» »

Kabeljska televizija - slaba kvaliteta slike

Kabeljska televizija - slaba kvaliteta slike

hamax ::

Moja tezava je taka:
Doma smo imeli do sedaj na kabeljsko televizijo priklopljena 2 tv sprejemnika in 2 radia. Vse je delovalo ok.
Sedaj pa si je se brat omislil TV in po priklopu se slika na TV 2 in na TV 3 zelo poslabsa.
Ce odklopim radia je boljse, vendar se vedno ne dobro.

Shema:


Slika na mojem(TV1), pa ostaja prakticno nespremenjena(dobra).

Pri drugi delitvi je bila prej vticnica, ki je delila na radio in tv, pri izhodu za radio pa se en T-clen. Sedaj pa je signal razdeljen z razdelilcem na las podobnik temu: Klik

Kje sem zamocil, da pride do takih izgub signala in kako lahko to popravim.

Hvala za odgovore.

marsovcek ::

Načeloma z vsako delitvijo kakovost signala pade. Sicer pa preveri, da niso "laski" iz opleta koaksialnega kabla kjerkoli v stiku z osrednjo žico (ali s tistim, kamor pride priklopljena). Že en majhen stik naredi veliko zmedo.

whatever ::

Jaz bi na tvojem mestu poklical kabelskega operaterja da reši zadevo. Pri nas smo hotl met 3 TV pa je tudi bila slika slabša oziroma je sploh ni bilo, pa so nekaj spremenil na omarici, ki vodi do nas.

P.S. Reče se kabelska televizija, ker je kabel in ne kabelj.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Izi ::

Nič ne bo pomagalo.
Kabelski signal ne moreš deliti kar v neskončnost.

Na kabelski signal lahko gledaš čisto matematično:
Če kabelski signal razdeliš na 2 dela vsak del dobi pol slabši signal kot prej, kar pa je še vedno več kot dovolj za gledati dobro sliko. Ponavadi zadostuje okoli 30 %, da je slika še kvalitetna, je pa odvisno od kvalitete vhodnega signala.

Na začetku ste imeli en celotni signal razdeljen na 4 dele in je torej vsak dobil 25% (četrtino) signala, kar je še nekako gledljivo, če je vhodni signal dovolj močan.

Potem pa je tvoj brat na začetku kabla priklopil svoj televizor TV1 in zase vzel polovico celotnega signala >:D , druga polovica signala gre pa naprej in si jo delijo vse ostale naprave.
Torej ostale štiri naprave dobijo samo še po 12,5 % signala, kar pa je že odločno premalo, da bi bila slika kvalitetna.

Razdelitve se bo treba lotiti na popolnoma drugačen način.
Najprej nakupi kvaliteten koksialni kabel in kvalitene razdelilce.
Kabel naj bo vedno v enem kosu, nikoli ga ne štukaj, ker kvaliteta takoj spet malo pade. Torej, če ti ga po dolžini zmanjka ne doštukaj manjkajočega dela, ampak zamenjaj celotni kabel.

Na začetku iz glavnega kabla daj en kvaliteten trojni razdelilec, ki bo celotni signal razdelil na tri enake dele. Te pelji direkt do vsakega od treh televizorjev.
Enega od teh treh kablov pa razdeliš še na dva dela, spet z kvalitetnim dvojnim razdelilcem.
En del pelješ na TV, tam bo TV signal seveda spet malo slabši, ampak še vedno precej boljši kot v prvem primeru, drugi del pa je namenjen radiju in tega spet radeli na dva dela za oba radija, ker za radio ne potrebuješ tako kvalitetnega signala kot za TV.

Tako boš imel na TV1 in TV2 po 33,3 % moči signala, na TV3 bo 16,7 %, oba radija pa bosta imela po 8,3 %.
Tako bo najbolj optimalno.
Če pa imaš že vhodni signal prešvoh pa pokliči, še kabelskega operaterja da ti malo ojačajo signal, če ta še ni optimalen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

BendeR ::

Glede klicarjenja na KKS. Imam izkušnje s KKS Pobrežje, ki so mi hladokrvno dejali, da če želim imet več kot en TV, da bo potrebno plačat dva priključka in me odslovili. Seveda sem jih nekam poslal in prekurblal celotno inštalacijo v bajti (takrat podnajemniški, kjer je inštalacijo delal lastnik in vse naredil naspol).

Namestili smo ojačevalec signala (potrebuje napajanje 230V), na novo potegnili celotno inštalacijo po ceveh in zadeva je špilala super - 8 stanovanj ... vsako po dva TVja. Zavedat se moreš, da vsak spoj privede do izgub, zato je najboljše kr brez vtičnic in direkt v TV.

P.S. Izogibaj se teh poceni razcepnikov raznih kikiriki firm.
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

hamax ::

izi: tvoja resitev ne pride v postel, ker ni toliko prostora v ceveh, da bi 3 kable po njih vleku. Bom se enkrat preveril vse spoje in poklical na telemach. Ce to ne bo pomagalo bom kupil nove, drazje, razdelilce.

Hvala za nasvete.

Scorpia ::

Kupi res kvalitetne razdelilce, tiste ki recimo dajo na en izhod močnejši signal kot na druga dva. To ti pomaga če misliš imet več razdelilcev. Doma imamo 4 tv-je, radio pa kabelski modem pa vse lepo dela. Mogoče je samo na par programih malce slabša slika. Pa vzemi si čas da to postaviš kokr je treb, sam sem se cel dan zajebaval da sem naštimal kokr je treba. Pa še 4 razdelilce sem uporabil.

AnWar ::

Ste mogoce pomisliili na ojacevalec signala,ni vse samo v razdelilcu.....
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

hamax ::

Ojačevalec signala ti pomaga samo, ce mas na anteno. Na kabelski mas signala tok, kolikor ti ga operater da.

nonenone ::

naredi tako kot jaz pokličeš operaterja in ti pojača signal in je zadeva rešena, lp

Pujcek ::

BendeR:
če želim imet več kot en TV, da bo potrebno plačat dva priključka in me odslovili. ... 8 stanovanj ... vsako po dva TVja


kul, 8 stanovanj na en tv prikljucek. temu se drugac rece kraja...
:)

nonenone ::

čudno meni je telemach porihtal za tri (3) tv , priključek za tv katico na pc in internet, sicer mam v hiši svoj priključek na podstrešju, lp

darkolord ::

> Na kabelski mas signala tok, kolikor ti ga operater da.

Ampak ti čisto nič ne preprečuje, da si ga ne ojačaš. En mali ojačevalec bi zadevo lepo rešil.

BendeR ::

Pujsek. To je bla ena velika hiša in ne blok. Saj mi je direktor kabelske sam povedal. Tudi če bi plačal priključnino za vsak tv posebej, bi ostala inštalacija in vse ostalo enako. Sicer pa to glede kraje ni bil moj problem, ampak od lastnika. Mi nikoli nismo dobili položnic, ampak smo plačali sorazmerni delež - razen el. si si zračunal po števcu.
:=)

Pujcek ::

prikljucek za tv se placuje po stanovanju vi pa imate na en prikljucek osem stanovanj. zdej al so stanovanja v bloku ali stanovanski hisi nima veze. skratka nelegalno imate tv v 7 stanovanjih pa se nic se vam to ne zdi narobe.
jebi ga, eni pac tko razmisljate... zakaj bi placeval ce ni treba...
:)

AngelOfDeath ::

Najbolj preprosto bi verjetno bilo da bi na začetek postavil razdelilec za 5 naprav in do vsake potegnil svoj kabel (se dobijo tudi tenki kabli).

Lahko pa na prvem razcepu uporabiš razdelilec ki ima na enem izhodu večji odvzem kot na drugem (sem pozabil kako se jim reče). Tistega z večjim odvzemom pelješ na TV1. Ostalega pa dalje od razdelilne točke 2. Kjer montiraš 2 razdelilec in od tam do vsake naprave svoj kabel.

Lahko pa pred vse naprave postaviš en ojačevalec.


Če imaš stare kable vse pozamenjaj.




P.S

Signal se ne deli "matematično" ampak je odvisen od razdelilnikov in njihovih odvzemom na posameznem priključko (kar ponavadi piše na vsakem razdelilcu).

P.S (2)

Na forumu imamo tudi experta za te zadeve, do sedaj se še ni oglasil - mogoče se še bo.
edit: Slovnica

hamax ::

Kje v ljubljani pa bi dobil te malo bolj pro razdelilce?
obstaja ksna specializirana stacuna?

darkolord ::

Poglej malo tule


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako na internetni kabel priklopit TV kartico

Oddelek: Omrežja in internet
164068 (2634) Brainstorm
»

Ojačevalec kabelskega TV signala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2214024 (11361) boysta
»

kabelska in DVB-T v enem kablu

Oddelek: Zvok in slika
82395 (1998) bbenci2
»

LCD TV - 15m od vira signala. Kabli? Ojacevalec?

Oddelek: Zvok in slika
135043 (4722) J.McLane
»

Še ena tema na kabeljsko TV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61376 (1241) MChip

Več podobnih tem