» »

Silverlight bo na voljo tudi za Linux

Silverlight bo na voljo tudi za Linux

Slo-Tech - Kot mnogi že veste, je Silverlight Microsoftov izdelek, ki naj bi konkuriral Adobe-ovemu Flash-u. Pred kratkim pa so pri Microsoftu najavili podporo za Linux. Verzijo za Linux bodo v okviru projekta Mono spisali pri Novellu, na voljo pa bo pod imenom Moonlight. Microsoft pa bo priskrbel multimedijske kodeke, ki bodo pod posebno licenco, ki bo dovoljevala njihovo uporabo samo pod Moonlightom. Napovedali so podporo za brskalnike Firefox, Konqueror in Opera. Za razliko od Adobe-ovega Flasha bo Moonlight delal tako na x86 in na x86-64. Več lahko preberete tudi na blogu Miguela de Icaze, ki je med drugim eden od avtorjev Gnoma in Mona.

Še ena ovira manj za prehod na Linux...

71 komentarjev

«
1
2

strictom ::

Tak filing mam da bo Linux postal novi Windows ...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

edge540 ::

Kaj se mi samo zdi ali M$ pljuva v svojo skledo?

borchi ::

zakaj le? sej ene par v microsoftu jih ma glavo na pravem mestu. tisti pač razmišljajo, da če hočejo parirati adobe-u, morajo met pokritih čim več platform.

a misliš da bo kdo resno jemal silverlight, če bo deloval samo v winblowsih? po možnosti samo v glisti...
l'jga

MrStein ::

Tak filing mam da bo Linux postal novi Windows ...

Ker je nekdo napovedal prenos enga programa nanj ?
Uf, si občutljiv 8-)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LjubimPeezde ::

Pingvinčku spet raste tiček kaj...

kriko1 ::

Microsoft si nič ne pljuva v skledo, flash je že zunaj (in dosti spletišč ala youtube ga uporablja) za več platform in če želijo priti blizu morajo storiti enako potezo.
@LjubimPeezde: nam že, da ne boš pa ti dobil po... tistem delu ki ga imaš v nicknameu

LjubimPeezde ::

Ne se ne bojim.
Če vam bo ta korak pripomogel k kaj več kot nekaj procentov tržnega delaža vsekakor podpiram:) Konkurenca je jasno vedno zdrava

desperados ::

A tukaj se je skrival skrivnostni pakt z hudičem iz strani novella. Drugače pa ne razumem kje je point v flashu ko so pa java appleti dost močnejš???

LjubimPeezde ::

kje je point v flashu ko so pa java appleti dost močnejš???

:) kaj naj rečem. Appleti so zamudili vlak za nekaj let. So OUT. Žal je tako. Niti nikoli niso bili pretirano in.

PaX_MaN ::

Lol, java appleti. Mi sesuje FF, še preden se naloži.:\

jype ::

Java appleti so obljši od flasha, ker _porabijo več pomnilnika_!

christooss ::

WTF? Zakaj bi se uporabnik odločil prehod na GNU/Linux, da bi lahko uporabljal lastniške programe. Mislm da ni lih to point!
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

gregs ::

Ja take stvari prinese pakt z hudičem :))

Mavrik ::

christooss: A Flasha torej tudi ne uporabljaš?
The truth is rarely pure and never simple.

CaqKa ::

kaj zdaj
Moonlight al Moonight (mu, mu) :)

tole je opozorilo na napako v novici

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

WhiteAngel ::

Pod Monom :\ . Kodeki samo za Novell. :\ Saj ne moreš verjeti - prihodnost bo še grša, kot je že sedaj pri M$ju. Vse, da ohrani svoj tržni delež! Silverlight bi moral prov zakonsko prepovedat. Kot sem že omenil dva tedna nazaj - če bi bil Adobe al pa Sun, bi ga tožil za zelo velike denarje in zahteval umik iz tržišča, saj M$ zopet uporablja monopolni položaj za osvajanje čisto drugih trgov.

Če se bo silverlight prijel, bo Ubuntu zgubil delež, ker ga ne bo mogel v celoti podpirati zaradi kodekov. Novellu pa delež zelo verjetno ne bo zrasel, ker ni free. M$ bo pa približno ostal tam, kjer je, ker folk ne bo mogel migrirati iz Winsev na poljubno free Linux distribucijo.

A sem edini, ki tako razmišljam?

LjubimPeezde ::

WTF? Zakaj bi se uporabnik odločil prehod na GNU/Linux, da bi lahko uporabljal lastniške programe. Mislm da ni lih to point!

Hmm kaj je tako narobe če je ta stvar free? Oprosti, ampak s takim mišljenjem boste na par procentih tržišča ostali še 2 desetletji. Hehe ampak v eni drugi temi ste pa vsi navdušeni kako Valve išče enga developerja da je blo vredno clo novice (z eno od nalog portanja):) V enih detaljih ste za, v enih pa ne. Kakor vam ustreza!! Kakor primer nanese kaj>:D Al pa se jaz motim in igre niso lastniški software. Ja postavte še Valveu predispozicijo da mora nujno bit port FREE in z sourcem (pa ne mislim Half Life: Source>:D ), ker če ne jo ne boste igrali
Je malce fovšije da kdo celo zasluži z povsem splošnimi uporabniškimi programi:\
Kvaliteta je kvaliteta, dečko!

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Microsoft pa bo priskrbel multimedijske kodeke, ki bodo pod posebno licenco, ki bo dovoljevala njihovo uporabo samo pod Moonlightom.

Zakaj že naj bi bili kodeki omejeni le na Novell? Kodeki bodo mejeni na uporabo v projektu Moonlight. Torej bodo na voljo vsakomur, ki bo hotel imeti Moonlight. Tudi v Ubuntu. Ali pa Linspire... ali pa wtfLinux. Pač nihče teh kodekov ne bo smel uporabljat za kakršnekoli druge projekte.
Life is as complicated as we make it...

strictom ::

Ker je nekdo napovedal prenos enga programa nanj ? Uf, si občutljiv

Ne enega. Vedno več Microsoftovih stvari dela na Linuxu. Ko sem zvedel da obstaja Visual Studio za Linux me je skor kap!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

jype ::

Pithlit> Pač nihče teh kodekov ne bo smel uporabljat za kakršnekoli druge projekte.

MPlayer pa je znan po tem, da striktno upošteva licenčne pogoje kodekov, ki jih zna predvajati :)

Ziga Dolhar ::

> zahteval umik iz tržišča, saj M$ zopet uporablja monopolni položaj za osvajanje čisto drugih trgov.

1. Kako uporablja "monopolni položaj" za osvajanje čisto drugih trgov?
2. Kaj je s tem narobe?
https://dolhar.si/

Gorky ::

Malce že najedate s temi lastnimi komentarji v novicah glede prehoda na linux. V Windows related novicah tudi ne pišete, da je to še en razlog za prehod na Windowse. In zakaj bi sploh šel na Linux, saj imam vse licenčno od MSja...
Jutri pa je že nov dan.

Person ::

Zato ker s tem zdravijo svoje frustracije ...

(odštevam do trenutka, ko bo tale post izbrisan, ker pač resnica boli)
Let's make something useful!

LjubimPeezde ::

Meni gre tudi to najedanje silno na jetra:)

Da ne omenjamo da je kar vsaka podrobnost novica. Nekdo išče snažilko ki se zna logirat na Linux in bo novica, Valve išče nekoga katerega ena od nalog je portanje in je že novica...

christooss ::

Mavrik: Nope ne uporabljam. Gnash ali pa vlc ali pa ffmpeg pretvorba
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

MasterBlaster ::

Nihče nikogar ne sili. Misija linux skupnosti je pač ozaveščaje uporabnike, da obstaja alternativa windows. Mogoče še ne zmore vsega, marsikaj pa dela bolje. Internet forumi so pač najbolj primeren medij za promocijo.

Marsikoga (me included) je strah M$ monopola in njihovega EULA. Počasi ti bodo prepovedali vse in boš mašino lahko samo še gledal od daleč. Poleg tega nikomur ni škodilo malo konkurence. Lep primer tega je Office 2007. Potem, ko je bil office, kar se novih featchurjev tiče, praktično 10 let na nivoju Office 97 , so se za 2007-ko malo potrudili. Za to se imate uporabniki predvsem za zahvatiti konkurenci v obliki Open Office. Pa če to priznate ali ne.

Če se vrnem nazaj na linux. Trenutni problem linux-a je predvsem pomanjkanje driverjev in komercialnega programja. Razlog za to je predvsem premajhen tržni delež, da bi se podjetjem splačala invsticija v portanje programov in pisanje gonilnikov. Tega problema linux skupnost sama ne more rešiti sama (čeprav se veliko dela na reverse engineringu ). Tako nam ostane le agitiraje ljudi naj ga preizkusijo. Linux desktop je za manj zahtevno desktop uporabo (web, mail, video, mp3, p2p, ...) povsem zrel in uporaben OS. Stvari se pa premikajo tudi na področju iger.

Edit: typo
Tk je pa pika .

Zgodovina sprememb…

Gorky ::

MasterBlaster: vse kar si povedal je morda res, morda pa ni, vendar nima kaj velike veze s tem, da je vsaki drugi novici dodan komentar, da naj gremo na linux. To je vsiljevanje mnenja in praktično najeda.
Jutri pa je že nov dan.

Looooooka ::

office so izboljsas zarad openoffica?
hahahahahaha.
ne me smejat no.
razlog zakaj je bil office do zdej po izgledu tak kot je bil je ker so ce se nisi opazu razvijal dolocene frameworke.
ce bi oni hotl karkol zarad openoffica spremenit bi verjetn mogl znizat ceno.Vmesnik ni nobenga motil.Je v bistvu ze v najstarejsi verziji vec folka na njega navajenga kokr na OO.
Kar se pa tice portanja na linux je blo pa ze od starta jasno da zadeva bo portana na linux.In seveda mogoce eni linuxasi se zmer nocjo sprejet dejstva da microsoft nima cist nobenga namena fentat linux ker se jim financno to ne splaca.Vazn jim je samo da je vec ljudi na windowsih.Za tiste ostale majo pac drug software.se vec kesha za njih.
trenutno se ma microsofta bl za bat adobe kot linux skupnost.in ce bo mogu kdo kj nardit na svojih izdelkih zarad konkurence bo to glih ta.
Mogoce bomo cez 2 leti clo dobil photoshop, ki se bo odprl v manj kot 2 minutah.

jype ::

Looooka> Vmesnik ni nobenga motil.

Mene še vedno, čeprav se je močno izboljšal v zadnjih letih. No, še kakih pet let naj se premikajo v tej smeri, pa bodo že skoraj tam.

Looooooka> trenutno se ma microsofta bl za bat adobe kot linux skupnost.in ce bo mogu kdo kj nardit na svojih izdelkih zarad konkurence bo to glih ta.

Ah, adobe je tko kot kakšen Intel - dela toliko različnih reči in pri vseh totalno owna trg, da se nima česa bat. Z microsoftom se sicer lahko stepe glede dominacije flasha in silverlighta (kjer jaz upam, da bosta v spopadu oba prisiljena stavit na free software in umaknit silly omejitve, ki gredo na jetra free software uporabnikom - Microsoft tu trenutno vodi) ampak ga to ne bo stalo prav veliko - flash je trenutno mainstream in tudi če pade ven tako hitro kot netscape adobe pač lahko bodisi vloži v flash toliko, da bo boljši od silverlighta, ali pa reč enostavno pusti, da utone v pozabo.

Looooka> Mogoce bomo cez 2 leti clo dobil photoshop, ki se bo odprl v manj kot 2 minutah.

Ja zakaj ga pa sploh zapiraš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kronik ::

Jao se vec balasta!? :\
Pocasi bo zadeva res uporabna za vsakega debila... not good. Unix forever! :D

'FireSTORM' ::

Malce že najedate s temi lastnimi komentarji v novicah glede prehoda na linux. V Windows related novicah tudi ne pišete, da je to še en razlog za prehod na Windowse. In zakaj bi sploh šel na Linux, saj imam vse licenčno od MSja...

Imam Linux, opravljam vse svoja dela v njem bolj efektivno kot sem prej v Winsih in še denarce sem prihranil.
Zato torej, kaj mi ima M$ tako bogatega za ponudit da bom spet preklopil nazaj in se spet pustil ožemat na x načinov?

MasterBlaster: vse kar si povedal je morda res, morda pa ni, vendar nima kaj velike veze s tem, da je vsaki drugi novici dodan komentar, da naj gremo na linux. To je vsiljevanje mnenja in praktično najeda.

A naš sistem poučevanja oziroma ne samo naš ampak vsak sistem poučevanja, pa ni vsiljevanja?
Kjer ima monopolish M$ na par let vezane pogodbe da se na računalnike namešča samo windows. Reklame vsepovsod so samo Windows, drugo nikjer ne čuješ kot Windows Windows Windows. Še malo pa niti na bajti ne bom mel oken zaradi imena, ker se ljudi z tem že posiljuje in ne samo vsiljuje.
Si videl kdaj Linux reklamo? Zelo verjetno da ne.
Ti je kdo v šoli sploh kdaj omenil Linux? Zelo verjetno da ne, če pa že pa je bilo nekaj v stilu to je težko in zakomplicirano.

pade ven tako hitro kot netscape

Netscape Communicator -> Mozilla
Ko so se odločili da izdajo kodo za Communicatorja so se odločili da ga dajo zastonj in da ga preimenujejo v Mozilla.

Office in Vista sta pa oba ena velika žalost, tako kot vsak njihov "inovativni" novi sistem. Saj se spremeni vse od A do Ž da se niti največji mojster več prav ne znajde v njem in zafrustrirajo povsem vse.

trenutno se ma microsofta bl za bat adobe kot linux skupnost.

Vsekakor, zato pa so poskušali z tožbo proti patentom ki jih niso upali niti izdati ker bi ljudje videli kaki bleferji so. Žalostno na sploh je da ti poženeš tone denarja v nek software, jaz pa izdelam popolnoma brezplačno alternativo ki je zelo primerljiva in v nekaterih primerih celo boljša kot tvoja.
Potem se pa že človek mora vprašat če je vse vredu z tabo da poganjaš in molzeš toliko denarja in dejansko ne ponujaš nič dosti boljšega kot alternativa.

Edit:
Gloky, kar se pa tiče "siljenja" Linuxa v tebe in tebi podobnim mi je pa prav vseeno, saj imaš na koncu ti zadnjo besedo če boš hotel preklopit ali ne, meni in sem prepričan da tudi mnogim linuxašem je pa vseeno če boš zdaj ti uporabljal Linux namesto Windows, saj od enega desktop userja nebo imel ne Linux in ne Windows ne zgube in ne koristi skorajda nobene.
Saj si kar predstavljam take zagrižene M$ boyze kot si ti, ki da Linux v pogon, pogleda 5 minut in niti ne ve kam in kako naprej, se niti ne potrudi kaj sprobat in reče to je za drek.
Če bi tako delal z vsem potem bi še zdaj bil na tvojem prvem računalniku in prvem sistemu, saj si se ob vsakem novem sistemu moral naučiti nekaj novega. Ok kliknit na IE in ikono igre je še nasrečo ostalo enako pri vseh verzijah polken.
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Lepo vas prosim dvoje:

- za kritike novic imamo posebno temo ( [+/-]Kritika NOVIC), zato kritizirajte tam;
- nove pridobitve v MS officu2007 in zakaj so takšne, kot so, ne spada v to temo (je offtopic). Parv tako debata WIN vs LINUX ni na mestu. Tudi debata o odprti kodi ne itd...

Za nazaj ne bom brisal, za naprej pa! Da se ne bo zgodilo podobno, kot se je s temo o firmi Valve, ki išče programerje igric.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Gorky ::

FireSTORM: Prvo kot prvo, ne predpostavljaj nekih predpostavk, za katere si se sam spomnil. Od kje si potegnil da sem MS fan, verjetno veš samo ti. Jaz in meni podobni tudi ne vem kateri smo zdaj. Titova partija? In potem naprej spet delaš predpostavke, ki so plod tvoje pameti, da jaz dam Linux v pogon za 5 minut pa ne vem kaj še... Če se bova na taki ravni pogovarjala, lahko govoriva o vesoljcih, NLPjih, mažuretkah in jabolčnih pitah. Bluziš v glavnem in pišeš neresnice, zato te prosim, da nehaš delati nekih predpostavk o meni in čemerkoli, o čemer nimaš pojma.

Moja kritika je letela na novico in to zato, ker je že druga novica v nekaj dneh, kjer avtor dopiše propagando za linux in naj začnemo vsi uporabljati Linux. In prav noben v teh odgovorih mi ni odgovoril na to kritiko, vsi Linux ali karkoli fani, samo svoje tumbate kot horda kur. Prav nobenega razloga ni, da bi morali na tak način pisati o Linuxu, saj ni nič drugega kot še en OS, tako kot Windows in bilokateri OS. Se dela reklama Windowsom ali MacOSu v novicah? Ne. Kar je prav in tako bi morali biti tudi pri Linuxu.

In sploh tu ni pomembno kateri OS je boljši in zakaj nekdo katerega uporablja, gre se za kritiko novice.

gzibret: Moja napaka, se opravičujem. Nisem namreč vedel, da obstaja tema namenjena kritikam novic, sem pa zgoraj odgovoril na FireSTORMov napad name, kar mislim, da imam pravico.

lp
Jutri pa je že nov dan.

jimmi ::

Mislim, da je čas, da se oglasi še avtor novice.

Najprej bi se opravičil za komentar, ki sem ga napisal na koncu novice. Nisem vedel, da bo sprožil toliko negativnih odzivov in flamewar. Je pa to vendarle komentar, napisan kurzivno, kar pomeni, da naj bi se ga ne jemalo tako zelo resno. Se mi pa vseeno zdi, da bi do tega prišlo tudi brez mojega komentarja, ker je žal raja na internetnih forumih zelo nevzgojena in se takoj začne flamewar (zato tudi nisem sodeloval s komentarji).

Debata o tem, kaj je boljše je brezvezna. S tem samo izgubljate čas.

Nekdo se je tudi vtikal zakaj je to novica, če pri Valvu iščejo nekoga za portanje iger na Linux. Vsak registriran član slo-techa ima možnost, da pošlje novico. Imel sem nekaj časa in sem jih poslal. Tako lahko tudi vsak drugi pošlje novico. Od moderatorjev pa je odvisno ali jo bodo objavili ali ne. Ne poznam nobenega od moderatorjev in nisem na nikakršen način priviligiran pri objavljanju novic.

Če je preveč offtopic briši.

borchi ::

> Moja kritika je letela na novico in to zato, ker je že druga novica v nekaj dneh, kjer avtor dopiše propagando za linux in naj začnemo vsi uporabljati Linux.

kje ti v Še ena ovira manj za prehod na Linux... vidiš poziv, da naj vsi začnemo uporabljat linux? pa mimogrede, tale novica je reklama za microsoft, zaboga!!!

če bi linux zealetos začeli kričat vista rulz, bi ms fani avtomatsko začeli kričat vista sux. ne verjameš? preber še enkrat novico in komentarje!
l'jga

CaqKa ::

>>> Še ena ovira manj za prehod na Linux...

finta je v nenehnem povdarjanju in stalnem pripisu takih subjektivnih mnenj k novici, ki nagovarjajo k uporabi linuxa.

ko sem pred enim letom tumbal da se naj slo-tech opredeli kot pro-linux stran, ne bom imel problema s tem. če pa je slo-tech stran za tehnične stvari na tem svetu, potem pomeni da bi naj bili prispevki objektivni, ne pa da bralca silijo v neko skorajda 'vero'.
če bo urednik (ki ga st itak več nima) st opredelil kot stran za open source in ostale tech novice, potem s tem nimam problema.

dam pa roko v ogenj, da ko se tak kurziven stavek napiše ob win novici da ga vrli pisuni izbrišejo.

nepristransko obveščanje.

LjubimPeezde ::

Si videl kdaj Linux reklamo? Zelo verjetno da ne.

Tok tok! To morate pač vzeti v zakup. Lahko pa se zbere nekaj škrtic pa recimo donirate enih par dolarjev vsak pa se naredi kar konkretna reklama. Da vam bo pa kdo zastonj reklamo delal je pa mal patetično pričakovat kaj?

finta je v nenehnem povdarjanju in stalnem pripisu takih subjektivnih mnenj k novici, ki nagovarjajo k uporabi linuxa.

Tako je! Tiste verze v vsaki podobni novici se razume kot da je sedaj pa res čas da preidete na linux in se rešite teh nekvalitetnih Winsew s katerimi se itak ne da narediti nič pametnega. Dokler boste tko polni samega sebe in konkurenco poniževali se vam s tržnim deležem ne piše nič dobrega. Raje se osredotočite na samo kvaliteto produkta. Ker imate source pred sabo lahko začnete s popravki in boste verjetno naredili večjo uslugo odprtokodni skupnosti kot pa trollat v smislu "sedaj pa nujno na Linux!!" in jokat po forumu.

Pithlit ::

jype: "Ne bo smel", kar pa ne pomeni da se bodo vsi teh licenc striktno držali. Zato pa mplayer manjka v marsikaterem repozitoriju.

Po mojem bi bilo sicer precej neumno izzivat MS z neupoštevanjem njihove licence. Konec koncev bodo lahko sodelovanje prekinili, če se jim bo zdelo kaj narobe.
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

Gorky:
Nisem namreč vedel, da obstaja tema namenjena kritikam novic

Nevednost ni izgovor !
Vsaj eni modi tak mislijo ...

Povedat za temo _potem_ ko ljudje oddajo kritiko tule, je po njihovem ok. Folk bo pač časovni stroj uporabil ;)

Od kje si potegnil da sem MS fan,

Stvari se reče "ad hominem". Ko ti zmanjka argumentov, začneš sogovornika žaliti. Znano že iz rimskih časov...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Pithlit> Po mojem bi bilo sicer precej neumno izzivat MS z neupoštevanjem njihove licence. Konec koncev bodo lahko sodelovanje prekinili, če se jim bo zdelo kaj narobe.

Torej je to priložnost za Adobe - nič za to.

Če hoče Microsoft ta del trga, potem se mu bo pač moral prilagoditi. Jaz nimam nič proti, če je njihov Office za Linux zaprtokoden in plačljiv (kupil sem že lep šopek zaprtokodnega softvera za Linux), če je njihovo spletno prezentacijsko ogrodje kot standard (magar zaradi video kodekov) zaprto, pa je problem povsem drugačne - tehnične narave.

Mislim, da se bo Microsoft obnašal izrazito tržno - bolj, kot se je do zdaj, ko so bili vodilni prepričani, da konkurenca sploh ne obstaja.

MrStein ::

A za flash player pa so manj restriktivne licence ?
Zakaj ga potem nobena distribucije ne bundla ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

MrStein> A za flash player pa so manj restriktivne licence ?
MrStein> Zakaj ga potem nobena distribucije ne bundla ?

Niso. Saj zato je _dobro_, da Microsoft potiska naprej silverlight.

Ko bo silverlight bundlan z debianom, bom tudi jaz zadovoljen - debian pač ne bundla reči, ki niso free (as in speech).

borchi ::

> potem pomeni da bi naj bili prispevki objektivni, ne pa da bralca silijo v neko skorajda 'vero'

a je mogoče sedaj s silverlightom ena ovira več za prehod na linux? a če bi to napisal avtor, potem bi pa bila novica objektivna? :\
l'jga

zee ::

mhm...na temo novice....komentar

uradno sicer res ne obstaja Adobe Flash player za 64-bitni Linux, vendar se da z minimalnim naporom prepričati 32-bitni Adobe Flash in stvar dela brez problema.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

CaqKa ::

borchi, te ne razumem kaj bi želel povedat.

LjubimPeezde ::

ojoj borchi:)

borchi ::

caqka, napisal si, da si želiš bolj objektivne novice. kaj ni objektivnega pri tej novici?
l'jga

CaqKa ::

borchi, govorim o celem paketu novic. ne govorim za posamezno novico.
govorim tudi o tem, da naj bodo vse strani enako zastopane, vsaka stran ima svoje pluse in svoje minuse. objektivnost bo popljuvala negativne lastosnti IN pohvalila pozitivne lastnosti.
toletukaj pa je samohvala linuxu.

jype ::

CaqKa> govorim tudi o tem, da naj bodo vse strani enako zastopane,

Ti lepo zastopaj svojo stran, kolikor pač lahko, pa bo.

Nikar se preveč ne razburjaj zaradi drugih.

CaqKa> toletukaj pa je samohvala linuxu.

Samohvalo Linuxu po nekem čudnem naključju lahko poje le Linux.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privzeta namestitev Ubuntuja brez Flasha (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9219302 (17155) Icematxyz
»

Izšel Moonlight 2

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
324138 (2747) hruske
»

Na Portugalskem za javne razpise potrebujete Silverlight (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
11811154 (8146) Utk
»

Silverlight bo na voljo tudi za Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
717936 (5929) CaqKa
»

Microsoft predstavil animiran spletni iskalnik Tafiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
809832 (6876) Matek

Več podobnih tem