» »

Sumljivo ugašanje

Sumljivo ugašanje

Pretorijanec ::

Hej.

Imam en problem, ki ga do zdaj še nikoli nisem imel. Pred cca 2ma mesecama sem kupil nov komp. (proc, plata, grafa, rami). Do včeraj je delal BP. Učeraj pa se je kar naenkrat ugasnil. Nisem paničaril, recimo, da je bil slabe volje, prižgal in vse je delovalo. Zvečer pa se je problem ponovil. Toda tokrat ga ponovi zagon ni popravil. Skratka, računalnik se ugaša. Učasih takoj v BIOSih, drugič spet, ko pride do Windowsov, včasih mi celo pusti 5 minut v Windowsih! Najprej sm pomislu, da je crknu hladilnik od proca, ampak stvari ni tako (blo bi tut čud, da bi po 2h mescih crknu čis nov hladilnik). V mašini ni lih ogromno opreme (en DVD rom, 2 PCI kartici, grafa, 2 čokoladi rama). Poganja ga pa (tudi nov) Zalmanov 460W napajalnik. Tko da je teško napajalnik obtožit, da je kriv. Glede na to, da v zadnijh 2h tednih nisem dodajal nobene strojne opreme, ki bi zmešala nastavitve, mi je situacija še bolj sumljiva... A ma kdo kakšno idejo kaj je narobe in kako odpravit? Hvala

Pretorijanec ::

No, po novem, se ga tut pržgat ne da več. Ko se ugasne traja nekiii časa preden ga lahko spet prižgem...

LedStorm+++ ::

Poglej če ni zrahljan vtič, ki vodi od napajalnika do matične :)
Pingvin :-)

Pretorijanec ::

Haha. Sm šou gledat... Ni biu... Pa useen se komp ne pržge. Sm ga odpru, preveru use kontakte pa useen nč... Isklopu iz elektrike... nč... Ni mi jasn kaj je narobe...

bosmla ::

Mas slucajno plosco Gigabyte? V sluzbi imam podoben primer na enem od rac., ki ima plosco GA-K8N51 GMF-9 in sicer ce zmanjka elektrike se ne prizge (se ne boota) in je potrebno nekaj casa pocakat :O resitve pa ni nasel se nihce...

Pretorijanec ::

Mhm. Gigabyte GA-P35-DQ6.

lugre ::

Pr men je bla podobna zgodba (najprej ugašanje, na koncu pa se tud pržal ni več). Na servisu so mi zamenal matično in od takrat je BP.

LP!

Pretorijanec ::

Jep, zdej se tut pržiga ne več... Jeba je sam, ker sm zgubu račun... Kar pomen, da brez garancije...

Zgodovina sprememb…

Macx95 ::

Ja znajdi se. Greš do prodajalca, kjer si kupil ploščo in mu poveš da bi rad reklamiral, ker je odpovedala, si pa zgubil račun. Prosiš ga naj ti naredi kopijo računa, saj hranijo vse podatke v računalniku. (po knjigovodskem zakonu jih morajo imeti shranjene 3 leta). S kopijo računa in mrtvo plato se nato oglasiš v servisu. In v najkasneje 45dneh boš dobil novo.

Pretorijanec ::

Macx95: hvala za nasvet! Bom probu. Sm jim mail poslou, ampak sm zlo skeptičen o uspehu. Ker dejansko se garancija lahko uveljavlja le z računom, skrb zanj pa je moja :( Ne vem... ne predstavljam si, da bi bli tok prjazni, da bi mi izdal račun še enkat... ampak probat ni greh.
Zdej šou sm čez kaj vse bi lah blo in zgleda, da bo res plata. Preveru sm napajalnik (ukopu v backup comp in dela BP). Kokr mam izkušenj z računalniki bi se v vsakem primeru morala plata usaj mal odzivat, če je delujoč napajalnik prkopljen vanjo. Šou sm use konektorje čez (pw_switch konektor na plato, kontakt med napajalnik konektorjem in plato,...). Clo hardware sm vn uzeu po kosih, če biu biu kšn IRQ problem... pa nič ne pomaga. Ponavadi ko prikopim napajalnik (tj. ko na vredu zvezanem računalniku dam napajlanik na ON) vsaj mal "trzne" ventilator na procu... tokrat nič. Zdej ne vem kako bi še sprobu kje je problem...

StratOS ::

Račun ti ne smejo še enkrat izdat ! ( Lahko le potrdilo , da je bil kupljen )
Druga stvar je kako bodo tretirali tvoj poseg, še posebej, ker si kupil cel comp.
Zakaj ga nisi takoj nesel na servis pri prodajalcu, še posebej, če je v garanciji.

... Hja težka bo, če ti bodo to priznali, še posebej, če si sam odpiral :(
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Pretorijanec ::

Nč nism odpiru... komp sm kupu po komponentah. Kot vedno...

Macx95 ::

Pri katerem podjetju si pa kupil PC. Reklamacija se upošteva ob predložitvi ali računa ali garancijskega lista. Nekje upoštevajo tudi dobavnico. Poglej če imaš kakega od teh dveh papirjev, drugače pa kar k njim po račun. Če so dobra firma boš dobil kopijo, le verjemi mi.

Pretorijanec ::

Macx95: Imel si prav! :) Poslal sem jim mail in dobil kopijo računa... A to velja? Ker nima štempla/podpisa... Zdej bom servisu spisal mail in opisal težavo. Če ne pa se v ponedeljek napotim k njim. Še enkrat hvala za nasvet Macx95... sam se pomoje ne bi spomnil, da bo kdo tako prijazen... Zdej sam upam, da bo veljal ta račun...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BigBang - Reklamacija brez računa (Logitech K800)

Oddelek: Pomoč in nasveti
236546 (5379) Compufreek
»

Garancijska nalepka (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
828807 (6033) Invictus
»

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Oddelek: Pomoč in nasveti
401787 (1478) Klemzz
»

Cena servisa?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
546409 (4737) deco16
»

Spet MLACOM!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
554883 (2943) flipflop

Več podobnih tem