» »

ATI Saphire HD3870 Problem prikazovanja barv

ATI Saphire HD3870 Problem prikazovanja barv

hostx9 ::

Imam ATI Saphire HD3870 grafično kartico in ma en mali problem. Sicer ne bom hin zaradi njega sam, včasih zna it na živce, še posebej če izdeluješ spletne strani ali pa da se ukvarjaš z grafičnim oblikovanje.

Namreč kartica plavo barvo prikaže kot rdečo. In to samo določene odtenke plave barve. Včasih pa tudi druge elemente prikaže v mal drugačni barvi kot sicer.
Najbilj se to opazi na spletnih straneh toda enak problem je prisoten drugot, npr. senca napisa wellome ob prijavi v XP-je je namet plava modra ipd.
Nameščene mam najnovejše gonilnike, iz ATI-jeve uradne strani. Vse dela super sam ta majhen problem ima.
Kaj ve kdo mogoče zakaj narobe prikazuje oz. če kdo ve kaj nardit da bi prav prikazovalo?

dzinks63 ::

:)) Uveljavljaj garancijo, za grafično oblikovanje si nabavi kakšno izmed matrox kartic.

hostx9 ::

Ja ok, mislim, da obstahja boljša rešitev, ker to je le stvar softwera in ne hardwara

PS: ma kak se objavlja slike iz mojga diska na tem forumu, če se sploh da?, kako mate html kodo za to?

podtalje ::

Za objavljanje slik shrani sliko na http://www.shrani.si/ ter nato objavi povezavo do slike.

hostx9 ::

Hvala

Evo prilagam nekaj sličit, da vidite v čem je problem.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

rdecaluc ::

Jaz tudi vidim rdeče črke (v ss-ju seveda)... to pomeni da ni kartica kriva potem lol. Zagotovo je kriv nek software.

ps: bi se upal trdit da se je nekdo igral z odtenki barv črk oz. kaj podobnega.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

Buggy ::

He he, jaz sem pa mislil da se je google zopet malo igral, S-T pa pravtako :)
Ja tudi jaz imam isto stvar, se je pa to zacelo pojavljati odkar imam 7.12 driverje gor - prej tega ni bilo opazenega.

damjan11 ::

Pri meni isto tudi jaz imam 3870 7.128-O

hostx9 ::

ps: bi se upal trdit da se je nekdo igral z odtenki barv črk oz. kaj podobnega.

Glej XP-je sem si dal gor in takoj zatem ko sem gor inštaliral driverje je bil tak problem.
In ne NI SE NIHČE IGRAL Z BARVAMI!!!


Buggy in damjan11 pa hvala za vajino informacijo, to mi veliko pove :)

Shagrath ::

Ravnokar sem naložil Catalyst 7.12 in imam popolnoma enak problem kot vi! ;(( Kaj ATI ne testira gonilnikov na različnih grafičnih karticah, preden grejo v javnost??

Klemzz ::

mam 3870 in 7.12, tega problema ni...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Buggy ::

Dejstvo je, da nismo sami in ta problem je prisoten pri mnogih. Na sreco (ali pa tudi ne) je za to tudi resitev v 7.12 driverjih in sicer je treba odstraniti kljukico pri "Smooth edges of screen fonts" : desni klik na "My computer" -> properties -> zavihek "Advanced" -> kliknemo na "performance" gumb in odstranimo kljukico pri "Smooth edges of screen fonts"

VIR


Found a strange 7.12 bug, on Visiontek ATI 3870 , Fresh install 32bit XP Pro.

Text color corruption is present with "Smooth edges of screen fonts" checked to enabled in XPs Performance Options / Visual Effects with 7.12.

It caused various text in programs (examples AVG, Firefox) show up an orange'ish red with the setting enabled. Unchecked and things looked normal again.

7.11 installed again because it doesn't seem to have this problem.
.

Oddin ::

Imam Sapphire HD3870 CF, 7.12 gonilnike za Visto x64 naložene včeraj. Nobenih težav z prikazovanjem barv in nobene odstranjene kljukice v performance option.

ajde
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Klemzz ::

mogoče kak konflikt u software-u :\

Buggy ::

Odin: Problem, ce si opazil je na XP in verjetno samo na 32bit. Pa se to je verjetno pogojeno z kaksno nastavitvijo ali/in dodatki na desktopu.
Skratka jaz sem na svojih XP 32bit Pro SP3, Sapphire 3870 in 7.12 catalist + CCC odpravil ta problem kot sem opisal zgoraj.
Ce komu pomaga super, ce ne pa tudi :)

So pa performance padle (vsaj v Crysis) z 7.12 in v 3DMark2006...se mi pa zato morda COD4 zdi malenkost bolj tekoc...

hostx9 ::

Buggy ti si Car :D, pri meni ta rešitev dela, upam, da bo tudi ostalim. Sem pa že nameraval poslati en post ATI, da bi mi lahk pomagali.
Sicer pa sem opazil tudo to. Ko sem povezal moj TV, so bile barve na mojem primarnem monitorju normalne oz. je prav prikazovalo vse kar je na netu :D
Ja zgleda da ima ATI nekaj Bug-ov v svojih novih driverjih. May the force make them to fix those bugs :D

Mogoče še eno malo vprašanje. Opazil sem da ta grafična prikazuje svetlobo oz. bolj natančno svetlobo, ki se reflektira, preveč svetlečo. OK sej niti ni tak hudo moteče, ampak opažam, da tega pri prejšnji grafiki ni blo. Pognal sem nekaj različnih iger. Starejših čisto novih itd. in opazil enak problem pri vseh. Ok res je, da se še nisem poglobil v nastavitve, ampak mislim, da bi si zelo prišparal moj čas, če bi mi lahko kdo povedal v čem je problem oz. kako ga rešit (če se sploh da). Morda bi bilo dobro, če bi kr povedal kako to zgleda v praksi:
V DiRT se mi pesek tako zalto blešči, da je že bolano, prav tako se dogaja v igri Dreamfall, da se določene stvari mal preveč svetijo. Dejstvo pa je, da za takšen prikaz svetlobe niso krive nastavitve v igrah kot sem tudi sam najprej mislil. Ampak kot sem omenil, ni tako hudo moteče, gre se pač bolj za finese :D, tak da bom preživel če se ne da izboljšat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hostx9 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Štekanje" menija v Crysis-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
251457 (1187) Kristjan15
»

ATI Radeon HD3870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
43527178 (17117) smarty
»

[Ubuntu 7.04] Xorg me po inštalaciji ATI driverjev ne mara več :(

Oddelek: Operacijski sistemi
8908 (779) mile
»

Radeon HD 3850 za AGP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
265318 (3982) necromncr
»

ATI Radeon 9500 pro

Oddelek: Strojna oprema
6920 (920) TechStreme

Več podobnih tem