» »

Predsedniške volitve 2007

Predsedniške volitve 2007

««
6 / 6
»
»»

jype ::

Maria> Nihče nikomur ni nikoli tu (ST) prepovedoval navajanje dejstev v kateremkoli okviru (široko, najširše, ozko, itd). Navajanje ali nenavanjanje je stvar odločitve.

Seveda. Ampak eno lahko označiš za manipulacijo, drugega pa ne. Še vedno stvar odločitve.

Maria> Ne moreš pa brez odziva interpretirati dogajanja ali zgodovino z napačnimi dejstvi/podatki.

Jah, kateri podatek je pa napačen?

Karaya 52 ::

Tisti, ki so delovali pragmatično v 2SV so bili kasneje oklicani za izdajalce. Sedaj se po istih kriterijih sodijo dejanja v letih 89, 90 in 91. Kakorkoli obrnem situacijo, razorožitev TO ni bilo koristno za Slovenijo in ne vem kako bi drugače ustavili tanke. Mednarodna javnost ni podpirala razcepitve Jugoslavije, diplomatski most med Ljubljano in Zagrebom pa je bil precej neuspešen. Današnji voditelji bi se pa lahko zgledovali po odločnosti Pučnika, ki ni hotel raznih kompromisov s konfederacijo in podobnimi zablodami. Iskrenost pa se v politki ne splača zato je volitve kasneje izgubil. "Še nune so volile Kučana"

jype ::

Master D.> Tisti, ki so delovali pragmatično v 2SV so bili kasneje oklicani za izdajalce.

Hop, cefizelj, pa te imamo. Izdaja ni pragmatična in prostovoljna včlanitev v okupatorjeve oborožene enote je pač izdaja.

A poznaš kakega Slovenca, ki se je pridružil JLA in streljal na teritorialce? Poznaš kakega politika, ki je pozival k temu? Poznaš koga, ki je izdal, kje se skrivajo teritorialci?

Ne?

Potem niti približno ne moremo govoriti o "Sedaj se po istih kriterijih sodijo dejanja v letih 89, 90 in 91.", da se razumemo.

Master D.> Kakorkoli obrnem situacijo, razorožitev TO ni bilo koristno za Slovenijo in ne vem kako bi drugače ustavili tanke.

Dejstvo je, da tankov nis(m)o ustavili, da pa je politična spretnost omogočila hitro sklenitev premirja in dogovora, ki je končno prinesel umik jugoslovanskih enot nekaj mesecev kasneje.

Maria ::

Master D.

Izjemno velik privilegij ljudi tipa N. Mandela pa tudi J. Pučnika je, da so lahko kjerkoli in kadarkoli na tem svetu svojim rabljem pogledali v oči.

Obratno je to bil vedno problem.

Maria

Karaya 52 ::

jype:

Heh, nisem mislil na domobrance, mislil sem na meščanske strane, ki so se poenotile do okupatorja. Te stranke so izdale ukaz preko narodnega sveta da vojska preda vso orožje. Stvar je praktično ista. Izdaja oz. delovanje v nasprotju z interesi državljanov leta 41 in 91. Uporabil sem isti kriterij, ki so ga tovariši sami določili.

Ja, pritisk mednarodne javnosti, ki so jo omogočili predstavniki vlade in novinarji, nikakor pa ne diplomacija v Beogradu.

urban99 ::

Mandela in Pučnik v istem stavku... have mercy, please. Slednji je znal zaškripat z zobmi, to je dejstvo. Ne vem, mogoče me že petnajstletni spomin zapušča pa me zanima - je med desetdnevno vojno z JA v tiskovnem središču Cankrajevega doma sedel kak izdajalec? "Ja" ali "ne" bosta dovolj.

jype ::

Master D.> Te stranke so izdale ukaz preko narodnega sveta da vojska preda vso orožje. Stvar je praktično ista. Izdaja oz. delovanje v nasprotju z interesi državljanov leta 41 in 91. Uporabil sem isti kriterij, ki so ga tovariši sami določili.

Če tako gledaš na stvar, potem pa res - ampak mi menda nismo "tovariši".

Maria ::

Urban99

Čeprav smo zelo daleč OT, bom odgovorila, ker govorimo o ključnih življenskih vrednotah, ki so še kako pomembne tudi v dogodku, ki ga pokriva ta tema.

Tako Mandela kot Pučnik sta se zavzemala za višjo stopnjo svobode in demokracije, kot je bila dejanska v njunem času bivanja. Oba sta se borila proti sistemu, ki je dokazano kršil človekove pravice.

In oba sta svoje cilje dosegla, predvsem zato, ker sta imela prav. Ker je to po naravnem zakonu najbolj stabilno stanje. Resnica, namreč.

Maria

Balandeque ::

Ne vem ali res verjamete tistemu, kar danes v zgodovinske knjige narekujejo Krkovič, Janša & drugi? Spet neke herojske zgodbe? Kot partija prej, vi boste pa še enkrat na isto finto padli?
Katerokoli neodvisno raziskavo takratnih dogodkov berete, recimo BBC Smrt Jugoslavije, izveste, da je Milošević Slovenijo odpisal in ji dovolil odcepitev. Šlo je samo še za JLA, ki je hotela zavarovati svoje premoženje na slovenskem ozemlju. Verjetno bi šlo tudi brez streljanja, Medvedjeka in drugega, če bi bilo par ljudi malo bolj potrpežljivih in ne bi hlepeli po lastnem vpisu v zgodovino. In ja, Drnovšek, ki je ostal na čelu predsedstva in v Beogradu je bil bolj koristen, kot katerikoli drugi.
Pred tremi tedni sem se imel priložnost pogovarjati z generalom Kadijevičem - ki je sicer zeeelo nezanesljiv vir, saj rešuje svojo kožo in tako zgodbo potrjuje. Sicer pove, da je JLA razmišljala o puču in prevzemu oblasti, vendar je zamisel - katere avtor naj bi bil Gadafi - že davno pred vojno v Sloveniji opustila.

In BTW, tankov nismo ustavljali z orožjem JLA. Armbrusti, pa recimo Singapurske puške SAR niso prišli iz arzenala jugovojske.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Miloševič je marsikaj rekel in ta njegova izjava samo kaže na njegovo aroganco. In naravnost smešno in skregano z vsako logiko je pustiti delu ozemlja, ki predstavlja 13% prebivalstva Jugoslavije, predstavlja pa kar 25% njenega BDPja da se odcepi. Miloševič je bil bolan človek in je vse videl v luči Velike Srbije nikakor pa ni bil na tako visoki demokratični ravni da bi nam kar pustil oditi, kot si se izrazil. Veliko pokrajin po Evropi ima tendece po odcepitvi ravno iz ekonomskih razlogov, recimo Katalonci ali pa Bavarci. Zakaj bi zaklal kuro ki nese zlata jajca? Torej se je JLA pripeljala s tanki da bi odpeljala svoje stvari spotoma pa še z nadzvočno hitrostjo preletavala Ljubljano? :D

djordjevic ::

Vsekakor pa ti tako razvita republika, kakorkoli že obrnemo, dejansko prav nič ne koristi, če jo z vojaško silo sesuješ. Glede na to, da pri nas ni bilo tako številnega srbskega prebivalstva kot, denimo na Hrvaškem ali v Bosni, je odgovor, zakaj vojska ni odločneje posredovala, na dlani. In s tem ne merim na to, da se je JLA tedanje TO ustrašila.

kekz ::

Vseeno to za JLA ni bil mačji kašelj. JLA se nikoli ni vzgajala kot agresorska vojska, v okolju, kjer nima zaveznikov, kjer jo odklopijo od celotne infrastrukture, pa postane ravno to. Zgodijo se ji logistične težave, na katere ni nikoli računala. s tem imajo celo Američani težave in dostikrat kljub veliki premoči potegnejo kratko. Prednost domačega terena v vojnah je kar velika.

djordjevic ::

kekz: Dober argument, se delno strinjam. Dejstvo je tudi, da je bila JLA na koncu poražena v vseh republikah, kjer se je vojskovala, ampak to ne spremeni dejstva, da je bila Hrvaška pošteno demolirana, Bosna pa itak še toliko bolj, v obeh republikah pa so prav tako organizirali vojaške enote po vzoru TO in še paravojaških je bilo cel kup.

Balandeque ::

Saj JLA je zahtevala taktično bombardiranje, ampak Markovič ni pustil. Poleg tega so se IMHO vendarle malo bali, kaj bo rekel NATO zaradi bližine Avstrije in Italije, ker takrat še niso imeli izkušenj z njegovo mlačnostjo.

Če bi se pa resno lotili in hoteli kaj zavzeti, recimo Brnik, bi pa to verjetno z lahkoto. Moramo vedet, da v celi vojni ni blo enega padalskega desanta. Vsega so se lotili s tanki, ki v Sloveniji nimajo za burek.

Kakorkoli. Ko gledam vse skupaj iz oddaljenosti se mi zdi smešno in ponovaljanje herojskih zgodb iz 41-45. Imamo kar neke veterane, od katerih se jih je večina sončila s pivom v roki. Kaj pa potem zasluži povprečen policaj, ki do penzije nosi glavo v torbi? Vsak naš vojak, ki služi v Afganistanu ali Iraku si zasluži spomenik pred Maximarketom?

Edit: Da povežem s temo. Če se kdo danes kiti z zaslugami za osamosvojitev, bi ga jaz na narodovem mestu temeljito izprašal ali je bilo izpeljano po najboljši poti. Sploh pa je argument, da je nekdo primeren za predsednika, ker nas je nekdo pomagal osamosvojiti, smešen. Tako, no, na ravni Turčije al pa Sirije.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Zgodovina sprememb…

@nny ::

V končni fazi bomo lahko veseli, če bomo predsednika sploh imeli, kakšenkoli že bo.
Drnovškovo zdravstveno stanje je zelo slabo. Nikoli mi ni bil kaj pri srcu, ne v liberalni ne v newagevski fazi, ampak zdaj se mi pa smili.:'(

kekz ::

Sploh pa je argument, da je nekdo primeren za predsednika, ker nas je nekdo pomagal osamosvojiti, smešen.

Ljudi se ponavadi kadruje po preteklih dosežkih. O prihodnjih lahko samo ugibamo. Primer:
Ali je nekdo, ki je v preteklosti prejel Nobelovo nagrado, primeren za rektorja ljubljanske univerze?
Ali je nekdo, ki je bil uspešen direktor v nekem podjetju, primeren kandidat za direktorja drugega podjetja?

Ali je nekdo, ki se je v preteklosti že izkazal z državniškimi dosežki, primeren za predsednika?

To je mišljeno hipotetično, ne kot podpora Peterletu ali Turku.

borchi ::

> Ljudi se ponavadi kadruje po preteklih dosežkih.

se pravi je vprašanje kdo je peljal osamosvojitev brezvezna, ane? al se mamo namen v 5 letih osamosvojit? :D
l'jga

Balandeque ::

> Ljudi se ponavadi kadruje po preteklih dosežkih.

Ja, mogoče sem se malo nerodno izrazil. Ne more biti to poglavitni razlog. S tem se pelje v isto smer, kot smo imeli Tita 50 let na čelu, ker nas je osvobodil in je bil s tem pač najbolj kvalificiran. Taki voditelji se brez izjeme spridijo. Recimo Tudjman.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

kekz ::

Taki voditelji se brez izjeme spridijo.

To je skoraj moj citat. Pred leti sem postavil sicer bolj splošno tezo, da se sčasoma VSE STVARI SPRIDIJO, zato čisto vse stvari potrebujejo stalne korekcije.
Velja tako za ljudi, kot za medčloveške odnose, kot tudi za povsem tehnične stvari.
Tako je zveza "taki voditelji" čisto brez veze, "taki" lahko kar izpustiš.

koyotee ::

Debato lahko zaključimo s tem, da bo predsednik Türk, ko pa ga bo kaj kiksnil pa bomo spet razpravljali :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jelinčič za predsednika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
516000 (3866) madmitch
»

Rezultat na volitvah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1037146 (5707) Eschelon
»

Novi predsednik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1869962 (7951) Thomas

Več podobnih tem