» »

A kupim Visto z novim računalnikom

A kupim Visto z novim računalnikom

jimboo123 ::

Pozdrav !

Že cel dan berem razne strani pa forume o tem kateri monitor pa računalnik kupit pa še vedno nisem prišel do zaključka.

Vidim tudi, da redko kateri novi nomizni računalnik (vsaj ta dražji) že ima zraven operacijski sistem.

Bral sem še danes o vista home basic pa premium verziji pa 32 in 64 bitna verzija pa meni malo manj ukemu računalničarju že vse nekak prek prišlo.

Mi pa en kolega na MSN pravi, da ma Vista vsaj dokler ne pridejo popravki ful lukenj in bolje, da si dam gor XP (mam CD doma) kot pa da še 130e dam sedaj za Vista home premium 64 bitno verzijo.

Kaj vi mislite o tem - a boljše na novi računalnik dat XP al Visto ???

Hval že vnaprej za odgovor.

jperc21 ::

Zaenkrat se še drži xp .

Lp
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

BluPhenix ::

Kupiš vista business in zaenkrat downgradaš na XP. Ko boš cajt za visto pravi preprosto inštaliraš visto.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Avby ::

XP vzami oziroma praviš da ga že imaš doma. Visto pa zavrni.

Kekec ::

Ti kr kup, jaz jo imam na večih računalnikih in dela bp.
lp

opeter ::

Jaz jo imam tudi in pravtako dela BP.

davidb ::

Dela že, dokler ne instaliraš kakšne igrice ali kompleksnejšega programa. Da o kakšnih starejših TV karticah ne govorim,...

Tr0n ::

Ne govori neumnosti.

Definitivno Vista. Ni vec razloga, da je ne bi uporabljal.

Kekec ::

Ja meni tudi na XP-jih ne dela predpotopna TV kartica tako da ta razlog je neumen, tudi igre mi delajo brez problema in glede nato da kupuje nov racunalnik dvomim da bo imel probleme z gonilniki, kvečjemu če bo noter dal kakšno staro zadevo kar pa dvomim in še to lahko preveri če dela na visti ali ne in navajanje takšnih razlogov da naj ne nalaga viste je smešno. Do danes mi je bil edini problem da sem se navadil na UAC in ga nisem izklopil ker mi je varnost bolj pomebna kot pa kakšen klik več za potrditev kakšne akcije.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kekec ()

davidb ::

Call of juarez na visti Ne dela, na xpju (isti rač, drugi disk) dela. Fly video 34 TV kartica dela, ampak so težave z zvokom, ki jih na XPjih ni. To sem probal in za tem stojim.

Tr0n ::

Seveda dela Call of Juarez na Visti (drugace ne bi mogel poganjat DX10 CoJ benchmarka v eni izmed prejsnih tem). Vse igre, ki sem jih probal (in probal sem jih ogromno) delajo BP na Visti.

Pri TV kartici, ki jo omenjas, pa je verjetno problem slabi Vista gonilniki, ne pa sam sistem.

Tak da STFU n00b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

davidb ::

Jebi ga. Callofjuarez meni ne dela.

Gonilnik gor al dol, TV ne dela prav. In Visto si ogledujem kot celoto in ne kot samo tisto kar mi paše.
Toliko STFU noob kot misliš, pa vseeno nisem.

Sicer pa naj si kupi visto. Bo imel vsaj legalen OS.

lp

Oddin ::

Na piratski verziji viste meni nekatere igre niso delale (F.E.A.R., Quake4), sedaj na licenčni visti home premium x64 delajo vse igre, programi, ki jih uporabljam in vsa strojna oprema. Ob nakupu novega računalnika se mi torej zdi smiselen nakup viste. 64bit daali ne pa evo
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Tr0n ::

Dokler imas veljaven in validated kljuc, ni razlike med "piratsko" ali originalno Visto.

Ce si imel business ali kaksno basic verzijo, potem je cisto mozno, da ti ni delalo, drugace pa dela FEAR in Quake4 na Ultimate brez problema (stestirano).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

mihec87 ::

Govorte koker čete sam vista ma porodne krče...to je dejstvo...

Ce bi jst kupoval bi teh nekaj 100 eu namenil v hardware pa imel zaenkrat xp gor ali pa dobil visto v cvetlicarni..

Tr0n ::

Vsak system launch ima "porodne krce". To ni argument.

Oddin ::

Imel sem Visto Ultimate z "veljavnim ključem", vendar mi te igre niso delale, kot je treba. Nimam pojma zakaj, ampak na travniku lahko pobereš marsikaj, sicer pa to ni več pomembno. Bistvo je, da se bodo XP-ji umaknili Visti. Amen. Kdor danes kupuje OS nima kaj razmišljat-Vista x64!
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Oddin ::

Kar se tiče porodnih krčev, spomnimo se izida XP-jev.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

bluefish ::

dejstvo je, da celo sam MS ni zadovoljen z Visto. Tudi prihajajoči sp1 ne obeta preveč. Zaenkrat bi na tvojem mestu namestil XP, počakal do njegovega SP3 (enkrat v prvi četrtini prihodnjega leta) in se potem morebiti odločal o visti. Seveda pa lahko visto tudi predhodno preizkusiš in se odločiš sam.

Tr0n ::

dejstvo je, da celo sam MS ni zadovoljen z Visto.
Bi rad videl kaksen konkreten dokaz, ki potrjuje tole tvojo cvetko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Oddin ::

Mali Mehki tudi z izidiom XP-jev ni bil zadovoljen (zato tudi SP1, SP2 in morebitni SP3) in je prav da tudi z Visto ni.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Avby ::

Pa tolko le glej, da neboš nasedel akviziterjem.

Kekec ::

dejstvo je, da celo sam MS ni zadovoljen z Visto.


Mislim da so kr precej zadovoljni pa ne samo pri Ms, tudi razni izdelovalci računalnikov in opreme....

Zheegec ::

Seveda Visto, razloga za namestitev XP na NOVEJŠI računalnik ni več, odkar sta nVidia in ATI optimizirala gonilnike, da delujejo približno podobno na Visti, kot na WinXP (FPS gor ali dol).

Igre delujejo seveda vse, je pa Vista na dobrem računalniku bistveno bolj odzivna, kot WinXP na istem PCju. Seveda s pogojem Windows Update:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

svenica ::

@Tron

Ne govori neumnosti.

Definitivno XP. Ni še razloga, da bi uporabljal visto.

Kekec ::

@unready če že daš tako neumen komentar ga vsaj argumentiraj.

Tr0n ::

Jaz sem odgovarjal na post od davida, ki pravi, da ce instaliras kaksno igro ali kompleksnejsi program, da zadeva na Visti ne dela.

Kar seveda ne drzi in je neumnost.

Scarface ::

Visto samo, če gre za komp, ki se bo uporabljal večinoma za igre in domačo uporabo. Osebno se še nebi odločil za njo. Mogoče, če bi kupoval zelo močno mašino...

Večja podjetja sploh še ne razmišljajo o Visti.....
Been there, done that....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scarface ()

svenica ::

@Kekec

Beri zgoraj.

Sarcasm, anyone?

davidb ::

Jaz sem odgovarjal na post od davida, ki pravi, da ce instaliras kaksno igro ali kompleksnejsi program, da zadeva na Visti ne dela. Poslano: 16.11.2007 08:47:34

ŠE enkrat: meni ni delalo. Podal sem svoje ugotovitve, ki temeljijo na izkušnji, ki sem jo imel. Tako kot si ti podal svojo. Vsaj upam, da si jo.
Ne vidim razloga, da me zmerjaš, da govorim neumnosti.

Bom pa pobral najnovejše driverje za grafično, pa poskusil še enkrat.

Mimogrede, sam uporabljam Visto kot primarni sistem, pa tudi za kaj drugega kot igranje iger.

Morda sem vse skupaj posplošil, ampak jebal sem se cel dan z driverji in programi, da spravim TV kartico do delovanja in instaliral igrico, ki ni delala. Par minut pozneje je na xp sistemu delalo bp.

Pa še nekaj. Ko daš kar nekaj svojih penezov za določen produkt, pa naj bo to igra ali program, ti ni vseeno, če moraš zaradi prehoda na visto kupiti najnovejšo verzijo dotičnega programa. Če pa imaš vse pobrano na travniku, je pa itak vseeno. Imaš vedno vse najnovejše in preizkusiš vse igre tega sveta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: davidb ()

opeter ::

Pa še nekaj. Ko daš kar nekaj svojih penezov za določen produkt, pa naj bo to igra ali program, ti ni vseeno, če moraš zaradi prehoda na visto kupiti najnovejšo verzijo dotičnega programa. Če pa imaš vse pobrano na travniku, je pa itak vseeno. Imaš vedno vse najnovejše in preizkusiš vse igre tega sveta.


Točno tako. S tem se absolutno strinjam.
Jaz sem ravno pred dvemi meseci z mukoma kupil nadgradnjo s CS1 na CS3. Ampak to, da bi nekdo vedno rabil najnovejše... toliko denarja pa povprečen človek nima.
Drugo je seveda s stvarmi na travniku.

Tr0n ::

Ja ne vem, potem pa imajo dolocene distribucije Viste pac probleme. Z Ultimate distribucijo nisem imel nobenih problemov poganjat tako starih, kot vseh novejsih iger ali programov.

Celo pra-stare sem BP poganjal v DOS-boxu na Visti.

Imate pac bad luck I guess.

Kekec ::

Je pa res da za NE delovanje igre ni vedno kriv OS, lahko je problem v strojni opremi, lahko je problem o programski opremi, kar tako rečt da ne dela ne moreš ugatavljat zakaj ne, naj pove kaj mu je napisalo oz v čem točno je bil problem, potem pa lahko krivi Visto

mihec87 ::

Kekec v strojni pač ni problem če je na istem računalniku z xp-ji vse delalo ok..

Ne vem no glede na to da kupuje nov racunalnik..če je tistih 130eu odveč potem ja drugače bi pa poskusil na xp-jih..lahko še pa potem naknadno kupi visto..
Itq pa večina zadev dela ok tako na visti kot na xp..

DominusSLO ::

Zakaj bi človek metal 130EUR za Visto, če že ima doma licenčne XP-je?:\
Edini opravičljiv argument je DX10, torej igrice.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

davidb ::

Da bo imel najnovejšo stvar.

Je bol fency

Tr0n ::

In najboljso.

davidb ::

Točno tako je.





Samo tega nebi smel napisat, ker zdaj bojo skočli ven L...xi :)

lp

Oddin ::

Recimo, da povprečen človek kupuje računalnik za naslednjih 2+ let. Zdajle dobi Visto DSP za 130€, vendar jo ne vzame. Čez eno leto si bo zaželel Visto in bo pljunil zanjo 300€+, ker takrat verjetno računalnika ne bo menjal. Vse je pogojeno z solato (€€€). Seveda se pa ljudje znajdejo na razne načine. DX10 ta trenutek ni noben argument. DX10 bo argument čez leto ali dve.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

frudi ::

Jaz bi priporočal, da pač plačaš zdaj še za eno licenco za poljubno 64-bitno verzijo Viste. Ne toliko zaradi same Viste, kot zato, ker bo čez leto ali dve prehod na 64-bitni OS že nujen zaradi rama.
Za različico (Home Premium, Business, Ultimate) se pa sam odloči, glede na to, za kaj ti bo računalnik služil. Pogledal sem na mimovrste.com in Home Premium se dobi že za 100€, Business pa za 140€.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Oven-2k ::

Moja izbira ob nakupu novega racunalnika za domaco uporabo bi bila vsekakor Vista in sicer Home Premium. Ce je mogoce danes se dilema XP - Vista, le-te v prihodnosti ne bo vec in je vseeno bolj razumna izbira 100 EUR zdaj, kot 300 cez eno leto. Home Premium pa zato, ker ima, kot ze ime nakazuje, vse kar povprecni uporabnik domacega racunalnika potrebuje - no, mogoce ti potrebujes kaj vec, zato si o edicijah Viste raje malo preberi na netu, da ne bo potem kaj manjkalo;)
edit: typo
Rok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oven-2k ()

OrlyTM ::

jst tut Visto uporabljam na kar nekaj računalnikih in nimam večjih težav. Zadeva laufa super.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264404 (63996) Seljak
»

Igre in Windows Vista

Oddelek: Igre
141248 (1015) Heavy
»

se mi splaca zamenjati visto za xp

Oddelek: Operacijski sistemi
141964 (1330) solatko
»

Windows Vista ali Windows XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
623189 (3189) Spc
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192521 (2106) IVo

Več podobnih tem