» »

MSN live messenger

MSN live messenger

Gutjerez ::

Ja do zdaj sem vedno uporablo MSN Live Messenger navadno različico.
Danes pol me pa vpraša če želim posodobiti. Pa dam ne. ker mi je tko blo ok. A na koncu kr me ni pusto se vpisat brez da bi naložo novejžo različico.
A ko sem naložo novejšo pa se lepo namestila je pc kot da bi ga blokiro. Delo počas. pc je biu 100% obremenjen. Itd itd.
zakaj oz v čem je problem?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gutjerez ::

No danes sem zvedel da ima ta problem več prijateljev da nisem sam.

S staro različico nikakor se več neda vpisat. Ko pa se naloži novejša pa kr neki zablokira cpu.

kaka je rešitev tega?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Tonći ::

isti problem sem mel jst! :S Ampak se mi ni dal ubadat in sem inštaliral! Ampak se mi zdi že mejčkn absurdno usiljevanje nadgradnje!!

Gutjerez ::

saj čudno je vsem to. da kr uporaba CPU skoči na 100 in nič ne pade dol dokler ne izklopim msn. čudno mi je vse to. nikakor več ne gre uporablati staro različičo. kao sedaj nekaj prisilno uporablanje msnja. kdo ve če ni kakih bugov not al podobno.

Če kdo ima kako rešitev bi lepo proso da pove oz pomaga.

Lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

pirx ::

Tudi jaz sem šel čez postopek nadgradnje, vendar zasedenost CPUja ostaja takšna, kot je bila prej - skoraj nična :)

Gutjerez ::

torej kje je problem? :/:O
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

pirx ::

Google najde tole. (messenger uses cpu)

jan01 ::

Obstaja (do v 7.5) MSN Messenger in (zdaj) Windows Live Messenger. Ne pa ena kombinacija imen!!
->Kaj točno(in katero verzijo) si imel, kaj točno imaš zdaj in katero verzijo windowsa imaš?

Gutjerez ::

Operating System: WinXP Professional 5.1 SP2 (Build #2600)
celi čas sem imel Windows Live Messenger 8 pa je vedno delalo vse ok.
Potem mi javlo da se ne morem vpisat da moram posodobit. Pa sem dau da naj ne posodobi. Pa kr prekine vpisovanje. Tk da obvezno sem mogo namestiti novo različico msnja.
Evo dokaz.
CPU Load: 0%
CPU Load: 0%
CPU Load: 0%
CPU Load: 100%
CPU Load: 96%
CPU Load: 97%

prvi trije ko ni msn vkloplen. zadnji trije pa ko je vkloplen.

Nisem od prej sprobo verzijo. ali zdaj s tem msnjem je.
Windows XP Service Pack 2 (5.1.2600)
Windows Live Messenger 8.01.0178
Messenger Plus! Live 4.11.0.254

Lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Tilen ::

POzdravljen!:)

Tudi sam sem imel enak problem in sem skoraj popenil. Uporabljal sem 7.5 nakar je bilo treba "nujno" posodobit ali pa se nisem mogel več vpisat. Ok, naložim pač tisti zadnji 8.1 in mi tako kot tebi vse šteka. Odstranim ta live crapenger 8.1, pogooglam, namestim nazaj 7.5, desni klik na bližnjico na namizju, compatibility mode windows 2000, apply, poženem in dela.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Gutjerez ::

no vseeno zdaj sem naložo 7.5 in desni klik na bližnico za MSN messenger na namizju kliknem in nikjer ni tega compatibility mode windows 2000, apply
oz kak si to mislo?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

Tilen ::

Desni klik, properties, compatibility zavihek, run this program in compatibility mode for windows 2000. Lahko probaš tut na 8.0, samo jaz se teh live/8.x na široko izogibam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Gutjerez ::

saj dokler sem uporablo 7.5 je blo vse super. brez težav. pol ko sem enkrat namesto live. od takrad dalje pa vedno kr neki posodobitve in vse.

Ok sem zdaj tu.
klik
kak tu misliš zavihek compatibility?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

TechBeats ::

Jst uporabljam, kr tazdno beta 8.5 in dela brez problema (se mi zdi, da mi še manj oz. se sploh ne izpisuje pa vpisuje, kar se mi je dostkrat dogajalo pr 8.1 verziji), pa še lepša zgleda:D
AciD TriP

Gutjerez ::

ma saj je vse bilo cool do zdaj ko je bla potrebna novejša različica. In nwm zaka obvezno moraš namestiti to.
zakaj ne morem uporablati 7.5 npr.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Tilen ::

Ja, vidim, da XP zgleda niso tolk brihtni, da bi iz bliznjice vedli na kateri exe se nanaša.



Pol pač pojdi tam v program files, mapa od messengerja pa na tisti exe nastavi compatibility kot na sliki.

edit:

Tukaj:

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

jan01 ::

A si morda pomislil, da bi lahko bil messenger plus live krivec(imaš staro verzijo)? Torej odinstaliraj messenger in ta dodatek zanj, pobriši še ostanke za njima(kjer si že imal posneto + poglej še v documents and settings->ime tvojega uporbnika(oz administrator), da pobrišeš še kake ostanke messengerja: ponavadi v application data ali local settings(privzeto so skrite mape).
Zdaj zloadej iz microsoftove strani najnovejsi messenger(ne priporocam tiste 8.5 besta) ali pa kar iz tukaj, posnemi najnovejsi plus live(med instalacijo pazi, da ne posnameš reklam-izberi, da ne podpiraš sponzorstva oz nekaj v tem smislu). Pa probaj še kake tebi nepotrebne skripte za live plus disablirati...

Gutjerez ::

Odstranil sem čisto vse. In na koncu zdaj ko inštaliram msn plus v messengerju ga sploh ni. Kao da ga nisem inštaliro čeprav sem ga.

Ok zbriso sem vse. Naložu pa
Windows Live Messenger 8.1.0178
Microsoft Corporation - 17.20MB (Freeware)
to različico.
kaj pa msn plus?
MsgPlusLive-423 bo ta ok?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gutjerez ::

Jan01 ti če imaš to verzijo 8.1 te ni prosilo da moraš naložit novo različico?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

jan01 ::

Kaj pa če imaš kak virus/trojanca? http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph...

Kater antivirus, antispyware, firewall trenutno imaš?

Gutjerez ::

Ja vem da je vse mogoče. In da nebi bilo nobenih dvomov.
Zdaj točno sem sformatiro pc. Naložo lepo xp z sp2. sedaj nisem naložo še nobenga programa.

Prvo sem odkluko za automatic updates. Da jaz izberem kaj naj downloada in namesti. Vedno izberem vse razen onega Windown validation Genue al kakor koli je že.

Naprej. Naložim nod32, ad aware se, Advanced WindowsCare, in vedno vse pregledam da je vse ok.
Ne naložim net framework.
Kaj je še tako pomembnega.
Ja ta pc je 1200 mhz, 512 sdrama, grafična 9100 zato omega drivere.

Pod program files v mapi messenger sem pri msn.exe dau piko zraven. da se mi ta windowsov msn ne zaganja. To naredim vedno in je vse ok.

Sedaj kje naj naložim msn ? po možnosti slovensko različico in ne beta. Torej 8.0 ? samo me bo proso menda da jo posodobin.

Zdaj raje zato prej vprašam ker je vse na novo naloženo, pa da ne zajebem kaj.

Lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gutjerez ::

A že kdo ve kaj storiti da bi uporablo msn katerega želim in da nebi zahtevo da naložim novo različico?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Tilen ::

Sem že opisal kako MSN 7.5 spraviš k delovanju. V čem je problem? Jaz ga ze cel cas normalno zdaj uporabljam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gutjerez ::

Ja torej 7.5 naložim. A oni dodatek msn plus za 7.5 naj ne namestim?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Tilen ::

Ne vem, ne uporabljam te nesnage. 7.5 daš gor pa v program files od messengerja .exe daš compatibility na windows 2000 in to je to.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Gutjerez ::

Tko 7.5 naloženo. in brez ovega sranja :D čeprav ne vidim zdaj vseh nickof barvni pa te finte. če me kdo rabi me bo klikno. :D itak za bv jih je not 450 komadof. :> ona varjanta pa deluje. več ne prosi za novo verzijo. hvala ti.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

tomazic89 ::

Ka me pa to pogreje... ne vem zakaj morajo vsiljevati novo verzijo. Ne vem kaj jih moti če uporabljaš staro, predvsem nekičasto.
Spet velik kiks...

amigo_no1 ::

Resource Hacker -> odpreš msnmsgr.exe (wlm naj bo kompletno ugasnjen), spremeniš v "Version Info"/ 1 / 1033 -> postavki "ProductVersion" ter "FileVersion" na "14.0.8064.0206", klikneš "Compile script" in shraniš.

Sprobano na WLM v8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

cucolino ::

glede na to da sta se oglasila tukaj pred kratkim, mi ni treba odpirati nove teme...
v glavnem, jeje997 hvala ti za ta predlog. Pravkar sem spremenil; v About vizitki je verzija spremenjena, vpisat se pa se vedno noce. Se kaksna ideja, mogoce se kaksna spremeba, da bi spravila zadevo v tek? :/ Res si zelim uporablat se vedno to razlicico.

(p.s. ne kot podkupovanje, pa vendar castna beseda, da castim pir ce mi zadeva zalaufa. =) )

Zanima me pa nekaj drugega... kako da windows messenger, taprvi, tisti ki pride privzeto ze nalozen z windows xp-ji, se vedno deluje? Je edini ki ne zahteva posodobitev??

cucolino ::

POPRAVEK: ZADEVA DELUJE.
Popravil sem v zgornjih vrsticah, kjer je file version in product version, ocitno pa je treba popraviti spodaj kjer je ''VALUE: ''File version'' ter VALUE:''Product version'' ''.
Zdaj mi je vpisalo. Res, najlepsa ti hvala jeje997, kot pa sem obljubil, castim pir. =)

p.s. zdaj se moram le se msn plus! live-a lotit, da mi zalaufa. Očitno namreč ne deluje, ker mi ne pretvarja sifrirnih bliznjic v imenih v barvne črke...
Ce pa kdo ve kako to usposobit, se tudi priporocam. ;)

Hvala!!!

L.p. Marc

cucolino ::

EVO. Zdaj rešil še plus...
Po pregledovanjih datotek od plus-a z Resource Hackerjem, nisem niti v zagonskem dll-ju nasel nobenih podatkov o verziji msnja, ki bi jih lahko spremenil.
Vrnil sem se v msnmsgr.exe, ter popravil nazaj na staro verzijo kar sem prvo spremenil, to sta cisto zgornji vrstici ''file version in product version'' v 8,5,1302,1018, v sekciji VALUE pa sem ti dve verziji pustil na tanovi 14.0.8064.0206... Tako je msn sprejel vpis brez nadgradnje, hhrati pa zagnal live plus.
Se enkrat hvala jeje997.
No, ce bo slucajno kdo hotel kar copy paste, prilepim zraven kako zgleda vse skupaj.

Version info
1
1033: Koda je tale::



1 VERSIONINFO
FILEVERSION 8,5,1302,1018
PRODUCTVERSION 8,5,1302,1018
FILEOS 0x4
FILETYPE 0x1
{
BLOCK "StringFileInfo"
{
BLOCK "040904B0"
{
VALUE "CompanyName", "Microsoft Corporation"
VALUE "FileDescription", "Windows Live Messenger"
VALUE "FileVersion", "14.0.8064.206"
VALUE "InternalName", "msnmsgr.exe"
VALUE "LegalCopyright", "Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved."
VALUE "OriginalFilename", "msnmsgr.exe"
VALUE "ProductName", "Messenger"
VALUE "ProductVersion", "14.0.8064"
}
}

BLOCK "VarFileInfo"
{
VALUE "Translation", 0x0409 0x04B0
}
}




Lep pozdrav vsem, in velika hvala jeje997.

Marc

amigo_no1 ::

Seveda deluje, sem prej sprobal predem postam neumnosti.
Pejd rajš s kako luštno na pijačo :)

cucolino ::

Saj verjamem, da si. Samo nisem bil siguren ce je bla ista verzija starega live-a... =)
oh to pa ze, ne skrbi. ;) Hvala ;)

cucolino ::

samo v info.
danes je spet mrknil msn.
Spremenil sem iz 14.0.8064.206 v 14.1.8064.206, ter iz 14.0.8064 v 14.1.8064, in spet deluje. =)
L.p.

Hardstyle ::

Zanima me kako se naredi, da so povezave v MSN chatu aktivne? Torej, da se s klikom odprejo povezavo v brskalniku? Namreč sedaj so zgolj plain-text.

bluefish ::

Nekje v nastavitvah je opcija. Žal programa trenutno nimam nameščenega in ti točne lokacije ne morem povedati.

Hardstyle ::

Ja sem našel Allow links in .... ampak to že imam odkljukano.

nUUb ::

Nisem prebral vsega, vendar, Microsoft je switchal na P2P način messengerja, kar je zahtevalo nujno posodobitev saj so star način/serverje izklopli.

Hardstyle ::

Če mi gre na živce ko moram povezave kopirat v browser :\ Imam pa Opero.

jedateruk ::

Jaz imam verzijo 2009 (delovna verzija 14.0.8xxx), pa se nič ne zgodi, ko hočem videti profil od stika. Prav tako ne deluje iskanje stikov v spletu.
Ima kdo kako idejo, zakaj je to tako? Kakšne verzijo imate vi, da vam deluje iskanje profilov?

cucolino ::

14.0.8..... je stara,....
meni jo je ze novembra blokalo (kot sem ze napisal zgoraj..), tako da me se cudi da ti dela... =)
kakorkoli, probaj upgrade-at na novejso, bi moralo delovat. Izgleda namrec, da jim je blo leta 2009 prevec dolgcas, saj so verzje hodile iz meseca v mesec ven, konstantno... popravkov ni blo neki hudih, so pa sproti zaradi vsiljevanja novih verzij funkcije starih onemogocali na vse mozne nacine. Med drugim tudi ta klik na stike, izklop reklam, nezmoznost povezovanja na igre itd...
Meni trenutno na tej deluje popolnoma vse ( 8.5.1302), in tudi kot program je meni osebno much much better od tanovga shita... =)
Uglavnem, probaj upgrade-at...

@nUUb:
Tega pa nisem se nikjer slisal...
In, ce bi bilo to res, kako potem meni deluje se celo cisto taprvi messenger, (se v lasti MSN-ja, ne Windowsa...), tisti ki pride z xP-ji nalozen? Cudno, huh? =)
P2P je res bil zagnan tudi za msn, vendar POLEG obicajnega protokola, ne namesto...

jedateruk ::

Sem zdaj namestil 8.5.1302 verzijo, ampak mi ob poskusu vpisa zateži, da moram namestit novo verzijo, če se hočem vpisat.

Zgodovina sprememb…

cucolino ::

ja saj to vemo. In o tem sem pisal malce bol gor, ce pogledas.... ko mi je se jeje997 pomagal-poglej par postov zgoraj, kaj je potrebno naredit. (Google-> Download resource hacker -> spremeni podatke o verziji msnja, kot je opisano gor).
Lahko mi pa tudi na ZS posles mail, pa ti poslem ze spremenjen messenger, ce hoces..
l.p.

jan01 ::

Kaj se vsi siliti uporabljat zastarele verzije messengerja? STare imajo polno exploitov.
Vam ni všeč izgled novega? POboljšate ga s a-patch (npr odstrani rekleme,...) in messenger plus(nove funkcije, skini,...)
Še vedno ne? Uporabite kakšen drug program amsn, pidgin

cucolino ::

jan01 je izjavil:

Kaj se vsi siliti uporabljat zastarele verzije messengerja? STare imajo polno exploitov.
Vam ni všeč izgled novega? POboljšate ga s a-patch (npr odstrani rekleme,...) in messenger plus(nove funkcije, skini,...)
Še vedno ne? Uporabite kakšen drug program amsn, pidgin

''uporabite kakšen drug program, amsn, pidgin...''
V čem pa je problem da uporabljamo msn, le starejšo verzijo?

Zoro3 ::

Imam eno težavo z windows live msn...ko odprem pogovorno okno mi msn zašteka, kakšnih 10-15sek nato se okno odpere in se lahko naprej pogovarjam normalno. Težava se mi je začela pojavlajt po formatiranju imam naložen windows 7 ultimate 32bit.

Hvala

cucolino ::

na novo nalozi zadnjo verzijo msn live-a... (se prej ga zbrisi seveda..)
potem porocaj...

Zoro3 ::

Sem že rešil težavo, tudi to sem prej probaval amapak ni bilo efekta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[INFO] Windows Live Messenger/MSN Messenger (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programska oprema
23675181 (15822) tilinho20
»

[INFO]Windows Live Messenger (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
678306 (4513) KTr1sk
»

Nujnost instaliranja Windows Live Messengerja ob prijavi v MSN Messenger

Oddelek: Pomoč in nasveti
123664 (3041) jakal
»

MSN Messenger problem

Oddelek: Programska oprema
121694 (1420) R33D3M33R
»

windows messenger live

Oddelek: Programska oprema
243461 (2735) sidd

Več podobnih tem