» »

strele in izklapljanje

strele in izklapljanje

1
2
»

blackbfm ::

Je uporabno. Moja zobna ščetka se polni na tak način.:D

Good Guy ::

Vse tiste "proti-napetostne" vtičnice in razdelilci so eno samo sranje. Če hočeš zaščito si dobi UPS ali boljšo zaščito v sami napeljavi/temu primerno boljšo napeljavo.


mater si pa pametn..

mam belkinove zaščite po bajti pa ni še niti enkrat spalilo komp,tv,telefon,modem,ipd..

sam varovalko butne sama zaščito vn in vse kar morš nardit je da držin en gumb 10 sec in to je to..

če ti pa že prebije ti pa belkin garantirano vrne keš glede na to kok je bla naprava, ki jo je skuril, vredna ob nakupu oz tok k piše na računu


Ko ti bo skurilo računalnik, ter imaš Belkinovo vtičnico postaj na forum vrednost škode ter vrednost katero ti bo Belkin povrnil.

Ker v teoriji vse izgleda lepo in prav na papirju, v praksi je pa potem tako kot naš Elektro, ko je za napačno zmontirano fazo krivil vse od naše napeljave, potresnega območja, monterjev tretjega izvajalca in še kaj, samo zato, da Elektru nebi bilo potrebno povrniti škode nastalo zaradi tega, da je ena ozemljitev obvisela v zraku in smo imeli namesto 220V, 380V.


no skurlo mi je matično (aopen k je bla vredna okrog 270€, nism zih)..

sicer ni usekalo čez zaščito(čez modem in pol na mrežno itd) ampak tut zaščito je skuril, tko da sm probov izkoristit..

sm čaku ene 14 dni na odgovor iz anglije(gor pošiljajo izdelke ki jih skur da se prepriačjo da je res skurjena zaradi zaščite), in sm mi vrnil polno vrednost matične..

pa tko k je že en prej reku, da ti vrne do 40k €.. no to odvisno od zaščite.. pr nas mamo do 20000€

no da ne bo kdo pol spet kj pizdu..

če ne verjamete pa izklapljajte vsakič ko mal zagrmelo.. men tega ni treba
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

Tisti, ki mislite, da bo obicajen UPS za 100-200€ resil vas racunalnik pred udarom strele, zivite v temi.
Pravi UPS, ki lahko prepreci skurjenje, je Online UPS. Cene so tm cca 800€+ za dobr UPS.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Snegec ::

Tisti, ki mislite, da bo obicajen UPS za 100-200€ resil vas racunalnik pred udarom strele, zivite v temi.
Pravi UPS, ki lahko prepreci skurjenje, je Online UPS. Cene so tm cca 800€+ za dobr UPS.


Tudi v to dvomim DR_M. Neposredni udar strele je pač, najhujša možna varjanta in tam gre preprosto za preveliko vsega.

Če se samo spomnim par let nazaj, ko je usekal v telegraf štango 10 metrov od bajte, in je skurilo vse zaščite, kar je bilo za njimi (z razliko od mojega UPSa, kjer mi je skurilo samo UPS), varovalk ni imel niti časa ven vržt.

Za posledicami udara strele v malce oddaljenih lokacijah in njenih posledičnih prenosih po električnem/telefonskem/kabelskem omrežju je zaščita tista, ki ti reši naprave.

Lahko pa posreduješ kak link, si bomo prebral in nas boš podučil.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

t3hn0 ::

in kaksna je primerna zascita? zivim namrec na obrobju lj, v hisi katera na zalost nima strelovoda. izgradnja strelovoda verjetno ne pride v postev. zanima pa me kako bi lahko vsaj malce zascitil svoje kompe, audio sistem ipd.?

vem da je najbolj ziher izklopt iz vticnice pa mal stran dat, ker je logicno da zna strela "preskoct"...sej kako pa drugac useka na zemljo? teleport? :D
^.^

kocba ::

Hej.
Punca je imela nesrečo in ji je strela udarila blizu hiše. Računalnik je imela izklopljen a kljub temu kabel v vtičnici.
Računalnik ne dela več. Če ga hočem prižgati ne naredi nobenga zvoka. Edino kar se zgodi je to, da zasveti lučka, ki običajno sveti, ko je računalnik prižgan.

Ve slučajno kdo kaj bi lahko bilo narobe? procesor, matična, grafčna, napajalnik?
Kišto sem odprl vendar ne vidim nobene črnine.

bluefish ::

Začni pri napajalniku, potem pa se premikaj na osnovno in nato na ostale komponente.

roli ::

Jaz ob najmsnjšem znaku grmenja že letam okoli vtičnic. Par let nazaj je usekalo nekje zelo blizu hiše - in takrat sem imel srečo in izklopil računalnik in ADSL modem iz telefonske vtičnice (nekaj kar ponavdi nisem delal. Tisto noč je tako hudičevo počilo in zjutraj je bilo v sobi in po celem hodniku videti le koščke ISDN centrale - ki jo jebpotegnilo iz stene in raztreščilo. Skupil jo je še en ISDN telefon.

Po tistem sedaj vedno panično izklapljam vse naprave iz električnega in tlefonskega omrežja ob ajmanjši nevihti.
http://www.r00li.com

Pyr0Beast ::

Ko strela enkrat užge ti zaplavajo potenciali v nebesa in takrat nima še najboljša zašita kaj za delat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Good Guy ::

če direkt useka.. ti še celo omraco skur..

drugač pa zaščite pridejo huidičevo prav
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

w00tnes ::

Meni je lani takle čas strela skurila eno lan kartico (sreča da ni bilo kaj drugega). In sicer, udarila je v sosedovo drevo hkrati se zabliska za mojim računalnikom (je tolk počlo, da se je v kuhno slišalo pa pod mizo je cel lightshow bil), za kake pol sekunde se izklopi komplet oprema (zvočniki, monitor itd). Ko je konec nevihte ga priklopim nazaj in mašina (in ostalo) dela, samo en izmed lan priključkov je fuč (2 sta onboard tk da mi je dejansko dol viselo, glavno da cele mašine ni "spražilo")
Modem in router in ostali računalniki po bajti so ostali nedotaknjeni, počilo je samo v moji sobi (sem izgleda najbližje tistemu drevesu - je cca 5m stran), tako da mi ni jasno kako je prišlo do tega (inducirana napetost po lan kablu?)

klemenSLO ::

pri nas je v nedelo treščilo:

ker nismo potegnili antene iz TVja....
-- telefizor fuč, receiver fuč divx player fuč, PC (napajalc, plata) T2 modem isdn vmesnik, amino set top fuč........

BaRtMaN ::

Poleg IPTV-ja imate na istem TVju prklopljeno še analogno anteno?

klemenSLO ::

Včasih šteka pa fotr preklop na standardno anteno...
Je pa od aminota črn pokrovček odnesl 2 metra stran :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Udar strele

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4212123 (10479) revvs
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939697 (7142) gregor
»

Prenapetostna zaščita!!

Oddelek: Kaj kupiti
305394 (4521) Tomson
»

Strela in ADSL

Oddelek: Pomoč in nasveti
162531 (1991) PacificBlue
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638599 (7001) AngelOfDeath

Več podobnih tem