» »

[VB] excel makro, VB program ali kaj drugega

[VB] excel makro, VB program ali kaj drugega

l0max ::

pozdrav!

tole bo malo nenavadno vprasanje.
nisem se pisal makrov v officu in nisem se uporabljal VB. zdaj pa moram narediti nekaj, za kar sem opazil, da bi bilo najhitreje narediti z makri ali VB programom.

problem je sledec:
imam excel datoteke, v katerih je potrebno sestevati vrednosti v eni celici, glede na to kaj je v drugi celici.
torej:
ce A1(A2, A3)=x, pristej B1(B2,B3) k Z10(ali v kaksno spremenljivko, glavno da dobim rezultat)
ce A1(A2, A3)=z, pristej B1(B2,B3) k Z11(ali v kaksno spremenljivko)
tako gre dol po tabeli in pristeva kamor pac spada. vrstic ni vedno enako stevilo.
v datotekah je tudi vedno razlicno stevilo listov in sestevati mora iz vseh.

ima kdo kako idejo kako bi se te stvari lotil? ne rabim kode, samo predloge v cem sploh delati(makri, VB aplikacija...). in ce bi bilo najboljse z makrom, se makro da enostavno vstavljati v vsako excel datoteko?

hvala za odgovore
While there might be Gates to heaven, there are for sure Windows to hell.

Tutankhamun ::

Nared kot makro.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

smetko ::

Najlažje boš to naredil z makrojem. Makroje ti ni treba kopirati v vsak delovni list, temveč lahko makro uporabiš na več delovnih listih. Dva načina si poglej na tem linku pod Uporaba makrov v različnih delovnih zvezkih Excel 2003
No comment

Sanel ::

To po moje napraviš s IF in SUMIF funkacijami brez da vpletaš MACRO.

l0max ::

hvala za odgovore.

ja sem si ogledoval tale sumif, ampak na listu je je vec vrstic, ki spadajo skupaj in te je treba sesteti. recimo, sesteti je treba tiste B1, ki imajo neko vrednost v A1. in spet tiste B1, ki imajo neko drugo vrednost v A1. to ne vem kako bi naredil s sumif.

predstavljam si, da bi naredil tako, da program gre dol po vrsticah, preverja A1 in B1 pristeje k pravilnemu sestevku.
for zanko za to bi se naredil. ampak muci me pa neznanje excela(in tudi basica :)). ne vem na primer kako pravilno uporabljati worksheets, range, cells... torej ne znam priti do podatkov.
ce ima mogoce kdo kaksno povezavo do cisto osnovnega tutoriala vba z excelom, bi pomagalo.
ne rabim pa prevec obseznih stvari, ker imam zelo malo casa za dokoncanje makra.


se nekaj. sicer verjetno ni veliko moznosti, da bi to obstajalo, ampak vseeno... ve kdo za kaksno knjiznico za c++ za delo z excel datotekami? ker potem bi moji problemi bili reseni.
vem, da je z makroji dosti lazje in hitreje, ampak sem zelo na tesnem s casom.
While there might be Gates to heaven, there are for sure Windows to hell.

Tutankhamun ::

branje iz celice:
spremenljivka = Cells(1, "B")

pisanje v celico:
Cells(1, "B") = spremenljivka

primerjanje:
if cells (1, "A") = 5 then
...
end if

for zanka:
for i = 0 to 100
...
next i

Sprememba lista:
Sheets("Sheet3").Select


evo mičken osnov :)
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

excel IF funkcija

Oddelek: Programska oprema
236411 (3418) Cofko Cof
»

excel

Oddelek: Programska oprema
324529 (3138) xtrat
»

excel+visual basic

Oddelek: Pomoč in nasveti
101464 (1351) švrk
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223652 (3375) Mobidick
»

[Excel] problem z makrojem, visual basic (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
585401 (4864) steev

Več podobnih tem