» »

Dve anteni na televizijo

Dve anteni na televizijo

Makica1 ::

Sem pred problemom...naročila sem satelitsko TOTAL TV, katero sem preko recieverja in snemalnika peljala z antenskimi priključki na TV,. Problem pa je sedaj v tem, da ne morem sprejemati HTV programov, ki so na zemeljski anteni, ni jih pa na satelitu.

Sprašujem vas, a je možno dobiti kakšen tak razdelilec na katerega bi prišla zemeljska antena in satelitska in bi obe šli v televizijo? Ali to ni mogoče? (obe anteni sta moški vtič, na TV je ženski vtič)

Lepa hvala za vse odgovore.

pia2001slo ::

receiver in tv poveži s SCART-om pa je problem rešen

lp

Makica1 ::

ja in če imam zaseden scart? Vse je polno...torej zanima me kako zdaj dve anteni v TV?

LP

Valentin ::

Kako ne moreš?

Satelitske programe gledaš preko AV (skart) kanala , dočim zemeljske programe sprejemaš prek antenskega vhoda. Ko želiš gledat zemeljske programe pa samo na daljincu preklopiš iz AV vhoda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

BlackHole ::

S čim pa imaš scart zaseden? Če je to videorecorder, mora ta video imeti še en prost SCART, pa lahko preko tistega priklopiš (kolikor vem). Lahko pa kupiš tudi SCART razdelilec.
LP Marko

Makica1 ::

Zasedeno je zaradi tega, ker želim, da gre ves zvok preko soround zvočnikov in ne televizije. Sicer ne bi bilo nobenega problema, v tem primeru pa je, zato sprašujem za pomoč in nasvete

LP

BlackHole ::

Lahko tole bolj natančno razložiš, ker sem izgubil "sliko" kako imaš to povezano.
LP Marko

misso ::

Povej koliko ima vaš televizor scart priključkov in koliko s-video priključkov, če je novejši teleizor ima 2-scart in kakšen s-video.

Če prov razberem imaš tako povezano:

TOTAL TV (recieverja) ----->scat kabel------->dvd snemalnik-------->antenski kabel----->TV

Zdej pa neveš kako bi priključil še en antenski kabel.

Ali prostorsi zvok dobivaš iz recieverja ali snemalnika?

Ker je zelo verjetno da imaš za zvok na recieverju posebne činče in na te činče bi mogel prevezati zvok.

Ali ima reciever 2- scart vhoda? dvd snemalnik ali ima tudi 2 scart vhoda?

Verjetno rabiš snemalnik zato da direkno iz reciverja snemaš :))

Kaj pa če bi povezal tako sam previzorično.


TOTAL TV (recieverja) ----->scat kabel------->TV < --------antenski kabel (zemlja)

Ali pa tako

TOTAL TV (recieverja) ----->scat kabel------->dvd snemalnik-------->TV < --------antenski kabel (zemlja)

Sam prostorski zvok ti nebo delal, zvok boš imel samo na TV

Resno preveri za prostorski zvok če imaš kakšne audio izhode na snemalniku in recieverju?

Makica1 ::

Hvala vsem. Sem uredila in vse dela.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni TV sprejemnik/komunikator...

Oddelek: Zvok in slika
132810 (1072) Bezukhoff
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862226 (14716) Buffy
»

VHS v Divx in podobno

Oddelek: Zvok in slika
425950 (3540) francek1
»

Digitalna tv, dvd snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
73018 (2911) pero1
»

Pomoč pri presnemavanju z video kasete na računalnik!

Oddelek: Zvok in slika
185898 (5586) zavajon

Več podobnih tem