» »

Dostop do skupne rabe dotek z WLANom

Dostop do skupne rabe dotek z WLANom

Guardian ::

V omrežju imam računalnike, ki bi želeli dostopati do datotek v skupni rabi, vendar so tega zmožni le ožičeni računalniki, vsi ostali, ki imajo WLAN kartice pa ne vidijo računalnikov in njihovih datotek v skupni rabi... tudi če vpišejo ime določenega računalnika in mape, se ne morejo povezati. Vsi ožičeni preko LANa lahko dostopajo do WLAN računalnikov, obratno pa ne. Zanimivo pa je to, kadar se povežem na katerega izmed WLAN računalnikov preko remote desktopa in mu jaz iz svojega rač. odprem mapo z mojimi skupnimi datotekami, lahko potem normalno odpira in prenaša le-te, sam pa do njih nikakor ne more. Vsi pa smo na XPjih.

Kakša ideja?! Hvala za odgovore!
  • spremenil: Guardian ()

solatko ::

Nastavitve domačega omrežja.

amigo_no1 ::

Uporabljaš router/switch ?

Guardian ::

Ja, router... in naprej še en WLAN router, ki šera internet.

bili_39 ::

Imaš WLAN nastavljen kot router ali kot acces point?
Lahko bi bilo to. Nastavi ga kot AP in glej, da bo lokalno omrežje enako kot pri ostalih računalnikih.

Guardian ::

Nastavljen je kot AP only... možnost pa je še WDS Only ali Hybrid.

bili_39 ::

In je lokalno omrežje nastavljeno enako kot na routerju? (192.168.x.x)
potem bi jaz preveril, če imaš na prenosnikih dodeljene izhodne točke, ki kažejo na router. Ali prenosnikom IP naslove dodeli AP ali router, ali so fiksno vpisani?

Guardian ::

IPji so na vseh rač. vpisani. Router ki je konektan na internet ima 192.168.1.1, WLAN AP (router) ima 192.168.1.2, računalniki pa potem .3, .4., .5....

bili_39 ::

verjetno veš o lokalnih mrežah več kot jaz. Ker si postavljal celo mrežo, si verjetno povsod uporabil enake nastavitve...

Možnih je 1001 stvari, včasih je pri WLAN pomembno, da je ssid enak imenu lokalne mreže. Če ni, so pri različnih modelih lahko razlilčne posledice (pri nekaterih je vseeno).
Pri nastavitvah bi še preveril, če je prehod (gateway) nastavljen na router in ne na AP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564480 (1309) c23po
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61982893 (14654) brez-imenko
»

router priključen na router

Oddelek: Omrežja in internet
283702 (2272) janco
»

povezava računalnika na internet preko drugega računalnika - saj vem, star problem...

Oddelek: Omrežja in internet
53733 (3660) mdezel5
»

Kako nastavit WLAN ASUS WL500g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
697811 (5555) DixieFlatline

Več podobnih tem