» »

Odpiranje novih strani - plasti

Odpiranje novih strani - plasti

Dr.S ::

Učim se, upam da tudi naučim.
Internet strani sem delal z iframi. Sedaj pa sem bil nekaj templatov za stran izdelano z css in javo.
Pa ne vem kako naprej - kako izdelati navigacijo.

Izdelal sem menu (div id="menu"), glavni del besedila (kjer naj bi se odpirale nove strani - besedilo) (div id="main") in stranski menu (div id="rightbar"). Vse s plastmi (DIV). Sedaj pa ne vem kako določiš odpiranje novih strani v glavnem delu besedila.

Pri iframeih si določil samo ime fraima in datoteko.
Kako je s plastmi?

mte ::

DIV-i niso plasti, ampak so elementi. Plasti postanejo, ko uporabljaš position: absolute v kombinaciji z z-index. To se pa bolj redko uporablja, le za kakšne manjše elemente, ampak dokler ne popolnoma razumeš pojmov, se ne ubadaj s "plastmi" (verjetno se zdaj tudi ne).

Kakšno javo? Loči javo (jsp) od javascripta.

Ampak ok, nima veze za konkretni primer, samo toliko da ti malo preprečim mešanje pojmov :)

Spletne strani se ne dela tako, da je navigacija fiksna in se osvežuje samo del strani, kot se je to počelo v času frame-ov. Zdaj se to dela s pomočjo skriptnih jezikov (php, python, asp, jsp, ...), kjer imaš v grobem splošni template, kamor dinamično vključuješ vsebino, v navigaciji pa dinamično označiš, na kateri strani si. Če skriptnih jezikov ne uporabljaš, pa imaš pač v vsaki datoteki s strani še celotno navigacijo in ostale stvari.
Ampak dandanes se brez dinamičnih jezikov skoraj ne da naredit praktično uporabne strani, izjema so kakšne enostavne "spletne vizitke".

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297328618 (52767) htmltroubles
»

Layout, div ?

Oddelek: Izdelava spletišč
132166 (1693) crow_pec
»

Izdelava menija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
766838 (5845) Jackass
»

Nadomestilo FRAME-ov?

Oddelek: Izdelava spletišč
161820 (1519) Jackass
»

[question]neki glede menija

Oddelek: Izdelava spletišč
151458 (1337) tec

Več podobnih tem