» »

Povezava PC-jev v hiši

Povezava PC-jev v hiši

tt2 ::

Imam 2 PC-ja ter en prenosnik in imam le na enem internet. sedaj me pa zanima katera je najenostavnejša rešitev, da bi lahko tudi na drugem računalniku imel dostop do interneta, ki pa je v drugem nadstropju. imam le modem ganymede822+ zato me zanima kako bi se dalo najenostavnejše rešiti, ker sem v teh stvareh več ali manj noob :)

Gwanaroth ::

Router Linksys WRT54GL.
Lights often keep secret hypnosis..

tt2 ::

bump
A se da komu malo bolj razložit kako je to vse potrebno, kaj vse pri tem rabim, kako povežem?

KandazaR ::

Imaš dve možnosti. Da potegneš kabel do drugega računalnika (kar pomeni vrtanje in pa položitev kabla). Druga opcija je da kupiš wireless router in pa daš v drug comp wireless mrežno kartico. Aja pa router bi jaz izbral raje Buffalo WHR-HP-G54 kot pa linksysa (buffalo ima boljši wireless domet). Ker pa vidim da imaš tudi prenosnika se ti v vsakem primeru splača nabaviti router.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Ice-Heki ::

Pa po možnosti se izogibaj Belkinovih routerjev in kartic

jperc21 ::

Nabavi si wireless router in zadeva bo rešena.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

Pyr0Beast ::

Zakaj naj bi se izogibali belkinovih ruterjev in kartic, če smem vedeti ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

za pisarniško uporabo so sicer čisto OK, čim pa mu serviraš P2P promet in malo več povezav se slavno obesi - skok do njega, izklop in ponoven vklop napajalnega kabla, in upanje na naslednjih nekaj ur nemotenega delovanja. Belkinove kartice so sicer čisto OK, vendar pa niso ravno LInux friendly (pomaga menda uporaba ndiswraperja). Skratka, dobiš malenkost manj, kot pa poceni plačaš.

Ericssony ::

priključi prenosnik na modem saj ima le-ta odzadaj še priključke. poženeš čarovnika za nastavitev omrežja in imaš zadevo rešeno - mreža in internet.

Ice-Heki ::

Če si "navaden" uporabnik interneta, potem so vsake kartice ok, drugače je pa z Belkinom tako kot je rekel bluefish + tista njihova programska oprema za konfiguracijo routerjev ne dela prav oz. ne vključuje vseh opcij ki bi jih lahko ,zato z njo nisem preveč zadovoljen - ok, pač mam najraje če delam take stvari preko 192.168.0.1 ali pa prek konzole

Pyr0Beast ::

Uff ja, njihov softwer zna res bit ubitačn :D
Čeprau moram poznat da ma kr neki super opcij, same mrežne pa niso slabe.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793565242 (2071) c23po
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879994 (6735) janezek67
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435571 (4368) KandazaR
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556840 (5596) gameby
»

Belikn Wireless G Router

Oddelek: Strojna oprema
153200 (3040) MitkoVIP

Več podobnih tem