» »

Kakšno kavo najraje srebate?

Kakšno kavo najraje srebate?

kuglvinkl ::

S čim se ohranjate pokonci?

Moj kofe TM: šalca mora biti velika, potem vanjo vlijem 2/3 kave, do vrha pa natočim mleko. Sladkam jo z rjavim sladkorjem, na vrh dam še malo cimeta. Na dan do štiri kom. Znamka: edina spodobna in dovolj poceni mi je Barcaffe. Če bi bile love, bi segel po denimo Illy-ju.

BTW: ultra purfl speed & wake up koktail. Namesto vode, v đezvo nalijemo kokakolo in skuhamo občijano kavo.

Katere so vam najljubše kavarnice: kvaliteta kave, ambient.
Your focus determines your reallity

Mercier ::

Skuham močno, grenko kavo (barkafe), nalijem v ogromno šoljo in dodam mleko (kava/mleko=2/1). Zraven pa skurim precej cigaret. Ko bom s cigareti nehal (enkrat pred poletjem), bom najbrž tudi nehal s kavo. Tale brozga, ki jo sam skuham mi baš i ni. Ampak s cigareti pa paše. Kje je keč? Ima še kateri verižni kadilec ta občutek? Da pije kavo le zaradi cigaret?

Se mi pa dopade kava v kaki kavarni ali hotelu (ponavadi naredijo dobro). V Velenju je to recimo Kofetarca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

IR Babun ::

Nesscafe ali Jacobs instant z 100% Mleka (2dcl), drgač pa u oštarijah so tutu ponavad dobri kofeti, sam turške ne maram, min 2,3 na dan, sem jih pa tut že po 8 na dan,

enkrat sem pa cele 10 dag(cca 1l) sam spil (za nov let zjutrj, de sem bil zmožen bajto pospravt, predn so tastar pršli:D :D )
SCREW THE GOVERNMENT

BigFoot ::

ne pijem kofeta :) hehe, ga živga ne morem
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

jetam ::

Etiopia Mocha Yergacheffe, turška priprava (bakrena dzezva, kavo z dodatkom najprej popražim da zadiši nato prelijem z vodo in pocakam da zavre, nato jo trikrat odstavim in voila), dodatek cimeta ali kardamoma, sladkor (rjavi) in malce mleka.
Prave kavarne pri nas ni vec. Kava ki jo kuhajo v samozvanih "kavarnah" je brozga ki ne zasluži imena kava. ;((

trillian ::

najboljsa kava je itak moja kava, ki si jo pripravim zjutraj. crna s pol zlicke sladkorja in dvema zlickama kave.... zavres vodo, streses notri, zavres trikrat, da izgine pena. pocakas tri minute, da se usede in popijes iz svoje ene in edine skodelice, ki je tako zelo ljubka, da itak polepsa cel dan.
imenitno, kajne?

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

R0K ::

Jst sicer ne pijem kave, pijem pa cappuccino ... trenutno imam nekega Grandos se mi zdi, drgača pa Nescafe k je v vrečkah ... tale k ga imam pa zdej je pa prou kul, saj je že žmešan s kakavom in samo pogreješ 2dcl vode v mikrovalovki (v skodelici, ki jo dobiš od punce ane) zmešaš pa je ... pr men se fula pozna, sploh če tisti dan bedim do 2-3 ...

Kava mi je pa premočna :)

Tomi ::

Ko je že ravno tema odprta. Danes mislim biti celo noč zunaj, jutri zjutraj imam pa vaje in predavanja, in zato ne morem spati. Kar je najbolj učinkovito glede na vaše izkušnje?
Pač predvidevam, da ena od oblik dekokta kavovca, samo ne vem kakšna. Samo ne mi pa z rdečimi biki, ok?
metrodusa.blogspot.com

leonius ::

Najbolj učinkovita stvar v tvojem primeru je špricanje vaj in pošten spanec...če že rdečega bika nemoreš try shark:>

ABX ::

Najboljša kava je Illy a žal spada med dražje.

Energy drink. 1/2 dcl kave + mleko in kake mastne piškote (z putrom). To vse skupaj spiješ preden greš spat, ko kava prime in se zbudiš si kot Superman.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Elemen_T ::

LOL

IR Babun ::

Kofe si dj u eno vrečko, pa jo visok ubes, vn napel cevko, na konc natakni iglo in si jo zaštihaj u žilo (kofeinska infuzija)>:D >:D >:D
SCREW THE GOVERNMENT

Sergio ::

moja najljubša kava je jutranja, saj mi Mati™ skuhajo skodelico, ker gredo v službo ravno takrat, ko jaz v šolo :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tha_man ::

Kave srebam ne sploh (yuck!), *razen* ledene. Seveda s čim več sladoleda in čim manj kave :D

Thrivial ::

Kavo sem pil 3x v zivljenju:

1. iz firbca. Bljak.
2. stava. Se bolj bljak, ker so bile notri sumljive primesi.
3. iz dolgcasa, ker so ravno vsi drugi pili kavo.

Najbolj me zbudi ledeno mrzla voda, 4x zapored po celem obrazu. Ni boljsega.. pa se hitro je.

:)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

sketch ::

Tomi: Najbolj pomaga naslednje:
- zavreš pol litra vode
- notri vržeš tri-štiri vrečke Earl Graya ali katerega pravega čaja
- orenk prevreš
- dodaš mleko in cuker po želji.

Za instant učinek spij takoj, sicer pa lahko počasi srebaš. Stvar je dobra, ker te samo zbudi, te pa ne naspidira kot kava in se potem ne treseš - samo oči imaš kot krožnike.

Drugače pa je moj priljubljen kofe grenek kapučino z veliko pene, na katerega roma cimet in mogoče malo cukra vanj, če mi paše. Ali pa straight black ;)

lp
s.
Adapt and overcome.

Tomi ::

Kot vidite, je šlo brez kave..
Samo malo volje je potrebno imeti:D
metrodusa.blogspot.com

iles ::

ko sem kadil sem enako mislil. zdaj ne kadim pa vse eno spijem te brozge kar precej.

najboljša je barcaffe brez dvoma in to na turški način s polnomasnim mlekom in brez cukra.

poraba 4-5 velkih šalc na dan. najpomembnejša je jutarnja.

ha pa še to. kava ima dobre odvajalne lasnosti. spiješ kafico in že letiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iles ()

hatch ::

nescaffe instant s 100% vodo :)

pebra ::

Santana zelena + barcaffe + še kaka druga zmešana, lastnoročno skuhana, črna, samo s sladkorjem.
V "oštarijah" pa tam, kjer je Lavazza (če je možno, če ne pa tud kera druga):D

Mercier ::

Za zbudit je pa kak saridon dobr. Če te še glava boli pa sploh. Pa še recepta ne rabiš. Pri nas ga drugače za vsako neumnost.

jeti ::

Kave jaz ne pijem, ker se nočem nanjo navadit tako, da se potem brez nje ne bom več mogel dobro zbufiti (poznam kar nekaj takih ljudi :) ).
Raje si privoščim hladno vodo po obrazu, v smilsu "pijače kartako" pa si raje privoščim čaj kot kavo.
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Thomas ::

Vroča kot pekel,
sladka kot ljubezen,
črna kot najtemnejša noč,
diseca kot rozca


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

frudi ::

par let nazaj sem še spil kako dozo na dan, zdaj pa že dolgo ne več. razen ledene ali pa zeloooo razredčene (90% mleka).

sicer pa po mojih izkušnjah kava ni primerna za nočno 'držanje pokonci', zlasti če sledi zjutraj kak test ali pa izpit. sem sprobal enkrat v srednji šoli, spil pol litra kave in se učil celo noč... poleg tega, da se mi je še vseeno spalo, sem zjutraj bil totalno raztresen (psihično in fizično). ni zdravo... :(
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Marjan ::

Thomas - tisto bi se dobro prodajalo - v reklami :D .

Drugače pa jez pijem tisto iz avtomata (zjutraj), pise: bela kava + kapučin
In pa sladka mora bit. Navadne pa ne pijem.

Se to: kava je slaba razvada.

rozica ::

wprasajcek


    zanima me kako narediti DOBRO KAVO ... s tem ne mislim kavo narejeno kar tako da vcasih je se kar uredu ucasih pa samo za v stranisce ... kako se naredi dobro kavo koliko vode koliko zlic sladkorja in koliko kave?





odgovor za wprasajcka: :)
...... skuhaj kavo 150x
....vsakič malo drugače (enkrat dodaš malo več kave , drugič malo več vode, tretjič malo več sladkorja , četrtič dodaš žlico kakava namesto žlice sladkorja...)
...postopke zapisuj...
ni vrag da ti v 150-tih poskusih ne uspe skuhat take kave , da ti bo všeč

Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

JurijTurnsek ::

;(
http://www.slatnaskejta.com

JurijTurnsek ::

sovražim kavo in je ne bom nikol(upam) pil, kr je to ena največjih slabosti človeka....
http://www.slatnaskejta.com

Sergio ::

kronholio: naštejem ti iz prve 15 večjih.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

rozica ::

KoRnholio8

:\\
ce bi bilo pitje kave najvecja slabost človeka....potem....bi bil svet ena sama kofetarnica ;)
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Brane2 ::

Če piješ kavo, da ostaneš buden, jo pij brez sladkorja (sploh).

Je že res, da folku ni všeč, a po nekem času se navadiš videt bistvo v stvareh. Navadiš se na okus kave, kakršen je.

Sladkor u kavi je mamljiv. ZAradi njega postane stvar nekako težka, pa tudi ne zbudi te.
S kavo je tako, kot z vožnjo z avtom. Vsi se vozimo, vendar na različne načine in z različnimi cilji.

Folk prevaža tovore, beži pred policijo, se pederira z navitimi jugači, lahkotno potuje na izlet, se kurchi u policijskem avtu s sireno, prevaža bolnike itd.

Vsemu temu folku rojijo različne misli po glavi in v skladu s tem tudi vozijo.

Kava za stražarje in nočne ptice mora biti vroča, močna, solidno obilna in BREZ SLADKORJA.

Seveda ni nič narobe z okrašeno izvedbo, a ta paše v popoldnevne ure, ob knjigo itd.


Sam pijem visokooktansko kavo brez sladkorja, močno, v 2 dcl skodelici za čaj.

Tisto, kar dobim v kavarnah kot kavo je videti kot pljunek nekoga, ki je pravkar spil solidno, domačo kavo in se od mene pričakuje, da mu napovem prihodnost...

krucymucy ::

2x na dan smetano s kavo ... v barih kjer majo cafe del moro ... domača mi ni glih preveč fajn!

JurijTurnsek ::

p**** vam m***** ka ste res tak bogi da brez enega bogega kofeta ne morte živet... jao.. mal se zamislite i**** ;(
http://www.slatnaskejta.com

kuglvinkl ::

Z lahkoto zdržim tudi brez kave (obstajajo prepričljivi dokazi, da pet dni nisem pil kave), gre mi za UŽITEK! In ne vem zakaj bi se moral ravno zaradi tega zamisliti nad sabo. Ti se zagotovo moraš. Svetujem obisk zdravnika, ki se s tabo samo pogovarja.
Your focus determines your reallity

JurijTurnsek ::

ki se z mano samo pogovarja.. s tabo se pa še to noče.... tek kr pošlje v umb... s kavo vred.. sucker:\\
http://www.slatnaskejta.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33892814 (1219) mat xxl
»

Nakup kavnega avtomata

Oddelek: Loža
456289 (2456) Tsunamii
»

Dnevno zaužitje kofeina. Se s časom efekt zmanjša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609509 (7827) Jakka
»

Koliko kave spijete na dan? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12110973 (7438) DOOM_er
»

Dobra kava? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5125210 (13864) Karaya 52

Več podobnih tem