» »

udar strele

udar strele

andrej25 ::

Pozdravljeni

včeraj mi je udarila strela v hišo in mi prekurila računalnik, bolj natančno (grafično kartico in napajalnik) , ter tv sprejemnik !
Vse skupaj sem imel priključeno na vtičnico TRUST POWER PROTECTOR 3100 ( varnostna vtičnica je namenjena striktno proti udaru strele),
Pri trustu zagotavljajo povrnitev škode za udar strele 10.000€ na to vtičnico !!
Zanima me pa sledeče , ali moraš preden prijaviš škodo to najprej poslati na servis in to stvar servisirati, ali samo vpišeš kaj ti je skurilo?????
prilagam link od trusta

http://www.trust.com/support/warranty.a...
2 x kliknite next , nato so pogoji
p.s. sprešujem vas za mnenje , ker nisem dovolj podkovan v angleščini :)

hvala za vse odgovore

Andrej

poweroff ::

Jaz sem imel Belkinovo zaščito in sem šel k prodajalcu (oz. lahko bi šel k uvozniku). In potem vse postopke urejaš tam.
sudo poweroff

andrej25 ::

Pa ravno to je problem !
Kontaktirav sen na uvoznika Trion d.o.o. , in tm so mi rekli da so oni samo uvozniki, zato moram direktno kontaktirat z proizvajalcem , to je TRUST

poweroff ::

Hmm, to mi pa smrdi po nategu.

A si ob nakupu dobil kakšno garancijo? A tam piše tudi o tej povrnitvi stroškov?

Če ja, predlagam, da pokličeš na Tržni inšpektorat dežurnega inšpektorja in razložiš situacijo ter prosiš za nasvet. Telefonsko številko najdi na internetu, saj imajo spletno stran.

Oni ti bodo znali povedati kako in kaj, nato pa pokliči zastopnika in jim povej kaj so ti tam povedali... Vsaj tako bi jaz naredil.

P. S. Daj sporoči kako se zadeva razvija.
sudo poweroff

andrej25 ::

sm poklicav tržnega inšpektorja in dobiu nazaj klic od njega navedel je to " po razgovoru z družbo trion o izdelku power protector 3100, so se oni zavarovali, ker so samo uvozniki, zato z reklamacijo izdelka nimajo nič , in moram kontaktirat direk z trust firmo ki je v franciji !!
na tej spletni strani
http://www.trust.com/support/warranty.a... , ampak moja angleščina je v k....... !!!

zato nevem ali moram tv spravit na servis , da mi povejo nasalo škodo , ali samo navedem da zaščita ni delovala !!!

hvala za ogovore

bluefish ::

na strani, ki si jo linkal, pravzaprav piše, da izpolniš obrazec na spletni strani in v roku 10 dni te bo kontaktiral Trust Service Centre.

Tole pa je tekst, ki se nanaša na to:

The warranty process is simple: when the user of this Power/Energy Protector completes the web form available on this site within 10 days of the damage occurring, the Trust Service Centre will contact the owner.

The special connection warranty only applies to the Power/Energy Protectors purchased after 1st May 2002.

Poleg tega naj bi to veljalo za naprave, ki so bile kupljene po prvem maju 2002.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Phoebus ::

na koncu bodo rekli da imamo v sloveniji tako močne strele kot nikjer in da garancija zato ne velja >:D

andrej25 ::

ok vam sporočim nadaljni potek dogodkov !
za enkrat pa hvala


L.p. Andrej

Tac20 ::

Res sporoči, sicer imam sam od belkina zaščito ampak me prav zanima do česa si upravičen ko ti strela skuri kompjuter, do prsta v rit verjetno, ker je bila strela premočna ali pa kaj podobno...

darkolord ::

Dokler se držiš tistega, kar je napisano pod pogoji (da sporočiš to v 10 dneh; da imaš, dokler se zadeva ne reši, vse skurjene zadeve še vedno ti, ...), naj ne bi bilo težav. K izdelku so, kolikor vem, pogoji priloženi tudi v slovenščini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

poweroff ::

Meni je skurilo samo zaščito in so mi jo v trgovini zamenjali brez besed.
sudo poweroff

darkolord ::

Ja, za zaščito imaš ločeno garancijo, ki jo uveljaviš pri prodajalcu

andrej25 ::

evo problem je rešen , mal dougo je trajal sam je pa konec, stvar je sledeča, po dolgem pisanju e-sporočil na trust, , sem moral vse kar je šlo falit, poslati na nizozemsko!!
učeraj pa sm dobu škodo nakazano na moj osebni račun , tko da zadeva je kr ql , in sem zadovoljen :)

lp, usem
Andrej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej25 ()

Dead_Eye ::

Kaj pa poštnina? So to tudi oni krili? Drugače pa pohvalno, da povrnejo nastalo škodo.
The one and only

mravla74 ::

Tudi mene zanima kako je s poštnino, a si jo dobil nazaj nakazano?

andrej25 ::

ma poštnina je bla 14 € in ti jo ne vrnejo , sicer pa če ti že škodo krijejo za teh 14€ se ne sekiram

Ted ::

Koliko si pa mel škode in so ti nakazali denar za nove (skurjene) izdelke ali po oceni koliko bi naj stali rabljeni?
Mah...

andrej25 ::

450€ GRAFIČNA GFORCE IN NAPAJALNIK ( oboje staro kake 2 meseca ) , odbili so mi 5% (obraba)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenapetostna zaščita

Oddelek: Pomoč in nasveti
3210130 (6539) St235
»

Udar strele

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4212602 (10958) revvs
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939946 (7391) gregor
»

strele in izklapljanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636930 (5113) klemenSLO
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638902 (7304) AngelOfDeath

Več podobnih tem