» »

CD mediji za počasno pečenje

CD mediji za počasno pečenje

WarpedGone ::

Ima kdo kakšno idejo kje dobit (al pa če morda celo ima doma odvečen) paket praznih CDjev, ki omogočajo peko z manj kot 8x hitrostjo?
Potrebujem za v 8 let star avtoradio, ki modernih hitrih zadev ne bere.

Idealka bi bili mediji, ki podpirajo 1x pisanje, 2x ali 4x je pa sivo področje. Za probat, če bi morda delalo, če ni druge opcije.

Anyone?
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Nobene ideje?
Niti kam it gledat al vprašat?
Zbogom in hvala za vse ribe

klemenSLO ::

em...a današnji mediji ne podpirajo manj kot x-kratnega pisanja? Ravno zadnjiče sem posnel en Verbatimov CD za v avto pa sm lahko naštimal hitrost na 1x.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Saj lahko v programu za peko nastaviš hitrost.

WarpedGone ::

Ravno zadnjiče sem posnel en Verbatimov CD za v avto pa sm lahko naštimal hitrost na 1x.

In si prepričan da je CD dejansko pekel na 1x hitrosti? Če ja, je peka trajala debelo uro.

Saj lahko v programu za peko nastaviš hitrost.

Lahko ja, v logu pa potem izveš da je nastavljena hitrost manjša od minimalne katero podpira medij in bo zato peka tekla hitreje - na minimalni katero medij še podpira. En paket CDRov MediaRange 52x podpira minimalno 16x, en paket Maxellov doma pa minimalno 8x.

Potrebujem medije z vsaj 4x. Tough.
Zbogom in hvala za vse ribe

sennheiser ::

Sicer samo ideja, za dobrih 100€ se dobi avtoradije, ki imajo usb vhod... Pač pri meni je bil še problem, da mp3 enostavno ne bere več, ne glede na način kako zapečem cd. Pa jih je bral brez težav do tam 2011.

black ice ::

Ne samo USB vhod, pri nekaterih zaslediš še bluetooth.

WarpedGone ::

Na 8let starem avtomobilu z integriranim radijem z navigacijo in 7colskim displejem pač odpade. Edini podatkovni vhod je žal CDR, novejše zadeve pa majo SD kartice, USB, ...
Zbogom in hvala za vse ribe

SuperVeloce ::

Pa si čekiral, da ti ne ustvari UDF particije namesto ISO? To, da ti na 8x pisanih cdjev ne prebere, je lahko kriv tudi pekač. To se je meni dogajalo, da z določenimi pekači zapečenih cdjev in dvdjev nisem uspel brati povsod (čeprav zaradi navade od prvih pekačev nikoli nisem pekel na max.). Enega sem moral tudi razstaviti in sčistiti steklo laserja.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Hmm, na to temo nism neč posebej gledal.
Zapečt morm nek ISO filet. A niso v njem že podani vsi ti grdi tehnični detajli kako in kaj?
Zbogom in hvala za vse ribe

opeter ::

WarpedGone je izjavil:

Nobene ideje?
Niti kam it gledat al vprašat?


Zamenjat avtoradijo za takega, ki podpira "hitrejše" CD-je ali pa ima USB vhod za MP3-je?

EDIT: aja, komaj zdaj bral koliko funkcij imaš na tem radiju ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

mailer ::

Imam nekaj starih cdjev, ki omogočajo peko z nizkimi hitrostmi. Če si še zainteresiran lahko pogledam.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

WarpedGone ::

Prosim!
Zbogom in hvala za vse ribe

BorutK-73 ::

Pa ti podpira pekač nizke hitrosti? Ker meni napiše da pogon ne podpira nizke hitrosti in ne medij.

aiko ::

Vsi mediji podpirajo nizko hitrost. Samo večina novejših pekačev na žalost ne.

hojnikb ::

ka pa cd-rw ti podpira ?
#brezpodpisa

tony1 ::

WarpedGone je izjavil:

Ima kdo kakšno idejo kje dobit (al pa če morda celo ima doma odvečen) paket praznih CDjev, ki omogočajo peko z manj kot 8x hitrostjo?
Potrebujem za v 8 let star avtoradio, ki modernih hitrih zadev ne bere.

Idealka bi bili mediji, ki podpirajo 1x pisanje, 2x ali 4x je pa sivo področje. Za probat, če bi morda delalo, če ni druge opcije.

Anyone?


Disc at once imaš vklopljen?

Kakorkoli, če ima originalni avtoradio vhod za CD changer, priklopi nanj Dension gateway, v katerega daš USB ključ, originalni AR pa še vedno krmiliš z originalnimi komandami...

WarpedGone ::

Vsi mediji podpirajo nizko hitrost. Samo večina novejših pekačev na žalost ne.

I 18:43:13 ImgBurn Version 2.5.8.0 started!
I 18:43:13 Microsoft Windows 7 Ultimate x64 Edition (6.1, Build 7601 : Service Pack 1)
I 18:43:13 Total Physical Memory: 4.193.388 KiB  -  Available: 1.938.880 KiB
I 18:43:13 Initialising SPTI...
I 18:43:13 Searching for SCSI / ATAPI devices...
I 18:43:13 -> Drive 1 - Info: Optiarc DVD RW AD-7173A 1-01 (D:) (ATA)
I 18:43:13 Found 1 DVD?RW/RAM!
I 18:44:02 Operation Started!
I 18:44:02 Source File: G:\RT3-Východní-Evropa-(J-V)-2012-2013.ISO
I 18:44:02 Source File Sectors: 209.868 (MODE1/2048)
I 18:44:02 Source File Size: 429.809.664 bytes
I 18:44:02 Source File Volume Identifier: TD3013900
I 18:44:02 Source File Application Identifier: Nero Burning ROM
I 18:44:02 Source File File System(s): ISO9660; Joliet
I 18:44:02 Destination Device: [0:0:0] Optiarc DVD RW AD-7173A 1-01 (D:) (ATA)
I 18:44:02 Destination Media Type: CD-R (Disc ID: 97m15s17f, Ritek Co.)
I 18:44:02 Destination Media Supported Write Speeds: 8x; 16x; 24x; 32x; 40x; 48x                        <--------------
I 18:44:02 Destination Media Sectors: 359.843
I 18:44:02 Write Mode: CD
I 18:44:02 Write Type: SAO
I 18:44:02 Write Speed: 1x
I 18:44:02 Lock Volume: Yes
I 18:44:02 Test Mode: Yes
I 18:44:02 OPC: No
I 18:44:02 BURN-Proof: Enabled
W 18:44:02 Write Speed Miscompare! - Wanted: 176 KB/s (1x), Got: 1.411 KB/s (8x)
W 18:44:02 The drive only supports writing these discs at 8x; 16x; 24x; 32x; 40x; 48x.
I 18:44:02 Filling Buffer... (80 MiB)
I 18:44:05 Writing LeadIn...


Kakorkoli, če ima originalni avtoradio vhod za CD changer, priklopi nanj Dension gateway,

CDchanger je že vgrajen v avto, dvomim da bo nadgradnja FW zagrabu iz zunanjega vhoda.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

AmokRun ::

Po moje je problem pekač: The drive only supports writing these discs at 8x; 16x; 24x; 32x; 40x; 48x.
Tudi, če najdeš "počasne" medije bo pekel z najmanj 8x.

hojnikb ::

poišči kak fw mod, če obstaja
#brezpodpisa

WarpedGone ::

Naložil update FW, ista zgodba. Gre za Optiarc AD-7173A iz leta 2006.
Lahko da je tut pekač problem ampak zakaj pol reče:
Destination Media Supported Write Speeds: 8x; 16x; 24x; 32x; 40x; 48x 


Dvomim da leta 2006 ni znal pečt počasneje od 8x.

pa še iz wikipedie:
Disc quality: Optical disc recorders detect the available speed options based on the data which is available on the disc itself; however, some low quality discs make a high speed option available to the software, while the burning process can never reach that speed in practice.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Ne štekava se: CD changer odštekaš iz ARja dol in na ta vhod v AR priključiš Dension gateway (v katerem je USB ključ / Ipod / BT vir).

Za predvajanje glasbe nato na ARju izbereš CD changer in fertik.

Na linku zgoraj imaš tudi sezname, kateri ARji so podprti.

Tudi slovenskih prodajalcev je precej, npr.: http://www.mp3avto.si/

WarpedGone ::

Ne gre se za glasbo: gre se za slovenske menije v avtomobilu za kar je potrebem upgrade FW,ki se izvede iz CDja.
Zbogom in hvala za vse ribe

tony1 ::

Zanimiv problem... :P

Martin Krpan ::

To o CD-jih za počasno pečenje je čista neumnost.
Poišči kak star Nero 6 pa boš lahko pekel na 4x .
Če ti jih radio ne bere je problem v nekvalitetnem (poceni) CD-ju ali zapacanem laserju. Očisti lečo z čistilnim Cd-jem.
Sam imam 11 let starega Kenwooda z MP3 pa nimam teh težav , če le uporabljam kvalitetne CD-je , pa nikoli ne pečem z manjšo hitrostjo kot 8 x .

Blazz ::

jaz imam novejši pekač, pa mi nero 10 pusti vse žive hitrosti od 1x 2x 4x 8x 10x 12x 16x itd... pa sploh nimam CDja notr, tudi če ga dam, mi pusti enako... sploh ne zastopim v čem je problem...
drgač pa zihr maš kje kak notebook, pa tam speci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

WarpedGone ::

sploh ne zastopim v čem je problem...

Zapeči en audo cd na 1x hitrosti in opazuj kolk časa bo trajala peka. Če manj kot eno uro, boš razumel v čem je problem.
Ni problem da v programu nebi mogu zbrat nižje hitrosti, problem je da program vrže napako, da to ne bo šlo in izbere prvo višjo hitrost kiše gre. Enkrat 8, drugje 16. Vlečem dol Nero6 free da vidmo kolk drži vodo teorija, da ta pa bo znal.
Žal je tale moj pekač doma edini ki ga mam tle, službeni pečejo z min 16x na cdje, katere mamo tam.

Nero6 in Windows7 - no go:

Solve a problem with Nero - Burning Rom
Your version of Nero - Burning Rom isn't compatible with this version of Windows.
A newer version of this software is available for download that solves this problem.

Cena: 40 EUR.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Poskusi s kako live linux distribucijo zapeči (bootaš iz usb ključka)

http://www.yolinux.com/TUTORIALS/LinuxT...
v tem stilu:
Linux 2.4 kernel: cdrecord dev=0,4,0 fs=4096k -v -useinfo speed=1 -dao -eject -pad -audio "/tmp/CD/track-01.wav" ...



Tole ne dela na win7 ?
http://alexfeinman.com/CreateCD.htm


Kateri pekač imaš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

AmokRun ::

Še s tem probaj.
https://cdburnerxp.se

WarpedGone ::

Podoben problem že leta 2006: I Want To Burn Cd's At 1x Or 2x
Kakšne farbe so današnji Verbatim CD-Ri?
Zbogom in hvala za vse ribe

Riff ::

danšnji verbatm cd ji so bele barve

WarpedGone ::

Ja, na stani kjer pišeš s flomastrom. na strani kjer piše pekač pa kakšne?
Zbogom in hvala za vse ribe

čuhalev ::

Mislim, da so bili stari cedeji spodaj zlati.

Han ::

Navadni Verbatim CD-R so spodaj svetlo zlati. Kvaliteta teh je relativno slaba. Boljši so Verbatim Printable, ki so spodaj svetlo modri, podobni Taiyo Yuden oziroma Plextor...

WarpedGone ::

Hvala za namig - danes grem iskat te Verbatim Printable, če bo kej uspeha.

Vmes sem našel še en starejši netbook, ki je imel min hitrost pisanja 10x na isti medij na katerem druga pečka pravi da je min 16x. Z istim softverjem - ImgBurn.
Zgleda da je glavna omejitev pečica sama, čeprav ImgBurn blodi o : "Destination Media Supported Write Speeds: 16x; 24x; 32x; 40x; 48x"

Nepreizkušena hipoteza je, da DVD burnerji ne znajo pisat bistveno počasneje kot z 1x hitrostjo pisanja na DVDje - nekje med 8x in 16x hitrost pisanja CDjev.
Ergo nucam pečko, ki zna pečt samo CDje, DVDjev pa ne. Najt tazga škrata leta 2013 je pa svojevrsten podvig. Na bolhi 10 EUR :)
Zbogom in hvala za vse ribe

antrim ::

Čak mal. A to maš za enoprostorca (enega od četverčkov)? Če ja mi je čudno, da RT3 ne prebere medijev zapohanih na večjih hitrostih. Nazadnje sem si namreč kako leto nazaj zapekel zadnji navigacijski CD (na DVD pekaču na takrat novem HP prenosniku) ne da bi kaj kompliciral z medijem ali nastavitvami in ga bere brez problema.

WarpedGone ::

Blizu si, RT3 je to. Švohotnost/zapacanost 8 let stare zadeve je tudi možen vzrok težav a je zadeva še vedno sposobna brat štancane audio CDje.
Zbogom in hvala za vse ribe

Han ::

Si poskusil s čistilnim CD-jem?

Še vedno imam v uporabi TEAC CD-R58S, čistokrvni SCSI CD pekač, ki lahko peče z 1x, 2x, 4x, 6x in 8x hitrostjo, načeloma na katerikoli CD-R(W) medij. Tudi legendarni IDE Plextor 24x, ki zna peči z 1x, imam na razpolago. Če te matra firbec, ali bi CD-R, zapečen na 1x hitrosti, deloval, se oglasi pod zasebno...

Er333 ::

Kaj pa, če bi se zapeljal do avtoelektričarja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

WarpedGone ::

Našel sem en 10+ let star prenosnik s CD pekačem.
Zadeva zna pečt tudi s 4x (manj ne), kar je dovolj počasi da je avtoradio (sistem RT3 v citroenih, lanciah, peugeotih, ...) zadevo "zagrabil" in Dela™.
Spekel sem na verbatim plošček s svetlozlatim ozadjem (modrih danes nism našu).

Poanta: kljub temu da program reče da je kriv medij, je lahko vseeno kriv pekač. Ciljna generacija ki to še obvlada je 2003 :|
Zbogom in hvala za vse ribe

BorutK-73 ::

Saj to sem ti jaz rekel, da ni problem medij ampak pogon.

WarpedGone ::

Tvoja beseda proti besedi ImgBurn:
Destination Media Supported Write Speeds: 8x; 16x; 24x; 32x; 40x; 48x
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako instalirati ubuntu brez usbja/cdja/dvdja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171984 (1732) AC_DC
»

:. Ubuntu ::

Oddelek: Operacijski sistemi
482846 (1335) poweroff
»

Omejitev hitrosti pri peki CD

Oddelek: Pomoč in nasveti
282960 (2960) Dr_M
»

Linux File Manager - Konqueror (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
753790 (3006) d0rK
»

kako lahko hekerji ti vdrejo v računalnik

Oddelek: Omrežja in internet
285809 (4924) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem