» »

wirless preko routerja iz ene hiše v drugo

wirless preko routerja iz ene hiše v drugo

ant ::

čao

nameravam kupiti router za wireless priklop svojega računalnika. router bi bil v hiši oddaljeni približno 20 m zračne linije od hiše, kjer bi bil pc. ali bi bil to kakšen problem glede signala? za koliko bi se poslabšal prenos podatkov? na ta router bi bil priklopljen še en ali dva pcja. en vedno, drugi pa občasno. internet imamo pri T2 1024/256. ali bi bilo kaj bolje če bi router postavil zunaj?

prosim, če mi predlagate kakšen dober router, ki bi izpolnjeval te pogoje, ki sem jih opisal. cena naj bo do 100€.
v neki drugi temi je omenjen nek buffalo za 55e, samo ne vem ali bi bil dovolj dober za moje potrebe.

internet uporabljam tudi za P2P > torrent in bearshare oz limewire.

hvala
  • spremenil: ant ()

kajzer ::

če pa ne bo dober signal pa dokupiš zunanjo anteno...

bluefish ::

povezava zaradi "zračnega" prenosa ne bo nič slabša. Pri slabših routerjih lahko pride do povečanja pinga. Pri nekaterih se ob večjem številu povezav (P2P promet,...) lahko zgodi tudi obešenje.

ant ::

torej kupim router kateri je ugoden, v bistvu niti ni tako pomembno katerega? a obstaja kakšen, ki ga še posebej hvalijo? kakšen asus ali linksys???

thx

bluefish ::

poceni routerje jemlji z zadržkom. Vsekakor pa se izogibaj Belkina, in podobnih poceni proizvajalcev. Asus, Linksys, Netgear, Buffalo, so dobra izbira.

nejck ::

Linksys WRT 54 GL je odlicna izbira, dela super, seveda nadgrajen z DD-WRT firmwarom, ki mocno izboljša njegove osnovne možnosti.

Cena: 90€ - pred dvema mesecema...

ant ::

na forumu sem zasledil, da imajo nekateri neke probleme z določenimi routerji. predvsem jih zafrkava download torrentov. sedaj ne najdem te teme in me skrbi, da ne kupim ravno takega.

ant ::

o kakšni nadgradnji je govora in kje se dobi firmware?

no tega linksysa se sedaj dobi že za 74€. to je kr ugodno in bi pol kr tega nabavil. kaj pa kakšni asus?

thx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ant ()

nejck ::

Meni zadeva deluje odlicno tudi ob uporabi torrentov (legalnih)....

dd-wrt vtipkaj v google pa bos nasel uradno stran....

zadeva je super, deluje odlicno, ce pa jo znas dobro nastaviti pa se malce boljse ;)
nasvet: za torrente si nastavi QoS pravila....

predvsem pa: PRED NADGRADNJO DODOBRA PREBERI NAVODILA NA STRANI...
za mozne napake ne odgovarja nihče... deluje pa ;)

lp,
nejck

ant ::

kako je pa s temi wep zaščitami? kakšna je razlika med wep 1 in 2? rad bi imel zaščito tako nastavljeno, da se mi ne obesi kakšna pijavka ;) ali kakšen malo boljši računalničar

nejck ::

za domaco uporabo je dovolj WPA, je pa WPA2 malo boljsa zadeva.....

za original firmware nevem tocno katere enkripcije podpira, vem pa da DD-WRT podpira obe zgoraj našteti in še nekaj drugih....

Res ti svetujem da si prebereš stran od DD-wrt (še posebaj WIKI del, saj je tam največ uporabnih informacij)

lp

kulSMS ::

meni pa ta Linksys in DD-WRT ne deluje najbolje. P2P ga zelo utrudi (včasih se kar ustavi).
Pa imam nastavljeno QOS. pa na 80% uploada omejeno.

Kako imate nastavljeno, da vam dobro dela pa katero verzijo DD-WRT-ja?

nejck ::

jst mam: DD-WRT v23 SP3 (03/30/07) std in mi deluje super... v QoS mam sicer nastavljeno priority za p2p in podobne na bulk, tako da mi delujejo le, ko druge zadeve ne uporabljajo vse pasovne širine.

morda se en nasvet....
mozno je nastavit tudi pasovno širino, ki jo imaš... tu priporočam da si nastavite nekje 80-90% dejanske... v mojem primeru deluje bolje ;)

lp,
nejck

AndrejS ::

odvisno je tudi od sten... jaz bi na tvojem mestu raje prvo sprobal če dela, šele nato kupoval opremo.

jan01 ::

Ja dd-wrt je dober firmware, a qos ima slabše narejen. Veliko boljši qos ima firmware x-wrt.

kulSMS ::

kaj pa tomato firmware?
je kdo že preizkusil? sem slišal, da je dober za QOS?!

Senitel ::

Mene tudi zanimajo plusi in minusi tako Tomato, kot x-wrt firmwarea v primerjavi z dd-wrt. Ker če se spravim flashat moje routerje bom porabil cel dan za konfiguracijo.

ant ::

čao

kupil sem linksys v mlacomu za 74€. preko kablov se poveže normalno, ko pa hočem vzpostaviti wifi pa mi nikakor ne uspe. napiše, da potrebujem omrežni ključ, ko pa ga vpišem napiše da ni 104 biten ali nekaj takega.

varnost sem naredil preko wep.

ant ::

čao

ugotovil sem, da wifi deluje brezhibno v primeru, da ne uporabim zaščite, ko pa uporabim katerokoli zaščito pa se pojavijo napake.

LP

amigo_no1 ::

Moj glas za x-wrt (flashal sem kar z pre-built imidžom).
Majhen, modularen , zmogljiv.
Avtorje lahko celo kaj vprašaš na x-wrt forumu ali ircu.

In ne, nimaš kaj delati cel dan za konfiguracijo.

Ne priporočam pa openWRT ali freeWRT če nisi ravno linux hardcore fan.


ant
Kakšne napake ? Kje ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

trnvpeti ::

kateri pre image za buffalo whr hp g54 za x-wrt
ima kdo izkusnje z tem routerjem

kako je z priklopom kaksne mocnejse antene? a je potrebno kaj pazit

ant ::

sem že zrihtal

edino wep 64 bitna zaščita deluje, pri ostalih so bili problemi.

ant ::

pa kako se sploh kaj spreminja na tem routerju pri originalnem firmwareju? ker sedaj mi v uTorrentu piše, da mrežni promet omejuje požarni zid oz. usmerjevalnik. piše, da moram odpreti vrata, da se lahko soležniki povežejo s torrentom. sicer je download nespremenjem (okoli 110kb/s), upload pa je morda malo slabši (do 20 kb/s).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ant ()

jan01 ::

Kako se odpira porte? Tako kot pri vsakemu, išči port forwarding.
Tukaj imaš vse s slikami prikazano za veliko programov LINK

EDIT: Priporočam, da se hitro znebiš privzetega firmware in ga nadomestiš z boljšimi alternativami kot x-wrt, dd-wrt, tomato,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

ant ::

hvala mi je ful pomagal tvoj nasvet jan01.

LP

seminal ::

POzdrav
A je kdo zaj kaj stestiral, kaj je najboljše za začetnega usera kateri Firmwear Jaz mislil da Tomato? Lahko kdo malce opredeli na par točk prednostii in slabosti...
Da vidim kaj bom dal gor..

Mortir ::

hmm no jest bi prav tako rad povezal 2 hiši vendar pa je signal samo Low kar je premalo... kako je s temi antenami ki pojačajo signal? kaj naj kupim?

kulSMS ::

jaz imam anteno s konzervo (prva slika) in deluje precej dobro. Če imaš tisto malo antenco lahko poskusiš (konzerva je skoraj zastonj)
http://www.wlan-sat.com/modules.php?nam...

bluefish ::

Obstajata dve vrsti teh anten. Ene so usmerjene, druge pa pokrijejo 360°. Če želiš povezati le dve hiši, je najboljše izbrati usmerjeno anteno.
Kot že omenjeno v prejšnjem postu, pa si anteno lahko izdelaš tudi sam. Stvar je poceni in učinkovita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ant ::

čao

omrežje je vzpostavljeno, sedaj pa imam naslednji problem: tam kjer piše moč signala in hitrost mi kaže povprečno 11-18mb/s, moč signala pa variira od zelo nizke, nizke in do zelo dobre. problem nastane pri uporabi uTorrenta, saj pri nizki povezavi downloada normalno s 110kb/s, nikakor pa noče uploadat. porti so pravilno odprti. če imam zelo dober signal mi uploada z 10kb/s. ko sem čisto zraven routerja je bila povezava zelo močna in upload okoli 30 kb/s kot vedno. ali obstajajo kakšne nastavitve, da tudi pri slabši moči signala normalno uploada ali moram dobiti boljšo anteno.

HVALA

bluefish ::

ne meri hitrosti s torrent programi in prenosi. Najbolj zanesljiva tehnika je, da iz nekega FTP serverja (najbolje od tvojega ISP-ja) potegneš nek velik file in s pomočjo programa meriš hitrost.

ant ::

fora je v tem, ker meni download deluje normalno, samo upload pri zelo slabem signalu sploh ne deluje. če pa je moč signala npr. 4 črtic od petih pa komaj s 10kb/s nalaga, ponavadi pa mi vedno z vsaj 20 do 30 kb/s. imam kar dost stvari za upload in se uploada kolikor omogoča povezava.

LP

Spajky ::

Naštimaj si na 802.11b Only mode ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ant ::

sem prišel do par zaključkov: najprej sem se na wifi povezoval s PCMCIA kartico Level One in z njo so bili problemi uploada, nato pa sem zamenjal kartico z USB wifi ključkom, ki ima sicer slabši signal, upload pa normalno deluje. PCMCIA v nastavitvah sploh nima možnosti 802,11 only mode, usb pa ima to možnost. mogoče je razlika ravno tukaj???

LP

Spajky ::

Možno; namreč današnja oprema nastavljena na stari B standard ima bistveno boljšo sprejemno občutljivost in malo boljšo oddajno moč kot na G modu; za jo samo uporabljat za šerat internet, pa tako ne rabiš večje bitne hitrosti ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720853 (4546) mtosev
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407828 (5699) OmegaBlue
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712678 (9276) Pyr0Beast
»

Nakup brezžičnega usmerjevalnika-routerja

Oddelek: Kaj kupiti
341798 (1296) Modri dirkač
»

Razlika med WRT54GL EU in med WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
403802 (3264) Primoz78

Več podobnih tem