» »

Poplave

Poplave

««
2 / 10
»»

leinad ::

Če se pa se bolj splača kot sanirat/izogibat lokacijam to, da vsako tolko kaj poruši, potem pa ok.


Luka vzemi ti rajši v račun, da slovenska mesta niso nastala včeraj, ampak po večini izvirajo vsaj 300 let nazaj, čas ko je bila bližina rek, potokov strateškega pomena za razvoj. Povsem logično je, da se bodo ljudje naseljevali v mesta, valda si ne bodo gradili hiš nekje na samem. Sama mesta pa so bistvenega pomena za razvoj regije in je zato povsem pravilno, da bo država dala pomoč.
Kot ti je že BluPhenix omenil, pred nesrečami povsem varen nisi praktično nikjer, vsepovsod obstaja zelo majhna možnost, da te doleti katastrofa. Glede na to, da smo imeli zadnjo tako resno poplavo pred 250 leti, je tudi v teh krajih obstajala nič več, kot zelo majhna verjetnost, da jih doleti kaj takšnega. Potemtakem bi se tudi bilo bedasto selit v Ljubljano, saj vendarle leži na potresno nevarnem območju (1895 anyone?).

Karaya 52 ::

Saša; prav imaš. Js nisem mogel verjet kako nekateri samo čakajo ker v celju bi lahko vreče pomagale če bi voda še naraščala. Seveda nebi pomagale če bi bila Savinja dva metra višja. Ampak vreč sploh ni bilo. Ljudje bi že sami poskrbeli če bi jim kdo dal vreče. Tako pa smo nekaj reševali z vrečami cementa, apna, umetnega gnojila in zemljo.

Drugi problem v našem kraju je zaraščenost rečne struge. Na to smo že dolgo opozarjali brez uspega. No, pred leti smo vzeli stvari v svoje roke in očistili kak kilometer občinskih jarkov. Stvar je še toliko bolj smešna da so del nasipa pred letom porušili, ker so gradili novo naselje. Nasipa več niso popravljali. Upam da bo še nekaj časa lepo vreme zato ker je ljudjem zalilo kurilnice, peči so uničene. Voda je pa tak al tak rjava...

Glede postavljanja hiš na nevarnih območjih se strinjam da je nespametno, po drugi strani pa bi npr. morali izseliti celo Savinjsko dolino?

Keyser Soze ::

Lahko pa tožite Boga. (enga ali vse) :D
OM, F, G!

Mercier ::

Ne moreš ga tožit, ni pravna oseba.

Keyser Soze ::

Potem pa njegovega zastopnika pri nas. Podružnico?:\
OM, F, G!

leinad ::

Saša seveda lahko.

sidd ::

Tisti dve primerjavi sem dal nalašč.....iz Afrike in Kitajske (eno poplava in posledice, drugo tajfun).

Pa ne pravim, da bi morali zabetonirati reke v kanale, lepo prosim! Od maribora bi ostalo recimo da vse. Nižje od maribora pa nebi bilo kaj preveč rožnato, ja. V našem kraju se reče enem delu naselja žabeland, al nekako tako (star izraz), in seveda, hiše tam, (niso kaj starejše od 20, 30 let), so bile vse zalite....Le zakaj se tistemu delu tako reče. V tem primeru se strinjam z Lukom, ker se včasih gradi vsepovsod.

Jaz samo pravim, da ce se taksni nasipi ne bi gradili na prakticno vsaki tekoci vodi, bi bila koncna skoda precej manjsa, kot sedaj. Tolmuni in recice bi verjetno kje prestopile bregove in poplavile kaksno polje, njivo, gozd. Nekaterim ne bi zaradi tega skozi kljucavnice spricala voda... :)

Takšno taktiko po novem ubirajo Nizozemci. Žrtvujejo nekaj njiv, travnikov, da jih načrtno poplavijo, tako pa rešijo ostale dele(naselja, mesta,...). Kaj takega v sloveniji nebomo doživeli imo še hitro ne. Ali pa to že kje obstaja(vsaj jaz nevem nič glede tega)? Sicer pa na dravskem polju so tako po večini prodnata tla. Bi moralo biti res hudo deževje, da bi kje voda stala do balkona.

Ampak oni zgoraj je srecen, ker mu ni zalilo polja, nizje spodaj bodo pa ze drugi poskrbeli zase, mar ne? :)

Ameri imajo po celotni dolžini missisipija nasipe...Samo jih niso vzdrževali, pa še orkan so fasali, pa je bil new orleans pod vodo.

Aja, pa reka mura je lep primer. Načrtno pustijo zelo večjo širino, kot jo rabi večino časa + nasipi na obeh straneh.

Glede franje pa sej so rekli, da se je baje sotesa nekako zamašila, pa je potem butnilo vse naenkrat. Vsaj po televiziji so tako rekli.

Upam da bo škoda čimprej sanirana. Sem včeraj gledal posnetke in videomaterial po internetu, in me je kr malo stisnilo. Zgleda da je praksa v tej državi, da more vedno najprej bit katastrofa, potem pa šele "investicija"...:\
no idea for signature
signed
I

jype ::

sidd> V tem primeru se strinjam z Lukom, ker se včasih gradi vsepovsod.

Luka ima vedno kaj za pripomniti, ko se kdo obregne ob urbanistične in druge zadržke pri gradnji. On bi kar gradil megalomanske reči, zdaj si je pa nenadoma premislil, al kako?

sidd> Takšno taktiko po novem ubirajo Nizozemci. Žrtvujejo nekaj njiv, travnikov, da jih načrtno poplavijo, tako pa rešijo ostale dele(naselja, mesta,...). Kaj takega v sloveniji nebomo doživeli imo še hitro ne.

Zakaj pa misliš, da je za gradnjo na naplavnih ravnicah _nemogoče_ dobiti izpravno gradbeno dovoljenje? Če imaš veze na občini, ti ga bodo ziher zrihtali - od deklice sošolka, ki na občini piše elaborate, vsake toliko časa dobi navodilo, da "tale mora jit skoz" - in ker je služba zanjo pomembnejša kot profesionalna integriteta, se pač ukloni. Hrmpf. Jaz bi raje šel iskat službo drugam in se ne bi držal za glavo, ko hiše odnaša povodenj.

sidd> Aja, pa reka mura je lep primer. Načrtno pustijo zelo večjo širino, kot jo rabi večino časa + nasipi na obeh straneh.

Take so praktično vse reke nižje dol, kjer tečejo po sredini naplavine. V alpskih in predalpskih dolinah pač ni prostora za take manevre, graditi v pobočju je pa zaradi morebitnih plazov tudi zelo tvegano, ali pa zelo drago. Polne cene seveda nihče noče plačati - raje riskirajo "malo verjetno tragedijo", ki se brez dvoma prej ali slej zgodi. Verjetnost je vsako leto 1/250 (če gre verjeti meteorologom) in ni odvisna od tega, kdaj je nazadnje bila huda ura, poleg tega pa se verjetnost še spreminja z razmerami v globalnem podnebju.

sidd> Glede franje pa sej so rekli, da se je baje sotesa nekako zamašila, pa je potem butnilo vse naenkrat. Vsaj po televiziji so tako rekli.

Verjetno - smola pride v vsakršnih paketih. Reševanje Franje bi bilo tudi sicer nesmiselno - bolnišnica ni bila namenjena temu, da zdrži zob časa, temveč temu, da je ne najdejo. Če je volja, se da vse obnoviti, tudi muzej v Franji.

sidd ::

Zakaj pa misliš, da je za gradnjo na naplavnih ravnicah _nemogoče_ dobiti izpravno gradbeno dovoljenje? Če imaš veze na občini, ti ga bodo ziher zrihtali - od deklice sošolka, ki na občini piše elaborate, vsake toliko časa dobi navodilo, da "tale mora jit skoz" - in ker je služba zanjo pomembnejša kot profesionalna integriteta, se pač ukloni. Hrmpf. Jaz bi raje šel iskat službo drugam in se ne bi držal za glavo, ko hiše odnaša povodenj.

Jah, tud to se dogaja zgleda. Jaz tudi, če ne bi zaradi tega kdo nedolžen nasrkal, še pred odpovedjo naredil malo štale. Samo ko bi na koncu verjetno samo nedolžni nasrkali, kot vedno...

Take so praktično vse reke nižje dol, kjer tečejo po sredini naplavine. V alpskih in predalpskih dolinah pač ni prostora za take manevre, graditi v pobočju je pa zaradi morebitnih plazov tudi zelo tvegano, ali pa zelo drago. Polne cene seveda nihče noče plačati - raje riskirajo "malo verjetno tragedijo", ki se brez dvoma prej ali slej zgodi. Verjetnost je vsako leto 1/250 (če gre verjeti meteorologom) in ni odvisna od tega, kdaj je nazadnje bila huda ura, poleg tega pa se verjetnost še spreminja z razmerami v globalnem podnebju.

Ja, sej to je res. Samo če je bila gradnja recimo odobrena na takšnih področjih, bi jih nekako lahko vsaj zavarovali, ali pa opozorili, bilokaj. Najbolj me jezi na to, da se ponekod sploh ne skrbi za takšne stvari. Narod pa prepuščen sam sebi, kot vedno.
Nisem pa se mogel načuditi posnetku, ki je na 24ur, na katerem je en razlagal, kako je njegov sosed, kljub temu, da mu je voda segala že do pasu, še šel reševati neke stvari v drvarnico. Seveda so ga potem kasneje našli mrtvega.

V alpskih in predalpskih dolinah pač ni prostora za take manevre, graditi v pobočju je pa zaradi morebitnih plazov tudi zelo tvegano, ali pa zelo drago.

Sej zato mi še ni jasno, kako so dovolili gradnje recimo blizu hudoirniških potokov/tolmunov/rek. Če greš v Trento, al pa kar po Soški dolini, lepo vidiš, kakšno moč imajo hudourniki (recimo struga s slapa Boka).

Nisem pa tudi mogel vrjeti, da je sedaj v ospredju turizem, povezan s bolnico franjo in njeno obnovo, kot pa kaj druga. Sej majo vse dobro dokumentirano, kaj se sekirajo za totih 12 ali 13 barak, ko pa je pol države v razsulu trenutno.

Zgleda da vsaj zavarovalnice ne bodo zatajile. Vsaj nekaj..
no idea for signature
signed
I

jype ::

sidd> Sej zato mi še ni jasno, kako so dovolili gradnje recimo blizu hudoirniških potokov/tolmunov/rek.

Po moje niso nič dovolili - zgradiš, potem pa jamraš na občini, dokler ne legalizirajo. Saj občina praktično nima izbire - revežem ne more podirat bajt.

Ko sem še živel na Ljubljanskem barju smo imeli tudi eno tako farso - Chemo je gradil skladišče za svakojake nevarne snovi. K sreči je znani geolog dr. Stanko Buser takrat bil tisti, ki je stvar ustavil - nihče ni naredil obveznih elaboratov, ali pa so bili pomanjkljivi. Leto in pol po gradnji perona, kjer naj bi se te nevarne snovi pretakale z vagonov v bazene, je bila višinska razlika med peronom in progo že cel meter. Zadrževalni bazeni sicer niso popokali, bili pa so nagnjeni za več stopinj, vogali nekaterih bazenov pa so štrleli iz tal.

Potem so prišli Francozi in porabili slabo leto, da so zabetonirali podlago za Leclerc. Reč še vedno stoji in čeprav ima baje zaradi geološke podlage manjše težave, sanacija še dolgo ne bo potrebna. Par sto metrov južno so stavbe Merkurja in Rutarja ter nekaterih drugih trgovskih centrov, na katerih je že jasno vidna škoda zaradi neenakomernega ugrezanja. Prometne površine med temi centri govorijo sama zase. Kdo je odgovoren za tako razliko v gradbenih standardih?

Po moje ljudje podobnega profila, ki so odgovorni tudi za vso nepotrebno škodo ob zadnji ujmi - ki pač dovolijo gradnjo zaradi vsem znanih parcialnih interesov in se požvižgajo na pravila in standarde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

AngelOfDeath ::

@krho

Zavarovalnica bo plačala če si imel zavarovano - drugače ne
edit: Slovnica

Azrael ::

@jest10

Ravno za Koritnico me je zanimalo, hvala za informacijo, čeprav ni ravno spodbudna.
Nekoč je bil Slo-tech.

Tear_DR0P ::

mal mi je hudo ko spremljam tole in ko dobivam SMSe od doma kaj se dogaja in vem da nimas kaj naredit

ampak da bo poplava se je vedelo, vedno se ve pri nas. to da je to najvecja poplava v 250 letih je tudi BS - v celju je v zadnjih 5 let bla savinja vsaj 1x že višja, v zadnjih 20 letih pa hmm leta 98 je plavalo skoraj vse v celju, leta 97 sem se zjutraj eljal v solo v velenje, popoldan pa sem moral pocakati 2 uri, da se je voda iztekla iz pirešice - pa še potem je imel avtobus obvoz preko lokalnih hribov.
za celjski okoliš, verjetno pa tudi za vso ostalo slovenijo je znacilno, da ko pade na hitro veliko vode, se plava, ker je zemlja ne pozira, po rekah pa ne odteka dovolj hitro

zajeb je pa to, da slovenci gradimo povsod, ne samo v mestih in da se tzko izognes vsaj eni katastrofi
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

jest10 ::

V ENEM SAMEM kraju, so bile v tem neurju količine padavin s povratno dobo 250let. Toliko o novinarskem napihovanju...
ARSO poročilo

Gavran ::

Ali se komu sanja kje sploh so kakšne "varne" lokacije za gradnjo? Nahribu - plaz. V dolini - voda. Na BArju - nestabilna tla. In tako dalje. Ali je v Sloveniji sto parcel ki so stoprocentno varne???
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

KandazaR ::

Neboš verjel so. V mojem kraju ni poplav (reka bi morala narasti za 50m da bi dosegla prve hiše), plazov ni ker je ravnina, močvirnato pa tudi ni, pa še od lj je odaljen samo 30min. Problem pa je pomanjkanje zazidljivih zemljišč (ker nočejo obširne travnike spremeniti v zazidljiva zemljišča).

Gavran ::

Kaj pa potresna nevarnost? Ljubljana je doživela hud potres cca 100 let nazaj...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

jype ::

Gavran> Kaj pa potresna nevarnost? Ljubljana je doživela hud potres cca 100 let nazaj...

Na Japonskem in na Novi Zelandiji se temu zelo uspešno zoperstavljajo z obilno uporabo lesenih konstrukcij - smrtne žrtve so redke glede na pogostost in intenziteto potresov.

Luka Percic ::

ko se kdo obregne ob urbanistične in druge zadržke pri gradnji. On bi kar gradil megalomanske reči, zdaj si je pa nenadoma premislil, al kako?


Ah, kje pa, vsak ima pravico delat neumnosti.
Moti pa me, da se govori o naravni katastrofi. Klinac, prevzami odgovornost- si kockal, pa se ni izšlo. Zdej potres je res težko napovedat- presumerit reko ki poplavlja, in gradit proč od nje, pa ni tak problem.

Nekateri placi so pač dražji za živet. Zdej kako boš plačal to ceno (dragi ukrepi proti morebitnim poplavam, drago saniranje plazovnih območij), al boš pa kockal, ter tvegal vsako toliko poplavljene kleti- al icelo življenje.

Sej vsaka smrt je tragična- ampak hudiča, zakaj si tam zgradil hišo?!

A hočeš sebe in potomce pobit?!

Sam bi predlagal da država kot servis zagotovi "lestvico ogroženosti", ter priporočljive ukrepe.
Tako da bodo lahko tudi tisti ki ne mislijo preveč, videli da tam pa ni za gradit. Če hočejo pa naj gradijo.
Tvoje življenje.

V Ameriki so počasi le ugotovili, da je življenje pod nadmorsko gladino zna bit hud problem.
Upam da bomo tudi pri nas, pa da bo država sprostila/omogočila večjo mobilnost, da se bodo ljudje lažje odločali za menjavat kraje- ne pa da jim namenja še dodaten denar/sanira plazove (sanacija velikokrat stane več kot ogrožene hiše, pa še zanesljivost sanacije je vprašljiva).
Ampak ne, sedaj je v modi "decentralizacija", "sonaravni/trajnostni razvoj",...

Karaya 52 ::

Edino pravilno da je decentralizacija v teku. Lestvice ogroženosti že lep čas obstajajo. Očitno imam samomorilska nagnjenja da sem se spravil sem živet. Nekaj pametujete kak ste ljubljančani pametni da živite na varnem. Tudi pri vas je redno poplavljalo dokler niste uredili izsuševanja barja. Za nas, samomorilce, ki raje kupujemo poceni parcele pa lahko ostanejo neregulirane struge in na pol zgrajeni nasipi. Eh, naj se Jankovič raje grebe za tisti denar ki je bil LJ "odvzet", ostali pa si naj bajte postavljajo na kolih ali še bolje, izselimo celo Savinjsko dolino.

jype ::

Luka Veliki> Sam bi predlagal da država kot servis zagotovi "lestvico ogroženosti", ter priporočljive ukrepe.

To že imamo. Gradit na ogroženih območjih ne smeš. Opisal sem že, kako do takih gradenj vendarle pride.

Luka Veliki> Ampak ne, sedaj je v modi "decentralizacija", "sonaravni/trajnostni razvoj",...

Nakladaš. Poglej si kdaj kakšen plan varstva in razvoja, da boš videl, kaj vse bi se moralo (ker stroka tako pravi) pa se ne (ker je korupcija pri nas gonilo razvoja).

KandazaR ::

sanacija velikokrat stane več kot ogrožene hiše, pa še zanesljivost sanacije je vprašljiva

Se strinjam. Lep primer je bil log pod mangrtom, kjer so zaradi nekaj hiš morali urejati celo pobočje nad vasjo. Ceneje in bolj bi bilo če bi tem nekaj vaščanom zgradili hiše v kaki drugi bljižni vasi (npr bovec). Saj podpiram decentralizacijo samo ni pa treba da imamo polno vasi z 20-30 (ali celo manj) ljudi. Morali bi že dolgo nazaj uvesti neke regijske vasi (z vsaj npr. 500 prebivalci).

gzibret ::

> Ali se komu sanja kje sploh so kakšne "varne" lokacije za gradnjo?

Na prvih terasah, nikakor ne na aluvialnih poplavnih ravnicah.

> Nekaj pametujete kak ste ljubljančani pametni da živite na varnem.

LOL! Ljubljana leži na enem izmed potresno najbolj ogroženih delov Slovenije. Takoj za Bovcem in Idrijo.
Vse je za neki dobr!

dukenukem ::

leta 91 smo mel 1m vode okol hiše ,mislim da bodo sedaj poplave vsakih par let ,sj se vsepogosteje dogajajo ;) računat na to ,da bojo na 250 let je traparija ,še to jesen lahk spet narasejo reke,par dni gre dež, pa bo spet poplavljalo :(

jest10 ::

Pri Oražnovi koči(pod Črno Prstjo), so namerili 484,3L padavin na m^2 v 24urah. Od tega je 110,8L padlo v 1 uri.

BluPhenix ::

Moti pa me, da se govori o naravni katastrofi. Klinac, prevzami odgovornost- si kockal, pa se ni izšlo. Zdej potres je res težko napovedat- presumerit reko ki poplavlja, in gradit proč od nje, pa ni tak problem.

A si ti dejansko sploh videl kje je nastala največja škoda? Ne tam, kjer so reke poplavljale, ampak kjer so se vaški potočki spremenili v nezadržne hudournike. Resno ne vem kaj bereš.

Ljudje so tam gradili hiše ker so se tam večinoma rodili, tam so živeli celo življenje in tam je njihov dom. Zdej pa misliš, da bojo podrli hišo in jo šli gradit nekam drugam? Očitno ti tudi ni jasno zakaj toliko mest stoji ob rekah, ne ni zaradi kockanja ...

Seveda je naravna katastrofa, povodenj spada med naravne katastrofe kakor koli obrneš.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

KandazaR ::

Ja samo nekaterim je poplavlo že večkrat (ena gospa je rekla da že četrtič) in se je resno za vprašat če je še smiselno obnavljati in popravljati hiše.

Luka Percic ::

Očitno ti tudi ni jasno zakaj toliko mest stoji ob rekah, ne ni zaradi kockanja ...


Reke so bile idealna komunala včasih.
Higijenske razmere so lahko bile tam boljše, velikokrat pa tudi prometne. Danes? Turistična zanimivost, nič več.

T0RN4D0 ::

Očitno je :) Sej če ti mal zalije hišo še ni nujno da je cela panika. ^^

urban99 ::

roflmao... življenje ni igrica, žal. BluPhenix je kar dobro opisal zakaj ljudje živijo kjer živijo. Poskušaj spraviti mojo staro mamo iz sela, ki ga je ravnokar poplavilo. Nekam v blok npr. Ni variante! Ima pa dvignjeno škarpo, poglobljen potok(!), doma 2 črpalki, pa je bilo zelo zelo blizu, da bi ji klet zalila voda. Občina in sosedje so od zadnjih poplav precej vložili v preventivo (jap, SAMI so delali nasipe, si moreš mislit???) pa je bil vseeno disaster. Pametovanje v slogu "preselili bi se na varno" si tako lahko privošči le človek, ki živi v atomskem bunkerju. Ali pa bongo brez občutka za lajf. Žalibog.

BigWhale ::

Ce naredis nasip, potem problem preneses na 'soseda', ki zivi nizje ob recnem toku.

infidel ::

Mislim, da novinarji zelo nestrokovno in nekorektno uporabljajo povratno dobo padavin in sploh ne vejo za kaj se gre, ko govorijo 100 letnih in 250 letnih padavinah ipd...

Kaj pomeni 100 letna povratna doba padavin?
Povratna doba sto let ne pomeni, da naslednjih sto let ne bo takšnih padavin, ampak da vsako leto obstaja 1-odstotna verjetnost, da bo do takšnih padavin prišlo. Pri povratni dobi 50 let 2-odstotna verjetnost, pri povratni dobi 20 let 5-odstotna verjetnost in tako naprej.

i.

jest10 ::

sverde21 ::

Namesto da se kregate, kako bi mogl bit urejen nasipi itd., lahko pomagate prizadetim v poplavah... KLIK
<?php echo `w`; ?>

sidd ::

BW, nižje ob reki pa lahko že imaš poplavne ravnice, širšo strugo, ...

Me pa veseli dokaj hiter odziv oblasti ter že začetek sanacije...vsaj nekaj :))
no idea for signature
signed
I

LordTado ::

folk že piše kako je stanje in že poplavla tam dol...

"pri nas in dveh sosedih je že zalilo kleti... Smo klicali gasilce, pa so samo rekli, da mormo počakat, da morajo oni dobit komando od zgoraj, kdaj grejo lahko na teren. Čez nekaj časa pa slišim kako grejo s polno opremo v treh tovornjakih k enemu sosedu, najbogatejšemu v vasi, prijatelju od župana...

Smo jim mahali in kazali na našo poplavljeno klet ko so se mimo peljali, pa niti pogledali niso... Ta slovenija... Ne vem kaj naj rečem... ČE MAŠ VEZE SI CAR, DRUGAČE SI NIKOME NIŠTA..."

globoko grlo ::

tko kot povsod drugje, večinoma

taka je človeška narava, ane

sicer pa upam, da ne bo prehudo in kkšnih pizdarij

Tarzan ::

Reke se morajo nekam izlit. Namesto, da se uredi področja, kjer se bo potok ali reka lahko razlil in zalil prostrane travnike, na točno takih travnikih želijo zgraditi trgovski center, tovarno, stanovanja ali hotel. Poleg vseh ostalih, ki jih ne bi zalivalo, potem najebe tudi novozgrajeni kompleks. Nekateri šalabajzerji predlagajo, da se strugo uredi in se naredi iz reke oklepljen kanal. OK, to reši situacijo pri večini manjših povodni, v primeru stoletne vode pa narediš s tem še hujši rušilen tok, da pa ne omenjam, kaj se dogaja z naseljem ali mestom, ki se nahaja nižje ob toku, kjer bregovi niso več konstrukcija iz betona in jekla.

V 20 minutah je lokalni potok že narasel za kaka 2 metra in je tik pred razlitjem. Strugo, ki je bila včasih vijuhasta so že pred precej leti speljali kar se da naravnost in zdaj je tudi hitrost vode nekajkrat višja, kot prej. Vsako malo močnejše deževje konkretno spodje bregove in iz počasnega potoka, ki je imel prodnato obalo in sem in tja tudi kak otoček, primeren za sončenje... Voda itak več ni niti približno primerna za kopanje... no, nastal je poglobljen kanal, bregovi pa so vedno bolj strmi. Včasih je za kak dan poplavilo okoliške travnike in njive, zdaj pa zaliva kleti. Glede na to, kako zdaj pada, bo verjetno kar kmalu tudi tukaj vse polno vode, breg, če ga še ni, bo prestopilo vsak čas..

LordTado ::

Naj kdo kako slikco pošle kakšno je stanje...
Jaz sem na drugem koncu SLO pa lije dva dni že bo tudi na knap šlo,če bo čez vikend še tako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Double_J ::

Strel je šu dons čez center baje...



Se pa sprašujem kje je bila policija danes, ki ima komando pokasirati čim več kazni.:D

Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

mastah ::

policija nek pod streho caka da dez mine :))

AndrejS ::

Kje je policija , da kaznuje tiste ki vozijo po pločniku in kolesarski stezi ?

Keyser Soze ::

Kakšno je stanje na Celovški?

Ker dobivam mešane informacije za druge lokacije po Ljubljani. Eni pravijo da je Drenikova prevozna, po radiu kao še vedno poplave.
OM, F, G!

Double_J ::

Kje je policija , da kaznuje tiste ki vozijo po pločniku in kolesarski stezi ?


Pa ne samo to... sigurno so vozili tudi čez polne črte na vozišču.;((:D
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Ramon dekers ::

Double_J je izjavil:

Strel je šu dons čez center baje...



Se pa sprašujem kje je bila policija danes, ki ima komando pokasirati čim več kazni.:D





ne me j... je to pri hoferju?

def0r ::



Se stanje pri nas.

LordTado ::

Pa petek je komaj...

lonz ::

Kako je kaj z Savinjo v Celju?
...arrrrrr, shiver me timbers...

Aston_11 ::

BigWhale je izjavil:

Ce naredis nasip, potem problem preneses na 'soseda', ki zivi nizje ob recnem toku.


Če pa nimaš nasipa, tista voda odteče nazaj na oblak ali pa se kar vrne od kjer je prišla.

Zato je tam, kjer nasipov ni, poplavljena samo prva bajta v vrsti, ostale so na suhem. Kjer so nasipi, je pa obratno.

Double_J ::

Iz Mestne občine Ljubljana prebivalce, ki živijo blizu Ljubljanice, Gradaščice, Malega grabna in Gameljščice, pozivajo, naj zaščitijo svoje premoženje. Če potrebujejo protipoplavne vreče, lahko omejeno količino dobijo na Komunalnem podjetju Ljubljana, Tbilisijska cesta 61. Tam jih lahko tudi napolnijo s peskom.


Tle sem pa že jaz! Kaj se splača po te vreče po vaše?
Dve šivanki...
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje vodotokov - rešitev za poplave (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14421409 (17679) dronyx
»

Ogrevanje, kurilno olje vs. plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5620130 (18251) zrataj4201
»

Etična banka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6511632 (10161) Okapi
»

Voda po Sloveniji-slikee :( (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12120487 (14176) menjalnik
»

Mura grozi

Oddelek: Loža
412865 (1725) sid911

Več podobnih tem