» »

vračilo ddvja na naftne derivate v Nemčiji

vračilo ddvja na naftne derivate v Nemčiji

karafeka ::

Pozdravljeni

Morda kdo ve, na kakšen način (postopek, obrazci) lahko avtoprevoznik, ki je tankal v Nemčiji, uveljavlja pravico za povrnjen davek na naftne derivate?

cekr ::

Verjetno gorivo za prevoznike velja za normalen strošek, tako da mora imeti s seboj le potrdilo, da je zavezanec za DDV. Mogoče obstaja tudi kakšna mednarodna varianta. Vprašaj na davkariji. Jaz v Avstriji pokažem kar kopijo, da sem zavezanec za DDV v slovenskem jeziku in mi izstavijo račun. Ni pa potrebno nobenih dovoljenj ali posebnih obrazcev.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

karafeka ::

Ni ravno tako.

Vsi večji bencinski servisi lepo izdajajo račune za gorivo brez davka, pri manjših se je pa zgodilo, da je ddv zaračunal. In potem ima avtoprevoznik pravico, da ta davek enkrat na leto zahteva nazaj. Vendar je problem, da ni navedenega postopka, kako to izpeljat oz. kako zahtevat povračilo ddvja. Verjetno je napisano na kakšni nemški strani, vendar je nažalost ne morem najti. Če kdo mogoče ve stran od nemške davkarije, naj jo prosim pove.

Vikking ::

naj si zrihta EUROSHELL kartico. Zato verjetno ste nekateri opazili da ima dosti tujih "tovornjakarjev" to kartico.

flipflop ::

Pa če pumpa ne sprejme shell? Poleg tega mu za nazaj verjetno bolj malo pomaga.

Vikking ::

Tukaj vse piše!

karafeka ::

Piše kaj? Samo, da je možno.

Na kakšen način pa?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440166 (15041) Recordman
»

Nakup v tujini in DDV

Oddelek: Pomoč in nasveti
75056 (3054) mat xxl
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5522996 (17628) K0K0
»

Metro - vracilo davka

Oddelek: Kaj kupiti
204700 (4193) NiggerBob
»

Laično vprašanje glede DDV...

Oddelek: Loža
153314 (3035) SkIDiver

Več podobnih tem