» »

Belikn Wireless G Router

Belikn Wireless G Router

user2693 ::

Oj!

No, kupu sm modem Belkin Wireless G Router in sedaj me zanima, kako bi router prklopu, de bi mel lohka mrežo, brez interneta. ... priložena navodila so podomače povedano zanič, cd ki je kot nek čarovnik pa me ne spusti čez, če hočem brez neta ...?
Mogoče kak nasvet?

amigo_no1 ::

Predvidevam da imaš en računalnik priklopljen na LAN1 port na routerju, drug računalnik pa ima wifi mrežno kartico ?

Btw, že v naslovu si napačno napisal ime routerja.

Za kateri model routerja gre ?
Mogoče nekaj takega ?
http://catalog.belkin.com/IWCatProductP...


Čarovnika na cdju ne rabiš - vse lahko nastaviš na routerju preko web browserja.

npr Wireless DSL/Cable Gateway Router-F5D7230-4
posluša na 192.168.2.1


Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave
Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

user2693 ::

Oj, hvala za mail. ...
Ja en računalnik imama na LAN1, drugi bi moral biti po mreži ...

Tole je vse kar vem od tega routerja Belkin Wireless G router F5D7230-4 - 2.4 GHt - 802.11g ...
Sam problem je v tem, ker nočem imet oz. ne morem imet neta ... rad pa bi, da so računalniki med sabo povezani preko routerja, ker pride zraven še prenosnik (tudi po zraku).

Lep pozdrav

amigo_no1 ::

user2693 ::

Oj!

No, hvala ... sam zele mam dial-up povezavo, tko de jih še kšno uro nm mel ... pa me zanima, kaj konkretno so ta navodila in ali je notri opisano, kako vzpostavim router, da bo delal ...

Kajti preko IE ne morem dostopat do 192.168.2.1 ... to nej bi bla stran za upravljat router?

Hvala še enkrat

amigo_no1 ::

Za dostop do routerja nastavi takole:

control panel /network connections /lan kartica -> properties -> General : označi Internet protocol (tcp/ip) -> properties ter vpiši

računalnik1

IP: 192.168.2.3
SUBNET MASK: 255.255.255.0
GATEWAY: 192.168.2.1
DNS: 192.168.2.1

računalnik2

IP: 192.168.2.4
SUBNET MASK: 255.255.255.0
GATEWAY: 192.168.2.1
DNS: 192.168.2.1

in tako dalje

Izklopi DHCP na routerju če imaš 2 ali 3 računalnike v lanu

tole naj bo označeno nastavitvah lan (mrežne) kartice:

Client for microsoft networks
File in printer sharing for microsoft networks
NWLink NetBios
NWlink IPX/SPX/NetBios Compatible Transport protocol
Internet protocol (tcp/ip)

user2693 ::

Pozdravljeni, še enkrat!

Zadeva je taka ... sedaj sem vzpostavil povezavo med routerjem in dvema računalnikoma preko kabla ... računalnika se v mreži vidita, lahko dostopata do drugih datotek ...
Problem sem rešil tako, kot je napisal jeje997, da sem obema računalnikoma dodeli IP naslova 192.168.2.2 in 2.3 ter 255.255.255.0 masko poddomrežja, 192.168.2.1 privzeti prehod in DNS server.

Problem je, ker ne morem dostopat do 192.168.2.1 -> naslova, kjer bi urejal nastavitve routerja ... ampak to mi itak ni pomembno, če zadeva deluje ...
Tako da ne vem, kako bi izklopil DCHP strežnik?

Vendar pa bi rad v omrežje priklopil še 3 računalnik - brezžično, ker je nemogoče potegniti kabel [ šlo bi ga preveč ] -> računalnik je namreč v sosednji sobi [ vmes je samo ena pregradna stena ], zato sem vanj vgradil brezžično mrežno kartico:
Belkin Wireless G Desktop Network Card F5D7000yy,
ki sem jo kupil v Big Bangu v Ljubljani.

Zadeva je sledeča -> držim se navodil, namestim program, vgradim kartico, prižgem ... Windowsi javijo, da ni v okolici zaznati nobenega WiFi omrežja.
Ok, namestim NetStumbler ... tud ta ne pokaže ničesar ...

Sedaj pa me zanima, kaj naj storim, kajti edina zadeva ki mi pride na pamet je, da:
a) router ne deluje na WiFi (sam gori lučka za Wireless)
b) kartica ni pravilno konfigurirana (vse je nastavljeno na auto ... omrežja pa ne najde)

Kakšen predlog?

suse80 ::

verjetno bo problem v sami kartici Belkin... Tudi jaz sem kupil ta router, zraven pa še isto kartico za moj namizni pc, medtem ko imam v prenosniku že vgrajeno broadcom Wireless kartico.

Na obeh računalnikih mam identčno verzijo Suse Linux 10.1. Na obeh popolnoma enake nastavitve omrežja ( router uporabljam tudi kot dhcp ), pa mi na prenosniku deluje wireless ok, na namiznem pa ne.

Prestavil sem kartico na drug comp, kjer imam win 2000 in ista zgodba. Stvar sploh ne najde omrežja, pa je 30 cm vstran od routerja...

Nazadnje sem vtaknil v comp USB wireless vmesnik- stvar špila "out of the box". Zgleda, da je ta Belkin Kartica Shit od Shita....

Če bi še enkrat kupoval, bi kupil D-lnk ali pa 3Com opremo. Nikoli več Belkin.
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

amigo_no1 ::

računalnik3 (z Belkin Wireless G Desktop Network Card F5D7000)

nastaviš takole:

IP: 192.168.2.5
SUBNET MASK: 255.255.255.0
GATEWAY: 192.168.2.1
DNS: 192.168.2.1



Za začetek ne uporabi nobene enkripcije ter izklopi skrivanje SSIDja

stran 10

2. WLAN: Wireless Network LED

OFF
Wireless Network is OFF

Green
Wireless Network is Ready

Blinking
Indicates Wireless Activity


ter izklopi firewall na roterju

Configuring the Firewall
stran 69


in izklopi mac filtraranje:

Setting MAC Address Filtering
stran 72


Uporabljaš "Wireless Zero Configuration" od windowses ali program od Belkina ?
Poglej v "Device manager" če je brezžično mrežno kartico pravilno nameščena (da ni kakih rumenih vprašajev)


navodila stran 44:

Changing the Wireless Network Name (SSID)
To identify your wireless network, a name called the SSID (Service Set Identifier) is used. The default SSID of the Router is “belkin54g”.



navodila stran 45:
izklopi "Using Turbo Mode"

ter daj "Protected Mode Switch" na off

Nato pingaj računalnik z 192.168.2.5 (iz računalnika 192.168.2.3 ali 192.168.2.4)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Poldy ::

Finta te brezžične kartice je v tem, da ne deluje na starejših platah s starim pci vodilom. Če jo daš v novejši računalnik, ni problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

bluefish ::

ko je že ravno tema o Belkin brezžični opremi.
Imam tudi omenjen router in kartico. Ob velikem prometu se mi povezava enostavno prekine za nekaj časa in nato ponovno vzpostavi. Kaj bi bilo krivo - kartica ali router?

Menim da v ostali strojni opremi ni problemov, plata je DFI nForce 4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

amigo_no1 ::

preveč p2p prometa (preveč povezav hkrati) == Router

user2693 ::

Oj, no najprej hvala vsem ...
Bom šov zele delat po tem, kar je napisal jeje ... sam če je res tisto, da belkin wireless kartice ne delajo na starejših pci vodilih ... bom pa znoru!!!!!

user2693 ::

A ma kdo še kšno idejo?

Zadeva je taka ... če vsakmu računalniku določm IP 192.168.2.X in jih prklopim po mrežnih kablih na router dela vse lepo ...

Potem, ko želim dostopat do nastavitev routerja na 192.168.2.1 mi ne dela ...

Prav tako mi ne dela če v nov računalnik (star približno 1 leto) vstavim PCI kartico, noče zaznat omrežja ... predvidevam, da bi moral tm u nastavitvah wireless omogočt, čeprov lučka gori =|

Ma kdo še kšn predlog?

amigo_no1 ::

V 1 leto starem PC bi wifi mrežna kartica definitivno morala delati , če le ni matična plošča iz leta 1990 :D
A ti jo najde v Device mangerju ?


Če je pa na routerju po defaultu wifi omogočen pa boš moral preveriti sam.

Sam imam na enem (več kot 5 let starem) računalniku Canyon CN-WF511 in zadeva dela od prve minute

link
http://tinyurl.com/zulug

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

MitkoVIP ::

jaz sem ravno tako lastnik takistega routerja in mi dela bp in imam ravno tako belkinovo pci kartico in se vidita cist lepo brez tezav.
ce mene vprasas zna biti problem v routerju ce z nobenim racunalnikom ne mores dostopat do 192.168.2.1 . mogoce kaksna napaka na sw. ker preko web wmesnika moras vedno dostopat do naprave.drgac ga pa probi mal resetirat na reset knofu in bos vidu.ce se vedno ne bos mogu dostopat do njega bi bilo se mogoce dobro oglasiti na servisu oz tam ki si ga kupil,pa naj ga oni prklopjo in dostopajo do njega ;)

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik - OpenVPN

Oddelek: Omrežja in internet
61574 (1222) mrsmoke
»

Windows 2000 server

Oddelek: Operacijski sistemi
251561 (1160) _Dejan_
»

Web server inštalacija recimo IIS preko modema ruterčka in firewalla brez domene

Oddelek: Omrežja in internet
61488 (1435) StratOS
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61733 (1641) PaJo
»

problemi z ruterjem

Oddelek: Omrežja in internet
81239 (1151) Amorphis

Več podobnih tem