» »

Direktor MI5 svari, da kitajski hekerji napadajo britanska podjetja

Direktor MI5 svari, da kitajski hekerji napadajo britanska podjetja

Schneier.com - V začetku meseca so nekateri britanski mediji poročali, da je direktor britanske tajne službe MI5 Jonathan Evans, direktorjem 300 večjih britanskih podjetij poslal pismo, v katerem jih opozarja, da so tarče kitajskih obveščevalnih kibernapadov.

Direktor MI5 trdi, da napadalci prihajajo iz vrst kitajskih državnih organizacij. Kitajska vlada naj bi obveščevalno spremljala velika gradbena in naftna podjetja, pa tudi odvetniške pisarne in ostala podjetja, ki poslujejo s Kitajsko ali upravljajo s strateško pomembnimi informacijami.

Direktor MI5 tudi trdi, da kitajski vladni hekerji za vohunjenje uporabljajo posebej napisane trojanske konje ter je predstavnikom podjetij poslal digitalne prstne odtise (kontrolne vsote) teh programov ter IP naslove strežnikov iz katerih se izvajajo napadi.

Gre za prvi primer, ko je predstavnik Britanije Kitajsko uradno obtožil elektronskega vohunjenja. Da ima Kitajska posebne oddelke za kibernetsko bojevanje in kibernetsko vohunjenje v okviru vojske, pa je sicer znano že dlje časa. O tem med drugim nekoliko obširneje piše tudi Uroš Svete v svoji knjigi Varnost v informacijski družbi.

Glede na to, da direktor slovenske SOVE do sedaj še ni podal kakšnih tovrstnih opozoril, lahko domnevamo, da so slovenska podjetja popolnoma varna...

10 komentarjev

CaqKa ::

kak pa je odziv kitajske?

kixs ::

Zdej ste pa to napisali kot da so Kitajci edini.

RejZoR ::

Glede na to, da direktor slovenske SOVE do sedaj še ni podal kakšnih tovrstnih opozoril, lahko domnevamo, da so slovenska podjetja popolnoma varna...


Al pa se sploh ne zavedajo, da se karkoli dogaja...:D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

urban99 ::

jap... blackberry-ji se še vedno uporabljajo? :)))

Atos ::

MI5 ni MI6 ;)

chuck ::

Mah, hranite dokumente v Slovenščini in jim nikoli ne bo uspelo dešifrirati sporočila.

nuclear ::

Laptop in hands
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Jumping Jack ::

Slovenije nihče ne napada, ker nihče ne ve, da obstaja (security through obscurity na zelo visokem nivoju - vsa čast Sovi). :)

Jst ::

Nekje sem bral - morda ravno tu, na slo-techu - da ima Severna Koreja posebno državno Šolo/izobraževanje hekanja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MITSiS ::

Nekaj malega o šoli za hekerje v Seveni Koreji:

Povezava: http://www.globalsecurity.org/org/news/...

Lep pozdrav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija in Velika Britanija ne vidita zadržkov za Huaweijevo opremo

Oddelek: Novice / Varnost
449848 (6961) louser
»

Na Poljskem zaradi vohunjenja aretiran Huaweijev uslužbenec

Oddelek: Novice / NWO
286677 (4676) Poldi112
»

ZDA in Kitajska s figo v žepu podpisali dogovor o kibernetnem premirju

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
96601 (4665) Markoff
»

Kako resna podjetja komunicirajo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
7321244 (16442) SeMiNeSanja

Več podobnih tem