» »

Povezava med 2 računalnikoma preko routerja

Povezava med 2 računalnikoma preko routerja

tomy2401 ::

Mene pa zanima kako bi lahk povezal 2 računalnika preko routerja de bi lahko si izmenjaval datoteke.?

Prosim za odgovor.

Maximus ::

Vzameš utp kabel ter ga priklopiš na računalnik in na router v porte 1-4. DHCP na teh routerjih že po defaultu dela, tako, da bosta oba računalnika dobila ip-ja. Nato pa samo še daš mapo v skupno rabo in to je to. Če boš pa še hotel na internet dostopat, pa bo treba router skonfigurerat.

LP!

solatko ::

Če rabiš povezavo samo za dva računalnika, ti predlagam USB2,0 LINKSYS NETWORK kabel, ki ima tudi funkcijo prenosa datotek. Stane okoli 20 eurov in je najbolj enostavna povezava dveh računalnikov z deljenjem internet povezave.

pavlempa ::

mene pa zanima naslendje:
imam povezan računalnik preko utp na router ter laptop preko wireless na router. Sedaj pa bi žele še ta dva računalnika povezati med sebo. Ali je to možno preko routerja? Na računalniku imam tud dve mrežni kartici če to kaj pomaga?
Lp,

Goldee ::

Vzameš utp kabel ter ga priklopiš na računalnik in na router v porte 1-4. DHCP na teh routerjih že po defaultu dela, tako, da bosta oba računalnika dobila ip-ja. Nato pa samo še daš mapo v skupno rabo in to je to. Če boš pa še hotel na internet dostopat, pa bo treba router skonfigurerat.

LP!


Kako pa veš za kateri router gre?


mene pa zanima naslendje:
imam povezan računalnik preko utp na router ter laptop preko wireless na router. Sedaj pa bi žele še ta dva računalnika povezati med sebo. Ali je to možno preko routerja? Na računalniku imam tud dve mrežni kartici če to kaj pomaga?
Lp,


Zakaj pa bi vezal računalnik s kablom med sabo? Saj sta že povezana - eden preko utp kabla, drugi preko wireless linka. Če sta v istem subnetu, potem sta povezava in se vidita med sabo.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

pavlempa ::

Žal se računalnika ne vidita. Uspe mi če jih povežem preko crosover kabla med seboj, preko routerja pa ne. Ali moram kaj posebej nastaviti? Ali bi moral povezati računalnik in router s crosover kablom?

Goldee ::

Uporaba crossover kabla:
switch - switch
router - router
pc - router
...
Katere IP naslove uporabljaš, ter katero masko?

In še enkrat, zakaj bi rad povezal računalnika kabelosko preko routerja?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

pavlempa ::

zadeva zdaj deluje. Potrebno se je bilo malo poigrati z nastavitmami routerja.
Hvala in lp,

hobbit ::

Zanima me naslednje:

Doma imam stacionarni PC povezan preko routerja, ki je pri sosedu. Imam pa tudi prenosnik. Ko hočem iz njim dostopt do interneta seveda oklopim kabel iz stacionarnega in ga vtaknem v prenosnik. Bi bila alternativna rešitev nakup wireless routerja dobra? Zanima me, če se da kako naredit da bi bil stacinarc povezan na net in da bi mel brezžično omrežje po bajti? A so kake težave, če imam stacionarnega že povezanega prek routerja? Nisem še nikoli se ukvarjal z mrežami routerji itd zato bi prosil za pomoč. Lp hobbit

bluefish ::

Bi šlo.

hobbit ::

mm to sem nekako predvideval tudi sam....

bi lahko kdo malo se razpisal kak ose to izvede?

ima wirelles router možnost da kabel ki je v PC-ju vtaknem v router iz routerja pa nato v PC obenem pa bi oddajal še signal za prenosnik? Verjetno da ima kajne?

ttommy ::

Da ima in deluje tud brez problemov.Samo router nastaviš po sosedovih nastavitvah ISP.
LP
Gamer

hobbit ::

Po sosedovih nastavitvah ISP?

Pa kakšna bi bila hitrost interneta potem na stacionarnem, če bi bil obešen še jaz na linijo?Bi se vse skupaj zelo upočasnilo?Največja hitrost dowloada torrenta je bila med 0.4Mb in 0.5 Mbit=) Kaj je potrebno vse nastaviti. In še to...Kakšen router bi mi predlagali? Jaz pojma nimam ker o teh mrežnig zadevah v praksi nevem čisto nič:P

Goldee ::

Pri žični povezavi med računalnikom in routerjem je medij (večinoma) baker, pri wireless povezavi pa je medij zrak. Ne obremenjuj se s tem.
Ti poveži računalnik na router preko kabla (crossover kabla) - povežeš v switch porte na routerju, prenosnik pa poveži z routerjem preko wirelessa. To vse nastaviš na routerju.
Vedi pa, da če imaš linijo 1mbit/s se bo hitrost porazdelila med dva računalnika in če ne uporabljaš kake prioterizacije prometa se zna kaj hitro zgoditi, da bo en odjemalec porabljal 90% pasovne širine, drugi pa le 10%.

Najprej povej koliko si pripravljen odšteti za router?

Druga rešitev pa bi bila, da v namizni računalnik vgradiš wireless kartico in potem deliš internetno povezavo s prenosnikom preko te kartice (ne rabiš menjati routerja).
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

hobbit ::

Em saj si mislil tako, da iz PC-ja potegnem kabel (UTP--UTP ni isto kot crossover cable ali pač?) in ga vtaknem v router, nato pa še en kabel iz routerja nazaj v PC(a narobe razmišljam?). Kaj pa je s to prioterizacijo prometa? Kje se da to nastavljati? So kakšne omejitev, če imam PC že povezan preko routerja in bi bil v mojem primeru še en router zraven?

Kako je pa to z wireless kartico? V bistvu katera bi bila najbolj optimalna rešitev? Za router bi odštel nevem 50€ recimo...nimam občutka o teh zadevah kolko kaj je ok in kaj ni..

Goldee ::

Em saj si mislil tako, da iz PC-ja potegnem kabel (UTP--UTP ni isto kot crossover cable ali pač?) in ga vtaknem v router, nato pa še en kabel iz routerja nazaj v PC(a narobe razmišljam?). Kaj pa je s to prioterizacijo prometa? Kje se da to nastavljati? So kakšne omejitev, če imam PC že povezan preko routerja in bi bil v mojem primeru še en router zraven?

Kako je pa to z wireless kartico? V bistvu katera bi bila najbolj optimalna rešitev? Za router bi odštel nevem 50€ recimo...nimam občutka o teh zadevah kolko kaj je ok in kaj ni..


Kateri router uporabljaš sedaj?

Če bi za router dal 50€, potem bi bil kak Linksys kar dobra izbira. Recimo ta:
http://www.mimovrste.com/artikel/114045...
Ima wireless, ter 4 portno stikalo. Torej, na enga izmed teh 4 portov priključiš svoj PC s pomočjo UTP kabla, potem pa na routerju omogočiš še wireless, nastaviš potrebne parametre in se povežeš na s prenosnikom preko wirelessa. Ubistvu je zelo preprosto. Glej, da boš pri uporabi wirelessa uporabljal enkripcijo signala (vsaj WPA).
Če te še kaj zanima, vprašaj.

/edit
lahko si predstavljaš, da je "UTP" tip kabla, dočim crossover, straight-trough, roll-over pa so vrste takšnih kablov. Vendar dandanes zna večina mrežnih kartic obračati signal, tako da praktično ni več razlike med crossover in straight-trough kablom.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

Goldee ::


Kako je pa to z wireless kartico? V bistvu katera bi bila najbolj optimalna rešitev? Za router bi odštel nevem 50€ recimo...nimam občutka o teh zadevah kolko kaj je ok in kaj ni..


Cenovno ugodnejša rešitev bi bila nakup wireless kartice, ki bi jo dal v PC in potem širil wireless internet na katerega bi se priključil s prenosnikom (poglej na internetu za "ad hoc" način deljenja internetne povezave). Vendar negativna stran tega bi bila, da bi potem moral imeti PC prižgan nonstop, če bi želel internet tudi na prenosniku.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

hobbit ::

Kateri router uporabljaš sedaj? Če bi za router dal 50€, potem bi bil kak Linksys kar dobra izbira. Recimo ta: http://www.mimovrste.com/artikel/114045... Ima wireless, ter 4 portno stikalo. Torej, na enga izmed teh 4 portov priključiš svoj PC s pomočjo UTP kabla, potem pa na routerju omogočiš še wireless, nastaviš potrebne parametre in se povežeš na s prenosnikom preko wirelessa. Ubistvu je zelo preprosto. Glej, da boš pri uporabi wirelessa uporabljal enkripcijo signala (vsaj WPA). Če te še kaj zanima, vprašaj.


Nevem,ker router uporabljam, zato ker je le-ta sosedov in ker smo dobri kolegi ima pač še mene obešenega gor=)

Se pravi na enega izmed 4 portov vtaknem kabel in potem i routerja naprej v PC spet povežeš s kablom? Se pravi potrebuješ Obstoječi kabel ki je trnutno v PC-ju in še enega?

Sej v teoriji vem kaj morem nrdit samo v praksi ---> (potem pa na routerju omogočiš še wireless, nastaviš potrebne parametre ) pa nimam pojma kako se to naredi. al pa to--->(glej, da boš pri uporabi wirelessa uporabljal enkripcijo signala (vsaj WPA)) Kje se to nastavlja?

V bistvu šele iščem informacije kako in kaj, potem pa bom verjetno nabavu en router....Kako pa dostopaš do nastavitev routerja?

hvala za odgovore in pomoč=)

Goldee ::

Verjetno te zanima kako se priključiš z routerjem na internet? Torej, router ima ponavadi en WAN port (torej, na ta port priklopiš "internet"), ter 4 portno stikalo. Na enega izmed teh 4 portov pa priključiš svoj PC.
Kakšne so nastavitve za Linksys ne vem, ker ga še nikoli nisem nastavljal, sem pa siguren, da ne more biti težko.
Do routerja ponavadi dostopaš tako, da v spletni brskalnik vpišeš naslov http://192.168.1.1 in vneseš uporabnika in geslo - uporabnik je po defaultu "admin", gesla pa ni. Potem se malce sprehodiš med nastavitvami, prebereš kak vodič na internetu in voila - youre good to go!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

hobbit ::

owrajt=)

no ko bom zadevo mel doma, bom še kaj poprašal=) se v teh nastavitvah tudi "zavaruje" signal? da se ti ne more vsak obesit na linijo? kakšen router bi še priporočal?tko da bi bil kul...

Goldee ::

owrajt=)

no ko bom zadevo mel doma, bom še kaj poprašal=) se v teh nastavitvah tudi "zavaruje" signal? da se ti ne more vsak obesit na linijo? kakšen router bi še priporočal?tko da bi bil kul...


Jap, med nastavitvami za wireless imaš tudi možnost enkripcije. Kar pa se tiče routerja pa kar vzemi unga Linksys-a, je baje res dober, ga vsi priporočajo.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

hobbit ::

hja, oki doki, kaj pa možnost wireless kartice, ki bi jo vtaknu v pc in bi ta oddajala signal? Je bolj poceni varjanta, ampak kako pa je to sedaj pogojeno s kvaliteto? Malo mi edino teži to, da zna bit, da bo internet potem zelo počasen...nevem no.

pa še to, se da nastavljati pasovno širino za vsak računalnik posebej?

še nekaj, ali lahko nastopijo kakšni problemi, če imam dinamični ip?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hobbit ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548407 (598) Lonsarg
»

TP-Link TL-WR941ND ali Linksys WRT54GL

Oddelek: Kaj kupiti
153761 (2659) andrej_andro
»

Linksys WRT54GL ne dela???

Oddelek: Omrežja in internet
4011447 (8958) Kyou
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822883 (13710) umexteacher
»

Router+mreža+ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
143077 (2811) |_CoBrA_|

Več podobnih tem