» »

WLAN krizi in tezave

WLAN krizi in tezave

robert512 ::

Imam tezavo, ki ji ne najdem vzroka.
Imam ADSL Duo paket preko Sagem modema, ki je povezan na MSI RG60G wireless router. Na ta ruter sta priklopljena dva računalnika, eden preko kabla, drugi brezzicno. S slednjim je kriz.

Na USB 2.0 portu je priklopljen Asus WL-167G kljuc. Povezava je na razdalji 6m, vmes je navadna stena. Signal vedno niha med 90 in 100%, v statusu vedno pise excellent.

Vendar internet en cas dela, potem samo posilja request ampak ne dobi nic nazaj, potem pade povezava, pa se vzpostavi pa spet en cas dela ... skratka spravlja me ob zivce.

Na ruterju sem precesal ze vse nastavitve, probal sem izklopit enkripcijo, ...
Edino kar se mi zdi sumljivo je to da na kljucku kot pogoj navajajo vsaj P4/Athlon sistem. Jaz pa imam P3 500Mhz, 512 RAM. VENDAR ce kliknem na performance meter se obremenitev sistema nikoli niti na dalec ne pribliza 100% !
Sistem je WinXP SP2.

Kaj mi je narediti, kje je tezava ? Ruter ali kljuc ? Verjemte da bi najraje prevrtal pol bajte in napeljal kabel ampak je to zal neizvedljivo !!!!

hvala in lp

jan01 ::

MSI RG60G wireless router

Kolikokrat že: kupite buffalo whr-hp-g54 oz linksys wrt54gL in PIKA!

robert512 ::

Potemtakem naj bi bil kriv router ?

zee ::

zelo zelo verjetno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

blackbfm ::

Samo vseeno ne pričakuj čudežev. Sam imam linksys wrt54gl pa bi se tut dal kar debatirat o hitrosti in zanesljivosti wirelessa. Še dobro da ga uporabljam samo občasno.

Zame ga čez kabel ni.

igora ::

Se opravivičujem. Če to ne paše v to temo.

Zanima me, kako ste zadovoljni z ASUS Wireless WL-167G USB KLUČEK

Nameravam pa kupiti še Asusa ruter.
______________
//editov je toliko, ker sem se mučil z linki !!!, no upam da mi je reatalo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igora ()

blackbfm ::

Rajš kupi mrežno, ki jo vgradiš v komp (pci kartico). Ključki so bol tako hojladri. Za router je pa najbolše wrt54gl gor daš tomato firmware ker original smrdi in to je to. Ali pa buffalo whr54 al kaj je že, ta ima celo ojačevalec signala.

igora ::

tegale asusa se da tud flešat z dd-wrt sw, pa maš potem tud eno malo morje opcij.
USB bo sedaj za laptopa, če pa bo kasneje drug prenosnik ,a pa se jo lahko tud proda.
samo pci kartica je bol namenjena samo leptopom, usb pa lahko daš tud v navaden pc (nekako bol univerzalen se mi zdi)

moje mnenje - rajši bi mel USB,/ kaj potem predlagate?

blackbfm ::

dd-wrt je zanič za moje pojme. Aja to rabiš za laptopa. To je mal bol kriza ja. Drugače so pci kartice za v navaden pc, verjetno si zamešal s pcmcia (ki pa niti ni več v uporabi). Potem ti pač ostane USB, jz sm mel slabe izkušnje lahko pa še kdo drug kaj pove.

Spajky ::

@ igora : Ta Asus ključek je slab, raje bistveno dražjega Netgear-WG111T ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

igora ::

vseeno kupil
še v fazi testiranja,
prvi rezultati so dobri - (govorim o ključku) Domet je boljši kot pa z vgrajeno wireless karto v prenosniku. uporabljena pa je bila 128 bitna WEP enkripcija.
Ključek imam možnost tudi AP, kar je tudi vredu , toda tega nisem probaval- Premalo opreme. (bom pa tudi to dal skozi)
Router ima možnost (SW) nastavlanja tudi moči signala, tako da ga nisem niti flešal z dd-wrt jem (je pa baje možno). - Ne bom ga spreminjal, ker to ni zame komplet.

sledi še kak report.

5er--> ::

WEP = isto, kot če bi bil brez enkripcije.

blackbfm ::

Boljše je kot nič. Dosti boljše. Res pa je da bi šel kakšen procent ljudi to z veseljem izkoristit:P

igora ::

spemenil na WPA2 (mamlo sem pobrkal) Probal sem tud AP, pa je stvar zašpilala,tako da tud tole dobro dela. Sicer pa sem z ključkom v času testiranja bil zadovoljen.
Me pa zanima, a bi se dalo z njim podaljšat zvezo, glede da špila kot AP, to pomeni, da neki že zna. A je kak SW, ki bi to šofiral? - sem pa to že dal naprej, samo zmontirat je še treba.

Spajky ::

Najprej probaj nastavit na vseh wifi aparaturah mode 802.11b-Only, pol pa eventuelno še tole: wifi USBkeY range Enhancers-boosters ´4 Dummies´ 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

amacar ::

Doma imamo wireless omrežje in se gre na njega s prenosnikom lepo povezat. Ampak, ko enkrat prenosnik zaprem, in ga npr. čez 3 ure odprem (ga ne vgasnem) se mi sicer poveže z našim omrežjem, ampak mi internet sploh ne dela, čeprav piše, da je signal odličen. V bistvu potem internet dela za okoli 5 sec ampak potem izgine, in tako se potem ponavlja, da izgine in pride (morm dati popravi povezavo, da pride za tistih 5sec). Ne pomaga niti, da na laptopu vgasnem wlan in ga ponovno omogočim. Če komp potem restartam, pa internet spet normalno dela. Upam, da kdo ve v čem je težava in mi lahko pomaga. Prenosnik je hp 6735s. Probal sm tud tak, da sm prvo wlan ugasnil in zaprl prenosnika, potem pa ga odprl in prižgal wlan. Mam windowse xp sp2.
Upam, da mi bo kdo pomagal
lp amacar


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879725 (6466) janezek67
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407821 (5692) OmegaBlue
»

Slabost Wireless-a

Oddelek: Omrežja in internet
333262 (2978) Vice
»

Povezovanje dveh routerjev preko wlan

Oddelek: Omrežja in internet
273820 (3272) Pyr0Beast
»

Nakup brezžičnega routerja

Oddelek: Omrežja in internet
283720 (3049) opajec

Več podobnih tem