» »

Izšel GNOME 2.20

Izšel GNOME 2.20

GNOME 2.20

Slashdot - Nova različica prinaša kup novosti in izboljšav, med drugim tudi nov power management, Evince (GNOME-ov pregledovalnik dokumentov), Totem (video predvajalnik) in Tomboy. Nekaj sprememb je doletelo tudi vizualna podoba menija nastvitev.

Izdaja nove različice sovpada z deseto obletnico obstoja. V tem obdobju se je projekt neverjetno razvil in postal globalni fenomen. Privzet je v mnogih popularnih distribucijah, med drugim tudi v Ubuntu in Fedora, s tem pa je zelo razširjen med Linux uporabniki, katerih število nenehno raste.

Nova različica bo vključena v Ubuntu 7.10, katerega izid je predviden za naslednji mesec.



Dolpoteg za nestrpne in izvorna novica.

17 komentarjev

Blazs ::

Jupiiiiii!
Cakam na cas, ko za uporaben linux ne bo vec treba mukotrpno urejati textovnih datotek zato, da bos instaliral nove driverje ali pa da bos mogel urejati fstab zato, da ti bo vsakic mountal ntfs particije in podobno.

WhiteAngel ::

Blazs: Zaprte gonilnike za razne naprave v Ubuntuju naklikaš in "delujejo". Prav tako za pisanje NTFS particij - namestiš ntfs-config, ga poženeš, obkljukaš "I want to write to internal NTFS disks" in zadeva deluje. Če pa hočeš samo mountat, ti pa itak že prikaže vse možne pogone na namizju (če jih ne skriješ).

onehalf ::

Blazs:

Te časi so že tu, tako da kar hrabro. Namesti si še Linux, za začetnike ti predlagam OpenSuSE, v dual boot načinu.

Filo ::

kaj pa kej adobovi programi a so fantje ze kj spacal?

Blazs ::

Ah imel sem ze vse verzije ubunta gor, tko da sem ze kar domac. Delal mi je vse. Zbrisal sem ga pa zato, ker mi hotkey niso delal na Toshibi. Brez tega pa ne mors delat. Sem dolgo casa iskal resitev in iskal na ubuntu forumu ampak nihce ni znal resit problema.

Jst ::

> Blazs:
>
> Te časi so že tu, tako da kar hrabro. Namesti si še Linux, za
> začetnike ti predlagam OpenSuSE, v dual boot načinu.


Hmmm. V bistvu bi, kot totalnemu zacetniku, raje predelagal Suse, ne openSuse. Se ljudje ustrasijo, ko ne "media player" ne predvaja niti mp3jev. Ja, vem, w32codec-all, stvar resena. Ali pa namesto openSuse, kar pravi, placljivi, Suse.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

camx ::

Al pa Debian / Ubuntu / katerakoli izpeljanka iz teh, in maš podporo mp3jev rešeno z enim klikom, podporo ostalim formatom pa z dvemi kliki.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: gzibret ()

Pesimist ::

Susa se nisem probal, vendar mislim da lazje zadeve kot Ubuntuja nemores dobit.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: gzibret ()

vojko20 ::

Al pa Debian / Ubuntu / katerakoli izpeljanka iz teh, in maš podporo mp3jev rešeno z enim klikom, podporo ostalim formatom pa z dvemi kliki.

Gentoo: emerge mplayer audacious

problem solved :)

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: gzibret ()

Pithlit ::

edit - brisan offtopic del.

Bravo Gnome. Upam da se bo stvar razvijala naprej vsaj s takim tempom kot zadnje leto ali dve.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

zee ::

upam, da Gnome kdaj dobi kakšen pameten Control Panel...

sicer me pa veseli, da se tako pospešno razvija.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

desperados ::

No bo potrebno ta novi gnome preizkusiti, mogoče je pa že čas za vrnitev nazaj, ker zadnji 2 leti konstantne uporabe me kde močno prepričal. Bomo videli kaj bo, je gnome že dovolj zrel za vrnitev na moje mlinčke???

@Blazs;
O kakšnih hotkey-ji govoriš? Kaj ni delalo? Meni na dellu vse deluje. Če xev vrne karkoli se da poštimat, da ti dela no pač karkoli hočeš.

Drugače pa za uporabnike, ki zares radi klikate je rešitev edino opensuse (stari suse linux), če je meni zdržala celo leto konstantnega hekanja po sistemu lahko zdrži karkoli (za kaj nahitro so tudi druge distribucije zelo uporabne predvsem ubuntu, ampak dolgoročna naložba je pa suse). No sedaj sem posodobil ker me je resno zanimalo kaj je novega. Čez 14 dni ponovno posodobim na 10.3. Ampak dejansko imam še vedno enak sistem vsi programi vse nastavitve vse deluje brez sprememb.

Kljub temu, da se z klikanjem reši takorekoč vse; Tako pač nimam totalne kontrole nad sistemom, pač rad vem kaj se skriva pod pokrovom:), mislim da je urejanje skript edin pravi način, da dosežeš in razumeš sistem, ki ga želiš.

tty to je prava stvar:)

Quikee ::

upam, da Gnome kdaj dobi kakšen pameten Control Panel...

Sej pa je gnome-control-center od 2.18 dalje del Gnome-a...


Ali tudi ta ni dovolj "pameten"?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: madviper ()

Jst ::

> Al pa Debian / Ubuntu / katerakoli izpeljanka iz teh, in maš
> podporo mp3jev rešeno z enim klikom, podporo ostalim formatom pa
> z dvemi kliki.

In nekaj podobnih odgovorov.




Ja, jaz seveda razumem. Povedati sem hotel, da placljivi (just) Suse ne openSuse, vsebuje ze mp3, divx,.... itd.

Kar nam, geekom, ni problem w32codec-all (in ekvivalenti) instalirati, noobijem pa mogoce je. In noobiju, ki je zrastel z winsi, bo samo cudno pogledal, zakaj mu mp3ji ne delajo.

Tako, kot se placa za winse, se placa za Suse. Je razlika med Suse in openSuse. Zgoraj opisana. Ter seveda se nekaj malenkosti.

Zakaj sem pa jaz izbral openSuse (laptop)? Ker mi je lep. Primarni razlog. In lepa/uporabna zbirka programov default instalacije. Sekundarni razlog.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Jst: Ubuntu inštalira mp3 support takoj ko dvoklikneš prvi mp3 file avtomatsko. Tak da je za noobije tudi vredu.
The truth is rarely pure and never simple.

camx ::

noobiji ki jim je težko kliknit OK, ko te Amarok vpraša če inštalira potrebne kodeke, naj kar lepo dajejo denarce Microsoftu.

Zakaj sem pa jaz izbral openSuse (laptop)? Ker mi je lep. Primarni razlog. In lepa/uporabna zbirka programov default instalacije. Sekundarni razlog.


Ta isto temo lahko uporabiš tudi v Ubuntuju, ki je "grd" in te ta iste programe maš že v osnovni Ubuntu inštalaciji oziroma jih dodaš z dvemi kliki.

Tako da to ni noben razlog za to da bi biu (open)Suse superiornejši Ubuntuju. Nimam nič proti (open)Suseju, samo vedno se mi je zdel nekako počasen kar se tiče upgrejdanja in namestitve programov (preko packet menegerja) - to je samo moj vtis o (open)Suseju.

Jst ::

cime: openSuse sem si izbral za prenosnik samo zato, ker mi je *lep*! Bi gentoo, pa je laptop malo prepočasen za compilanje. Nisem pa nikoli trdil, da je katera distribucija superiornejaša drugi. Linux is about choice! And I made mine!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 11.10 je dobil ime

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3212822 (10414) MrStein
»

Prihaja Ubuntu 8.04 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15713669 (9394) zee
»

Mandriva Linux 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10212722 (8757) madviper
»

Izšel TrueCrypt 4.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
264994 (4135) poweroff
»

Izšla sta novi wine in CrossOver Office

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
123834 (3358) linuxdady

Več podobnih tem