» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
38 / 38
»
»»

MrStein ::

Kateri mobilni ponudnik (torej SIM kartica in signal v Sloveniji, nič posebnega) za naslednjo uporabo:

Občasna uporaba podatkov (nič SMS in telefoniranja).
Recimo vsak drugi mesec bi bil v uporabi polovico dneva, potem pa mesec-dva (mogoče tudi 4) nič.

Neke vrste rezerva.

Zahteva je seveda nizki stroški, drugače bi neko naročnino vzel.

Torej ali nič naročnine in računanje po porabi (pa ne preveč oderuško, recimo max 10 EUR na GB, pa še to je preveč).
Ali nizka naročnina (pod 10 EUR na mesec).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Mobi Net
29,99 € za 365 dni za 100 GB

https://www.telekom.si/mobilno/mobi

Alexius Heristalski ::

MegaTel (gostuje pri Telekomu)
20,60 EUR (+ dostava) za 18 mesecev za 20 GB

https://megatel.si/prepaid
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

DejchSLO ::

Jaz imam net in TV pri telemachu sem zelo zadovoljen, ampak imam mobitel že 20+ let pri Telekomu, pa mi zadnje čase mori, da imam 2 ločeni položnici. Verjetno če bi imel vse pod telekomom bi mogoče mel na mesec tud kakšnih 10€ manj naročnine, po navadni naročnini, ne teh akcijah.

Kaj me zanima, kaj morm narest, da se odjavim? Koliko je to strošek (mislim, da mi čez en mesec preteče 24 mesecev, čeprav sem pri njih dalj časa, sam imel sem nek drug paket) in koliko je strošek, če vzamem pri telekomu TV+net in če bo kaj tud ugodnosti, ker imam mobitel naročnino? neki sm sicer gledal poveži in prihrani, sam mi ni najbolj jasno, ker vse kar sem našel je za fiksno storitev+mobitel, sam pod fiksno nisem našel TV ali net, sam nek ISDN pa še neki.

aljo558 ::

MrStein je izjavil:

Kateri mobilni ponudnik (torej SIM kartica in signal v Sloveniji, nič posebnega) za naslednjo uporabo:

Občasna uporaba podatkov (nič SMS in telefoniranja).
Recimo vsak drugi mesec bi bil v uporabi polovico dneva, potem pa mesec-dva (mogoče tudi 4) nič.

Neke vrste rezerva.

Zahteva je seveda nizki stroški, drugače bi neko naročnino vzel.

Torej ali nič naročnine in računanje po porabi (pa ne preveč oderuško, recimo max 10 EUR na GB, pa še to je preveč).
Ali nizka naročnina (pod 10 EUR na mesec).



Kupiš recimo MOBI predplačniško in najdeš enega, ki je na Telekomu in z opcijo DELI GB, vsak mesec zastonj si pošlješ 20 GB na to kartico...se pravi samo podaljšuješ kar je mislim da 1,90 EUR vsak mesec in je to to. Ceneje kot to ne obstaja pomoje.

1309976 ::

Kateri ponudnik interneta+tv+stacionarc+mobilna (pač paket ali pa loceno ampak vse) je trenutno najbolj ugoden?

Nekako cincam med Telekomom in T-2. Kako se kaj obneseta a1 in Telemach?
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

klemn18 ::

Hej vsevedna slotech scena!

Zdaj ko so prazniki bojda traja dlje časa, da ti pride operater priklopit modem za optiko.
A kdo ve če lahko recimo pri A1 v poslovalnici prevzamem modem ter nato priklopim sam, glede na to da je stanovanju že priključek in je prejšnji lastnik že uporabljal optiko.

Je kdo že naredil tako ali pa imate kakšen drug predlog kako bi recimo v roku parih dni uredil da dobim internet. Do takrat pa preko hotspota funkcioniram.

Hvala za vsak domiseln predlog.

Pegart ::

Meni je ravnokar priklopil T-2. Zelo hitro se je odvilo. Je pa res, da sem imel pogodbo podpisano že od oktobra.

V sredo zvečer pisal na email svoji kontaktni agentki (tisti, ki mi je pripravila pogodbo/ponudbo). V četrtek mi je odpisala, da je podala informacijo naprej. V petek me kličejo, da se zmenimo za termin in določimo ponedeljek. V ponedeljek je prišel tehnik in mi priklopil modem. Vsega skupaj 4 delovni dnevi.

Ne vem pa, če sprašuješ samo za A1..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

posavc ::

klemn18 je izjavil:

Hej vsevedna slotech scena!

Zdaj ko so prazniki bojda traja dlje časa, da ti pride operater priklopit modem za optiko.
A kdo ve če lahko recimo pri A1 v poslovalnici prevzamem modem ter nato priklopim sam, glede na to da je stanovanju že priključek in je prejšnji lastnik že uporabljal optiko.

Je kdo že naredil tako ali pa imate kakšen drug predlog kako bi recimo v roku parih dni uredil da dobim internet. Do takrat pa preko hotspota funkcioniram.

Hvala za vsak domiseln predlog.



To je pri A1 možno, razen ne bo ti delala če so optiko izključili na izvoru, na mestu kjer priključijo dovod. A1 že tako nima tehnikov in imajo radi če vse sam urediš.

BorutF ::

Gledam akcije ponudnikov(A1, Telemach ..) z 12 in 24 mesecnimi popusti in me zanima ce kdo redno menja ponudnike, da izkoristi popuste ali je prevec obremenitev z menjavo.

miko22 ::

BorutF je izjavil:

Gledam akcije ponudnikov(A1, Telemach ..) z 12 in 24 mesecnimi popusti in me zanima ce kdo redno menja ponudnike, da izkoristi popuste ali je prevec obremenitev z menjavo.

Jaz menjavam. Je občutna razlika pri ceni. Mam svoj router, tako da nimam težav z nastavitvami, ker njihovega damo v bridge. Itak pa vse oni naredijo, kar se priključka tiče. Se pa izpogajaj. Ne takoj vzet prve ponudbe. Pa pri pooblaščenih se lahko bolje zmeniš, kot direkt.

Map ::

Kako delujejo te dodatne programske funkcije na NEO paketih pri Telekomu, recimo HBO Premium, oz. ali jih je smiselno vzet, če že imam posebej naročnino na HBO Max? V čem je razlika, če se film vrti po TV je sigurno tudi v aplikaciji?

MacGyver141 ::

Vse kar je na HBO programih je tudi na Max. Lahko svoj račun vpišeš v HBO Max aplikacijo v neotu in boš lahko preko neota dostopu do knjižnice.

Map ::

Točno to me je zanimalo, hvala.

velikBrokoli ::

Kmalu bomo začeli kopati za gradnjo hiše, blizu ceste imata Telekom in Telemach optične kable napeljane. Ali je slučajno kakšna razlika med temi kabli, ali je optika pač optika? Razmišljamo, da se napelje od Telekoma, potem pa se itak lahko izbere katergakoli ponudnika, ki bo ta kabel ponucal. Je slučajno kaj razlika v hitrosti?

Zvezdica27 ::

tako je.

kateregakoli potem, jaz sem trenutno na T2 in četudi je vmesnik bednejši, je slika meni lepša in vse dela isto dobor, če ne bolje, kot telekom

optika torej telekomova.

b

vratmatra ::

Pozdravljeni,

trenutno se odločam za ponudnika internata (optika) pa me zanima če velja kdo za boljšega / slabšega, ali vzamem kar mi je najceneje?
Najbolj se spogledujem z A1, ker potrebujemo izključno samo internet in ponujajo 500/100 za 18eur prvo leto in 28eurov naprej.
Telekom ima 350/100 za 28eurov prvo leto in 38 eurov po tem (težko opravičim 10 eurov več za 150MB počasneje)
T-2 pa se brani ponudbe samega interneta kot hudič križa in ima vse zbundlano z TVji in telefoni, sicer bi mi dali ugodno ponudbo pravijo, ampak vseeno dražje kot A1.

Me pa zanima najbolj to ali A1 deluje stabilno in se drži vsaj blizu oglaševane hitrosti, če ja potem o drugih neham razmišljati, če ne pa nevem kateri bi bil najboljši.

MrStein ::

Imam A1 preko optike (od Telekoma) že nekaj let. Nič omembe vrednih problemov.
Hitrost štima (trenutno 500/100, prej manjši paketi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Valavala ::

Imam A1 samo internet preko optike od Telekoma. Imam paket 1000/100 pa je hitrost maksimalno 400/80. Se zgovarjajo na tehnične omejitve. Je res da dodatka na 1000/100 ne plačujem posebej, je bila ugodnost ob vezavi, vendar ga tudi dobim ne...

tomlin ::

Kolega, ki se je ukvarjal s tem, mi je razlagal, da ima T-2 boljšo sliko na tv kot Telekom, ker uporablja še dva formata mpg, tistega ki je v EU splošen. Medtem ko Telekom uporablja nek "zbit format". Da sem res verjel mi je pokazal razliko telekom in t2 sliko. Podrobnosti sem pa pozabil, ker je tega že tri leta.
Kako je pa s temi formati pa prosim za razlago nekoga, ki to obvlada?!
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

MrStein ::

Bolj stisneš sliko, slabša je, pa manj prostora oziroma internetne povezave porabi.

To je vse kar rabiš znat. Nekdo na ISP pa se odloči, kaj bodo imeli.

Slika pri večini pon8dnikov je žal precej slaba. Že na nezahtevnih vsebinah (klasične risanke) se vidi, da preveč "šparajo". Recimo tudi pri DVB-C, kjer načeloma ne bi bilo potrebno šparati, ker imajo rezervirane prenose za vsak kanal.

Sem sicer nedavno odprl temo o tem, pa so bolj črički. Če kaj izveš, lahko tam objaviš:
Primerjava kvalitete TV "signalov"?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

tomlin ::

Hvala za razlago. Vprašal bi kolega, pa se je preselil...na Žale

:-(
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

Badwolff ::

Sam sem bil pred letom dni v isti dilemi, A1 je daleč najugodnejši. Težav nobenih, večinoma namerim blizu 500/100.

d4vid ::

Tudi jaz zaenkrat brez problemov na a1, sicer samo en mesec na RUNE optiki. 500/100 kadar poženem speedtest.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

starfotr ::

MrStein je izjavil:

Bolj stisneš sliko, slabša je, pa manj prostora oziroma internetne povezave porabi.

To je vse kar rabiš znat. Nekdo na ISP pa se odloči, kaj bodo imeli.

Slika pri večini pon8dnikov je žal precej slaba. Že na nezahtevnih vsebinah (klasične risanke) se vidi, da preveč "šparajo". Recimo tudi pri DVB-C, kjer načeloma ne bi bilo potrebno šparati, ker imajo rezervirane prenose za vsak kanal.

Sem sicer nedavno odprl temo o tem, pa so bolj črički. Če kaj izveš, lahko tam objaviš:
Primerjava kvalitete TV "signalov"?


DVB-C nima neomejene pasove širine. In seveda najdejo tudi oni kompromis med kakovostjo slike in prepustnostnojo interneta.

Žal mi je, ker se serje tudi na optiki z nebulozami tipa HLS. Namesto, da bi imeli multicast.

b100w11 ::

Po dolgih letih razmišljam zapustiti T-2 in se mi zdi A1 še najbolj ugoden.
Povezava je na optiki OŠO, trenutno imam čist internet 100/20 s statičnim IPjem in seveda vse za lastnim firewallom, vsi porti odprti na povezavi, ker jih upravljam sam z FW. Drugih servisov ne rabim.
Notranje omrežje je ločeno na zasebno (wifi+LAN), izhod preko statičnega IPja in omrežje za goste (wifi), ki gre ne internet preko dinamičnega javnega IPja. Na WAN dodeli T-2 omrežje /56 IPv6 in je rezervirano za 24 ur, drugače ti lahko dodeli drugo omrežje (po politiki T-2). S tem slednjim sem imel zadnje čase težave, ker mi ni deloval segment posredovan na LAN.
34€/mesec

Pri A1 mi ponujano 100/100 z vključenim statičnim IPv4 ni pa besed o IPv6.
23€/mesec 24m vezava

Zanima me kakšne izkušnje imate z A1, predvsem, če se da ohranit isto konfiguracijo glede bridginga in kako je glede povezave z IPv6.

starfotr ::

Lahko dobiš /56 IPv6 na A1. Ni problema.

Morda bi ti dali tudi /48. Ne vem, nisem spraševal.

ruski76 ::

velikBrokoli je izjavil:

Kmalu bomo začeli kopati za gradnjo hiše, blizu ceste imata Telekom in Telemach optične kable napeljane. Ali je slučajno kakšna razlika med temi kabli, ali je optika pač optika? Razmišljamo, da se napelje od Telekoma, potem pa se itak lahko izbere katergakoli ponudnika, ki bo ta kabel ponucal. Je slučajno kaj razlika v hitrosti?


Razlika ti je tule (na 2h razlicnih lokacijah smo stranka od Telemach-a in imamo enak paket Telemach EonPremium, razlika je zgolj v tem, cigav opticni kabel imamo do hise:
Na 1 lokaciji je Telemach opticni kabel - in hitrosti 1000/200Mbit/s
Na 2 lokaciji je Telekom opticni kabel - hitrosti 600/40Mbit/s
Cena mesecne narocnine je seveda enaka ...

Druga razlika: npr. ce si Telemach-ov narocnik in imas Telemach-ov opticni kabel, imas kar precej (bolj ali manj) ugodnosti na obroke (npr. televizorji ipd.)
Ce si Telemach-ov narocnik in imas Telekom-ov kabel, bo (cena televizorja oz. visina mesecnega obroka) precej bolj neugodna, oz. akcije sploh ne bos mogel koristiti.

Kdorkoli ti da moznost, da ti v dom napelje opticni kabel - vzami vsakega - od viska te ne bo nic bolelo. :)
 C:\Users\BostjanR\Desktop\01.jpg

C:\Users\BostjanR\Desktop\01.jpg

 C:\Users\BostjanR\Desktop\02.jpg

C:\Users\BostjanR\Desktop\02.jpg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ruski76 ()

permit ::

Ali je normalno, da ob prenosu telefonske številke ali menjavi internetnega/TV operaterja računajo priključnino ali to počne le A1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: permit ()

MrStein ::

Priključnina je lahko za "odprtje" naročnine, za sam prenos pa ni oziroma ne bi smela biti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

permit ::

Torej, ko greš na naročnino iz predplačniške ali tudi ko greš na naročnino iz drugega naročniškega razmerja?

MrStein ::

Odvisno, to misliš naročnino pri istem ponudniku?

Sicer vse piše v ceniku. (naj bi, včasih je težko najti; najbolje vprašati svetovalca pri ponudniku)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
38 / 38
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35086226 (484) Cantstandya
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24678025 (20430) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946257 (16497) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021376 (11282) Bellzmet
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111049 (7908) Daliborg

Več podobnih tem