že imaš.

Edit - isto kot komunist

Sam sem sicer vzel A1, prvo leto 16 evrov, nato 29 oz tle nekje, na telekomovi optiki. Vse laufa BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

edi45 ::

Kroos je izjavil:

komunist1918 je izjavil:

Glede A1. Jaz sem prešel na A1 500/100 za 1 leto, kjer imam ceno 16-17 evrov (tam okoli). Brez vezave. Te akcije mislim da ni več. Kakorkoli. Ja linija včasih res malo niha imam npr. 350/80 namesto 500/100... Sam who cares really... prej sem plačeval t2 100/10 okoli 32 evrov ... skratka optika dela normalno, kar se tiče user experience in če nimaš neki mission critical systemov je vseeno... Verjetno bom ostal tudi po preteku akcije pri njih, ker za 32 eur (ali 28? če vzameš 100/20?) ali koliko pride - dobim torej pri a1 kvazi 500/100, ki tudi če je 350/70 v resnici - je še vedno hitreje in bolj ugodno kar T-2 ponuja... edino kar se obvezno izogibaj je Telesmeh. To pa so vrata v pekel. Vedno pa vzamem internet brez vezave. Ker podpisat karkoli trajnega z operaterji je pakt s hudičem s to zakonodajo, ki jo imamo.

Huh, to je bila dobra akcija. Tega trenutno žal ni več, je pa A1 Fix Net, ki ponuja 500/100 za 18 eur z vezavo in 29 eur brez vezave (sicer imajo pri akciji prečrtano 100/20). Želim sicer, da se lahko z operaterjem dogovorim, da mi internet priklopijo na nek datum in ne, ko se njim "dvigne", kar pri T-2 izgleda, da ne bi bil problem.

edi45 je izjavil:

S punco imava pri T-2 optiko 500/100 za 32€ na mesec. Več kot zadovoljen

Huh, to je pa ugodno. Sta do tega prišla preko kakšne akcije?


Sem pogledal, 32€ je sam internet, 2€ je doplačila za wi-fi. Klical sem pred iztekom stare vezave, če imajo kakšno novo akcijo, ker nama poteče aneks. In so nama to ponudili.

Kroos ::

Badwolff je izjavil:

Zakaj ne samo mobilni internet? Neomejeni paket, lahko ga vzameš tudi namensko, se dobi zelo poceni, morda ga celo že imaš.

Edit - isto kot komunist

Sam sem sicer vzel A1, prvo leto 16 evrov, nato 29 oz tle nekje, na telekomovi optiki. Vse laufa BP.


Mobilni internet imam, in sicer Telekomov Naj B paket oz. nek poslovni ekvivalent temu. Še vedno sem sicer bolj fan kabla in modema, ki ga nato priklopim na svoj router. Je ena izmed možnosti sicer. Je kakšen downside, če kateri od operaterjev gostuje na optiki drugega operaterja? Slišal sem že za primere, ko sta se t-2 in Telekom pregovarjala, kdo mora kaj popraviti, rešil pa ni noben kaj dosti.

edi45 je izjavil:

Kroos je izjavil:

komunist1918 je izjavil:

Glede A1. Jaz sem prešel na A1 500/100 za 1 leto, kjer imam ceno 16-17 evrov (tam okoli). Brez vezave. Te akcije mislim da ni več. Kakorkoli. Ja linija včasih res malo niha imam npr. 350/80 namesto 500/100... Sam who cares really... prej sem plačeval t2 100/10 okoli 32 evrov ... skratka optika dela normalno, kar se tiče user experience in če nimaš neki mission critical systemov je vseeno... Verjetno bom ostal tudi po preteku akcije pri njih, ker za 32 eur (ali 28? če vzameš 100/20?) ali koliko pride - dobim torej pri a1 kvazi 500/100, ki tudi če je 350/70 v resnici - je še vedno hitreje in bolj ugodno kar T-2 ponuja... edino kar se obvezno izogibaj je Telesmeh. To pa so vrata v pekel. Vedno pa vzamem internet brez vezave. Ker podpisat karkoli trajnega z operaterji je pakt s hudičem s to zakonodajo, ki jo imamo.

Huh, to je bila dobra akcija. Tega trenutno žal ni več, je pa A1 Fix Net, ki ponuja 500/100 za 18 eur z vezavo in 29 eur brez vezave (sicer imajo pri akciji prečrtano 100/20). Želim sicer, da se lahko z operaterjem dogovorim, da mi internet priklopijo na nek datum in ne, ko se njim "dvigne", kar pri T-2 izgleda, da ne bi bil problem.

edi45 je izjavil:

S punco imava pri T-2 optiko 500/100 za 32€ na mesec. Več kot zadovoljen

Huh, to je pa ugodno. Sta do tega prišla preko kakšne akcije?


Sem pogledal, 32€ je sam internet, 2€ je doplačila za wi-fi. Klical sem pred iztekom stare vezave, če imajo kakšno novo akcijo, ker nama poteče aneks. In so nama to ponudili.

Dobra ponudba. To doplačilo za wi-fi je verjetno, da ti oni dajo router ali kako? Ga modem nima že vgrajenega?

MrStein ::

A1 500/100 je 29 eur na mesec
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vinkop ::

ves ta internet je v Sloveniji predrag pri vseh ponudnikih. 29€ samo za net ali še več je kraja. Zares škida, da so vsi pri nas tako požrešni.

MajorM ::

Jaz sem se na koncu odločil za A1. Sicer "popust" za dve leti, ampak je skupna cena na 24 mesecev praktično identična ponudbi na spletu (kjer je popust za eno leto potem pa polna cena).
Sicer še vedno ceneje in bolje skozi prišel. Namesto 60€/mesec -> 43€/mesec. Gre se pa o internet + TV + mobilna številka.

Optispin pa ni sproduciral nič. Razen, če bi moral jaz kaj aktivno pri njih urejat. Edino kar sem opazil je da so verjetno zahtevek poslali naprej operaterjem in so potem le-ti klicarili mene naprej.
Pa od Telekoma ni bilo odziva.

edi45 ::

Kroos je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Zakaj ne samo mobilni internet? Neomejeni paket, lahko ga vzameš tudi namensko, se dobi zelo poceni, morda ga celo že imaš.

Edit - isto kot komunist

Sam sem sicer vzel A1, prvo leto 16 evrov, nato 29 oz tle nekje, na telekomovi optiki. Vse laufa BP.


Mobilni internet imam, in sicer Telekomov Naj B paket oz. nek poslovni ekvivalent temu. Še vedno sem sicer bolj fan kabla in modema, ki ga nato priklopim na svoj router. Je ena izmed možnosti sicer. Je kakšen downside, če kateri od operaterjev gostuje na optiki drugega operaterja? Slišal sem že za primere, ko sta se t-2 in Telekom pregovarjala, kdo mora kaj popraviti, rešil pa ni noben kaj dosti.

edi45 je izjavil:

Kroos je izjavil:

komunist1918 je izjavil:

Glede A1. Jaz sem prešel na A1 500/100 za 1 leto, kjer imam ceno 16-17 evrov (tam okoli). Brez vezave. Te akcije mislim da ni več. Kakorkoli. Ja linija včasih res malo niha imam npr. 350/80 namesto 500/100... Sam who cares really... prej sem plačeval t2 100/10 okoli 32 evrov ... skratka optika dela normalno, kar se tiče user experience in če nimaš neki mission critical systemov je vseeno... Verjetno bom ostal tudi po preteku akcije pri njih, ker za 32 eur (ali 28? če vzameš 100/20?) ali koliko pride - dobim torej pri a1 kvazi 500/100, ki tudi če je 350/70 v resnici - je še vedno hitreje in bolj ugodno kar T-2 ponuja... edino kar se obvezno izogibaj je Telesmeh. To pa so vrata v pekel. Vedno pa vzamem internet brez vezave. Ker podpisat karkoli trajnega z operaterji je pakt s hudičem s to zakonodajo, ki jo imamo.

Huh, to je bila dobra akcija. Tega trenutno žal ni več, je pa A1 Fix Net, ki ponuja 500/100 za 18 eur z vezavo in 29 eur brez vezave (sicer imajo pri akciji prečrtano 100/20). Želim sicer, da se lahko z operaterjem dogovorim, da mi internet priklopijo na nek datum in ne, ko se njim "dvigne", kar pri T-2 izgleda, da ne bi bil problem.

edi45 je izjavil:

S punco imava pri T-2 optiko 500/100 za 32€ na mesec. Več kot zadovoljen

Huh, to je pa ugodno. Sta do tega prišla preko kakšne akcije?


Sem pogledal, 32€ je sam internet, 2€ je doplačila za wi-fi. Klical sem pred iztekom stare vezave, če imajo kakšno novo akcijo, ker nama poteče aneks. In so nama to ponudili.

Dobra ponudba. To doplačilo za wi-fi je verjetno, da ti oni dajo router ali kako? Ga modem nima že vgrajenega?


Včasih sva imela njihov router, neka beda od TP linka, potem je pa stari modem crknil . Je tehnik prinesel novega, kateri že ima vgrajen wifi in presenetljivo dobro dela. Vsepovsod po stanovanju imam 500mb preko telefona na speedtestu. Edino PS5 mi malo zajebava, ne pridem na več kot 40mb download hitrosti, namesto 55-60mb/s.

Kroos ::

No, sej ravno to mi je bilo čudno, da modem še ne bi imel wifi-ja vgrajenega. Doma smo do sedaj vseskozi (vsaj zadnjih 10 let) bili na Telekomu in je bil tam wifi vedno vgrajen v modem.
Sicer bom pa dodal svoj ASUS-ov router, ki bo handlal celotno mrežo in wifi.

komunist1918 ::

Še nekaj bi dodal. Pri A1 in Telekomu je statični IP naslov vštet v ceno, kar pri T2 ni. To mi je pošteno dvignilo pokrovko, ko so uvedli. Razumem operaterja, da računa statične IP-je v primeru, če jih želiš več... Ampak da enega ne dobiš, je pa oderuštvo. Da ne omenjam, da želijo računat WIFI, kot da je to ne vem kakšna nova tehnologija - itak nas ima veliko svoje routerje, ampak gre za princip ... Kaj se bodo naslednje spomnili...

Na splošno imam občutek, da kljub temu, da imajo solidne tehnike, firma ne pluje v pravo smer in ne bo več dolgo z nami.

Zgodovina sprememb…

aljo558 ::

komunist1918 je izjavil:



Na splošno imam občutek, da kljub temu, da imajo solidne tehnike, firma ne pluje v pravo smer in ne bo več dolgo z nami.



Ja, ali pa bodo spet tožili Telekom za 50 mio pa bodo se rešili stečaja že n-tič :)

AllStarc ::

Jaz sem samo enkrat za mamo klical tehnično podporo T-2, čakal 1 uro in tja nikoli več.
sometimes what you want and what you get,
are two very different things
««
37 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35086230 (488) Cantstandya
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24678025 (20430) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946260 (16500) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021377 (11283) Bellzmet
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111049 (7908) Daliborg

Več podobnih tem