» »

kaj mi je skurlo?

kaj mi je skurlo?

nejchaf ::

Pozdrav

Da povem svoj problem. Comp mi nenehno zmrzuje. To ni nič časovno odvisno. Lahko dela brezhibno 2 ure, mogoče dlje. Lahko ga pa zamrzne že predenj sploh v Winse pride. Delam lahko z njim, ni nobene druge napake. Ko zamrzne ga pač resetiram in spet dela določen čas. Formatiral disk, isti problem. Kaj bi mi lahko skurlo?

damirez ::

Nč ni skurlo, verjetno je ram, povej kolk ga maš kerga, pa matično ploščo. Lahko da so tud kašne latence narobe naštimane itd... Sm pa 90% da je ram.

nejchaf ::

Plošča MSI 945PL Neo2, ram mam pa DDRII 533 1Gb CL4 CEON. Pognal sm že tist memtest pa ni javno nobenih napak. tegale

Saintek ::

Ta ram test iz windowsov je en velik NIČ. Na disketo ali na cd si speči memtest86 in ga zaženi z bootanjem to bo pol tisti pravi test ramov memtest86

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

nejchaf ::

Naredil memtest86. Test opravljen, no erorrs

Virko ::

Mogoče kaj spremljaš temperaturo procesora (lahko da se ti pregreva) ? Drugače si pa nekje sposodi kakšen RAM in ga zamenjaj, pa boš potem videl, če je RAM...
http://www.virc-sp.si - računalniške storitve

Pyr0Beast ::

Preglej za iztaknjenimi kabli/majocimi karticami/zapacanimi ventilatorji.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nejchaf ::

Kabli, kartice, ventilatorji niso. Že pregledal
Zdj sm si potegnil everest dol pa mau spremljam temp.
Plata ma 40, disk 65, procesor pa od 50-60 stopinj. Ne spoznam se prov velik na te temperature do kje lahko kakšna stvar pride.
Mam pa procesor P-4 2,8, plata je zgoraj napisana pa disk WDC WD2000JS

SepoX ::

Emm, disk se ti ornk preveč greje. Nekje do 45 je v redu.

nejchaf ::

Kaj narediti? Preprosto zamenjat ali bi zadostoval dodaten ventilatorček or smth

Pyr0Beast ::

Disk bi znal biti problem, poglej, kakšni so SMART podatki o njem.
Se je že zgodilo, da je komp zmrzoval zaradi diska ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

___ ::

DISK 65?!? jao jao. najlaži boš tkole skontov če se zadeva res pregreva al je pač senzor mal čudn. škatlo odpri na eni strani.ko komp zmrzne dej električn kabel iz vtičnice in primi disk.če ima res 65 stopinj te bo kar lepo speklo..v tem primeru ti priporočam dodatn ventilator ki ga namestiš na spredno stran ohišja računalnika..ponavadi imajo tam škatle pripravljen prostor za ventilator.

___ ::

meni je komp zmrzoval zarad diska....malo manj kot 1 leto kasneje pa je crknil.:| tako da preglej temperaturo in podatke k jih resnično nebi rad izgubil shrani na kakšne dvd ali pa drugi disk!

65 stopinj je precej previsoka temperatura za disk.

nejchaf ::

Sm gledu neki v Everestu ta Smart pa piše FAIL. Verjetn je to problem.
Čudno se mi zdi to, da tudi če mam comp ugasnen čez noč, pa je le na 45 stopinj zjutri ko ga prižgem, se mi isto dogaja

TRIROG ::

no pa mas odgovor na tvoje vprašanje ... FAIL opozorilo v SMARTu za disk pomeni ... čim prej nov disk pa skopirat vse podatke na nov disk ...starega pa uporabljaj za nepomembne podatke ...

nejchaf ::

Wrong. Sm meu comp še v garanciji in sm ga pelu do servisa. Zamenjal napajalnik in reku da dela normalno. Bom pa vseeno vgradil en cooler or smth za dodatno hlajenje. Disk baje ne segreva več tok
Vseeno hvala za pomoč

Pyr0Beast ::

Napajalnik nima veze z diskom ... razn če je za en drek :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

komp se ob obremenitvah (?) samodejno resetira (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
694171 (3402) Pyr0Beast
»

zmrzovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
261644 (1300) ___
»

Procesor???

Oddelek: Pomoč in nasveti
191533 (1186) DjVirus
»

zmrzovanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
101087 (970) nadzorni
»

Zakaj mi računalnik zamrzuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
623899 (3111) antraxxx

Več podobnih tem