» »

Predsedniške volitve 2007

Predsedniške volitve 2007

««
«
1 / 6
»»

Mahdi ::

Napovedano kandidaturo so napovedali:

1. Alojz Peterle:
evropski poslanec, neodvisni kandidat s podporo Nove Slovenije, SDS, SLS je že zbral potrebnih 5.000 podpisov volivcev in je 23. avgusta kot prvi uradno vložil kandidaturo.

2. Zmago Jelinčič Plemeniti:
poslanec v DZ RS in predsednik SNS.

3. Mitja Gaspari:
nekdanji guverner Banke Slovenije, neodvisni kandidat s podporo LDS

4. Danilo Türk:
diplomat, profesor in prodekan, s podporo SD, DeSUS, Zares, AS in Stranke ekoloških gibanj

5. Elena Pečarič:
predsednica društva YHD, neodvisna kandidatka s podporo stranke Akacije. Kandidaturo je vložila s podpisi treh poslancev: Majde Širce, Slavka Gabra in Roberta Battellija.

6. Monika Piberl:
predsednica stranke Glas žensk Slovenije

7. Darko Krajnc:
stranka mladih Slovenije

Torej, kdo se vam zdi primeren. Bo kdo volil Jelinčiča? :D Me kar malo preseneča koliko privržencev se je zanj nabralo...

The_hammer ::

M.G.!
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Matheeew ::

D.T.

Mene ne preseneča, da ima Zmago toliko privržencev. Je pa to žalostno. Še bolj to, da ga volijo predvsem mladi.

Sicer pa mladi navadno potem ne grejo na volitve, tako da mislim, da bo njegov rezultat nižji kot trenutno kotira.

overlord_tm ::

Plemeniti ...

Žalost so drugi kandidati, ne on ...

Matej_K ::

Z. J. P.
... .. .

koyotee ::

me 3
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dukenukem ::

pa mam že rajš jelenčiča, kot pa unga fajmoštra,če bo peterle zvoljen bo verouk v šoli pa podobno sranje bo sledilo ,bosta z janšo po kolenih okol oltarja na brezjih hodila :D

Jst ::

Zakaj je kampanja tako dolgočasna?

Jaz bom v prvem krogu volil Jelinčiča iz preprostega razloga: je edini, ki jasno izraža svoja stališča.

V drugem krogu pa bom volil tistega, ki ni Peterle.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Horsechoker ::

Nikogar.
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

jrtjtejtt ::

Danilo Türk je moj favorit. Je ta pravi, ker na nobeno vprašanje ne odgovori naravnost, ampak po ovinkih. Govori preudarno in mirno, skoraj nikoli se ne postavi na eno ali drugo stran, kar je čist uredu za predsednika v SLO, kjer ta nima nobene prave formalne moči.

mtosev ::

Ce pride Plemeniti ne bo vredu.

Please lord.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Azrael ::

Bilo bi prav zabavno poslušati izvijanja tistih, ki so v preteklosti trdili vse sorte od vrnitve državljanstva, do odhoda čez mejo v primeru če zmaga Zmago in se bi to res zgodilo.

Verjetno bi (spet) ugotovili, da se največ zarečenega kruha poje.
Nekoč je bil Slo-tech.

mchaber ::

V prvem krogu Plemeniti, v drugem Peterle.
.

John Abruzzi ::

Za zmagota. V primeru drugega kroga pa za unga, ki ne bo Petrle.

imagodei ::

Eh, kaj bo verouk v šolah... Predsednik je v SLO ena navadna protokolarna figura, ne pa veliki bwana. V bistvu predsednik države nima nobene besede - če bi imel kakšno, potem ne bi Drnovšek tako milo prosil za denar, ko mu ga je zmanjkalo. Malo bi udaril po mizi, pa bi bilo.

Tako je pa pri nas predsednik nekaj podobnega, kot rdeča preproga, po kateri hodijo tudi državniki, samo da se poleg vsega zna še pogovarjat. Veliki Bwana v SLO je pa Ministrski predsednik oz. Premier.

ZATO je kampanja tako nezanimiva, ker vsi vejo, da se podijo zgolj za neko simbolno funkcijo. Predsednik je v bistvu nek "Glas ljudstva", ker je voljen neposredno od ljudi (ministrski predsednik pa ne) in zato njegov glas simbolno nekaj šteje. Če pokritizira vlado, če kritizira določene dogodke v svetu ali doma, če se zavzame za neke rešitve, se spodobi, da se njegov glas vzame v obzir. Sicer pa predsednik republike nima nobene resne funkcije. No, izjemoma je vrhovni poveljnik vojske, kar pa mu v miru ne pomaga dosti.

Kandidati se tega očitno zavedajo bolj, kot volilci, zato je kampanja dolgočasna. V bistvu gre za nabijanje publicitete, priložnost, da se predstavijo. Jelinčič sploh najverjetneje to izrablja zgolj za začetek volilne kampanje za parlamentarne volitve in za osebno promocijo.

Sploh ni tak hud problem, kdo bo predsednik... No, fino bi že bilo, da bi bil bolj levo usmerjen, ampak fantje - pomembne so parlamentarne volitve naslednje leto, ne pa tele buče zdajle.
- Hoc est qui sumus -

'FireSTORM' ::

Gospod Zmago Jelinčič Plemeniti je edini ki je iskren in pove kar ima v mislih in kako misli da bi moralo biti.
In z njegovimi mnogimi argumenti se enostavno ne morem drugo kot strinjat, tako da on dobi moj glas.
Those penguins.... They sure aint normal....

MadMicka ::

Hm, končno dela tale slo tech.

Prej sm že napisal, da imate na financah anketo klik , kjer ti pove, koliko tvojih odgovorov je enakih tistim, od predsedniških kandidatov. Jaz sem imel še največ enakih odgovorov z Elano Pečarič (celo 84%), en manj pa z Darkom Kranjcem. Na zadnjem mestu je Jelinčič (hvala bogu), predzanji pa je Turk.

Koga bom volil, še ne vem, bodisi Peterleta, bodisi Turka.

p.s.: če pol tistega, kar pove Jelinčič, tudi misli, toliko slabše zanjga. On je pač en tak pajac, ki bo vedno imel par procentov pristašov. Ne bi bil rad žaljiv, vendar menim, da več ko ima človek izobrazbe, manj všeč mu je en Jelinčič.

Matej_K ::

Vaš najustreznejši kandidat je

Zmago Jelinčič Plemeniti (odgovori na levi)

Enako sta odgovorila na
78,38% vprašanj (29 od 37).

HA
Nočm bit žaljiv, vendar menim, da bolj kot je človek invalid, bolj podobne odgovore ima kot Pečarička
HEC

Drgač pa res, ZJ bo imel vedno par procentov, upam pa da letos malo več. Kot opažam ima največ podpore pri mladih volivcih in da pri 60+ ne bo dobil dosti glasov. Tam so pa večinoma same cerkvene riti ki bodo volile Peterleta. Kot pa vemo je nad 60 letnikov zelo veliko..
... .. .

MadMicka ::

Matej_K, ne vem sicer, kdo je zate mlad, ampak, gotovo je precej več tistih pod 60, kod nad :)

p.s.: kakšno izobrazbo imaš ti?
HEC

gzibret ::

V prvem krogu za Jelenčiča, v drugem pa za tistega, ki ni Petrle (in ki ni Jelenčič). Če bosta onadva v drugem krogu, bom oddal neveljavno glasovnico.

Zakaj Jelenčič - zato, ker se je njegova stranka edina zavzemala proti uvedbi protikadilskega zakona. Nebi pa niti pod razno rad videl plemenitega na predsedniškem položaju, da smo si na jasnem.
Vse je za neki dobr!

rasta ::

Jelinčič je zelo nevaren populist za Slovenijo. Če se mu uspe prerinit na kakšen položaj, bomo lahko doživeli avstrijsko lekcijo (spomnite se: Evropske sankcije za "Haiderjevo Avstrijo" leta 2000).

Predsedniški položaj pa sploh ni nepomemben. Njegova vloga je nekakšen PR države za ostale državnike in gospodarstvenike.
Kaj si bo mislil potencialni investitor, ki bi posloval tudi južneje, na Hrvaškem. Bo postavil v Ljubljani svoje predstavništvo ali je boljše, da to malo prepirljivo državo in njenega predsednika preprosto ignorira in postavi predstavništvo raje v Zagrebu?
Kako kredibilen partner smo v Evropski uniji za reševanje Romskega problema ali problemov na Balkanu? Lahko država, kjer predsednik sam širi populizme, sploh sprejme kakšen potreben, nepriljubljen (daljnosežen) ukrep?

O izjavah Plemenitega pa raje ne bi. Včasih jih demantira kar sam s svojimi dejanji. Naj res verjamemo, da policija kaznuje samo "male prekrškarje", pravi kršilci prometnih predpisov pa ostanejo nekaznovani? Pa saj so kaznovali z odvzemom vozniškga dovoljenja tako velikega kršitelja kot je - Zmago Jelinčič Plemeniti!

rasta ::

Tu je pa še en primer "politične kuge" - podeljevanje glasov kot nagrada za pretekle (partikularne) zasluge:
Zakaj Jelenčič - zato, ker se je njegova stranka edina zavzemala proti uvedbi protikadilskega zakona.


Pa sem že mislil, da smo z dosmrtnimi zaslužnimi "predsedniki" opravili že v prejšnji državi.

opeter ::

Matej_K, ne vem sicer, kdo je zate mlad, ampak, gotovo je precej več tistih pod 60, kod nad


Zanimivo, vendar priporočam branje naslednje raziskave:

OCENA STANJA IN PROJEKCIJE


Evropa ima samo 11 % svetovnega prebivalstva, a 20,4 % svetovnega prebivalstva starejšega od 60. let. V državah EU se bo po projekciji do leta 2010 delež ljudi starejših od 65 let, zvišal na 17 %, med njimi bo kar 22-30 % starejših od 80 let.
V letu 2030 bo v Evropi razmerje starih prebivalcev proti odraslim 2:1.
Do leta 2030 bo na področju današnje Evropske unije število prebivalcev starejših od 65 let iz 71 milijonov leta 2000 poraslo na 110 milijonov. To pomeni, da bo razmerje ljudi nad 65 let v primerjavi s številom ljudi med 15-64 let, naraslo od 23 % v letu 2000, na 39 % v letu 2030 in 47 % leta 2050. Stopnja celotne demografske odvisnosti (razmerje med prebivalstvom starim od 0 do 14 let in več kot 65 let ter prebivalstvom starim od 15 do 64 let), se bo dvignila z 49 % leta 2005 na 66 % leta 2030.
Povprečna pričakovana življenjska doba narašča, število ljudi, starejših od 80 let bo do leta 2050 za 180% večje kot danes, do leta 2030 pa bo v EU 34,7 milijonov prebivalcev starejših od 80 let. Leta 2025 bo v EU živelo za "eno Slovenijo" 90 letnikov.

Staranje prebivalstva je posledica preteklih in sedanjih trendov rodnosti, umrljivosti in migracij. V Sloveniji se je zmanjšala narodna masa zaradi upada rodnosti med I. in II. svetovno vojno, zaradi žrtev in drugih posledic II. svetovne vojne ter povojnega odseljevanja. Po povojni "boom generaciji" se je narodnostna masa sicer zviševala, tudi na račun priseljevanja v obdobju med 60. in 80. leti prejšnjega stoletja, od takrat pa se opaža redno upadanje rodnosti.
Po letu 2005 se pričakuje, da se bo začelo absolutno število, s tem tudi delež prebivalcev, starejših od 65 let, v Sloveniji silovito povečevati.

Število starostnikov se je v Sloveniji v zadnjih dvajsetih letih zvišalo za 50 %, do leta 2010 bo okrog 18 % prebivalstva preseglo starostno mejo 65 let.
To je potrebno upoštevati pri pripravi programov socialnega varstva in zdravstvenih storitev.
Pričakovano trajanje življenja Slovencev in Slovenk je izstopajoče krajše od primerljivih držav za moške in zelo primerljivo za ženske (na ravni Irske, Portugalske in Velike Britanije, boljše od Danske in vseh novih članic).

Še leta 1990 je vsak aktivni v Sloveniji vzdrževal okrog 0,9 neaktivnega prebivalstva (otroci, nezaposleni, osebe brez dohodkov, upokojenci…), leta 2004 pa že 1,3 osebe.
Leta 1955 je bila povprečna starost prebivalstva Slovenije 28,2 let, v treh desetletjih je bila višja že za pet let, sedaj pa znaša 40,3 leta. Po projekcijah Združenih narodov bo leta 2045 povprečna starost prebivalstva 53,1 let, kar pomeni, da se bo povprečna starost v stotih letih podvojila.

Zmanjšuje se delež otrok, povečujeta pa se deleža delovno sposobnega prebivalstva in starejših. Delež otrok se je s 23% leta 1981 zmanjšal na manj kot 15 % leta 2004. V istem obdobju se je delež delovno sposobnega prebivalstva (15-64 let) povečal s 66 % na 70,4 %.

Delež starih 65 let in več je leta 2004 že presegel 15 %. Tega leta je bil delež starih (80 let in več) pri nas dobre 3 %. Po osnovni varianti projekcij prebivalstva Slovenije se bo do leta 2050 delež starih 65 let in več ter starih 80 let in več povečal na 31,3 % oz. 10,3 %.
To zadnjo skupino običajno imenujemo najstarejši stari ljudje. Hkrati s trendom staranja prebivalstva naglo narašča ravno število ljudi nad 80 let.
Po projekcijah ZN bo imela do leta 2050 največji delež starih nad 80 let Italija ( sledita Avstrija in Španija), Slovenija pa se bo "prebila" med pet držav Evropske unije z največjim deležem najstarejših starih ljudi.

Pretežni del populacije starejše od 65 let, živi skoraj izključno od pokojnine. Od teh pa je bilo v Sloveniji, po podatkih ZPIZ, v letu 2004 več kot 55 % takih, ki so imeli pokojnino nižjo od minimalne plače v RS. Podatek kaže, da je tako precejšnje število starejših na robu revščine, ki vpliva na socialne in zdravstvene posledice posameznika ter populacije kot celote.

Svet Evrope pričakuje, da bo do leta 2020, ko bo 20 % prebivalstva starejšega od 65 let, eden od štirih starih ljudi izkusil resnejšo dolgoročno nezmožnost in s tem posledično odvisnost od pomoči drugih.
V več raziskavah (Velika Britanija, Japonska, Nizozemska) so ugotovili, da potrebujejo osebe nad 65 let starosti 4 krat več zdravstvenih storitev kot tisti, ki so pod to starostno mejo.
Število bolnišničnih obravnav populacije nad 65. let v primerjavi s povprečjem Slovenije se poveča za nekaj več kot 2-krat, pri moških celo za 2,8-krat.

Povečanje stopnje hospitalizacije starejših oseb je opazen pri vseh skupinah bolezni po MKB-10, najvišja pa je pri boleznih obtočil, pri mišično skeletnih obolenjih ter neoplazmah. Pomembno je upoštevati tudi posledice za zdravstveno varstvo, saj se najpogostejša obolenja za katerimi obolevajo stari ljudje precej razlikujejo od bolezni pri mlajših ( poškodbe in zastrupitve, bolezni prebavil, obtočil, maligne novotvorbe in bolezni dihal).

Poudariti je potrebno, da ne smemo preprosto enačiti starosti z boleznijo, čeprav se z njo pogosto povezuje. V ospredju vseh dejavnosti morajo biti programi s ciljem , kako pomagati starejšim, da ostanejo neodvisni od tuje pomoči, kako usposobiti in pripraviti družino za zagotavljanje pomoči in nege starejšim, ko jo bodo potrebovali, in kako doseči čim večjo kakovost življenja osebam v visoki starosti.

Za Slovenijo je pomemben podatek, da se bo populacija v primerjavi z drugimi državami še hitreje starala. V poročilu Združenih narodov o porazdelitvi prebivalstva lahko razberemo, da bo med navedenimi državami Slovenija doživela, da se bo prebivalstvo do leta 2020 postaralo v starosti nad 60 let za 10 %


Vir: Gerontološki center

OldSkul ::

Sem izpolnil tisti vprašalnik in imam največ skupnega z Jelinčičem. Drugače bom Jelinčiča volil v 1. krogu, v 2. krogu pa Peterleta.

jrtjtejtt ::

Tud zame je po Financah sodeč najbolj ustrezen kandidat Plemeniti. Mislim, da okoli 75 posto enakih odgovorov. Sam kaj boš z njim, ko nič ne upa. Je mel že priložnost stopiti v vlado, pa ni šel nikoli, ker tam pa ne moreš sam buče stresat in kritizirat vse povprek, ampak moraš nekaj narest.

Da pa sami stari farani volijo Lojzeta pa ni res, saj je sam zatrdil, da je pritegnil mnogo mladih, kar ga izredno veseli. :D

gzibret ::

> Tu je pa še en primer "politične kuge" - podeljevanje glasov kot nagrada za pretekle (partikularne) zasluge:

Zavzemanje za določene stvari, ki jih tudi sam podpiram, je potrebno ustrezno nagraditi. Glas v prvem krogu predsedniških volitev se mi zdi zelo primerna nagrada.
Vse je za neki dobr!

Fizikalko ::

Neverjetno, kako zabita je danes mladina, da ne odreagira na takšne Jelinčičeve izpade. Celo ploskajo. Lepo, res krasno. :(

Daedalus ::

Odraz stanja slovenske družbe. Jelinčič je pač najslabša možna izbira za predsedniškega kandidata in res bi težko kaj dobrega povedal o onih, ki ga v taki retoriki podpirajo. Vključno s temi študenti, ki so kao neka smetana družbe tod okoli. Smetana mogoče že - sam konkretno pokvarjena.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

MEDENA ::

1) Mitja Gaspari [62,16%]
2) Danilo Türk [62,16%]
3) Zmago Jelinčič Plemeniti [59,46%

moji odgovori hehe.

nastyboy ::

Turk : Za gibanje v predsedniških krogih se moraš tudi tako obnašati. Turk se po mojih ocenah obnaša najbolj predsedniško . Prav tako mora predsednik dobro poznati ljudi tako doma kot po svetu(diplomate, predsednike) . V to kategorijo spadata še Peterle in Jelinčič. Drugih v tej točki ne vidim. Vendar mi Jelinčič ni všeč, ker je preveč "zaletav", vseeno pa dobro pozna politiko in bi v tej funkciji tudi bil v domačih vodah. Peterle..preveč za krščanstvo.

Kranjc: za enkrat premlad, s premalo izkušnjami. Nekoč pa... mogoče

Pečaričeva... vsak mora imeti toliko samokritike da ve ali ima vsaj možnost za zmago. Po mojem je njen namen da bodo ljudje bolj opazili in spoštovali invalide...oz. da se bo zdaj nekaj ukrenilo tudi za njih... kar pa ni nič narobe.. Da bi pa bila predsednica pa je ne vidim.

Gaspari. Odličen pri financah.. bi bil veliko bolj koristen, da bi ostal v teh vodah, ne pa v predsedniških. Sicer pa ne napačen.

Volil bom Turka.


LP

MEDENA ::

Kako izobrazbo ima sploh Jelinčič?

mtosev ::

Jaz bom dal glas za Peterleta.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Nesta ::

Bolje verouk v soli, kot kriminal na cesti.
Ce vsaj za 5% manj se vedno bolj. Vsaka splosna izobrazenost je pa itak koristna :)

Drgac pa ce pogledamo kdo ma najvec veljave v EU je to sigurno Peterle, tko da verjetno volim njega.
Ne bo pa bistvene razlike ce bo kdorkoli od trojice Peterle, Turk ali Gaspari.
Za ostale pa no comment :)

WarpedGone ::

Nad celotnim naborom kandidatov sem iskreno razočaran. Pri prvi predstavitvi na TV sem zdržal pred ekranom 20 minut potem pa sem imel praznega populizma vrh glave. Čisto vsi kandidati zganjajo navadno všečnost ljudem, ki nimajo niti 5 sekund za premislek.

Tile kandidati so vsi čisto navadni obrrniki, nekateri bolj spretni drugi bolj začetniški, s plehkim ugajanjem poskušajo pridobit čimveč podpore. Pogrešam kandidata, ki bi si upal podrobneje razložit stanje in zagovarjat tudi mora kakšno "ne-tako-prijetno" stališče.

Vsi trpijo za roničnem pomanjkanjem iskrenosti in lastnih idej.
Zbogom in hvala za vse ribe

Fizikalko ::

@Nesta: Le kje vidiš obratno korelacijo med veroukom v šoli in kriminalom? Ne se hecat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Nesta ::

@Fizikalko: Malo je resnice na tem ni pa veliko na zalost. Prasi koga kriminalista ali pa policaja. Par mojih kolegov je tam.
Ko bomo enkrat starsi bomo se mal drgac na to gledal, glede prave vzgoje ipd.

Fizikalko ::

Kriminalista ali pa kar plicaja naj vprašam za obratno korelacijo med veroukom in kriminalom? Pa ti si es dobre volje danes, a ne?

TESKAn ::

Zakaj bi imel Peterle v EU kaj višjo veljavo od Turka? Peterle je nedejaven evroposlanec, Turk je bil pomočnik generalnega sekretarja OZN.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

overlord_tm ::

1) Zmago Jelinčič Plemeniti [64,86%]
2) Mitja Gaspari [64,86%]
3) Monika Piberl [64,86%]
4) Darko Kranjc [62,16%]
5) Danilo Türk [62,16%]
6) Elena Pečarič [56,76%]
7) Lojze Peterle [43,24%]

Ni falilo dost, razen da mi tale Gaspari ni všeč ker je preveč tih in ta monika dela verjeten kako reklamo za feministično stranko. Unih 50k evrov bi vzela, pa si avto umisle, šans itak nima xD.

Izi ::

Peterleta pa res ne rabimo za predsednika.
Če nas po Janši sedaj doleti še Peterle kot predsednik, se Sloveniji res ne piše nič dobrega.
Ima najdaljšo kampanjo in ljudje so navadne ovce. Peterle je najbolj primeren za župnika ne pa za predsednika. Kljub temu, da sicer predsednik nima kakšnih hudih pooblastil bomo pod njim precej nazadovali.
Čeprav nobeden ni ravno za izpostavit, je treba izmed vseh izbrati najmanjše zlo.
Turk se tudi meni se zdi bolj ugleden v EU kot pa Peterle, ki ga vsi poznajo samo kot veseljaka z orglicami >:D

Vsi imajo za moje pojme zgrešene predsedniške kampanje. Vse skupaj izgleda, kot da smo mi volilci tu samo zaradi njih. Vsi govorijo samo o sebi in izpostavljajo svoje dobre lastnosti.
Pozabljajo, da so oni tu zaradi nas. Predsednik je oče ljudstva in naj bi svoje ljudstvo vodil. Govoriti bi morali o nas in kaj bodo naredili za nas ne pa o sebi.

Jelinčič zna govorit od vseh še najbolje, pove točno tisto, kar si ljudje želijo slišati, ampak problem je v tem, da to ni njegovo mnenje. Ne glede na njegovo osebno mnenje bo on vedno povedal tisto, kar si poslušalec želi slišati.
Če bi imel naš predsednik podobne kompetence kot jih ima Ameriški, potem si ne bi upal voliti Jelinčiča, ampak glede na kompetence, ki jih ima naš predsednik je to dejansko pozitivna lastnost. Znal bo opozarjati na probleme, narediti pa tako ali tako kot predsednik ne bi mogel nič. Torej bi znal biti Jelinčič odličen predsednik.

Če pa gledamo na ugled v svetu in dejanske sposobnosti človeka, pa je Turk morda boljša izbira, ampak naš predsednik je tako ali tako samo protokalarna figura.

Sedaj je samo vprašanje: Jelinčič ali Turk ?
Decisions, decisions, ... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Karaya 52 ::

TESKAn; eh, eh. Drugega ne morem rečt.

Je pa zanimivo kako se volilci še vedno sučejo po ideološkem kompasu:

-Peterle bo uvedel verouk v šolo. Petrle je preveč krščanski. ("Martin Luther King je preveč črn" - mislim da veste kam merim)


To sem pričakoval, presenetilo me je pa tole:

Ko je Turk izjavil da je partijsko vodstvo izrabilo partizanstvo za postavitev nove oblasti, ga je Stanovnik takoj oku*cal. Sledil je premik volilcev k Gaspariju, ki se sedaj redno pojavlja ob Stanovniku. Seveda ima Gaspari tudi zaradi tega jedro svojih volilcev pri starejših, medtem ko Turk pri mlajših.

Zato upam da bo ob Peterletu v 2. krogu Turk in upam, da tisto kar je izrekel ni samo past za desne volilce, ampak da to dejansko misli. Zmago je pa za zabavo. :D

Mahdi ::

A tole ste že gledali: Soočenje kandidatov

Prav smeju sem se Jelinčiču glede tistega o pedrih.
Jeličnič: "lezbijke so mi celo všeč" :D

gruntfürmich ::

jelinčič dobi moj glas.

rasta: ti očitno nisi v stiku z realnostjo. zalo slabo dojameš situacije.

izi: zakaj bi vedno govoril ravno to kar si ljudje želijo? in zakaj jih potem hudiča ne prepriča?

fizikalko: Neverjetno, kako zabita je danes mladina, da ne odreagira na takšne Jelinčičeve izpade. Celo ploskajo. Lepo, res krasno.-------kaj se je sploh zgodilo?

mathew: zakaj je žalostno da jelinčiča volijo mladi??? a ni veliko bolj žalostno da mladi volijo sms?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Türk je do zdaj edini kandidat, ki je povedal, da bi v primeru, da bi dobil v podpis zakon, ki bi bil v nasprotju z interesom Slovencev in Slovenije, odstopil.

Mi je precej všeč, koga bom volil, pa še ne vem. Elena Pečarič je daleč najbolj resen človek od kandidatov.

gruntfürmich ::

-----------Türk je do zdaj edini kandidat, ki je povedal, da bi v primeru, da bi dobil v podpis zakon, ki bi bil v nasprotju z interesom Slovencev in Slovenije, odstopil.

hehe, ta je bila pa mastna izjava. mislim da ne samo v sloveniji, v celem vesolju nobeden ne ve, kaj so interesi slovenije in slovencev.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Nagi Bator ::

moj rezultat:

1) Elena Pečarič [81,08%]
2) Darko Kranjc [70,27%]
3) Zmago Jelinčič [67,57%]
4) Danilo Türk [67,57%]
5) Monika Piberl [64,86%]
6) Mitja Gaspari [64,86%]
7) Lojze Peterle [48,65%]

V prvem krogu bom verjetno za Eleno v drugem pa ziher ne za Gasparija.
Bolj je desni kot sam sebi upa priznat!

jype ::

No, saj je pravilno artikuliral - če bi dobil v podpis nekaj, kar je po njegovi presoji nesprejemljivo:

http://www.vest.si/2007/10/05/soocenje-02/

STASI ::

Ja volitve. Vsi nekaj obljubljajo kaj bodo naredili če jih izvolimo. Trenutni predsednik je marsikaj obljubljal. V zadnjem času se zelo redko pojavlja v javnosti oziroma v medijih (razen da mediji zmeraj poročajo nekako tako: "predsednik Drnovšek ni izdal izjave oziroma ni dosegljiv za medije).
V nedeljo bom volil predsedniškega "underdoga", v drugem pa še ne vem (izbiral bom med Gasparijem in Turkom, da Žigu ne bo potrebno hoditi na njegova predavanja). Orgličarja ne bom volil zaradi tega, ker je eden izmed manj aktivnih poslancev v Evropskem parlametnu (če ma le možnost se pa pohvali da je on evroposlanec).

Kviz na Finance.si pa je pokazal, da mi je najbližji kanidat bivši guverner Gaspari.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

MadMicka ::

"Bolje verouk v šolah, kot kriminal na cestah"

To je preprosto LAŽ. Ni res, da bi z veroukom v šolah bilo manj kriminala na cestah. Eden izmed GREHOV RKC-ja je tudi v tem, da trdijo, da so oni moralna avtoriteta. Da brez vere človek ne more biti moralane. TO JE POLITIČNI POPULIZEM. Še zlasti, ko vsakodnevno vidimo, kako skrivajo in so skrivali duhovnike, ki jih je iskala roka pravice.

Moralen človek ne more biti moralen zaradi Boga. Moralen je lahko zaradi sebe, svojih bližnjih, svojih načel, okolice, družbe, karkoli od tega. Če se delaš moralnega zato, ker se bojiš božje jeze v posmrtnem življenju, potem živiš v LAŽI.

p.s.: sicer ne poznam dovolj dobro vzhodnjaških ver, vendar njihovo prednost vidim ravno v strpnosti in iskanju modrosti zaradi sebe tukaj in zdaj.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

STASI ::

Danes je imel Jelinčič na VAL202 predstavitev/intervju. Ko je beseda tekla okrog pedofilov je izjavil da bi z njih morala biti tudi smrtna kazen.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jelinčič za predsednika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
515968 (3834) madmitch
»

Rezultat na volitvah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1037093 (5654) Eschelon
»

Novi predsednik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1869892 (7881) Thomas

Več podobnih tem