» »

Kako nastavit WLAN ASUS WL500g

Kako nastavit WLAN ASUS WL500g

1
2
»

CaqKa ::

meni ni jasno zakaj nekateri raje sprašuejo privatno kot pa v temi.. majke več glav več ve.. pa še odgovor dobiš hitreje.

kopi pejst iz zs od korpija:
Imam eno vprašanje v zvezi z WL500 routerjem - rabim odgovor od nekoga ki ga ima.
Pregledal sem navodila na netu in tudi Olegov forum - zanima me, če se da popolnoma izklopiti WLAN?
In kakšne so hitrosti na USB portu ( enakovredne usb 1?).
Nanj bi rad priključil disk (zunanje ohišje) in ga uporabljal kot FTP strežnik za lokalno mrežo - gre to?

jaz lahko izklopim wlan, kaj misliš z popolnoma mi ni jasno.
usb je 1.0 in kot sem v tej temi že zapisal, tudi diski delajo, pa ftp tudi.
sej sem vse že zgoraj napisal kot vidim. zraven piše tudi kateri firmware imam gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

pujsek_ ::

ja popolnoma se ga da izklopit... tako da nič več ne seva! >:D
Welcome shop.wlan-sat portal...

mashine ::

Na ta router mam povezana 2 računalnika pa me zanima kaj bi moral nardit, da bi lahko bral datoteke in poganjal programe na drugem računalniku.

Jst ::

Nisem bral vseh postov.


Imam wl500g. Firmware 1.8.2.4. Kar se tiče omenjenih bonbončkov (dhcp, bandwidth managenet...) vam povem, da vse bolj nedela kot pa dela. Samo zato imam pa posebej računalnik za router ter ipcop na njem; asus pa nastavljen kot access point. Ipcop pa za deljenje internet povezave, dhcp, bandwith managenent, itd..

wl500g s 1.8.2.4 firmware-om pa deluje zelo zelo stabilno. Se ne spominm kdaj sem ga nazadnje resetiral. Povezava za vse wifi kliente je 100% stabilna, tudi na računalniku, kjer je signal zelo šibek, ampak vseeno nikoli ne izgubi povezave. Zame je bil wl500g najboljša izbira v tem cenovnem razredu.

Alkoman ::

je možno, da je z novim firmware-jom (WL500g-1.9.2.7-7b) kaj narobe, ker odkar sem ga naložil, se mi ruter sploh ne poveže z internetom oz. modemom. Ali moram spremeniti še kakšne druge nastavitve, dal sem dosto PPPoE vpisal uporabniško ime in geslo za Siol, ne vem pa če morem vpisati še kakšen DNS ali bi ga moral dobiti kar avtomatsko? Ping 192.168.1.1 je dober, tak da mreža dela, samo povezave ni...

Prosim za pomoč :\
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

luka74 ::

Jaz sem bil nekaj tednov z Oleg FW (trenutno 1.9.2.7-7b) brez povezave na internet in danes sem priklopil kabelski modem. Najprej je vse lepo delalo (tako wired kot wireless z WPA), potem pa sem vse skupaj odklopil, ker sem rabil prestaviti in po "rebootu" mi nic vec ne dela. :-(

Ce je kabelski modem priklopljen, potem na ASUS non-stop utripa WAN in vse LAN led v katerih je kabel. Wireless je Off, internet ne dela, ne morem tudi pingati routerja (192.168.1.1).
Ce kabelski modem izklopim, potem se sicer zadeve umirijo (ne utripa vec), ampak se vedno ne morem do routerja.

Sem probal z proceduro za recovery FW (reset+power-on), vendar mi se vedno ne najde routerja (ping ne dela), tako da tudi FW recovery tool ne dela.

In se najbolj zanimivo: dve masini povezani preko routerja se vedno lahko govorita eno z drugo - torej deluje vsaj switch funkcija...

Alkoman ::

meni je pomagal reset modema in naložil sem original FW 1.9.5.0

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

luka74 ::

Jaz bi tudi nalozil nov firmware, ampak je problem da ga ne uspem spraviti do stanja da bi mi delal Firmware Restoration utility. :-(
Najprej sem probal samo resetirati na factory defaults (ce se ne motim to naredis tako da pri prizganem routerju drzis reset 5 sekund in potem rebootas), ampak se vedno se ne odziva na 192.168.1.1. Pa tudi v restore modu (drzanje reset + power on) vse izgleda OK (power led utripa), ampak se vedno ne dela ping na 192.168.1.1.
A kaj delam narobe?

Jst ::

Pa imas pravo masko ter ip iz obmocja maske?

MEDENA ::

Jst : kakšen bandwidth management ti omenjaš, kje to vidiš ali/in naštimaš ?

luka74 ::

Sem imel IP/mask/gw nastavljen na roke na pravem subnetu (192.168.1.x)...

pujsek_ ::

Veš kaj te mogoč matra...
nadzorna plošča -> internetne možnosti -> povezave -> nastavitve LAN --->"poglej če imaš obkljukano samodejno zaznaj..."
Welcome shop.wlan-sat portal...

Jst ::

MEDENA: IpCop uporablja WonderShaper za Traffic Shaping. Lahko nastudiras kaj pocne WS, ali pa dodas kaksen addon, ki doda advanced qos.

luka74 ::

Samo update: danes sem dobil novi router in sedaj vse dela. Ocitno je prejsni omagal po enem mesecu. :-(

SeTAr ::

no, glede bandwith managmenta je v olegovih firmwarih dodan wondershaper

iz http://wl500g.dyndns.org/:
wshaper start eth0 1000 220
oz dodat
wshaper start "$1" 1000 220
v /usr/local/sbin/post-firewall

to je za 1mbit adsl drugače je dobro dat malo manjše vrednosti kot je polna moč povezave.

zadeva se pozna ZELO, pri polnem uploadu so se mi prej pingi zvišali iz ~25ms na ~2000ms pri vklopu wondershaperja pa so šli takoj dol na ~40ms

LPT

Cokolesnik ::

Po tehtni primerjavi "Linksys ali Asus" s pripadajočimi rešitvami za datotečni strežnik, sem tudi jaz postal lastnik usmerjevalnika WL500g.Deluxe. Nanj sem že priklopil zunanji disk (po navodilih sem ga iz NTFS moral spremeniti v FAT32).

Vklopil sem tudi FTP strežnik in v lokalnem omrežju tudi pridem notri (pregledujem mape ipd.), vendar pa se problem pojavi, če to želi napraviti kdo drug od zunaj. Na strežnik se logira normalno, vendar se mu potem ne prikažejo mape, če napiše dir v ftp-ju (dos prompt), mu javi "Error parameters" ali nekaj takega... Skratka, malce sem žalosten, ker sem upal, da bo delovalo v prvem poskusu. Za FTP port sem si nastavil 4021, kakšno posebno preusmerjanje (Virtual server) prometa za ta port pa nimam nastavljeno.

Druga stvar, ki bi jo želel omogočiti pa je, da bi lahko omenjen zunanji disk dal v skupno rabo v lokalnem omrežju, torej da ne bi bil dostopen le kot FTP ampak tudi kot klasičen disk v skupni rabi v omrežni soseščini.

Firmware sem si nadgradil iz WLAN-SAT foruma na 1.9.2.7-7b.

Zelo bom vesel vaših rešitev!
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

kolkor vem ima oleg firmware podporo za sambo.. jaz sem ftp nekaj testirat tudi.. samo se ne spomnim da bi šel to testirat kar ti praviš.

na routeru namreč leti linux, tako da se lahko telnetaš gor in opravljaš kot z linux kišto (skoraj). tako da je treba za vse karafeke iskat linux howtooje..
poiskat kater ftp server laufa in navodila zanj, da bo delal tudi navzven. verjetno pa bo treba iptables spreminjat, da bo spustilo ftp ven.

DixieFlatline ::

A če se hočm telnetat na ta router rabm gor Olegov FW al zadostuje že ta uradn?
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

pujsek_ ::

Za telnet rabiš 1.9.2.7-x te različice!
Za bandwith pa si probaj naložit dd-wrt mini... bojda stvar precej boljše deluje od navadnih FWjev. :\
Welcome shop.wlan-sat portal...

DixieFlatline ::

Glih gledam stran od dd-wrt mini in vidm, da je tole res zmogljiva zadeva. Jo bom kr na mojga asusa vrgu pa se mal poigral.:\
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981349 (13110) brez-imenko
»

Asus WL500gP, dd-wrt, printer and disk sharing

Oddelek: Omrežja in internet
96716 (3120) coyotee
»

Vprašanje o routerju (s skico)

Oddelek: Kaj kupiti
101846 (1615) Veron
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545374 (4354) Kilgore T
»

motnje na WiFi povezavi

Oddelek: Omrežja in internet
71405 (1067) Alkoman

Več podobnih tem