» »

NVIDIA GeForce 8800 za prenosnike kmalu na voljo

NVIDIA GeForce 8800 za prenosnike kmalu na voljo

Fudzilla - Po poročanju Fudzille bo Nvidia kmalu splavila mobilno različico GeForce 8800 grafične kartice. GeForce 8800M, ki je v prvi vrsti narejen za igričarske prenosnike, bo prvi ponudil Dell v svojem prihajajočem modelu XPS M1730 s 17 inčnim zaslonom. Prenosnik bi naj vseboval tudi Intelov Core 2 Extreme procesor.

Predhodnja poročila govorijo, da bo Nvidiin najmočnejši grafični procesor za prenosnike na voljo v treh izvedenkah in sicer kot GeForce 8800M GTX, 8800M GT in 8800M GS. Seveda bodo imele vse tri DirectX 10 podporo.

Mobilna različica grafičnega procesorja bo imela nižjo zmogljivost v primerjavi z namizno različico, saj je potrebno zadostiti nižji temperaturi in električni porabi prenosnika, kar pomeni, da je bilo potrebno narediti kar nekaj sprememb v samem procesorju. Kljub temu, da bodo spremembe povzročile manjšo 3D zmogljivost, bo to še vedno trenutno najmočnejši grafični procesor za prenosnike na tržišču.


Izvorna novica.

23 komentarjev

Spc ::

Imam tak občutek, da se DX10 (vsaj na visti) nebo obdržal ker kolko berem komentarje ljudi vsi hodijo nazaj na XPje in če bo DX10 vista exclusive bodo tudi špili trpeli.
 

opeter ::

Zanimivo, kaj vse ne slišiš...

ker kolko berem komentarje ljudi vsi hodijo nazaj na XPje in če bo DX10 vista exclusive bodo tudi špili trpeli


Kakšna bedarija.
Z večino podjetji s katerimi sodelujemo so že prešli na Windows Vista, prav tako novi Office 2007.
Ostali pa bodo kmalu.

Igre ne štejejo, saj je gospodarski sektor tisti, ki diktira, ali bo večina uporabnikov uporabljala Windows ali pa Linux (MacOS je - še - vedno nezanimiv, saj ima zelo majhen trg, sploh pa ni lokaliziranih programov).
Nekateri ste zelo naivni, če mislite, da bodo samo zaradi iger izdali DX10 za XP-je. Ne, ne bodo.
Zakaj ne? Zato, ker drugače nihče ne bi kupil (ali pa kradel, kakor hočete) Windows Visto.

To bo zdaj malo bolj Off-Topic, ali pa tudi ne...

Zelo dober zgled naj bi bil prav podjetje Apple. Namreč skupaj s "partnerji" si delajo zaslužek na način, da bodo zdaj-zdaj kmalu opustili podporo za PPC platformo, kar pomeni, da če želiš še naprej uporabljati MacOS X okolje, boš moral kupiti "novega" Mac-a, pa seveda kmalu nove programe, ki bodo le Intel-native. Poglejte najnovejše igre za MacOS. Le ti kažejo v to smer, saj PPC-je ne podpirajo več. Tako pa te prisilijo, da boš kupil novo mašino za lepe denarje...
In verjemite mi, da ni malo folka, ki je še vedno na PPC-ju in bo na njem ostalo še vsaj nekaj let. Apple-u to seveda ne diši, ker bo manj zaslužka.

Druga tema je seveda "prestopniki" (switchers).
Ampak kot sem že zgoraj napisal: Apple-ov delež je zanemarljiv in nič ne pomaga pri širjenju Apple-ove opreme, četudi T-2 ipd. ponujajo raznorazne naročniške akcije za nakup "kao poceni" MacBooka na 24-mesečni obrok. Zakaj ne pomaga? Ker je folk tumpasti, ker če malo pobrskate bo EPL forumu, boste opazili, da nekateri na veliko sprašujejo, če je možno na Mac instalirati samo Windows-e (brez MacOS-a). Ampak BootCamp brez MacOS-a ne deluje... :\
In ravno taki Janezi in Marjetke bodo kupile zgoraj omenjeni Apple-ov MacBook pri internetnih ponudnikih.

Na, nazaj na temo:

Nvidia, ATI/AMD, Intel, Microsoft in drugi bodo prisilil ljudi da bodo svoje mlinčke zamenjali in to z vse hitrejšim tempom kot doslej. Zakaj? Hja zaradi zaslužka.

Tisti, ki bo hotel igrati vedno najnovejše igre, bo moral vsaj enkrat letno menjati skoraj celo mašino. Če pa ne mašino, potem pa vsaj grafično...

Pravtako bo pri teh prenosniških čipih. Hitreje jih bose menjavali kot spodnje hlače.

c00L3r ::

opeter tvoj post je popolnoma off topic. Zakaj si ga sploh napisal tukaj? Kaj ni že dovolj tem v stilu XP ali Vista, Kdaj na Visto, Zakaj na Visto ipd...

Sorry ampak mislim da je tvoj post za izbris. (posledično tudi moj :\ )

opeter ::

Oprosti, ampak Off-Topic je začel že Spc.

Vlady ::

In kdaj bo ta pošast v sloveniji na policah? :\ Aja pa še kolk €€€ bo?
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vlady ()

Fatboyslim ::

Jaz še nisem nikjer zasledil da bi lahko v trgovini kupil kartico za prenosnika; verjetno zato, ker imajo proizvajalci kartic ter proizvajalci laptopov takšne dogovore

kuglvinkl ::

Jest ne vidim nobenga normalenga razloga za to, da bi tlačil diskretno grafično karto v prenosnika. Kristus, sej prenosnika maš zato, da ga prenašaš. Vse kar je nad 1,5 kg, je za en qrc prenosnik. Kaj pa rabiš na poti? Špilat? :)

Razen za populacjo, ki rabi desktop replacement oz. se če znebit grde škatle na mizi.

mrTwelveTrees ::

a sploh veste kok se bo tole grelo .... zelo... in poslednicno tudi crkovalo zaradi pregrevanja... razen če bo uporabnik prenosnika na 3 mesece pucal hladilnik in ventilator....

Vlady ::

Joooj kake pokate eni. A vi bi mel prenosnik za 500g teže z super duper konfiguracijo...
Kwa ti pomaga diskretna grafična? Veliko. Hočeš pognat nekaj 3D na eni navadni pa zgleda ko jajca al pa tolk počas dela, da je katastrofa. Zakaj pa nebi včasih kaj špilal človek na prenosniku če ti je dolgčas? HD filmi tud pomoje ne zgledajo preveč lepo, še posebej je uporabno, če imaš prenosnika, pa ima HDMI izhod, na katerega potem priklopiš LCD. Še posebej je to fajn, ko greš do kolega, pa imaš s sabo 100GB filmov in potem lahko izbiraš kaj boš gledal. Luxus na kubik. Pa imaš lahko potem 3v1. Osebni računalnik, ki je dovolj zmogljiv za vse, prenosni računalnik in računalnik kot HD/DVD predvajalnik za domači kino. In kaj je 3kg za prenosnik? Nič, to je tak, kot 3 litre mleka al pa dva hlebca kruha. Če pa revež ne moreš 3kg nosit pol pa ostani na kalkulatorju, Aja siper pa še nisem videl, da bi lahko kar kupil grafo za prenosnik in jo preprosto zamenjal. Ponavadi je tako, da kar dobiš notri je notri do konca. Bi pa bilo fajn, da bi človek lahko zamenjal grafo, ker potem bi lahko nadgradil prenosnik po treh letih in bi bil dober še za naslednjih 3.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vlady ()

ufek ::

Vlady o ja, se da menjat grafično prenosnika. zadevo je zasnovala NVIDIA leta 2004. kartici se pa reče MXM modul (Mobile PCI Express Module). zadeva se enostavno ven potegne in zamenja z boljšo. seveda je treba imeti prenosnik, ki to podpira. jih je pa kar nekaj na tržišču. tukaj je seznam. jih je pa še več, ti so pač uradno podprti, važno je le da prenosnik podpira MXM. več si preberi pa tukaj, tukaj in pa tukaj (ki je tudi uradna trgovina s temi moduli, da se jih pa kupit tudi na ebayu).

zgleda pa takole:

dunker ::

Za moje pojme je diskretna grafična kartica v prenosniku povsem samoumevna stvar, se pa strinjam, da je to absolutno odvisno od namena uporabe prenosnika. Jaz sem si prenosnika omislil, ker se 2x tedensko selim na relaciji Ljubljana - Gorenjska (študij pač) in bi mi bilo z desktopom precej mučno. Seveda pa vsake toliko (čeprav meni res redko) zapaše pognat tudi kakšno igro in v ta namen je treba imeti solidno grafično kartico. V mojem mlinčku počiva GeForce 8600M GT 512 MB, ki poganja vsak špil, ki sem ga preizkusil, na 1280x800 na max. detajlih.

Nekaj drugega me bolj zanima ... V čem je trik trenutno zelo aktualnih HPjev s C2D T7500, 2.2 GHz, 800 MHz FSB, 4 MB cache, kar je ubijalsko dober procesor, če imajo neko bedno integrirano grafično kartico? V tem primeru je grafična kartica takšno ozko grlo, da dejansko ne vem, v čem je trik tako brutalnega procesorja? Office hitreje dela? Bolj odziven sistem? To je bolj domena količine RAMa ... Praktično vse aplikacije, ki bi takšen procesor izkoristile, vsebujejo tudi veliko dela z grafiko - ali pa se motim?

ufek ::

dunker keri prenosnik pa maš ti to? pa kolk si ga plačal?

moowy123 ::

Verjetno acer 5920.

AtaStrumf ::

Se strinjam z Dunkerjem. Jaz imam sicer mal slabso grafiko v prenosniku in sicer 7600Go 128MB, pa mi marsikaj super laufa, ceprav zal ne vec vse, recimo S.T.A.L.K.E.R. mi super dela, Colin McRae DiRT mi steka da je neigralno (za kake malo visje nastavitve mi celo RAMa zmanjka), pravtako BioShock je katastrofa, samo ko sem kupoval je bilo to najvec kar je sploh bilo za dobit tist trenutek. Skratka definitivno je trg za tovrstne zadevce in sploh niso svoh in vsaj moj se prav nic ne pregreva.

Fatboyslim ::

V teoriji bi se potem moralo dati tudi imacom zamenjati grafiko, saj ti tudi uporabljajo MXM

Vlady ::

@ufek, no super, potem bom lahko v mojemui novemu Acerju 5920G, ki ga dobim ta teden čez dve leti zamenjal grafo, proc in disk, pa bo spet kot nov. Edino kar zamerim temu modelu je to to, da ima rahlo majhno resolucijo in bleščeč ekran...
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Liker ::

Praktično vse aplikacije, ki bi takšen procesor izkoristile, vsebujejo tudi veliko dela z grafiko - ali pa se motim?


Motis se...
Aplikacije ki bi jim koristil nek GF8600, so vecinoma igre, potencialni 3d rendering programi in morda se kaksen odd member.
Za vecino programerjev pa je po drugi strani pomemben le procesor in morda ram. Prav tako je recimo za obdelavo slik, videa, v veliki meri tudi CAD (tam bi sicer quadro prisel prav :D), 3d grafika precej nepomemben faktor.
In ja, pri nas v firmi z veseljem prisparamo nekaj 1,000EUR, ker nam ni NUJNO treba kupit se GF8600 zraven nasih prenosnikov, ki pa vseeno potrebujejo raw CPU power :)
Za 'domace' uporabnike je zgodba drugacna, pa tudi tam jih veliko ne igra iger :)

ufek ::

@Fatboyslim ja in pri teoriji tudi ostane :\

Vlady ::

Kaj pa toshiba x200-15k, ki ima notri GF8700M GT? Se da tej tudi zamenjati. Nikjer ne najdem podatka, da bi se dalo.

Nekje sem prebral, da se da vsem, ki imajo Santa Rosa platformo notri. :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

nuclear ::

se da tistim, ki so že prej imeli ločeno pri santa rosi. tiste platfrme i pa imajo x3100 not se pa ne da. isto je lbo na 945gm in 945pm.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Vlady ::

Ja a pol ima PM965 Express chipset možnost menjave grafične??? :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

lopov ::

Ja.

Drugace je pa ufek zgoraj dal link na spisek laptopov z MXM in kateri tip.
Se 1x: http://www.mxm-upgrade.com/Table.html

Lp,
b.

footprint ::

Če malo svojega mnenja izrazim in izmenjam svoje izkušnje. S časom moramo naprej. Osebno mislim da gre to (vsaj zame) prepočasi. Programerji jokajo in stokajo in zaostajajo za hw, a nič ne de. Moj idealen računalnik bi bil vgrajen v 24 wide inčarja z najmanj 8 core in min 4GB rama ter vse tako naprej. Kaj sem mi zdi butast je to, da moramo imeti tipkovnice in miši. Iz monitorja bi lahko bila projekcijska ipkovnica monitor pa itak touch screen z multipointing... sej si predstavljate.

Dost nakladanja. Uporabljam ta hip vik in krik od HP tehnologije. 8710p z max RAM in 7500 procem.
Hm, razočaran sem. Ker nima 1920 resolucije - ja nisem vzel modela w se mi je zdel malo predrag.
Folk men na temu prenosniku vista šteka! Pa še nisem uspel namestiti nič ilegalnega nanjo. Tud HD predvajanje filmov ni prav posebi tekoče.
Mogoče je res os kriv. Pa to ni tema. Desktop imam quad core pa dela zadeva mnogo boljš. Zato mislim da bo pomladi, ko napovedujejo prenosne 4 jedrnike zadeva bolj uporabna. Kje je ozko grlo pa še nisem uspel odkriti. mašina ima 256MB diskretnega rama na Nvidia Quadro NVS 320M.

Ker igric ne igram in jih sploh ne maram ne vem kako se obnese v takem svetu. Samo vam povem da se mi zdi tudi za pisarniško delo počasen. Vsi efekti se odvrtijo tako počasi...

Vista mi pa postaja všeč (kako bo zanimiva šele ko bom imel 8core :), pa čeprav je moj prvi os CentOS.
Footprint


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

proc in grafična proti drugima dvema

Oddelek: Kaj kupiti
221291 (946) matejkor
»

Performance LAPTOP, 8700 GT, kaj kupiti in seveda kje;

Oddelek: Kaj kupiti
131569 (1213) mihajlo carr
»

Nov test R600 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
797961 (5437) macgajver
»

NVidia predstavila GeForce 8600 GTS in GT in 8500 GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
256165 (5253) msms
»

Skrivno orožje R600 - zvočna kartica

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
255031 (3862) Senitel

Več podobnih tem