» »

Router ali PCMCIA?!

Router ali PCMCIA?!

caribbean ::

Imam modem(Sagem), ki sem ga dobil od siola, ki ima že režo za PCMCIA kartico. Imam pa matično ploščo od ASUS-a, ki ima že vgrajeno anteno za Wi-Fi. Torej, zanima ali naj kupim tudi kartico, ki jo ponuja SiOL ali naj kupim pravi router? Ali je kartica dovolj dobra ali ne? Seveda namen uporabe bi bil dostop do interneta.Če predlagaste router, povejte katerega! Hvala za odgovore.

amigo_no1 ::

Kako daleč bi rad da seže signal ?

jan01 ::

buffalo whr-hp-g54 55€

Djuro ::

Jan, a se da pri tem routerju Buffalo tudi izključit wireless, če bi uporabljal zgolj žično povezavo?
Namreč, zeloo redko potrebujem wifi, ker imam po celi hiši narejeno utp napeljavo. Da bi mi seval 98% časa brez veze mi pa tudi ni.

jan01 ::

Itak, kot pri vsakemu. Na njega lahko naložiš odlične firmware kot dd-wrt, tomato, x-wrt, in s tem pridobiš veliko funkcij...

caribbean ::

Cca. 8m, skozi nosilno steno. Jan, kaj na ta router se da priključit zunanji trdi disk tako, da ti ni treba met računalnika prižganega-da imaš samo router in disk povezan pa ti skinjava dol?!

jan01 ::

Ne. To se da samo na asusov router, a vedi, da ne dela le s enim klikom oz da greš čez wizarda kot v windowsu. Itak pa je tako priklopnjen disk precej počasen...

caribbean ::

Torej se ne splača kupit kartice Sagem PCMCIA?! Je ali ni v redu, si jo kdo lasti?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543257 (18797) imallears
»

WLAN krizi in tezave

Oddelek: Omrežja in internet
151835 (1250) amacar
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556574 (5330) gameby
»

wirless preko routerja iz ene hiše v drugo

Oddelek: Omrežja in internet
342912 (405) Spajky
»

Nakup brezžičnega routerja

Oddelek: Omrežja in internet
283720 (3049) opajec

Več podobnih tem